***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز فشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز فشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
--پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر --
..... با سلام و تهیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی" شوید.....
*** این پایگاه : بصورت مستمر درحال بارگزاری اطلاعات می باشد....................................
*** مطالب خود را : جهت بارگزاری ارسال..... بفرمایید ..........................-- موفق باشید --

طبقه بندی موضوعی


http://namayeshgahha.ir/محمد%E2%80%8Fرضا-فشارکی-مدیر-عامل-شرکت-صنعتی/

خلاصه خبر:

شرکت صنعتی ومهندسی«سالم آب »در سال ۱۳۶۴ خورشیدی به عنوان تولید کننده داخلی دستگاه‌های کلرزنی در صنعت آب و فاضلاب با همت محمد رضا فشارکی تاسیس شد و این صنعتگر و مدیرتوسعه گرا و خلاق با تکیه بر دانش تجربی و سعی و تلاش خود و همکاران صادقش موفق شد نام شرکت را پس از […]
شرکت صنعتی ومهندسی«سالم آب »در سال ۱۳۶۴ خورشیدی به عنوان تولید کننده داخلی دستگاه‌های کلرزنی در صنعت آب و فاضلاب با همت محمد رضا فشارکی تاسیس شد و این صنعتگر و مدیرتوسعه گرا و خلاق با تکیه بر دانش تجربی و سعی و تلاش خود و همکاران صادقش موفق شد نام شرکت را پس از سه دهه در زمره یکی از تولید کنندگان خوشنام و مورد اعتماد و سرآمد داخلی ثبت نماید.
محمد‏رضا فشارکی متولد ۱۳۲۲ فعالیت خود را در سن ۲۲ سالگی با تاسیس کارگاهی در تهران آغاز نمود. در سال ۱۳۴۸ پس از اخذ مدرک فنی و گذراندن دوره تخصصی ، به عنوان تکنسین در واحد فنی شرکت معتبر AEG آلمان مشغول به کار شد که در آن سال‌ها با توجه به ارتباط مستقیم با متخصصین آلمانی اطلاعات فنی زیادی را کسب نمود. پس از اخذ تجربه کار در شرکت مذکور ازسال ۱۳۵۲ در شرکتی که واردکننده و سازنده تجهیزات آب وفاضلاب بود فعالیت خود را ادامه داد.
ایشان در این دوران با هدف کسب دانش و تجربه بین المللی ، درانگلستان موفق به گذراندن دوره‌های تخصصی کلرزنی گازی و اخذ گواهینامه های معتبر گردید. در بازگشت به کشور، با توجه به همزمان بودن آن دوران با جنگ تحمیلی و وجود مشکلات در تامین تجهیزات لازم ( که در آن سال‌ها عمدتاً از سایر کشورها تامین می‌شد)، پس از بررسی نیازمندی‌ها و ضرورت کاربرد این تجهیزات در جامعه تصمیم به تاسیس شرکت سالم آب در سال ۱۳۶۴ و آغاز فعالیت در ساخت تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب گرفت.
مدیرعامل سالم آب بر این اعتقاد است که انسان باید مدارج ترقی را پله پله طی کند
درآن سال‌ها ایشان با این طرز تفکر برای اولین بار در ایران و بدون وابستگی به شرکت ‌های خارجی در شرکت سالم آب اقدام به طراحی و ساخت پمپ تزریقی مواد شیمیایی و پرکلرین به منظور تزریقمواد شیمیایی با دقت بالانمود.
سالم آب در سال ۱۳۶۴ اولین دوزینگ پمپ تزریق کلر را برای وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تولید کرد که پس از آن قرارداد ۲۰۰ دستگاه دیگر برای تزریق کلر جهت ضد عفونی آب شرب روستائی بین شرکت سالم آب و آن وزارتخانه منعقد گردید . شایان ذکر است تا قبل ازآن زمان این محصول از خارج با صرف هزینه بسیار زیاد وارد می‌شد.
با توجه به پیشرفت تکنولوژی، ارتقا سیستم‏ های تصفیه آب و نیاز کشور به سیستم های مدرن تصفیه آب اقدام به طراحی اولین نمونه کلرزنی گازی در ایران نمود و در شرکت سالم آب ساخت اولین دستگاه کلرزنی گازی آغاز شد. این اقدام مورد استقبال مسئولان و کارشناسان وقت وزارت نیرو قرارگرفت به طوریکه این وزارتخانه اولین قرارداد خود را برای ساخت ۵۰۰ دستگاه دستگاه کلرزنی گازی در ظرفیت های مختلف با شرکت سالم آب منعقد کرد.
استقلال و خودکفایی نتیجه تحقیق و توسعه
در آنزمان وزارت نیرو صرفه‌جویی ارزی این سفارش را یک میلیون دلار اعلام کرد. حمایت وزارت نیرو از سالم‏آب باعث شد شرکت اقدام به ارتقا و گسترش محصولات خود نماید. شرکت‌های آب و فاضلاب، بهداشت و درمان ، نیروگاه‏ها ، پتروشیمی ها، پالایشگاه‏ها و . . .محصولات شرکت سالم آب را جایگزین دستگاه‌های خارجی نمایند.
با توجه به سمی بودن گاز کلر و ساخت انبوه دستگاه‏های کلرزنی گازی توسط شرکت سالم آب ، نیاز به تجهیزات ایمنی این سیستم هرچه بیشتر آشکار گردید، وسالم آب به فکر تولید دستگاه هشداردهنده گاز کلر که ساخت آن بسیار پیچیده و در انحصار چند کشور اروپائی و آمریکا بود افتاد . او با راه‏اندازی بخش تحقیقاتی در شرکت سالم آب و استفاده از متخصصین جوان و فعال ایرانی در زمینه الکترونیک و شیمی برای اولین بار در ایران اقدام به طراحی اولین نمونه دستگاه هشداردهنده گاز کلر کرد. عملکرد ساده نمونه ساخته شده ، کارایی بالا و قیمت مناسب این محصول باعث استقبال بازار و تجهیز اکثر سیستم‏های کلرزنی گازی به دستگاه هشداردهنده گاز کلر شد.
۳ تا ۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی
پس از ساخت دستگاه هشداردهنده گاز کلر، این شرکت تصمیم به راه اندازی واحد تخصصی الکترونیک در شرکت سالم آب نمود . در این واحد جدید ایدهای نو در زمینه سیستم‏های کلرزنی رنگ واقعیت می‏گرفت و دستگاه‏های پیچیده مرتبط نظیر آنالایزر کلر باقیمانده در آب، سیستم تعویض اتوماتیک سیلندرهای گاز کلر، سیستم مولتی فانکشن گاز کلر، سیستم‏های اسکادا کلرزنی گازی و . . . برای اولین بار در ایران در شرکت سالم‏آب توسط تیم فنی تولید شد . در راستای تکمیل تولیدات شرکت سالم‏آب،۷۰ درصد نیاز بازار داخل کشور توسط این واحد تامین گردید.
با توجه به استفاده روز افزون از سیستم‏های کلرزنی گازی و جایگزینی آن با سیستم‏های قدیمی و نیز خطرات احتمالی بر اثر نشت گاز کلر ، شرکت سالم آب با احساس وظیفه ملی اقدام به طراحی اولین نمونه علمی دستگاه خنثی‏ساز گاز کلر نمود . این دستگاه که ایمنی سیستم‏های کلرزنی گازی را ۱۰۰ درصد می‏کرد توسط چند کشور محدود خارجی با کیفیت نه چندان مناسب ولی با قیمتی بسیار زیاد وارد ایران می‏شد. نمونه طراحی شده شرکت سالم آب با کیفیت بسیار مطلوب و طراحی دقیقتر و ۱۰۰ در صد بومی با یک چهارم قیمت نمونه‏های خارجی بود . ساخت این دستگاه و خود کفایی آن مورد استقبال وزارت نیرو قرار گرفت که این واحد تولیدی موفق به دریافت لوح تقدیر توسط وزیر محترم نیرو گردید.
در سالهای اخیر با توجه به خطرات ناشی از حمل و نقل، انباشت و ذخیره‌سازی، مصرف مواد خطرناک بویژه گاز کلر و مشتقات آن مثل پرکلرین و دی‌اکسید کلر و …. همچنین افزایش روزافزون مصرف مواد گندزدا و متعاقباَ آن جابجایی و انباشت و ذخیره‌سازی و افزایش هزینه‌های حمل و نقل موجب گردید که مصرف‌کنندگان به دنبال ماده‌ای ارزان‌تر و ایمن‌تر باشند. در همین راستا شرکت مادر تخصصی آب و فاضلاب کشور نیز سیاست‌گذاریهای خود را در راستای افزایش ایمنی سامانه‌های کلرزنی تغییر در روش‌های گندزدایی و استفاده از روش‌های نوین گندزدایی قرار داد به همین جهت بخش R & D شرکت سالم از اوایل سال ۸۸ اقدام به مطالعه و مقایسه سیستم های جدید نظیر سیستم های الکترولیز نمک طعام ، سیستم های تولید دی اکسید کلر و . . . نموده که حاصل مطالعات این بخش طراحی و ساخت سیستم الکترولیز نمک طعام تولید محلول هیپوکلریت سدیم در محل در سال ۱۳۹۰ بود.
در ابتدا شرکت‌های ایرانی عمدتاَ واردکننده این سامانه‌ها بودند که فارغ از مسائل چون گران بودن سرمایه‌گذاری اولیه، و قطعات مصرفی، تحریم بودن ورود لوازم و قطعات موردنیاز در سنوات گذشته و … که در این مقوله نمی‌گنجد. عملاَ شرکت‌های خریدکننده از این سامانه‌ را با مشکل مواجه نمود به گونه‌ای که یا دستگاه‌های خریداری شده به دلیل هزینه‌های نگهداری بالا از رده خارج شده یا به دلیل عدم وجود قطعات از کار افتاده شده است.
سیستم ساخته شده توسط شرکت سالم آب بسیار ساده و ۱۰۰ درصد بومی بوده که سرمایه گذاری اولیه و هزینه مواد اولیه و نگهداری بسیار پایین‏تری نسبت به دستگاه مشابه داشته که این امر منجر به دریافت طرح برتر در دومین جشنواره دستاورد های بهره‏برداری کشور گردید . با ثبت اختراع سیستم توسط شرکت سالم آب و دریافت استاندارد ملی ۸۳۹۴ ایران و نیز تائیدیه از وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی این شرکت تبدیل به بزرگترین تولید کننده سیستم های الکترولیز نمک طعام تولید هیپوکلریت سدیم در ایران شده است .
هم اکنون در شرکت سالم آب که فعالیت خود را تنها با ۴ نفر در سال ۱۳۶۸ پس از اخذ گواهی فعالیت صنعتی از وزارت صنایع آغاز نموده بیش از ۵۰ نفر مشغول به کار هستند .در حال حاضر بهای تولیدات شرکت سالم آب یک‌چهارم نمونه‌های خارجی است به همین دلیل سالانه سه تا پنج میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی از این طریق عاید کشور می‌شود. با این حال صادرات سالم آب به‌ وسیله واسطه‌ها انجام می‌شود وبه دلیل قیمت پایین کالاهای چینی، صادرات شرکت محدوداست. در داخل کشور، علاوه بر وزارت نیرو و شرکت های آب وفاضلاب، محصولات شرکت سالم‏آب در اکثر پالایشگاه‌ها ،مجتمع‌های پتروشیمی، نیروگاه‏ها ، شهرک‏های صنعتی ،صنایع کوچک و صنایع مواد غذایی مورد استفاد قرار
می‏گیرد .
مدیر عامل شرکت سالم آب درباره نوع استاندارد محصولات شرکت می‌گوید: « جهت افزایش کیفت محصولات و نیز تسریع در امر صادرات ، با راه‏اندازی استاندارد های مدیریتی نظیر
ISO90011-ISO10002-ISO10004-ISO14001-OHSAS18001 و راه‏اندازی بخش کنترل کیفت در کارخانه موفق به دریافت نشان استاندارد اتحادیه اروپا CE مارک برای محصولات خود شده ایم. »
مدیرعامل شرکت سالم آب براین باور است، روزی برای ایرانیان عید است که بتوان بدون نیاز به نفت ،کشور را اداره کرد

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۳/۱۵