***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

***************.....مطالبات شهدا درخصوص عفاف.....****************

پنجشنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰، ۰۵:۳۹ ق.ظ

علی اکبر سلیمیان
و دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

http://www.isarpress.ir/?p=5121

گروه : آخرین اخبار / ادبیات پایداری / صفحه اول / ویژه

 • شناسه : 5121
 • 23 اردیبهشت 1400 - 5:34

مطالبات شهدا درخصوص عفاف

مطالبات شهدا درخصوص عفاف

 

شهدا برای دفاع ازانقلاب وکشوراسلامی ، خون خود را فدا کردند و امنیت و ازادی را برای ما تضمین کردند . انان وصایایی به ماندگان دردنیا نمودند و بدین جهت برگردن ما حق دارند . وصایای انان مطالبات شهدا از ما تلقی میشود . یکی از موضوعاتی که در بسیاری از وصایای شهدا وجود دارد ، در باره حجاب می باشد . وصیت شهدا درباره حجاب وبعبارتی مطالبات شهدا درخصوص حجاب چنین است :

 

راه حضرت فاطمه (س) و زینب (س)

 1. سوال در پیروی از حضرت فاطمه (س) :این دنیا زودگذر است و به زودی همگی ما برای پاسخ در میز محاکمه الهی حاضر می شویم و آن موقع است که از شما سوال می شود ای زنان آیا پیرو حضرت فاطمه(س) بودید یا نه؟ چه جوابی دارید بدهید؟ ( شهید منصور رنجبران)
 2. چون زینب: خواهرم؛ هم چون زینب باش و در سنگر حجابت ‏به اسلام خدمت کن. ( طلبه شهید محمد جواد نوبختی)
 3. خشنودی حضرت زینب س : خواهرم! با حفظ حجاب و نجابت و عفّت خود، حضرت زینب را خشنود کن. ( شهید محمّد علی وکیل زاده)
 4. وظیفه پیروان حضرت زینب س : تو را سفارش می‏کنم که حجابت را و دیگر رسالت‏هاى زینبى را فراموش نکنى، و جنگ تو مبارزه با بى ‏بند و بارى ‏ها و بى‏ حجابى ‏ها و خلاصه نبرد با خود فروختگان داخلى است. این وظیفۀ شما و همه پیروان زینب است. ( شهید عباس شعیبی)

 

 

عفاف چادر

 1. عفت  پیشگی : از همه برادران و خواهران عزیز می‌خواهم که همیشه آماده باشید چه در جهاد اکبر و چه در جهاد اصغر. بالاخص یک سفارشی که همیشه در اسلام و امامان معصوم(ع) و از صالحین نقل شده مساله حجاب است. از همه خواهران غیور می‌خواهم که عفّت را پیشه خود قرار دهید. ( شهید کریم دلبازجو)
 2. نجابت در چادر : یک دختر نجیب باید باحجاب باشد. (شهید صادق مهدى پور)

 

اثر حجاب

 1. تقوا در محجوب بودن : خواهرم: محجوب باش و باتقوا، که شمایید که دشمن را با چادر سیاهتان و تقوای تان مى‏کُشید. حجاب تو سنگر تو است، تو از داخل‏حجاب دشمن را مى‏بینى و دشمن تو را نمى‏بیند. ( سردار شهید رحیم آنجفى)
 2. سرکوب شیطان : خواهران در حجاب و برادران در نگاه می توانندشیطان را سرکوب کنند. ( شهید تقی سیفی)
 3. حفظ نگاه :  خواهر مسلمان؛ حجاب شما موجب حفظ نگاه برادران خواهد شد. برادرمسلمان؛ بى‏اعتنایى شما و حفظ نگاه شما موجب حجاب خواهران خواهدشد. ( شهید على اصغر پور فرح آبادی)
 4. مانع فساد : شما خواهرانم و مادرانم؛ حجاب شما جامعه را از فساد به سوى‏معنویّت و صفا مى‏کشاند. ( شهید على رضائیان)
 5. رنگ بخشیدن به خون شهید :حجاب شما به خون ما رنگ می بخشد. ( شهید ابراهیم هاشمی)
 6. مجوز ورود به بهشت : خواهرم، حجاب نشانگر زیبایی روح و اندیشه توست. خواهرم، حجاب تضمین‌کنندة سلامت و پارسایی جامعه است. جامعه رابه ویرانی مکش. خواهرم، حجاب مجوز ورود تو به بهشت است و آیا واقعاً‌ بهشت نمی‌خواهی؟‌ خواهرم، «غنچة نهفته در برگ را نچینند،‌از بی‌حجابی است اگر عمر گل کم است؛ نهفته باش و همیشه گل باش». ( شهید حمیدرضا نظام)
 7. حجاب نشانه شخصیت ومانع ضد ارزشها :خواهرم، حجابت را حفظ کن و به دشمنان اسلام و انسانیّت بفهمان که زن مسلمان ایرانی زنی است آزاده، با شخصیّت، باایمان و الهام گرفته از مکتب بانوی بزرگ اسلام زهرای اطهر(س)‌ که هرگز اجازه نخواهد داد – همانند زنان به لجن کشیده– از او عروسکی کوکی بسازند و وسیله‌ای برای فروش بیشتر کالاهای تجارتی شود. (شهید حمیدرضا قلی زاده)
 8. سرافرازی در حفظ حجاب : خواهر جان، حجابت را حفظ کن تا جزو یاران خدا باشی، اگر می‌خواهی در دنیا سرافراز شوی، حجابت را حفظ کن. ( شهید داود عبداللهی)
 9. رشد : مادرم؛ من با حجاب و عزّت نفس و فداکارى شما رشد پیدا کردم. ( شهید غلامرضا عسگری)

 

حجاب چون سلاح

 1. کشته شدن برای احیای حجاب :اگر می دانستم با هر بار که خونم ریخته می شود بی حجابی آغوش حجاب در بر می گیرد، حاضر بودم هزاران هزار بار کشته شوم. (شهید یعقوب ابراهیم نژاد)
 2. لباس رزم : از تمامى خواهرانم مى‏خواهم که حجاب، این لباس رزم را حافظ باشند. (شهید سید محمد تقى میرغفوریان)
 3. لباس رزم : از تمامی خواهرانم می‌خواهم که حجاب –این لباس رزم– را حافظ باشند. می‌خواهم هر زمان که آنها را می‌بینم به وجودشان افتخار کنم، و می‌خواهم زمانی که آنها را می‌بینم آن ‌چنان پوشیده ظاهر و باطن باشند که باعث خشم دشمن و خوشحالی دوستان شوند، و البته اینها همه باید برای خدا باشد. ( شهید احمد عظیمی جوزانی)
 4. چون جهاد :حفظ حجاب هم چون جهاد در راه خداست. ( شهید محمّد کریم غفرانى)
 5. شکستن کمر دشمن : تو اى خواهرم! حجابت مقدّس‏تر از خون من است. شما مى‏توانید با این سنگر مقدّس، کمر دشمن اسلام را بشکنید ( شهید محمد حسین راستگو)
 6. سلاح برنده : شما خواهران گرامی باید که زینب وار در زندگی با تمام مسائل آن برخورد کنید با حفظ حجاب خویش که این سلاح برنده برای نابودی دشمنان اسلام به کوری چشم آنها به نحو احسن از آن استفاده نمائید وهمیشه رفتار و اخلاق فاطمه (س) و زینب دخت گرامی اش را سرمشق خویش قرار دهید. ( طلبه شهید محمود قطب الدّینی)
 7. سلاح بانوی مسلمان : و شما خواهران حجاب خود را حفظ کنید که حجاب شما سلاح شماست. ( شهید اسماعیل اسکندری)
 8. کوبنده تر از خون : خواهرم؛ زینب‏گونه حجابت را که کوبنده‏تر از خون من است‏حفظ کن. ( شهید محمّد على فرزانه)
 9. کوبنده تر از خون من: خواهران عزیزم! حجاب خود را حفظ کنید، چون سیاهى چادر تو، کوبنده‏تر از سرخى خون من است. ( شهید محمّدعلی یوسفی)
 10. کوبنده تر از خون : تو اى خواهرم، حجاب تو کوبنده‏تر از خون سرخ من است. ( شهید ابوالفضل سنگ‏تراشان)
 11. کوبنده تر ازخون شهید :حجاب شما از خون ما که در جبهه می ریزد برای دشمن کوبنده تر است.شهید محمد محمودی)
 12. ترس استعمار : اى خواهرم؛ قبل از هر چیز استعمار از سیاهى چادر تو مى‏ترسد تا سرخى خون من. ( شهید محمّد حسن جعفرزاده)
 13. مشتی بر دهان دشمنان : خواهرم؛ حجاب تو مشت محکمى بر دهان منافقین و دشمنان اسلام‏مى‏زند. ( شهید بهرام یادگاری)
 14. مشت بر دشمن : از خواهرانم می خواهم با رعایت حجاب و مسائل دینی  و اسلامی مشت محکمی به دهان دشمنان انقلاب بزنند. ( شهید ابراهیم نجاتی)

 

نجابت و شهادت

 1. سنگر حجاب بالاتر از شهادت :  خواهر حزب‌الّلهی‌ام، ممکن است شما فکر کنید که چرا این سعادت (فیض شهادت) تنها نصیب برادران می‌شود، لکن ای خواهرم، این را بدان که شما در سنگر حجاب و مسجد ومدرسه کوشا باش و فعالیّت شما از خون ما پُر ارج‌تر و کوبنده‌تر است. و نیز فیض آن از شهادت کمتر نیست. ( شهید محمّد کشوری)
 2. پاسدار خون شهدا : با رعایت کردن حجاب خود، پاسدار خون شهدا باشید. ( شهید حمیدرضا بااطمینان)
 3. اصلی ترین موضوع و حمایت از خون شهید : وصیّت من به خواهرانم این است که در شهادت من مثل زینب (س)عمل کنید و حجاب که اصلی‌ترین مسئله است را رعایت کنید که حجاب حمایت از خون شهیدان است. ( شهید علی آقاباقری)
 4. مانع پایمال شدن خون شهدا : توصیه‌ای که به خواهران دارم این است که اگر می‌خواهند خون شهیدان را پایمال نکنند، این است که حجاب خود را حفظ کنند. ( شهید آبیاران)
 5. پا روی خون شهیدان : ای خواهران حزب‌الله، از شما نیز تقاضا دارم قدم بر خون شهیدان نگذارید و با حفظ حجاب از خون شهیدان پاسداری کنید و همیشه در صحنة انقلاب باشید. ( شهید حسین عنایتی)
 6. پاسداری خون شهید : ای خواهران حزب‌الله، از شما نیز تقاضا دارم قدم بر خون شهیدان نگذارید و با حفظ حجاب از خون شهیدان پاسداری کنید و همیشه در صحنة انقلاب باشید. ( شهید حسین عنایتی)
 7. سیاهی چادر کوبنده تر از خون: و تو ا ى خواهر دینى‏ام؛ چادر سیاهى که تو را احاطه کرده است ازخون سرخ من کوبنده‏تر است. ( شهید عبدالله محمودى)
 8. خون بهای شهیدان :از خواهران گرامى خواهشمندم که حجاب خود را حفظ کنند ، زیرا که‏حجاب خون‏ بهاى شهیدان است. ( شهید على روحى نجفى)

 

تاکید بر رعایت حجاب

 1. قسم می دهم: به پهلوى شکسته فاطمه زهرا(س) قسمتان مى‏دهم که ، حجاب را حجاب‏را ، حجاب را ، رعایت کنید. ( شهید حمید رستمی)
 2. حفظ حجاب : به خواهرانم بگو که اگر از من بدی دیدند مرا ببخشند و همیشه حجاب خود را حفظ کنند، چون ما برای ناموس می‌جنگیم. ( شهید نادرعلی اکبرنژاد)
 3. رعایت حجاب : و خواهران، شما در جامعه باید حجابتان را رعات کنید و از همه پدران خواهران می‌خواهم که فرزندانشان را حسین‌وار پرورش دهند. ( شهید محمّد بی‌آبادی)
 4. محکم گرفتن چادر : خواهران ما در حالى که چادر خود را محکم برگرفته‏اند و خود را هم چون فاطمه و زینب حفظ مى‏کنند، هدف‏دار در جامعه حاضرشده‏اند. ( رییس جمهور شهید محمّد على رجایى)
 5. خیلی رعایت کن :حجاب ، حجاب را خیلی زیاد رعایت کن. (شهید خلبان عباس بابایی)
 6. با حجاب باش : خواهرم! با حجاب باش. ( شهید مهدی ابراهیمی گیو)

 

اگر رعایت نشود

 1. سنگروخیانت  : حجاب شما سنگری است آغشته به خون من که اگر آن را حفظ نکنید به خون من خیانت کرده اید.شهید احمد پناهی)

 

هشدار

 1. هشدار درس آموزی : آخر تا کی؟ چقدر شهدا وصیّت کنند که خواهران حجاب، حجاب. چرا از زینب و زهرا(سلام الله علیهما) درس نمی آموزید؟ دیگر بقیّه با وجدان خودتان، آخر کمی هم به آخرت فکر کنید. ( شهید محمدرضا جمشیدیان)

گل باش

 • همیشه گل باش : خواهرم؛ از بى‏حجابى است اگر عمر گُل کم است، نهفته باش و همیشه گُل‏باش. ( شهید حمید رضا نظام)

سخن پایانی

 • شهدا والاترین مقام را داشته و بایستی الگویی برای جامعه و مسئولان بوده و وصیت آنان سرلوحه امور قرارگیرد .به تعبیر رهبر انقلاب ، شهدا همچون ستاره‌اند که آدمی راه را در این دنیای فریبنده گم نکند و قطعا عمل به وصیت شهدا سعادت دنیا واخرت را بهمراه خواهد داشت .
 •   چنانچه فرهنگ شهید و شهادت در کشور رواج یابد ، بسیاری  از معضلات فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی واقتصادی کشور حل خواهد شد .
 • مطالبات شهدا ، دینی است برگردن ما که بایستی ادا شود .

 

 

 

 

عملیات والفجر هشت – منطقه فاو – اسفند ۱۳۶۴

سید جواد هاشمی فشارکی ( سمت راست )  و علی اکبر سلیمیان ( سمت چپ )

http://www.isarpress.ir/?p=5121

 

http://www.isarpress.ir/1400/02/23/%d9%85%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d8%b4%d9%87%d8%af%d8%a7-%d8%af%d8%b1%d8%ae%d8%b5%d9%88%d8%b5-%d8%b9%d9%81%d8%a7%d9%81/