***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

ابتکار جامعه بسیج مهندسی برای بازطراحی بقیع

يكشنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۰، ۰۹:۲۶ ب.ظ

ترکیب هیأت داوران مسابقه نیز بیان کرد: برای داوری آثار اساتیدی مانند .... و دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی و ....در هیات داوری حضور دارند.

https://www.ana.press/news/581396/%D8

  1. اقتصاد
  2. مسکن و شهرسازی

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۵ 

ایلخان در گفت‌وگو با آنا مطرح کرد؛

ابتکار جامعه بسیج مهندسی برای بازطراحی بقیع

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشور درباره جزئیات «جشنواره بقیع» گفت: سازمان بسیج مهندسان کشور با طراحی یک جشنواره در نظر دارد بهترین طرح‌ها و آثار مرتبط را جمع‌آوری کند.

 

به گزارش خبرنگار حوزه مسکن و شهرسازی گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، داغ بقیع هم‌چنان زنده است؛ هرچه از جنایت وهابی‌های آل سعود در تخریب گنبد و بارگاه اهل بیت(ع) می‌گذرد، ابعاد بیشتری از آن آشکار می‌شود. حالا جامعه مهندسان ایرانی برای طراحی و بازسازی دوباره این حرم‌ها آستین بالا زدند. سازمان بسیج مهندسان کشور با طراحی یک جشنواره در نظر دارد بهترین طرح‌ها و آثار مرتبط را جمع‌آوری کند. برای همین به‌سراغ مهندس ایلخان رئیس این سازمان رفتیم تا در جریان جزئیات بیشتر قرار بگیریم.

محمود ایلخان رئیس سازمان بسیج مهندسان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد خبرگزاری آنا، درباره انگیزه‌های طراحی و برگزاری «جشنواره بقیع» گفت: بازطراحی و احداث حرم‌های جدید ائمه بزرگوار بقیع دغدغه بسیاری از مهندسان ایرانی است. جشنواره ما در واقع فراخوانی برای دریافت بهترین نقشه‌ها و طراحی‌های معماران صاحب‌ِ صلاحیت و خبره کشور است.

وی برگزاری جشنواره بقیع را یک اقدام نمادین در برابر حرکت ضدانسانی آل‌سعود در تخریب قبور ائمه اطهار دانست و عنوان کرد: علاوه بر فراخوان بهترین طراحی‌های معماری، پیگیری‌های ما در بُعد حقوقی نیز ادامه دارد. یک تیم حقوقی خبره نیز درحال پیگیری ماجرا و اقامه دعوا علیه حکومت آل‌سعود در مجامع بین‌المللی است.

رئیس سازمان بسیج مهندسان کشور درباره کیفیت مشارکت دانشجویان و مهندسان در این جشنواره، اضافه کرد: سایت جشنواره به آدرس baqifestival.ir در خدمت شما است. از عموم مهندسان صاحب‌صلاحیت عمران و معماری دعوت می‌شود با مراجعه به این سایت به‌صورت گروهی یا انفرادی نام‌نویسی کنند.

ایلخان درباره کیفیت شکل‌گیری این جشنواره تصریح کرد: برگزاری جشنواره بقیع خروجی اتاق اندیشه‌ورز سازمان بود. آقای مهندس چمران، مهندس محمدخانی و دیگر اعضای هیأت اندیشه‌ورز بسیج مهندسان با پیشنهاد برگزاری یک مسابقه برای جمع‌آوری بهترین طراحی‌ها برای بازسازی حرم‌ ائمه(ع) موافقت کردند.

وی همچنین به جوایز در نظر گرفته‌شده برای برگزیدگان این جشنواره اشاره کرد و افزود: در بخش گروهی جشنواره برای تیم اول مبلغ 100 میلیون تومان، تیم دوم 70 میلیون تومان و برای تیم سوم 50 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. همچنین جوایز برای برگزیدگان فردی جشنواره به‌ترتیب 70، 50 و 30 میلیون‌تومان خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج مهندسان کشور درباره ترکیب هیأت داوران مسابقه نیز بیان کرد: برای داوری آثار اساتیدی مانند مهندس چمران، مهندس محمدخانی، استاد عبدالحمید نقره‌کار، دکتر بهمن ادیب‌زاده، دکتر محمدعلی خان‌محمدی، دکتر محسن وفامهر و دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی در هیات داوری حضور دارند.

ایلخان در پایان خاطرنشان کرد: متقاضیان برای شرکت در جشنواره بقیع تنها تا سیزدهم مهرماه فرصت دارند آثار خود را برای شرکت در مسابقه ارسال کنند.

انتهای پیام/4133 

 

 

ابتکار جامعه بسیج مهندسی برای بازطراحی بقیع

 

https://www.ana.press/news/581396/%D8%A7%D8%A8%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%A8%D9%82%DB%8C%D8%B9