***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

منتشر شده در فاش نیوز 

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

فاش نیوز / 14 خرداد 1401 

http://fashnews.ir/fa/news-details/90538/

 امام خمینی با ویژگی های فردی، اجتماعی، اخلاقی و سیاسی و مدیریتی خود،  یک عبد تمام عیار الهی، مصداق اتم آیت ونشانه خدا بر روی زمین،  فقیه جامع الشرایط، مصداق کامل و جامع عینی نیابت امام زمان در حدیث شریف ایشان: « اَمَّا الْحَوادِثُ الْواقِعَةُ فَارْجِعوُا فیها اِلی رُواةِ حَدیثِنا، فَاِنَّهُمْ حُجَّتی عَلَیْکُمْ وَاَنَا حُجَّةُ اللّهِ عَلَیْهِ »، رهبر بی نظیر یک انقلاب عظیم اسلامی، نظریه پرداز، معمار و بنیان گذار یک حکومت نوین اسلامی در استمرارحکومت ۱۰ساله نبوی و ۵ ساله علوی بود و حیات و مماتش احیاگر اسلام در جهان و سبب شناخت کشور ایران در دنیا گشت.

علمای اسلام برای حضور و بروز احکام اسلام در نظام سیاسی جامعه تلاشهای زیادی کردند، از قبیل سید جمال الدین اسد ابادی، میرزا کوچک خان، شیخ محمد خیابانی، شیخ فضل الله نوری، سید حسن مدرس، سید محمد باقر صدر، اقبال لاهوردی اهل سنت، و... که اگثرا به شهادت رسیدند. و نهضت مشروطه، نهضت ملی نفت، و... همه به نتیجه کامل نرسیدند، لکن بعد از ۱۴قرن، تنها پرچمداری امام خمینی در انقلاب اسلامی بعد از ۱۵سال در بهت وحیرت جهانیان معجزه آسا به ثمر نشست.

امام خمینی رهبر یک انقلاب عظیم بودند، که یک‌ رژیم به شدت استبدادی و خفقانی و وابسته به  غرب و شرق را با حمایت‌های مردم، سرنگون ساختند و نظامی را بنا نهادند که مبتنی بر مبانی دینی و براساس آرای مردم و بدون وابستگی و کاملاً آزاد شکل گرفته ‌و برپای خود ایستاده است. و ثمرات رهبری ایشان و انفجارنور انقلاب اسلامی و تلاش‌های جمهوری اسلامی، دستاوردهای بی‌نظیر و بی‌بدیلی را در داخل و فراسوی مرزها به همراه آورده است. که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم از ان چهل سال راه کمال و پیشرفت و تعالی ؛ دستاوردهای درخشان ؛ عزت ملت، مایه مباهات و برکات زیاد یاد کرده اند.

خلف امام راحل برای تداوم نهضت امام خمینی در گام دوم انقلاب اسلامی، طی بیانیه ای راهبردهایی اعلام کرده اند ؛ که بایستی ملاک اقدام عملی همگان باشد، جهاد علمی و پژوهشی برای فتح قله های جهانی، ارتقای معنویت و اخلاق در سطح جامعه ؛ اجرای اقتصاد مقاومتی در نظام برنامه ریزی و حمایت مردم از تولید داخلی، گسترش عدالت در توزیع منابع و امکانات و... ؛  مبارزه همه جانبه با هرگونه فساد، صیانت از استقلال و ازادی بزرگترین قمراه انقلاب، حفظ و صیانت از عزت ملی و رعایت مرزی بندی با دشمن، رعایت سبک زندگی اسلامی و مبارزه با سبک زندگی منحط و فاسد غربی محورهای این بیانیه و راهبردهای انقلاب اسلامی است.

شهر خمین بعنوان زادگاه امام درگام دوم انقلاب بایستی هم در صورت شهرسازی ومعماری بناهای شهر خمین و هم در سیرت ادارات الگویشان وصایای امام خمینی باشند. سیمای شهر بایستی متجلی به شاخصه های شهر اسلامی و انقلابی باشند.  بوستانها و فضاهای عمومی شهر بایستی متناسب با زندگی امام نماد سازی شوند. حتی بیت و حسینیه جماران در خمین شبیه سازی شود و بعبارتی هر گردشگر یک دوره خمینی شناسی را فراگیرد. و باید شهر خمین کانون خمینی شناسی گردد و مردم خمین بایستی با محوریت مصلی خمین ؛ مروج اندیشه و وصایای امام خمینی بوده وحتی مطالبه گر از مسولان کشوری باشد.

روح نگارش بر وصیت نامه متکی بر مبانی دینی و در تطابق با شرایط عصر حاضر  و مبتنی برتجارب پیشین و نگرش برآینده می باشد و به راستی راهگشای بخش‌های مختلف جامعه می باشد. وصیتنامه امام (ره) کهنه نشده و مطالب آن هنوز تازه و زنده است، وقتی آن ‌را مطالعه می‌کنیم، بعداز ۳۳ چنان است که گویی  تازه نوشته شده و برای زمان حال است.لذا نسخه شفابخش مشکلات شرایط حال است با ما حرف می‌زند و به ما ره می‌نمایاند. بخصوص اینکه امام خمینی (ره) برگردن ما حق دارد و ما مکلف به ادای دین در عمل به وصایای ایشان هستیم و اگر عمل نکنیم، جفاست.

اگر طبق وصیتنامه عمل می‌شد، چنین مسائلی حادث نمی‌شد و یا شاید کمتر با آن مواجه می‌شدیم. به خصوص در مبانی و اهداف انقلاب و رویه‌های انحرافی که توسط برخی جریانات سیاسی، که خود را مدعی پیرو خط امام می‌دانند ولی متاسفانه، برخلاف وصایای ایشان عمل می‌کنند و حتی برخی که وظیفه دارند، علیه ادعاهای ناصحیح نسبت داده شده به امام موضع گیری کنند متاسفانه سکوت پیش گرفتند.

یک جدال حق و باطل جهانی با تمام قوا و با استفاده از روشها و ابزارهای گوناگون در مبارزه با سالام ناب محمدی در جریان بوده و انقلاب اسلامی در پیچ تاریخی ودوران گذار از سختی ها قرار دارد. تمامی دشمنان اسلام و جریان انحراف داخلی، با روش تحریف و قلب واقعیتهای بدنبال ایجاد یاس و تغییر افکار و رفتار جامعه در تلاش اند و رهبرانقلاب جهاد تبیین را برای بیان مطالب صحیح و روشنگری را تکلیف عینی اعلام کردند ؛ بایستی وصیت نامه امام ؛ وصایای شهدای انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب، سه منشور تبیین کننده اینده درخشان انقلاب اسلامی است و باید بیش از گذشته توجه شود و همواره سرلوحه امور همگان و به‌خصوص مسئولان نظام در بخشهای مختلف قرار گیرد.همگان در تلاش برای ایجاد تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی ظهور مهدوی در گام دوم انقلاب داشته باشند.

 

http://fashnews.ir/fa/news-details/90538/%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D9%87%D8%B6%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C/