***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

دکتر  سیدجواد  هاشمی فشارکی

منتشر شده در خبرگزاری ایثار پرس

نشانی منبع انتشار : 

http://www.isarpress.ir/?p=3830

نخستین جشن ۲۲ بهمن ، بدون شور و شعار راهپیمایی

گروه : آخرین اخبار / ادبیات پایداری / انقلاب اسلامی و دفاع مقدس / تاپ / صفحه اول

           شناسه : ۳۸۳۰

          ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱

 

بعداز ۴۲ حضور باشکوه ؛ به لحاظ شرایط ویروسی :

نخستین جشن ۲۲ بهمن ، بدون شور و شعار راهپیمایی

 

 

۲۲ بهمن روز باشکوه ملت ایران و روز جشن ملی بوده و همه ساله راهپیمایی های باشکوهی برگزارمیشد ، لکن در سال ۱۳۹۹ بگونه دیگری جلوه گر شد . در این نوشتار به سیرگذشته تا حال پرداخته شده است .
دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

 

  • وقوع انقلاب : انقلاب اسلامی یک انقلاب سیاسی-اجتماعی مبتنی بر آموزه های دینی و به رهبری یک مرجع دینی ، با مشارکت طبقات مختلف ملت مسلمان ایران بوده ، که از خرداد ۱۳۴۲ شروع گشته و بین ۱۷ دی ۱۳۵۶ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ شعله ور شد و نهایتا نظام ستم شاهی پهلوی را سرنگون و زمینه روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی ایران را فراهم کرد.
  • دهه فجر انقلاب : دهه فجر در ادبیات سیاسی اجتماعی نظام جمهوری اسلامی ایران به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ ؛ از روز فرار شاه ،تا سرنگونی نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی می باشد ، که همه ساله به شکرانه این نعمت الهی جشن پیروزی انقلاب درسراسر کشور برگزار میشود.
  • جشن ۲۲ بهمن : همه ساله در روز ۲۲ بهمن ،راهپیمایی  باشکوهی با حضور آحاد ملت ایران در سراسرکشور اسلامی ایران برگزار میشود و مردم در راهپیمایی آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید عهد می کنند و علیه توطئه های آمریکایی و استکباری ، شعار سر میدهند. وبه یک سنت اجتماعی ملی تبدیل شده است .
  • ۲۲بهمن در دوران دفاع مقدس : دردوران دفاع مقدس ، در یوم الله ۲۲ بهمن ، رزمندگان اسلام ، اگر میسر بود ، در مراسم راهپیمایی شهرهای نزدیک جبهه حضور می یافتند و اگر میسر نبود ، در همان مکانی که مستقر بودند ، تکبیر وشعار سر میدادند .
  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ : در این سال که همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران بود ، منجر به صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از سوی رهبر انقلاب گردید . در این بیانیه با  نگاهی به گذشته و تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی ، تبیین وضعیت حال نموده ، و با تجربه اندوزی وعبرت اموزی ازگذشته ، راهبردهای آینده در هفت حوزه را مشخص نموده اند .
  • تشکر هر ساله رهبر انقلاب : ” از حضور سرافرازانه و افتخارانگیز و دشمن‌شکن ملّت عزیز در بیست‌ودوّم بهمن و چهلمین سالگرد انقلاب عظیم اسلامی تشکّر میکنم و پیشانی سپاس بر درگاه حضرت حق میسایم. ( بند آخر گام دوم انقلاب اسلامی )
  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ : درحالیکه از اسفند ۱۳۹۸ تا کنون جهان وایران با ویروس منحوس کووید ۱۹ دچار مشکلات و محدودیتهایی شده است ، به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری و ورود به موج چهارم کووید -۱۹، امکان راهپیمایی های ملیونی میسر نگردید و با رعایت ملاحظات بهداشتی مراسم امسال بصورت خودرویی و موتوری برگزار گردید.
  • سخن پایانی : ۲۲بهمن نقطه تغییر تاریخ ایران ، اسلام و بلکه در جهان بوده است . انفجار نوری که به یکباره ظلمات ستم شاهی را شکافت و ملت ایران را به نور اسلام ناب  منور ساخت و به نعمت انقلاب اسلامی بسیاری از ارزشهای اسلامی احیا گردیده و ان شالله با ایجاد تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی  ، زمینه سازی ظهور نورمهدوی (عج) خواهد گردید .

انقلاب اسلامی

 

 

http://www.isarpress.ir/?p=3830

 

 

 

http://www.isarpress.ir/1399/11/22/%d9%86%d8%ae%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d8%ac%d8%b4%d9%86-22-%d8%a8%d9%87%d9%85%d9%86/