***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز فشارکیون ******************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز فشارکیون ******************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
--پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر --
..... با سلام و تهیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی" شوید.....
*** این پایگاه : بصورت مستمر درحال بارگزاری اطلاعات می باشد....................................
*** مطالب خود را : جهت بارگزاری ارسال..... بفرمایید ..........................-- موفق باشید --

طبقه بندی موضوعی

بنیاد برکت

پنجشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۰۴:۴۷ ق.ظ

 وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)


بیانیه‌ی چشم‌انداز

با استعانت از خداوند متعال، بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در افق ده ساله مجموعه‌ای است:

  • سرآمد در ارزش‌آفرینی اجتماعی.
  • نوآور در توانمندسازی اقتصادی مناطق کم‌تر توسعه‌یافته از طریق خلق ارزش‌های مشترک اقتصادی و اجتماعی.
  • خوش‌نام در توسعه‌ی کارآفرینی و اشتغال پایدار در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته.
  • پیشرو و پویا در ارایه‌ی خدمات نوین به محرومین و مناطق کم‌تر توسعه‌یافته.

 نگاهی به اقدامات اجتماعی و محرومیت‌زدایی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)

توجه به محرومان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه، همواره یکی از مهم‌ترین اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران بوده است. حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» بارها در گفته‌های خود بر ضرورت رسیدگی به محرومان تأکید داشته‌اند و مسئولان کشور را به توسعه‌ی عدالت اجتماعی در جای جای میهن عزیزمان دعوت کرده‌اند.

مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» در سال 1386، در راستای خدمت هر چه بیش‌تر به محرومان در رهنمودی به رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) فرمودند: «در ذهنم حل مشکلات محرومان بوده است. مثلاً مشکلات هزار روستا را کاملاً حل کنید. چه‌قدر خوب است هزار نقطه آباد شود یا هزار مدرسه در کشور ساخته شود، این دستگاه را برای این کار آماده کنید».

«بنیاد برکت» در راستای همین رهنمود، در 20 آذر ماه سال 1386 توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأسیس شد تا به عنوان مجموعه‌ای با هدف محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور فعالیت کند.

بنیاد برکت که منابع مالی آن از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأمین می‌شود، در ابتدا به منظور توسعه‌ی اقتصادی و کارآفرینی در مناطق محروم آغاز به کار کرد. اما امروز با گسترش اقدامات، در حوزه‌های وسیعی در جهت خدمت به محرومان در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور فعالیت دارد.

 

ساخت مدارس برکت:

یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین فعالیت‌های بنیاد برکت، ساخت مدرسه در روستاها و مناطق محروم کشور است. تاکنون قرارداد ساخت 1500 مدرسه‌ی برکت با 8 هزار و 500 کلاس درس و ظرفیت پذیرش 188 هزار دانش‌آموز با اعتباری بالغ بر 7 هزار و 200 میلیارد ریال با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور منعقد شده است که از این تعداد، 1000 مدرسه با 5 هزار و 650 کلاس درس به بهره‌برداری رسیده است و 2 هزار و 550 روستای محروم کشور تحت پوشش مدارس برکت قرار گرفته‌اند. 

اجرای طرح‌های توسعه‌ی منطقه‌ای:

پس از اجرای موفق طرح جامع توسعه‌ و احیای منطقه‌ی اندیکا، لالی و بخش عشایری مسجد سلیمان، اجرای طرح‌های توسعه‌ی جامع و پایدار در 21 نقطه‌ی محروم از 10 استان کشور، شامل: جزیره‌ی هرمز، شهرستان‌های نهبندان، راور، سروآباد، بیجار، سرباز، دلگان، نورآباد، تکاب، هویزه، حمیدیه، کارون، باوی و بخش‌های باشت، دیشموک، لوداب، چاروسا، شعیبیه، ملاثانی، سردشت و شیهون، براساس الگوی اسلامی- ایرانی و با مشارکت همه‌جانبه‌ی مردم و دستگاه‌های ذی‌ربط ملی و استانی، در دستور کار قرار گرفته است.

 

اجرای طرح‌های زیربنایی و عمرانی:

بنیاد برکت به‌منظور گسترش خدمات اجتماعی و کمک به عمران و آبادانی مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور، اهتمام ویژه‌ای به اجرای طرح‌های زیربنایی، هم‌چون راه‌سازی، پل‌سازی، آب‌رسانی، برق‌رسانی، بهسازی روستاها و ... دارد. بنیاد برکت تاکنون یک هزار و 110 پروژه‌ی زیربنایی و عمرانی را با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 350 میلیارد ریال در مناطق محروم 31 استان کشور اجرا کرده یا در دست اقدام دارد.

 

ساخت مساجد و مراکز فرهنگی برکت:

رسیدگی به امور فرهنگی جزو اولویت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است. به همین منظور، بنیاد برکت تلاش ویژه‌ای برای ساخت اماکن فرهنگی مذهبی دارد. تاکنون قرارداد ساخت 1135 مرکز فرهنگی و مذهبی، شامل مسجد، حسینیه، خانه‌ی عالم، مصلی، دارالقرآن، حوزه‌ی علمیه و کتاب‌خانه با اعتبار 1050 میلیارد ریال در مناطق محروم کشور منعقد شده که 1000 مسجد و مرکز فرهنگی برکت در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور به بهره‌برداری رسیده و یا‌ آماده‌ی افتتاح است.

 

ساخت مسکن محرومان:

مسکن ایمن و استاندارد، از اساسی‌ترین نیازهای هم‌وطنان در مناطق محروم کشور است. در این راستا، بنیاد برکت با توجه ویژه به ساخت مسکن محرومان، قرارداد ساخت 21 هزار و 500 واحد مسکن محرومین را در مناطق محروم کشور  به‌ویژه در روستاهای تخریب‌شده‌ی جنگ تحمیلی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر و منطقه‌ی اندیکا، لالی در استان خوزستان و مناطق محروم استان هرمزگان، کرمانشاه، کردستان، ایلام و کرمان، با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اعتباری بالغ بر 800 میلیارد ریال به امضا رسانده که تاکنون بیش از 12هزار واحد از آن‌ها به بهره‌برداری رسیده‌ یا آماده‌ی افتتاح است.

 

ساخت بیمارستان و مراکز بهداشت و درمان:

بیمارستان یکی از اساسی‌ترین زیرساخت‌های بخش بهداشت و درمان به‌شمار می‌رود و همواره از نیازهای ضروری و اصلی مناطق محروم بوده است. با توجه به این موضوع، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به‌منظور ارتقای بهداشت و درمان و براساس اعلام نیاز و مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کار تکمیل و ساخت 11 بیمارستان و 4 مرکز درمان سرطان با ظرفیت 2 هزار و 500 تخت در شهرهای محروم کشور را از طریق بنیاد برکت در دست اقدام دارد. این فعالیت‌های گسترده با پرداخت هزینه‌ای بالغ بر 5 هزار و 300 میلیارد ریال از سال 1394 آغاز شده و هم‌چنان در حال انجام است. هم‌چنین بنیاد برکت با ساخت 155 مرکز جامع سلامت و مراکز بهداشتی، درمانی شهری و روستایی، با اعتباری بالغ بر 700 میلیارد ریال، گام بلندی در جهت تحت پوشش قرار دادن خدمات درمانی حدود 525 نقطه‌ی روستایی برداشته است.


http://barakatfoundation.com/fa/p/2744CA2A-CB94-4B05-9A55-99F5F71F20A1
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۵/۱۸