***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

منتشر شده در خبرگزاری ایسنا و پایگاه حماسه 27 

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

نشانی منبع خبر :

https://www.isna.ir/news/1400081310040/

 

https://hamaseh27.ir/%d9

  •  پنجشنبه / ۱۳ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۷
  •  دسته‌بندی: قزوین
  •  کد خبر: 1400081310040
  •  منبع : نمایندگی قزوین
  • چاپ

/یادداشت میهمان/

پیام‌ها و دستاوردهای نبرد اخیر نیروی دریایی سپاه با ناوهای آمریکایی

پیام‌ها و دستاوردهای نبرد اخیر نیروی دریایی سپاه با ناوهای آمریکایی

ایسنا/قزوین سیدجواد هاشمی فشارکی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) در یادداشتی که به مناسبت روز مبارزه با استکبار جهانی نوشته و آن را در اختیار ایسنا قرار داده است، می‌نویسد:

یک خبر به‌سرعت در صدر اخبار رسانه‌های دنیا و نیز شبکه‌های اجتماعی داخلی قرار گرفت: در پی رفتار خبیثانه ناو جنگی آمریکا با لباسی مبدل در آب‌های جنوبی کشور مبنی بر سرقت نفت‌کش ایران در آب‌های دریای عمان، قایق‌های تندروی سپاه پاسداران واکنشی قاطع نشان دادند.

آن‌ها با عملیات هلی‌برن بر روی عرشه نفت‌کش و تصرف آن؛ این نفت‌کش با یک نبرد نابرابر را در ساعت ۸ صبح سوم آبان ماه ۱۴۰۰ به‌سوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند.

منهای جزئیات درگیری اخیر نیروی دریایی سپاه با ناوهای آمریکایی این اقدام نیروی دریایی سپاه که بسیار غرورآفرین بود، حاوی پیام و دستاوردهای بزرگی برای کشورمان است:

 

۱. تجلی قدرت اطلاعاتی ایران در تشخیص ربایش آمریکا در لباس مبدل

۲. بروز اجرای پرقدرت و سریع عملیات پیچیده اطلاعاتی - نظامی توسط نیروی دریایی سپاه بر ضد نیروهای پر تجهیزات نظامیان آمریکایی

۳. پوشالی بودن هیمنه آمریکا در جهان با شکستن قدرت دریایی آن‌ها در برابر کشور ایران اسلامی

۴. زنده شدن یاد خیس کردن نظامیان آمریکایی در دستگیری قبلی آنان (۲۲ دی ۱۳۹۴) در برابر نیروی دریایی ایران

۵. نمایش توانمندی و کارآمدی تولیدات خودکفایی نظامی ایران در شرایط تحریم و بلااثر بودن تحریم‌های ظالمانه آمریکا

 

۶. معادله‌ای که آمریکایی‌ها سعی داشتند با یک‌ ضرب شست نظامی و توقیف نفت‌کش ایران در مذاکرات آتی هسته‌ای (برجام) شروط خود را بر جمهوری اسلامی تحمیل کنند، اکنون معکوس شده و آنان در نقطه ضعف قرار گرفته‌اند.

۷. در ماه‌های اخیر با روی کار آمدن دولت جدید انقلابی، دولت با اعتمادبه‌نفس کامل در حال بازیگری در عرصه بین‌الملل است و این اقدام اقتدار دیپلماسی را ارتقا بخشید.

۸. آمریکایی‌ها که با افزایش تحریم‌ها به دنبال فشار به ایران هستند و از دور زدن تحریم‌ها و فروش مخفیانه نفت ایران به کشورهای دیگر به شدت عصبانی هستند و موضوع محدود کردن ایران را دنبال می‌کنند، با این اقدام ایران علاوه بر عصبانیت بیشتر آنان، ناتوانی‌شان آشکار شد.

۹. جمهوری اسلامی که پیش‌ازاین بر کنترل تنگه هرمز تأکید داشت؛ اکنون راهبرد دفاع بازدارندگی‌اش به فراتر از آب‌های سرزمینی افزایش یافته است. و از این به بعد یگان‌های رزمی سپاه می‌توانند در آب‌های آزاد جهان نیز پیشرفته‌ترین عملیات‌ها را طراحی کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن به اجرا درآورده و منافع ملی‌مان را تضمین بخشند.

۱۰. نیروی دریایی کلاسیک آمریکا از لحاظ تکنیکی و تاکتیکی قابلیت مقابله با نیروهای سپاه پاسداران که جنگ چریکی در دریا را به‌خوبی اجرا می‌کنند؛ ندارد و این اولین تقابل ناموفق آن‌ها نیز نبوده است.

 

۱۱. بلااثر شدن حربه گزینه نظامی آمریکا علیه ایران و عملاً این گزینه پوشالی از روی میز آنان برداشته شده است.

۱۲. رژیم صهیونیستی که هرازگاهی از حمله به ایران سخن می‌گفت نیز حساب کار دستش آمده و از این به بعد با وحشت مواجه خواهد شد.

۱۳. کشورهای غرب‌گرای منطقه نیز که برای برقراری امنیت خود متکی بر آمریکا بوده‌اند، به توان ایران پی برده و راهی جز اتکا به کشور مقتدر اول منطقه ندارند و بایستی برای حل مشکلات منطقه بدون اتکا به نیروهای بیگانه وارد مذاکره و حل مشکلات شوند.

۱۴. دل‌های همه آزادیخواهان و نیز محرومان جهان را خشنود و به نجات از سلطه آمریکای جنایتکار امیدوار ساخت.

۱۵. با توجه به تحرکات جدید ایران در صادرات نفت، این عملیات، ضریب امنیت توان دریایی صادرات ایران را افزایش داده و به نقطه اطمینان‌بخش برای کشور رسانده است.

 

۱۶. تغییر راهبرد ایران از عکس‌العمل (دستگیری ۱۰ ملوان آمریکایی در ۲۲ دی ۱۳۹۴ دو فروند قایق جنگی آمریکایی به دلیل ورود غیرقانونی به آب‌های سرزمینی ایران) به راهبرد پیش‌دستانه تهاجمی در دزدی دریایی آمریکایی‌ها؛ نمونه عملی تجلی تهدید رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به تهدیدهای نظامی مقامات آمریکایی در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ مبنی بر اینکه: «اولاً غلط می‌کنید» و ثانیاً «دوران بزن و دررو تمام شده است»!

۱۷. این دستاورد ادامه ثمره دفاع مقدس است: «معجزه پیروزی در جنگ هشت‌ساله و شکست رژیم بعثی و پشتیبانان آمریکایی و اروپایی و شرقی‌اش را پدید آورد.» (آیت‌الله خامنه‌ای، بند اولاً در برکات انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی؛ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷)

۱۸. نوید بخش بودن ایستادگی ملت ایران در گام دوم انقلاب: «(انقلاب اسلامی) نماد پر ابهّت و باشکوه و افتخارآمیز ایستادگی در برابر قلدران و زورگویان و مستکبران جهان و در رأس آنان آمریکای جهان‌خوار و جنایت‌کار، روز به روز برجسته‌تر شد. … ملّت ایران در فضای حیات‌بخش انقلاب توانست نخست دست‌نشانده آمریکا و عنصر خائن به ملّت را از کشور برانَد و پس‌ازآن هم تا امروز از سلطه دوباره قلدران جهانی بر کشور با قدرت و شدّت جلوگیری کند.» (آیت‌الله خامنه‌ای؛ بند سابعاً در برکات انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی؛ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷)

۱۹. اکنون که در پیچ تاریخی انقلاب در حال عبور از گردنه راهزنان و دشمنان انقلاب و نیز مشکلات معیشتی بازمانده از سوء مدیریت‌های پیش از این هستیم، مسئولیت اجتماعی همگان همراهی با مسئولان برای برون‌رفت از مشکلات فعلی و تلاش در جهت تحقق اهداف انقلاب بوده و باید در گام دوم انقلاب اسلامی در کمک به ایجاد تمدن نوین اسلامی کوشا بوده و زمینه‌ساز ظهور مهدوی (عج) باشیم.

۲۰. و دستاوردهای دیگری که در آینده آشکار خواهد شد.

 

انتهای پیام

tps://www.isna.ir/news/1400081310040/%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C

 

https://hamaseh27.ir/%d9%be%db%8c%d8%a7%d9%85%e2%80%8c%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%86%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d8%a7%d8%ae%db%8c%d8%b1-%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%db%8c/