***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

منتشر شده در پایگاه ایثار پرس 

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

گروه : آخرین اخبار / ادبیات پایداری / صفحه اول / ویژه

پ

واکاوی وصیت نامه های شهدای فشارکی :

مطالبات شهدا درخصوص انتخابات

مطالبات شهدا درخصوص انتخابات

 

در این نوشتار با واکاوی وصیت نامه شهدای فشارکی در موضوعات انتخابات و گروههای سیاسی که در ایام انتخابات فعال میشوند و رسالت ما در قبال شهدا تبیین شده است .
*
دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

 

جامعه اقوام فشارکی‌ها ، شامل تمامی اقوام نسبی و سببی (وصلت‌های درجه یک صورت گرفته) نیز همپای ملت مسلمان ایران در پشتیبانی از دفاع مقدس برخواستند و از میان جامعه فشارکی‌ها ، تا کنون تعداد ۶۹ شهید تقدیم انقلاب اسلامی نموده اند. از این تعداد دو نفر خانم (مادربزرگ و نوه وی ) بوده‌اند که بر اثر بمباران هوایی دشمن به‌ شهادت رسیده و مابقی جزء رزمندگان بوده‌اند. محدوده سنی شهدای فشارکی، بین ۱۰ سال الی ۶۲ سال و محدوده سنی شهدای رزمنده، بین ۱۴ سال الی ۵۲ سال بوده است که هشت تن از آن‌ها بعد از ۸ الی ۳۴ سال انتظار، پیکر‌های مطهرشان بازگشته و تدفین شده و دو تن دیگر نیزهمچنان بی‌مزار مانده‌اند ؛ همچنین یک شهید عزیز( حمیدرضا باب الخانی ) نیز از مدافعان حرم است .

 

شهدا براساس وصیت خود از ما چه انتظاراتی دارند؟

 

·    انتخابات ریاست جمهوری

درخصوص انتخابات ریاست جمهوری که در آن زمان پیش رو بوده است شهید عزیز چنین بیان شده است:

اگر زنده ماندم به حجت الاسلام خامنه‌ای که کاندید ریاست جمهوری می‌باشند رای میدهم و اگر شهید شدم با خون سرخم از رئیس جمهوری ایشان پشتیبانی می‌کنم. (شهید عباس مطلبی فشارکی)

 

·    وصیت درخصوص گروه‌های سیاسی

شهدای گرانقدر در خصوص احزاب و گروه‌های سیاسی چنین وصیت کرده اند:

 • فریب شیادانی که گروه‌سازی می‌کنند را نخورید. از روشنفکران غیر متعهد بپرهیزید، عالم‌ترین اینگونه روشنفکران نیز به عمد یا به سهو خطا می روند. ( شهید حسن اثنی عشری نائینی)
 • غرب زدگى و شرق زدگى ناشى از روشنفکرانى که به عنوان تحصیل و پیشرفت مملکت به خارج رفته‌اند. اما مسخ فرهنگى و معنایى شده‌اند، دزدانى که با چراغ به دزدى آمده‌اند. افرادى که چند صباحى به دور از فرهنگ اسلام و استشمام هواى وطن بوده‌اند. و اینک پیام آور غرب و شرق‌اند. و برخى که از این حد هم فراتر رفته‌اند، به غرب و شرق نرفته کعبه آمالشان غرب و شرق است. (شهید سید ساعد هاشمی فشارکی)
 • وصیتی به حزب جمهوری دارم ! که تا حال که با منافقین در ستیزه بوده، از حال به بعد هم خیلی مواظب باشید.که منافقین طرح‌های دیگری دارند (شهید اکبر مطلبی فشارکی)
 • از هر گونه… گروهک بازی دوری کنید. و مواظب توطئه دشمنان باشید. (شهید مرتضی احمدی فشارکی)
 • دست از امام و ولایت فقیه برندارید. و با مشت بر دهان آن‌هایی که درصدد از بین بردن ولایت فقیه می‌باشند، بزنید. (شهید مهدی مطلبی فشارکی فرزند علی اصغر)
 • به حال کسانی گریه کنید که قدر این انقلاب و امام را نمی‌دانند و نمی‌فهمند. (شهید محمد مطلبی فشارکی)
 • در این میان امت اسلام است،که باید با عمل ثابت کند که پیرو واقعی اسلام است.و عاشقان حسین(ع) باید عشق خود را ثابت کنند. وگرنه با کلام و زبان معاویه و یزید و صدام و طرفداران اسلامند. فقط با زبان اسلامی بودن همانند اسلامی بودن ملی‌گراها و غربزدگان و شرق زدگان است. مثل اسلامی بودن گرانفروشان و محتکران و مسرفین است. ( طلبه شهید حسین محمدی فشارکی)
 •  

·    حمایت از احزاب و گروه‌های سیاسی

 • در حمایت از احزاب و جریانات سیاسی، هیچ مطلب و موردی در وصیت‌نامه شهدا یافت نشد.

 

·    انقلابی ماندن

وصیت شهید در لازمه انقلابی ماندن چنین است:

 • بدانید ! که انقلاب کردن آسان بود و لازمه انقلابی ماندن، تحمل سختی‌ها می‌باشد، سختی‌های دنیا را تحمل کنید که شیرینی آخرت را همراه دارد همان طور که حضرت علی (ع) می‌فرماید: « مَرَارَةُ الدُّنْیَا حَلَاوَةُ الْآخِرَةِ وَ حَلَاوَةُ الدُّنْیَا مَرَارَةُ الْآخِرَةِ»[۱] آری، سختی دنیا شیرینی آخرت و شیرینی دنیا سختی آخرت می‌باشد. (شهید مرتضی احمدی فشارکی)

 

·    سخن پایانی

 • امام خمینی و رهبر انقلاب اسلامی بر خواندن و تدبر در وصیت نامه شهدا تاکید داشته اند .
 • شهدا در قالب وصیت‌نامه‌هایشان به ما راه را نشان داده و مطالباتشان را از ما جاماندگان بیان کرده‌اند.
 • براساس حقی که شهدا برگردانمان دارند ، ما موظف به عمل به وصایای آنان می باشیم .

 

[۱] میزان الحکمه، جلد چهارم ص ۱۱۹ – نهج البلاغه حکمت ۲۵۱

منبع : کتاب  گنجینه معارف شهدا  (آخرین سفارشها و نواهای آسمانیان فشارکی) ، ستاد یادواره شهدای فشارکی ،  سیدجواد هاشمی فشارکی ، انتشارات وانیا ، ۱۳۹۷، 

 

 •  

لینک کوتاه :

http://www.isarpress.ir/?p=5265

 

http://www.isarpress.ir/1400/03/03/%d9%85%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d8%b4%d9%87%d8%af%d8%a7-%d8%af%d8%b1%d8%ae%d8%b5%d9%88%d8%b5-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d8%aa/