***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

منتشر شده در پایگاه ایثار پرس :

گروه : آخرین اخبار / ادبیات پایداری / صفحه اول / ویژه

 • شناسه : 5256
 • 03 خرداد 1400 - 6:25
 •  دیدگاه

http://www.isarpress.ir/?p=5256

 

شهیدی دیگر از جامعه فشارکی ها:

شهید سر فراز دوم خرداد

شهید سر فراز دوم خرداد

          در این نوشتار زندگی نامه و وصیت نامه شهید والامقام سید حسین حسینی فشارکی تبیین شده است .

*

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

شهید سید حسین حسینی فشارکی، دوم خرداد 1362 در محور سنندج- دیوان دره، به همراه تعدادی از هم‌رزمانش در دیوان دژ پس از چندین ساعت نبرد، همگی به محاصره دشمن می‌افتند. و در حین اسارت یکی از پاهای او را از مچ قطع می‌کنند و درنهایت وی را به درجه رفیع شهادت نائل می‌گردد.

جامعه اقوام فشارکی‌ها ، شامل تمامی اقوام نسبی و سببی (وصلت‌های درجه یک صورت گرفته) نیز همپای ملت مسلمان ایران در پشتیبانی از دفاع مقدس برخواستند و از میان جامعه فشارکی‌ها ، تا کنون تعداد ۶۹ شهید تقدیم انقلاب اسلامی نموده اند. از این تعداد دو نفر خانم (مادربزرگ و نوه وی ) بوده‌اند که بر اثر بمباران هوایی دشمن به‌ شهادت رسیده و مابقی جزء رزمندگان بوده‌اند. محدوده سنی شهدای فشارکی، بین ۱۰ سال الی ۶۲ سال و محدوده سنی شهدای رزمنده، بین ۱۴ سال الی ۵۲ سال بوده است که هشت تن از آن‌ها بعد از ۸ الی ۳۴ سال انتظار، پیکر‌های مطهرشان بازگشته و تدفین شده و دو تن دیگر نیزهمچنان بی‌مزار مانده‌اند ؛ همچنین یک شهید عزیز( حمیدرضا باب الخانی ) نیز از مدافعان حرم است .

                         

                  دومین نفر ایستاده از دست راست

 

نفر وسط در جلو جیپ توپ 106

 

 

نام پدر: سید هاشم    تاریخ تولد: 1/6/1342    تاریخ شهادت: 2/3/ 1362

 1. زندگی‌نامه:

 

 • شهید سید حسین حسینی فشارکی، در اول شهریور سال 1342 در خانواده مذهبی در روستای فشارک بدنیا آمد. پدرش حاج آقا سیدهاشم و مادرش شهربانوخانم جعفری (فرزند خلیل‌الله) می‌باشد. پس از دوران طفولیت در مدرسه روستای فشارک به تحصیل پرداخت. و همزمان با کسب علم و دانش، درکارهای کشاورزی و دام پروری به خانواده کمک می‌نمود.و معارف دینی خود را نزد مادربزرگش فرا گرفت.13ساله بود که جهت کار و تحصیل عازم اصفهان شد و به همراه برادرش بدون حضور خانواده روزها کار می‌کردند و در دوره شبانه مشغول تحصیل بودند.

 

 • در جلسات قرآنی که قبل از انقلاب اسلامی بود و توسط فشارکی‌ها تشکیل داده بودند شرکت می‌کرد. سید حسین حسینی سال57 همگام با مردم مسلمان و انقلابی اصفهان در تظاهرات و راهپیمائی‌ها شرکت فعال داشت. باپیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی عضو بسیج مسجد امام جعفر صادق (ع) و مسجد قبا در خیابان 24متری شد. از خصوصیات بارز سید حسین اخلاق نیک و شجاعت بود و در جلسات با شوخ طبعی که داشت باعث شور و نشاط مومنین می‌شد.

 

 • سال 1362 به عضویت سپاه پاسداران درآمد. و در همان سال جهت پیکار با منافقین غرب و گروهک منحرف کومله که علیه جمهوری اسلامی ایران در غرب کشور جنگ داخلی را به راه انداخته بودند، عازم کردستان گردید. و فرمانده گروهان ضربت از گردان جندالله گردید.

 

 • سال 1362 در یکی از عملیات‌های کردستان، در مقابله با گروهک کومله دچار مجروحیت از انگشت شصت دست راست و گوش سمت راست گردید.

 

 • دوم خرداد 1362 در محور سنندج- دیوان دره، به همراه تعدادی از هم‌رزمانش در دیوان دژ پس از چندین ساعت نبرد، همگی به محاصره دشمن می‌افتند. و در حین اسارت یکی از پاهای او را از مچ قطع می‌کنند و در نهایت وی را به درجه رفیع شهادت نائل می‌گردد. و در شب نیمه شعبان سال1405 قمری، بعد از تشییعی باشکوه، در زادگاهش روستای فشارک به خاک سپرده می‌شود.

 

 

 • "وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ [1] "
  "(ای پیامبر !) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند ! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند."
 •  با درود و سلام بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی و امت شهیدپرور ایران وصیت خود را به شرح زیر می‌نویسم:
 • از خانواده خود می‌خواهم، که پیرو ولایت و خط رهبری باشند. و راه امام خمینی را ادامه دهند.
 • از برادرانم می‌خواهم، اگر که من شهید شدم سلاح من را بر زمین نگذارد و راه من را ادامه دهد.
 • از خواهرانم می‌خواهم، که زینب گونه راه مرا ادامه دهند. و حجاب‌شان را حفظ کنند.
 • از پدر و مادرم می‌خواهم، که در مرگ من صبر و استقامت کنند. تا نزد خداوند پاداش بگیرند.

 

منبع : کتاب گنجینه معارف شهدا  (آخرین سفارشها و نواهای آسمانیان فشارکی) ، ستاد یادواره شهدای فشارکی ،  سیدجواد هاشمی فشارکی ، انتشارات وانیا ، ۱۳۹۷، ص 264 و 265  و  426

 

 

[1] سوره آل عمران آیه 169

 

 

http://www.isarpress.ir/?p=5256

 

 

http://www.isarpress.ir/1400/03/03/%d8%b4%d9%87%db%8c%d8%af-%d8%af%d9%88%d9%85-%d8%ae%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%af-%d9%81%d8%b4%d8%a7%d8%b1%da%a9%db%8c-%d9%87%d8%a7/