***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

***************...از غدیر علوی تا غدیر مهدوی...***************

پنجشنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰، ۰۹:۰۰ ق.ظ

منتشر شده در خبرگزاری بین المللی ایکنا ، ایثار پرس ، و حماسه 27 

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

منتشر شده در

خبر گزاری بین المللی ایکنا : 

https://iqna.ir/fa/news/3986980/%D8

کد خبر: ۳۹۸۶۹۸۰ - تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۶ - اجتماعی » جامعه

ایثار پرس :

http://www.isarpress.ir/?p=6243

گروه : آخرین اخبار / ادبیات پایداری / صفحه اول / ویژه - شناسه : 6243 - 07 مرداد 1400 - 8:58

حماسه 27 :

https://hamaseh27.ir/%d8%a7

صفحه نخست  ادبیات پایداری / انقلاب اسلامی

           پس از بعثت آخرین پیامبر الهی (ص) با تضمین بخشی تداوم ولایت مسلمین ، بعد از رسالت نبوی ، واقعه غدیر خم بزرگترین رویداد جهان اسلام می باشد ، چرا که زمین تا پایان عمر جهان از حجت خدا خالی نماند . این مهم دارای سیر تحول بوده است :

 1. 1- ظهور اسلام : واژه" اسلام" از ریشه «سلم» به معنای صحت و سلامت و مبرا از هرعیب و نقص بوده و آخرین و کامل ترین دین الهی برای بشر تا پایان عمر جهان می باشد . حضرت محمد (ص) آخرین فرستاده الهی بوده و پیامبر دین متکامل و مترقی می باشد . معجزه وی برای قرون متمادی قران کریم بوده ، که علاوه بر اعجاز بیانی‌ و نزول‌ با فصاحت و بلاغت ، حاوی تمامی دستورات الهی برای بشر در زمینه های فردی ، خانوادگی ، اجتماعی ، فرهنگی، سیاسی ، اقتصادی و دفاعی در نهایت شگفتی‌های‌ بیانی ‌می باشد. قران نسخه شفا بخش نیازهای روحی و مادی زندگانی دنیا بوده ؛ که سعادت آخرت را نیز بهمراه دارد .

                لکن دشمنان اسلام که تاب وتحمل آنرا نداشتند ، در انتظار رحلت پیامبر (ص) بوده ،                    تا انرا خاتمه یافته تلقی کرده و یا مصادره نمایند . اما اراده خداوند بر خالی نبودن                 زمین از حجت و تداوم بخشی این دین الهی بود ، تـا آنـکـه بینات واحکام خدا باطل                     نشده و جاری شود.

 1. 2- غدیر خم :  در سال دهم هجرت ، به امر الهی ، آخرین سفر پیامبر (ص)  به مکه مکرمه برای تعلیم حج و اعلام ولایت ائمه اطهار (ع) براساس آیه " بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ " [1]صورت می گیرد . ایشان آخرین خطابه خود را برای همه اعصار بیان کردند که ،« هر کس من مولای اویم ، پس علی مولای اوست. » وسپس دعا میکنند . پیامبر (ص) اکمال دین و اتمام نعمت را با ولایت علی (ع) و فرزندانش را اعلام فرمودند. آنگاه رضایت الهی در آیه " الْیوْمَ .... رَضیتُ لَکمُ الْإِسْلامَ دین " [2] اعلام میشود.
 1. 3 - دشمنان غدیر : خداوند در باره واقعه غدیر می فرماید : "امروز کافران از(نابود شدن)دین شما مایوس و نومید شدند." [3] اما دشمنان دست بردار نشدند، نخستین امام منصوب پیامبر رحمت و نیز ده امام بعدی را به شهادت رساندند و تقدیر الهی بر این قرارگرفت که آخرین آنها، حضرت مهدی (عج) در غیبت به سر ‌برد. در عصر غیبت کبری، بنا به روایاتی مانند " در رویدادهای زمانه، به راویان حدیث ما رجوع کنید. آنان، حجت من بر شمایند و من، حجّت خدا بر آنانم " [4] ، ولی فقیه همانند جانشین امام (عج) و نقش زعامت و سرپرستی جامعه اسلامی را بر عهده دارد. ولی دشمنان اسلام ومنحرفین ؛ درطول تاریخ غاصبان حکومت مسلمین بودند .
 1. 4- غدیر انقلاب اسلامی : پس از حکومت 5 ساله علوی ، دشمنان اسلام تداوم حکومت سایر ائمه را مانع شدند و پس از آن نیز علمای اسلامی در طول تاریخ تلاشها و مبازرات فراوانی داشتند ولی امکان تشکیل حکومت اسلامی میسر نشد . تا اینکه انقلاب اسلامی با سخنرانی امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۲ آغاز و در بهمن 1357 نظام ستم شاهی ساقط و نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه اصل ولایت فقیه شکل گرفت . ده سال کشور تحت زعامت امام خمینی و سپس توسط  امام خامنه ای تداوم یافته است ، لذا می توان گفت که غدیر خم در غدیر انقلاب اسلامی تجلی وتداوم یافته است .

                    حقیقتاً امامین انقلاب کشتی انقلاب را از طوفان‌های دشمنان خارجی و فتنه‌های                         داخلی و بحران‌ها و سوءمدیریت‌ها، به ساحل نجات هدایت کرده اند که اگراین                     عنایت الهی نبود، دوران بدتر از ستمشاهی برکشور حاکم می‌شد .

 1. 5 -غدیر انقلاب زمینه ساز ظهور : از منظر امام خامنه ای ، انقلاب اسلامی به عنوان یک الگوی زنده و پویا در برابر چشم مسلمانان جلوه گر شده و این الگو ، «تمدن غرب و شرق » و نظام سلطه جهانی را به چالش کشیده است . ایشان پس از تبیین الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت در دهه چهارم انقلاب ، مراحل پنج گانه ایجاد تمدن نوین اسلامی را تبیین نموده و با صدور بیانیه‌ «گام دوم انقلاب اسلامی» در چله انقلاب برای "برداشتن گام بلند انقلاب" و "دومین مرحله‌ خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی " ، "فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی" را نوید داده و آمادگی و هموار سازی برای طلوع و ظهور خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه) در جهان ظلمت‌زده را بشارت داده اند.
 2.  6- غدیرحکومت مهدوی : بر اساس روایات دوازدهمین و آخرین امام (عج)، پس از غیبت کبرا ، ظهور و قیام خواهد کرد . نشانه‌های متعددی نیز برای ظهور آنحضرت ذکر شده‌ ، ولی زمان دقیق ظهور مشخص نشده است ؛ لکن مهمترین نشانه ای که ذکر شده ، پس از " ظلم و ستم فراگیر و فتنه‌ای که بر هر خانه‌ای وارد می‌شود " [5]. چنانچه هم اکنون مشاهده میشود، اکثر مردم جهان تحت انواع ظلمها توسط حاکمان ظالم و ظلم فکری و فرهنگی درجریان است و سازمانهای بین المللی تحت سلطه ظالمان جهانی گوش شنوایی نداشته و اعتراضات حتی به جوامع غربی نیز کشیده شده و روبه گسترش است . در چنین شرایطی امام مهدی جهان را از ستم و حاکمان زورگو رهانیده و جامعه‌ای پر از عدل و داد را به وجود خواهد آورد. طبق روایات متعدد ؛ شیعیان به انتظار فرج و مهیای ظهور امام زمان بودن ، ترغیب شده و جز برترین اعمال به شمار آمده است .
 3.  
 4. 7- سخن پایانی :
 • دشمنان خارجی انقلاب اسلامی ؛ دشمنان غدیر خم و ظهور بوده و در حداکثر تلاش علیه اسلامند و برخی جریانات سیاسی داخلی کشور ؛ نیز همواره مشکل تراشی میکنند، به مصداق این حدیث نبوی : "هر کس از ولایت ائمه (ع) سرباز زند اعمال نیکش سقوط می کند و در جهنم خواهد بود" [6]  لذا هر کس از ولایت جانشین ائمه (ع) و غدیر انقلاب سرباز زند ، مانع ظهور تلقی شده و مشمول این فرمایش پیامبر خواهد شد .
 •  
 • کمک به ظهور امام زمان (عج) یکی از مهمترین وظایف مسلمانان بوده و بایستی با زمینه سازی معماری نظام نوین جهانی ، آمادگی های لازم را بوجود آوریم ، در غیر اینصورت همانند بنی اسرائیل و کوفیان بوده که حضرت موسی(ع) و امام حسین (ع) را تنها گذاشتند.
 •  
 • ثمره نهایی غدیر، با ظهور مهدی (عج) و برقراری حکومت عدل مهدوی به نتیجه نهایی خواهد رسید و بر اساس وعده الهی، پرچم این انقلاب به دست صاحبش داده خواهد شد و سخت می‌توان باور کرد کسی غدیر خم را قبول داشته باشد ، ولی غدیر انقلاب را قبول نداشته و التزام عملی به ناخدای کشتی نجات نداشته باشد. که بی سربازی انقلاب نتوان سرباز امام مهدی شد . چرا که غدیر انقلاب، تداوم بخش و احیاگر غدیر خم است و زمینه ساز غدیر مهدوی خواهد بود. در شرایط انبوه تهدیدات دشمنان اسلام ، راه نجات دنیا و آخرت دیگری وجود ندارد . و حیات انقلاب جهانی اسلام در گرو پاسداری از غدیر انقلاب اسلامی است.
   منابع :

[1]  سوره مبارکه مائده-آیه ۶۷

[2] سوره مبارکه مائده آیه 3

[3]  سوره مبارکه مائده، آیه 3

[4] حدیث نقل شده توسط ابن بابویه ، طوسی ، طبرسی، راوندی ، مجلسی و حر عاملی

[5]  سید بن طاووس، الطرائف، ۱۴۰۰ش، ج۱، ص۱۷۷

[6]  بخش پنجم خطبه غدیر

نشانی منابع انتشار خبر :

https://iqna.ir/fa/news/3986980/%D8%A7%D8%B2-%D8%BA%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%B9%D9%84%D9%88%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D8%BA%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%87%D8%AF%D9%88%DB%8C

 

https://hamaseh27.ir/%d8%a7%d8%b2-%d8%ba%d8%af%db%8c%d8%b1-%d8%b9%d9%84%d9%88%db%8c-%d8%aa%d8%a7-%d8%ba%d8%af%db%8c%d8%b1-%d9%85%d9%87%d8%af%d9%88%db%8c/

 

http://www.isarpress.ir/1400/05/07/%d8%a7%d8%b2-%d8%ba%d8%af%db%8c%d8%b1-%d8%b9%d9%84%d9%88%db%8c-%d8%aa%d8%a7-%d8%ba%d8%af%db%8c%d8%b1-%d9%85%d9%87%d8%af%d9%88%db%8c/

 

http://www.isarpress.ir/?p=6243

 

http://javadfesharaki.blog.ir/1400/05/07/%D8%A7%D8%B2-%D8%BA%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%B9%D9%84%D9%88%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D8%BA%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%87%D8%AF%D9%88%DB%8C

برچسبها : دکتر سید جواد هاشمی فشارکی /  مهندس سید جواد هاشمی فشارکی /  دکتر هاشمی فشارکی / دکتر فشارکی / دکترفشارکی / جواد فشارکی / محمد جواد فشارکی / سادات طباطبایی فشارکی /  مطلبی فشارکی / سادات فشارکی / مهندس معمار/ آرشیتکت / طراح / معلم /  استاد فشارکی / آیت الله فشارکی / حجت الاسلام فشارکی / شهید فشارکی / شهدای فشارکی / پزشک / مطب / سید جواد هاشمی کارگردان / بازیگر هنرپیشه سینما و تلویزیون صدا و سیما و تاتر / کتاب / پدافند / دانشجو / دانشگاه /

Dr. Seyed Javad Hashemi Fesharaki / Dr Hashemi Fesharaki / Dr Fesharaki / Architect