***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

مهندس محمود محمدی فشارکی مدیرعامل سفیددشت شد

پنجشنبه, ۲۱ تیر ۱۴۰۳، ۰۳:۳۷ ق.ظ

تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۱۷

شناسه مطلب : 60644

https://chilanonline.com/2024/05/30/60644/

خداحافظی ارباب‌زاده با فولاد سفیددشت / محمدی فشارکی مدیرعامل سفیددشت شد

در آیینی با حضور مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت و اعضای هیئت‌مدیره و مدیران شرکت فولاد سفیددشت، ضمن قدردانی و تجلیل از زحمات محمود ارباب‌زاده مدیرعامل سابق شرکت فولاد سفیددشت، محمود محمدی فشارکی به‌عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.

به گزارش  چیلان ،در آئینی با حضور مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت و اعضای هیئت‌مدیره و مدیران شرکت فولاد سفیددشت، ضمن قدردانی و تجلیل از زحمات محمود ارباب‌زاده مدیرعامل سابق شرکت فولاد سفیددشت، محمود محمدی فشارکی به‌عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.

محمد یاسر طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در این آئین ضمن تسلیت شهادت رئیس‌جمهور شهید و همراهان ایشان گفت: نگاه فولاد مبارکه از بدو تأسیس تا امروز ساختن و آماده‌کردن زیرساخت‌های توسعه‌ای صنعتی و انسانی در کشور بوده و این در حالی است که طی چند دهه گذشته و در پی این تفکر و سرمایه‌گذاری‌های مستقیم و غیرمستقیمی که با اجرای توسعه‌ها انجام شده، خوشبختانه اتفاقات خوبی در فولاد مبارکه، منطقه پیرامونی و استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری و به‌طورکلی در اقصی نقاط کشور رخ داده است.

وی تصریح کرد: یکی از استراتژی‌های کلان فولاد مبارکه توسعه کلان جغرافیایی و اقتصادی کشور است به همین دلیل امروز به واسطه تأمین مواد اولیه مورد نیاز شرکت و محصولات تولیدی فولاد مبارکه، هزاران صنعت دیگر در بالا و پایین‌دست این شرکت نظیر خودروسازی، لوازم‌خانگی، صنایع بسته‌بندی و مواد غذایی و لوله و پروفیل شکل‌گرفته که در این میان یکی از مناطق هدف در حوزه توسعه صنعتی استان هم‌جوار فولاد مبارکه یعنی استان چهارمحال و بختیاری بوده است.

طیب نیا ادامه داد: در این زمینه فولاد مبارکه سرمایه‌گذاری‌های خوبی تا به امروز در این منطقه انجام داده است و با توجه به اینکه مردم منطقه مردمی تلاشگر هستند، توسعه صنعتی می‌تواند در ارتقا سطح دانش و توسعه منابع انسانی این مناطق تأثیرگذار باشد. در این راستا فولاد مبارکه توسعه تولید محصولات خاص خود را در این منطقه هدف‌گذاری و عملیاتی کرده به نحوی که در تولید ورق‌های خاص در شرکت‌هایی مانند ورق خودرو، تاراز و توان آور در استان چهارمحال و بختیاری سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شده است. همچنین در حوزه اشتغال و تولید محصولات با ارزش‌افزوده بالا از قبیل ورق‌های گالوانیزه خودرویی و قلع اندود شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در این منطقه هستیم.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با بیان اینکه شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری یکی از طرح‌های هفت‌گانه بوده است، افزود: این شرکت در زمینه توسعه به شرایط خوبی به رسیده است و امیدواریم در سال جاری شاهد افتتاح کامل و تولید مداوم واحد فولادسازی این شرکت باشیم.

وی تاکید کرد: استراتژی و راهبرد بلندمدت فولاد مبارکه افزایش توان تولید محصولات خاص در منطقه است و در حال حاضر جمع سرمایه‌گذاری‌های در جریان فولاد مبارکه در حوزه توسعه استان چهارمحال و بختیاری ۲۲ هزار میلیارد تومان است که برخی از آن‌ها در حال اجرا یا بعضاً مجوز اجرا گرفته‌اند که امیدواریم این پروژه‌ها هرچه سریع‌تر در مدار تولید قرار گرفته و برای منطقه اشتغال‌زایی و ارزش‌افزوده به همراه آورد.

طیب نیا ادامه داد: مهندس ارباب‌زاده از اساتید با سابقه صنعت فولاد و مدیران نسل اول فولاد مبارکه است که کار خود را با پروژه فولاد مبارکه و بهره‌برداری این شرکت آغاز کرد و در طول مسئولیت خود در شرکت فولاد سفیددشت خدمات ارزنده‌ای به این مجموعه ارائه کرد.

وی گفت: با مدیریت و پیگیری‌های مهندس ارباب‌زاده و تلاش همکاران ایشان در شرکت فولاد سفیددشت واحد احیا مستقیم این شرکت و در ادامه نیز توسعه‌های آن به بار نشست و جای خوشبختی است که امروز واحد ریخته‌گری و فولادسازی این مجموعه نیز آماده بهره‌برداری است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: اینکه مهندس ارباب‌زاده در همه مراحل به ارزش‌های سازمانی فولاد مبارکه پایبند است و با تعصب و آشنایی کامل به فرهنگ فولاد امور محوله را در فولاد مبارکه به سرانجام رساند و با تبعیت کامل از اصول و سیستم‌هایی که در فولاد مبارکه حاکم است، راهبردهای سازمان را با روحیه و حضور همیشگی در صحنه و میدان پیش برد، قابل‌تقدیر است. در مقابل فولاد مبارکه نیز همواره تلاش کرده از تجارب ارزنده این مدیر توانمند به نحو مطلوب استفاده کند و در آینده نیز چنین خواهد بود و از تجارب این مدیر توانمند در سنگرهای دیگر استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: بدون شک سرمایه اصلی فولاد مبارکه همین افرادی هستند که در سنوات متمادی در فولاد مبارکه کار کردند، تجربه به دست آوردند و تجارب خود را در راستای اهداف سازمان به کار گرفتند.

طیب نیا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شرکت فولاد سفیددشت یکی از مجموعه‌های بزرگ و اصلی زیر مجموعه فولاد مبارکه است به همین دلیل ضرورت داشت که فردی به‌عنوان جانشین مهندس ارباب‌زاده در این مجموعه مشغول کار شود که با استراتژی‌ها و فرهنگ فولاد مبارکه آشنایی کامل داشته باشد و بتواند در مجموعه فولاد سفیددشت فرهنگ کار، پروژه‌های توسعه و برنامه‌هایی که در این شرکت تعریف شده را با قوت بیشتر عملیاتی کند که پس از بررسی‌های زیاد مهندس محمود محمدی فشارکی به این منظور در نظر گرفته شد که خوشبختانه وی نیز فردی متعهد و متدین و با دانش و آشنا به فرایند فولاد مبارکه است و سالیان سال در فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا فعالیت کرده و پروژه‌های بسیار مهمی نظیر تولید فولادهای زنگ‌نزن و ورق آجدار را در مجتمع فولاد سبا با ظرفیت‌های موجود در فولاد مبارکه و تلاش کارکنان این مجموعه و بدون حضور کارشناسان خارجی به سرانجام رسانده است. ازاین‌رو می‌توانیم از سپردن شرکت فولاد سفیددشت به مهندس محمدی اطمینان کامل داشته باشیم.

گفتنی است در پایان این جلسه از زحمات مهندس ارباب‌زاده با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

 

https://chilanonline.com/2024/05/30/60644/

 

##################################### 

محمود محمدی فشارکی قبلا مدیر مجتمع فولاد سبا بوده است 

در همایش مکتب حبیب مطرح شد؛

رویکرد جهادی سردار شهید سلیمانی الگوی فولادسازان است

محدی سبا

مدیر مجتمع فولاد سبا گفت: منش و کرداری که شهید سپهبد سلیمانی در مدیریت جهادی داشتند باید سرلوحه ما قرار بگیرد تا در هر جایگاه و مسئولیتی که قرار داریم جهت محقق کردن آن گام برداریم.

به گزارش خبرنگار ایراسین همایش «مکتب حبیب» به مناسبت یادواره سالگرد شهادت سردار سلیمانی با رویکرد «کار و مدیریت جهادی در صنعت» با حضور حجت‌الاسلام کاظمی همرزم شهید سپهبد سلیمانی، محمود محمدی فشارکی مدیر مجتمع فولاد سبا، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان لنجان و جمعی از مسئولین شهرستان های لنجان، فولادشهر، ویلاشهر و... صبح امروز در مجتمع فولاد سبا برگزار شد.

در این همایش محمود محمدی فشارکی مدیر مجتمع فولاد سبا ضمن تسلیت ایام دهه فاطمیه و سومین سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی، بیان کرد: همایش مکتب حبیب برای دومین سال در مجتمع فولاد سبا در حال برگزاری است و نخستین هدفی که به دنبال آن هستیم ارج نهادن بر رشادت های شهدا، جانبازان و ایثارگرانی است که خالصانه برای اسلام، میهن و ملت جانفشانی کرده اند.

مدیر مجتمع فولاد سبا با اشاره به رشادت های سپهبد سلیمانی، خاطرنشان کرد: فراموش نمی کنیم که درگیر دسیسه ها و خشونت گروهی با عنوان داعش بودیم و با مدیریت ایشان توانستیم در ایران، سوریه، پاکستان، لبنان و سایر کشورها به مقابله با این گروه بپردازیم.

محمدی فشارکی افزود: اکنون این مدیریت جهادی الگوی ماست و همین موضوع مهم هدف بعدی ما از برگزاری همایش مکتب حبیب است.

وی اظهار کرد: منش و کرداری که سپهبد سلیمانی در مدیریت جهادی داشتند تا بر مشکلات فائق آیند باید سرلوحه ما باشد تا در هر جایگاه و مسئولیتی که قرار داریم جهت محقق کردن شعار سال گام برداریم.

مدیر مجتمع فولاد سبا عنوان کرد: هر فرد که روحیه جهادی داشته باشد می تواند به رشد مجموعه خود کمک کند؛ ما نیز در مجتمع فولاد سبا با افزایش بهره‌وری و توسعه سبد محصولات می‌توانیم به اقتصاد و اشتغالزایی در کشور کمک کنیم.
محمدی فشارکی خاطر نشان کرد: ظرف یک سال گذشته توانستیم با نفرات ارزشی، دانشی و مهارتی مجتمع فولاد سبا با همکاری مجتمع فولاد مبارکه به رکورد های بسیار خوبی از لحاظ کمی، کیفی و توسعه محصولات دست یابیم و مطمئنا اگر یک سری از محدودیت های انرژی وجود نداشت امسال از ظرفیت اسمی مجتمع فولاد سبا می گذشتیم و امیدواریم با رفع مشکلات به این مهم دست یابیم.

مدیر مجتمع فولاد سبا در پایان با قدردانی از برگزار کنندگان همایش از جمله تبلیغات اسلامی، روابط عمومی، خدمات، اورژانس، آتش نشانی و سایر مجموعه های دخیل در برگزاری همایش مکتب حبیب بر ضرورت فعالیت های جهادی و خالصانه تأکید کرد.

گفتنی است ضمن این همایش، خاطرات سپهبد سلیمانی توسط همرزم ایشان بیان شد و گروه جهادی شهید حاج محمود شهبازی مجتمع فولاد سبا به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

https://www.irasin.ir/news/32062/%D8%B1%D9%88%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

################################## 

 

شرکت در یک نگاه

شرکت فولاد سفید دشت چهار محال وبختیاری یکی از طرح‌های هشت گانه فولاد استانی است که در 35 کیلومتری جاده شهرکرد به بروجن قرار دارد که عملیات  اجرایی آن در تیرماه 1386 در زمینی به مساحت 250هکتار آغاز گردید.


ضرورت اجرای طرح


اجرای برنامه های پیش بینی شده توسعه اقتصادی به منظور رسیدن به جایگاه مناسب تولید فولاد در کشور به میزان 55 میلیون تن در سال، کاهش واردات بی رویه فولاد و رسیدن به خودکفایی در این صنعت، بومی سازی صنعت تولید آهن و فولاد در کشور و ایجاد اشتغال زایی مناسب در استانهای محروم و ... از جمله موارد ضرورت اجرای این طرح  می باشد.


مشخصات فنی شرکت


این طرح شامل دو واحد اصلی می باشد. واحد احیاء مستقیم به روش میدرکس که در این واحد گندله وارد شده به سایت توسط گاز احیایی در داخل کوره تبدیل به آهن اسفنجی می شود و واحد فولادسازی و ریخته گری که در این واحد آهن اسفنجی بدست آمده در واحد احیاء به همراه قراضه آهن و دیگر افزودنیها در کوره قوس الکتریک EAF ذوب شده و پس از تصفیه‌سازی به صورت اسلب ریخته‌گری می شود.


میزان پیشرفت فیزیکی


 میزان پیشرفت واحد احیای مستقیم و انباشت و برداشت تا پایان بهمن ماه 93 به میزان 85% ، واحد ذوب و ریخته گری 40% و پیشرفت کل 58% می باشد. که بالاترین پیشرفت فیزیکی را در بین 8طرح فولادی استانی داراست. ظرفیت تولید سالانه این طرح از  800 هزار تن به یک میلیون تن افزایش یافته و پیش بینی می شود واحد احیای این طرح در شش ماهه اول سال 94 و واحد ذوب و ریخته گری آن در نیمه دوم سال 95 راه اندازی شود .


زیر ساخت های شرکت


جهت انتقال مواد خام  مورد نیاز احداث یک خط ریلی در دستور کار قرار دارد که عملیات اجرایی آن در تیر ماه 90 از طریق وزارت راه و شهر سازی  و با همکاری سازمان توسعه اجرایی شده و قرار است استان را به شبکه ریلی کشور متصل نماید. طراحی 35 کیلومتر خط انتقال آب نیز به اتمام رسیده و عملیات اجرایی آن در حال انجام است. خط لوله جهت تأمین گاز مورد نیاز نیز احداث شده و همچنین در حال حاضر احداث تقلیل فشار گاز و شبکه داخلی درحال انجام است. در زمینه تامین برق نیز پست 400 کیلو ولت جهت تامین توان 140 مگاوات برق مورد نیاز طرح در حال احداث می باشد.


 میزان تجهیزات خارجی وداخلی به کاررفته


سهم بخش داخلی در تامین تجهیزات این طرح را در واحد احیا 80 درصد و سهم بخش خارجی را حدود 20 درصد و در واحدهای ذوب ریخته گری سهم بخش داخلی 65 % و بخش خارجی 35% است.


میزان اشتغال در مرحله اجرا و بهره برداری


هم اکنون (در زمان احداث) روزانه بطور میانگین روزانه حدود 250 الی 300 نفر از نیروهای کار خود را از جوانان جویای کار در استان چهارمحال و بختیاری تامین می نماید. پیش بینی میشود با بهره برداری از شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری زمینه اشتغال 800نفر بطور مستقیم و 8000نفر بصورت غیر مستقیم فراهم خواهد شد که بخشی از معضل بیکاری جوانان استان بر طرف خواهد شد.


مشارکت شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ساخت و راه اندازی

این طرح با مشارکت 65درصدی فولاد مبارکه و 35درصدی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در حال ساخت و راه اندازی می باشد و پیش بینی می شود تا پایان فاز 2 ظرفیت تولید در بخش احیای مستقیم 2 میلیون تن، ذوب و ریخته گری 2 میلیون تن، ورق 2 میلیون تن و انواع ورق پوشش دار به 2/1 میلیون تن خواهد رسید.

این منطقه استعداد مناسب را برای توسعه دارد و زمینه برای ایجاد پروژه های دیگری برای توسعه استان وجود دارد.

فولاد مبارکه اصفهان نقش بسیار ویژه‌ای در تولید فولاد و دانش فنی و تکنولوژی صنعت فولاد دارا می‌باشد و با توجه به نیروهای فنی و با دانشی که دارد در صدد انتقال تجارب و دانش فنی این صنعت به اکثر نقاط کشور می‌باشد و حضور این شرکت در فولاد سپید دشت استان چهارمحال و بختیاری بسیار حائز اهمیت است. همچنین حضور فولاد مبارکه باعث تکمیل چرخه فولاد وتوسعه منطقه وایجاد اشتغال این استان را فراهم می نماید و با بهره برداری هرچه سریع تر از این طرح تولید ناخالص استان افزایش می یابد و انشا ا... شاهد رشد توسعه صنعتی استان خواهیم بود .

 

محصولات

آهن اسفنجی

مدیرعامل فولاد مبارکه در آئین معارفه مدیرعامل جدید شرکت فولاد سفیددشت؛

استراتژی و راهبرد بلندمدت فولاد مبارکه افزایش توان تولید محصولات خاص در منطقه است

کد خبر: 90443  تاریخ انتشار: 1403/03/10 10:59:41
نمایش: 469  اخبار

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت فولاد سفید دشت گفت: استراتژی و راهبرد بلندمدت فولاد مبارکه افزایش توان تولید محصولات خاص در منطقه است و در حال حاضر جمع سرمایه‌گذاری‌های در جریان فولاد مبارکه در حوزه توسعه استان چهارمحال‌وبختیاری ۲۲ هزار میلیارد تومان است که برخی از آن‌ها در حال اجرا یا بعضاً مجوز اجرا گرفته‌اند.
 
به گزارش روابط‌عمومی شرکت فولاد مبارکه، در آئینی با حضور مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت و اعضای هیئت‌مدیره و مدیران شرکت فولاد سفیددشت، ضمن قدردانی و تجلیل از زحمات محمود ارباب‌زاده مدیرعامل سابق شرکت فولاد سفیددشت، محمود محمدی فشارکی به‌عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.  
 
محمد یاسر طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولادمبارکه در این آئین ضمن تسلیت شهادت رئیس‌جمهور شهید و همراهان ایشان گفت: نگاه فولاد مبارکه از بدو تأسیس تا امروز ساختن و آماده‌کردن زیرساخت‌های توسعه‌ای صنعتی و انسانی در کشور بوده و این در حالی است که طی چند دهه گذشته و درپی این تفکر و سرمایه‌گذاری‌های مستقیم و غیرمستقیمی که با اجرای توسعه‌ها انجام شده، خوشبختانه اتفاقات خوبی در فولاد مبارکه، منطقه پیرامونی و استان‌های اصفهان و چهارمحال‌ و بختیاری و به‌طورکلی در اقصی ‌نقاط کشور رخ‌ داده است.
 
وی تصریح کرد: یکی از استراتژی‌های کلان فولادمبارکه توسعه کلان جغرافیایی و اقتصادی کشور است به همین دلیل امروز به ‌واسطه تأمین مواد اولیه مورد نیاز شرکت و محصولات تولیدی فولاد مبارکه، هزاران صنعت دیگر در بالا و پایین‌دست این شرکت نظیر خودروسازی، لوازم‌خانگی، صنایع بسته‌بندی و مواد غذایی و لوله و پروفیل شکل‌گرفته که در این میان یکی از مناطق هدف در حوزه توسعه صنعتی استان هم‌جوار فولادمبارکه یعنی استان چهارمحال‌وبختیاری بوده است.
 
طیب نیا ادامه داد: در این زمینه فولاد مبارکه سرمایه‌گذاری‌های خوبی تا به امروز در این منطقه انجام داده است و باتوجه‌ به اینکه مردم منطقه مردمی تلاشگر هستند، توسعه صنعتی می‌تواند در ارتقا سطح دانش و توسعه منابع انسانی این مناطق تأثیرگذار باشد. در این راستا فولاد مبارکه توسعه تولید محصولات خاص خود را در این منطقه هدف‌گذاری و عملیاتی کرده به ‌نحوی‌که در تولید ورق‌های خاص در شرکت‌هایی مانند ورق خودرو، تاراز و توان آور در استان چهارمحال‌وبختیاری سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شده  است. همچنین در حوزه اشتغال و تولید محصولات با ارزش‌افزوده بالا از قبیل ورق‌های گالوانیزه خودرویی و قلع اندود شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در این منطقه هستیم.
 
مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با بیان این که شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال‌وبختیاری یکی از طرح‌های هفت‌گانه بوده است، افزود: این شرکت در زمینه توسعه‌ به شرایط خوبی به رسیده است و امیدواریم در سال جاری شاهد افتتاح کامل و تولید مداوم واحد فولادسازی این شرکت باشیم.
 
 وی تاکید کرد: استراتژی و راهبرد بلندمدت فولاد مبارکه افزایش توان تولید محصولات خاص در منطقه است و در حال حاضر جمع سرمایه‌گذاری‌های در جریان فولاد مبارکه در حوزه توسعه استان چهارمحال‌وبختیاری ۲۲ هزار میلیارد تومان است که برخی از آن‌ها در حال اجرا یا بعضاً مجوز اجرا گرفته‌اند که امیدواریم این پروژه‌ها هرچه سریع‌تر در مدار تولید قرار گرفته و برای منطقه اشتغال‌زایی و ارزش‌افزوده به همراه آورد.
 
 طیب نیا ادامه داد: مهندس ارباب‌زاده از اساتید با سابقه صنعت فولاد و مدیران نسل اول فولاد مبارکه است که کار خود را با پروژه فولاد مبارکه و بهره‌برداری این شرکت آغاز کرد و در طول مسئولیت خود در شرکت فولاد سفیددشت خدمات ارزنده‌ای به این مجموعه ارائه کرد.
 
وی گفت: با مدیریت و پیگیری‌های مهندس ارباب‌زاده و تلاش همکاران ایشان در شرکت فولاد سفیددشت واحد احیا مستقیم این شرکت و در ادامه نیز توسعه‌های آن به بار نشست و جای خوشبختی است که امروز واحد ریخته‌گری و فولادسازی این مجموعه نیز آماده بهره‌برداری است.
 
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: اینکه مهندس ارباب‌زاده در همه مراحل به ارزش‌های سازمانی فولاد مبارکه پایبند است و باتعصب و آشنایی کامل به فرهنگ فولاد امور محوله را در فولاد مبارکه به سرانجام رساند و با تبعیت کامل از اصول و سیستم‌هایی که در فولاد مبارکه حاکم است، راهبردهای سازمان را با روحیه و حضور همیشگی در صحنه و میدان پیش برد، قابل‌تقدیر است. در مقابل فولاد مبارکه نیز همواره تلاش کرده از تجارب ارزنده این مدیر توانمند به نحو مطلوب استفاده کند و در آینده نیز چنین خواهد بود و از تجارب این مدیر توانمند در سنگرهای دیگر استفاده خواهد شد.
وی تصریح کرد: بدون شک سرمایه اصلی فولاد مبارکه همین افرادی هستند که در سنوات متمادی در فولاد مبارکه کار کردند، تجربه به دست آوردند و تجارب خود را در راستای اهداف سازمان به کار گرفتند.
 
طیب نیا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شرکت فولاد سفیددشت یکی از مجموعه‌های بزرگ و اصلی زیر مجموعه فولاد مبارکه است به همین دلیل ضرورت داشت که فردی به‌عنوان جانشین مهندس ارباب‌زاده در این مجموعه مشغول کار شود که با استراتژی‌ها و فرهنگ فولاد مبارکه آشنایی کامل داشته باشد و بتواند در مجموعه فولاد سفیددشت فرهنگ کار، پروژه‌های توسعه و برنامه‌هایی که در این شرکت تعریف شده را با قوت بیشتر عملیاتی کند که پس از بررسی‌های زیاد مهندس محمود محمدی فشارکی به این منظور در نظر گرفته شد که خوشبختانه وی نیز فردی متعهد و متدین و با دانش و آشنا به فرایند فولاد مبارکه است و سالیان سال در فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا فعالیت کرده و پروژه‌های بسیار مهمی نظیر تولید فولادهای زنگ‌نزن و ورق آجدار را در مجتمع فولاد سبا با ظرفیت‌های موجود در فولاد مبارکه و تلاش کارکنان این مجموعه و بدون حضور کارشناسان خارجی به سرانجام رسانده است. ازاین‌رو می‌توانیم از سپردن شرکت فولاد سفیددشت به مهندس محمدی اطمینان کامل داشته باشیم.
 
گفتنی است در پایان این جلسه از زحمات مهندس ارباب‌زاده با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

 

##########################################

محمود محمدی فشارکی مدیر مجتمع فولاد سبا

کل اخبار: 15

 

 

######################################### 

شهید محمود محمدی فشارکی - فرزند قاسم

پنجشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۰۴:۴۳ ب.ظ

 

 

#########################################

زندگی نامه شهید

منبع : کتاب گنجینه معارف شهدای فشارکی(سفارشها و نواهای آسمانیان) ، ستاد یادواره شهدا ، دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی ، انتشارات وانیا ، 1397، ص 318 و319

............................................

شهید محمدی فشارکی، محمود

نام پدر: قاسم     تاریخ تولد: 20/5/1348  تاریخ شهادت: 13/11/1366

  1. زندگی‌نامه:
  • شهید محمود محمدی فشارکی، در بیستم مرداد ماه سال 1348 در محله تکیه شهید مصطفی خمینی (حاج میرزا داوودی سابق) در خیابان کمال اصفهان به دنیا آمد. و تا دو سالگی در آن محله زندگی می‌کرد. بعد از آن در خیابان 24متری اول ایستگاه شهامت کودکی و نوجوانی و جوانی خود را طی کرد. در دوران طفولیت او بسیار آرام و خوب بود. بسیار با هوش بوده و با توجه به اینکه در خانواده‌ای مومن و مذهبی رشد یافته بود، بسیار با ایمان بود.
  • محمود دوره ابتدائی‌اش را در مدرسه علامه طباطبائی در میدان قدس جنب مسجد امام زمان(عج) گذارند. بعد از گذارندن مقطع ابتدائیش در مغازه یکی از بستگان به کار کابینت سازی پرداخت. او فردی با اخلاص بود، همیشه خواهر و بردارانش را به اسلام و ایمان سفارش می‌کرد. و اکثر اوقات فراغتش را در مسجد می‌گذراند. و از خصوصیات اخلاقی ایشان این بود که به نظافت اهمیت زیادی می‌داد. و عادت داشت بعد از غذا مسواک بزند. محیط خانواده محمود محیطی گرم و صمیمی بود، با خواهر و برادرش مهربان و خوش رفتار بود، شهید محمود محمدی همیشه به خانم حضرت زهرا (س) ارادت خاصی داشت. و همیشه می‌گفتند روی سنگ قبر من بنویسید(یا زهرا). شهید محمود به نماز جماعت علاقه‌ی زیادی داشت و اگر جایی بود و به نماز جماعت نمی‌رسید، نماز خودش را فرادی، ولی حتماً در مسجد می‌خواند و می‌گفت نمازتان را حتماً در مسجد بخوانید.
  • محمود در فعالیت‌های بسیج شرکت می‌کرد. واز طریق همین نهاد در سن هفده سالگی به جبهه اعزام شد. و در طول مدتی که در جبهه حق علیه باطل انجام وظیفه می‌کرد، یکبار به علت اصابت ترکش به بازو و کمر و پای راست مجروح گردید و در مرکز درمانی کانون ارشاد اسلامی شهر صنعتی اراک بستری و تحت مداوا قرار گرفت و پس از بهبود نسبی مجدداً به جبهه برگشت.
  • وی فرمانده گروهان بود و سرانجام در تاریخ 13/11/1366 در منطقه عملیاتی فاو در حالی که در پست دیده‌بانی مشغول انجام وظیفه بود، بر اثر اصابت ترکش خمپاره به پشت سرش به فیض شهادت نائل گشت. با توجه به علاقه شهید به حضرت زهرا و وصیتش به نوشتن نام یازهرا (س) بر روی سنگ قبرش، شهادت وی با سالروز تولد حضرت زهرا (س) مصادف شد و پس از تشییع پیکر مطهرش، در گلستان شهدای اصفهان آرام گرفت.

######################################

وصیت نامه شهید

منبع : کتاب گنجینه معارف شهدای فشارکی(سفارشها و نواهای آسمانیان) ، ستاد یادواره شهدا ، دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی ، انتشارات وانیا ، 1397، ص  453

..........................................

  1. شهید محمدی فشارکی، محمود ( فرزند قاسم )

 

«وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فِی سَبِیلِ اللّهِ اَمواتاً بَل اَحیاءٌ عِندَ رَبِهم یُرزَقوُن»

«هرگز کسانی را که در راه خدا کشته شده‌اند، مرده مپندارید، بلکه زنده‌اند

و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند»

(آل عمران –آیه 169)

من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه

و منهم من ینتظر ومابدلوا تبدیلا

(سوره احزاب آیه 23)

امروز، به فضل همین شهادتها و به برکت خون شهدا، ملت ما، ملت سربلند و آبرومندی است و ملتها آبرو و عزت را این گونه باید پیدا کنند.  امام خمینی(ره)

برنامه اسلام از عصر وحی تاکنون بر شهادت توام با شهامت بوده است.  امام خمینی (ره)

روزبه روز باید نکته یابی و نکته سنجی زندگی شهدا در جامعه ما رواج پیدا کند.

 امام خامنه‌ای

شهید شمع محفل بشریت است. (شهید مطهری)

گمان مکنید ما شهید از دست داده‌ایم ما شهید را بدست می‌آوریم. (شهید دکتر بهشتی)

این دفتر و کتاب شهادت را همچنان به روی مشتاقان باز و ما را هم از وصول به آن محروم مکن.

امام خمینی (ره)

 

 

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی