***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

منتشر شده در خبرگزاری ایثار پرس 

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی :

http://www.isarpress.ir/?p=7501

گروه : صفحه اول / ویژه

پ
  • شناسه : 7501
  • 19 مهر 1400 - 22:08
  •  

اندر اسمانی شدن حاج میرزا یحیی محمدی فشارکی :

در رثای پدر شهید مسعود محمدی فشارکی

در رثای پدر شهید مسعود محمدی فشارکی

 

در این نوشتار به رحلت پدر شهید و نیز زندگی نامه فرزند شهید وی پرداخته شده است .
*
دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

انا لله وانا الیه راجعون

با نهایت تأسف حاج میرزا یحیی محمدی فشارکی فرزند مرحوم  میرزا علی محمد (پدر شهیدوالا مقام مسعود محمدی فشارکی) دار فانی را وداع گفتند. و مراسم تشییع و تدفین وی در روز دوشنبه ۱۹ مهر ماه ۱۴۰۰ در مزار فشارک برگزار شد .

درگذشت ابو الشهید حاج میرزا یحیی محمدی فشارکی را به خانواده محترم  و وابستگان و اقوام فشارکی تسلیت عرض نموده، برای ایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانیم. ازخداوند یکتا رفع درجات آن بزرگوار در بهشت اعلا و مزید فضل و رحمت پروردگار بی همتا برایشان و طول عمر بازمانگان آن مرحوم همراه با سلامتی و حسن عاقبت شان خواهانیم

روحشان شاد و راه فرزند شهیدشان پر رهرو باد

زندگی‌نامه شهید مسعود محمدی فشارکی :

 شهید مسعود محمدی فشارکی در دوازدهم خرداد ۱۳۴۶، در تهران چشم به جهان گشود. پدرش آقایحیی، کارگر بود و مادرش زهرا بیگم نام داشت.

ایام طفولیت را در آغوش گرم مادری دلسوز و مهربان از خاندان سادات طباطبایی فشارک به آرامی پشت سر نهاد مادری که چراغ راه هدایت و سعادت مسعود بود. و هر روز به وی درس ایمان و آزادگی می‌داد.

مسعود از همان کودکی با قرآن انس و الفت زیادی داشت.وی دوران ابتدایی را در تهران با موفقیت به پایان رسانید. و پس از اتمام دوره راهنمایی در اصفهان وارد دبیرستان نبوی منش شد. در دوران تحصیل فردی بسیار مستعد و باهوش اما شلوغ و بازیگوش بود. و در جمع خانواده حاج میرزا یحیی از همه زیرک‌تر و پر جنب و جوش‌تر بود و بیشتر اوقات با طرح موضوعی جالب موجب سرور و شادی اعضای خانواده می‌شد.

مسعود اهل فعالیت و علاقمند به ورزش بود و از همان کودکی به فوتبال علاقه خاصی داشت. و اخلاق خوب او باعث شده بود، تا بچه‌های محل را دور هم جمع کند، و یک تیم فوتبال قوی تشکیل دهد.

شهید مسعود محمدی روحیه‌ای بسیار لطیف داشت. و همیشه به کودکان احترام می‌گذاشت. و با دادن هدیه‌ای هر چند کوچک به کوچک‌تر‌ها آنها را شاد و خوشحال می‌کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران جذب بسیج محله شد. و بیشتر اوقات خود را در بسیج می‌گذراند. ایمان استوار و اخلاق و ادب وی زبانزد دوستانش بود. و در بسیج او را به‌عنوان یکی از بهترین نیروهای حزب اللهی می‌شناختند. شهید مسعود محمدی هر چقدر بزرگ‌تر می‌شد، نسبت به حفظ دستاوردهای انقلاب و همچنین تزکیه نفس و انجام فرائض دینی حساس‌تر و دقیق‌تر می‌شد، گو آنکه خود را برای پرواز آماده می‌کرد.

دوران جنگ تحمیلی چندین بار برای آموزش تکمیلی و اعزام به جبهه به پادگان آموزشی غدیر مراجعه نمود.ولی هر بار سپاه بخاطر پائین بودن سن او از پذیرش وی امتناع می‌کرد. تا اینکه با اصرار و سماجت زیاد در سن ۱۴ سالگی( که تا پایان دوره راهنمایی درس خوانده بود) موفق به اتمام دوره تکمیلی آموزشی گردیده و به عنوان بسیجی اعزام به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل گردید.

ایشان چندین بار در مناطق مختلف عملیاتی حضور پیدا نمود و سرانجام در پانزدهم اسفند۱۳۶۲ در سن ۱۶ سالگی، در عملیات خیبر در طلاییه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکرش مدت‌ها برجای ماند و پس از تفحص، تشییع و در گلستان شهدای اصفهان آرام گرفت.

  • لینک کوتاه :

http://www.isarpress.ir/?p=7501

برچسب ها

 

 

http://www.isarpress.ir/?p=7501

http://www.isarpress.ir/1400/07/19/%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%ab%d8%a7%db%8c-%d9%be%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%87%db%8c%d8%af-%d9%85%d8%b3%d8%b9%d9%88%d8%af-%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c-%d9%81%d8%b4%d8%a7%d8%b1%da%a9%db%8c/

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۰/۰۷/۱۹