***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

دکتر  سیدجواد  هاشمی فشارکی

منتشر شده در خبرگزاری ایثار پرس

http://www.isarpress.ir/?p=3716

امام همانطور که آمده بود، رفت،

گروه : آخرین اخبار / ادبیات پایداری / تاپ / صفحه اول

 • شناسه : 3716
 • ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

  31 ژانویه 2021 - 6:40

امام همانطور که آمده بود، رفت،

 

امام خمینی رهبری قیام پانزده ساله از ۱۵خرداد ۴۲ تا به پیروزی رساندن ان در بهمن 57 و امامت جامعه رهیده از طاغوت ۲۵۰۰ساله ؛ تا رحلتش در 13 خرداد 67 یک دهه امامت ایران و امت اسلامی را بعهده داشت.تلاش برای دفع فتنه های خارجی و داخلی، اشوبها، بمب گذاریها، جنگ و تحریمهای دشمنان وتا ترسیم اهداف انقلاب و نظام اسلامی و ارشاد مسولان و مردم وبعد از عروج وی پرچم زعامت در دورانی سخت ، در دست مجروح نایب اش قرار گرفته است. دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

 • یکم – امام آمد( پرواز بسوی وطن ) :

بازگشت امام خمینی(ره) به ایران :  امام خمینی(ره) از سیزده آبان سال ۱۳۴۲ تا دوازده بهمن سال ۱۳۵۷ ، یعنی حدود چهارده سال در تبعید به سر برد و در دوازدهم بهمن ۵۷ ، پرشکوه ترین استقبال تاریخ از وی صورت گرفت .درحالیکه شور و شوق میلیون ها نفر مردم وصف ناپذیر بود ، ایشان احساس شان در خواپیمای درحال پرواز به ایران، عادی بود  . آن دسته از مردم نیز که به هر دلیلی موفق به حضور در تهران نشده بودند، در شهرهای محل زندگی خود ، اقدام به برپایی مراسم شادی و جشن کردند .

 • دوم – امام رفت ( پرواز بسوی معبود):

 امام خمینی در ساعت ۲۲ و ۲۰ دقیقه ۱۳ خرداد ۱۳۶۸ به ملکوت اعلی پیوست و مراسم وداع باپیکر امام خمینی در روز ۱۵ و ۱۶ خرداد ۱۳۶۸در مصلای تهران صورت گرفت و بعداز خواندن نماز بر پیکروی، ملیونها نفر وی را تا بهشت زهرا تشییع کردند .

 • زندگی یک دهه امام (امامت امت اسلامی) :

 در این یک دهه از حضور تا وداع وضعیت امام چنین بود : در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی و….. تماما یک رنگی ، سلامت ، صداقت، سادگی و کیاست بود . و بدین جهت در وصیت خود نوشته بود: “با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص، و به سوی جایگاه ابدی سفر می‌کنم.”  امام همانطور که آمده بود، رفت.لذا همانطور که در ۱۲ بهمن از وی استقبال شد، همانطور وی تشییع گردیده و محبوب قلوب ماند و جاوادنه شد . 

 • سخن پایانی :
 • دشمنان طی چهاردهه گذشته نتوانسته اند از زندگی سیاسی ، الهی امام خمینی ایراد بگیرند ، لذا با عملیات روانی و برنامه های مختلف ، بصورت مستقیم و یا از طریق عوامل نفوذی در ارکان نظام برای ناکارآمدسازی نظام بوده و درحال تخریب دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند. بنابراین بایستی با انتخاب مدیران انقلابی ، بتوان علاوه برمسدود سازی منافذ نظام ، بر فرایند شکل گیری تمدن نوین اسلامی تسریع کرد .
 • امام خمینی که مصداق واقعی نشانه خدا ( ایت الله) در زمین و مفهوم انسان کامل و انسان قرآنی و یک رهبر و مدیر عالی براساس معیارهای دین مبین اسلام بود . ولازم است مدیران عالی نظام به سیره عملی امام ، تاسی و وصیت نامه وی عمل نمایند.
 • امام خمینی همانند جدش امام حسین (ع) احیاکننده اسلام ناب محمدی در نقطه مقابل اسلام آمریکایی بود ولازم است از آن محافظت و گسترش داده و این پرچم تا ظهور امام مهدی (عج) برافراشته و تحویل آن حضرت گردد.
 • براساس بیانیه گام دوم انقلاب که امام خامنه ای صادر کرده اند : ” ( انقلاب اسلامی ) عیار معنویّت و اخلاق را در فضای عمومی جامعه بگونه‌ای چشمگیر افزایش داد. این پدیده‌ی مبارک را رفتار و منش حضرت امام خمینی در طول دوران مبارزه و پس ‌از پیروزی انقلاب، بیش ‌از هر چیز رواج داد؛ ……. رویکرد دینی و اخلاقی در جمهوری اسلامی، دلهای مستعد و نورانی بویژه جوانان را مجذوب کرد و فضا به سود دین و اخلاق دگرگون شد. ….. و اینها همه در دورانی اتّفاق افتاده که سقوط اخلاقی روزافزون غرب و پیروانش و تبلیغات پُر حجم آنان برای کشاندن مرد و زن به لجنزارهای فساد، اخلاق و معنویّت را در بخشهای عمده‌ی عالم منزوی کرده است؛ و این معجزه‌ای دیگر از انقلاب و نظام اسلامی فعّال و پیشرو است. ( بند سادسا در برکات انقلاب اسلامی ، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ، ۲۲ بهمن ۱۳۹۷) ، بایستی عیار معنویّت و اخلاق در فضای عمومی وبخصوص در میان کارگزاران نظام ارتقا وتشدید گردد.
 •  مدیریّتهای جهادی الهام گرفته از ایمان اسلامی و اعتقاد به اصل «ما میتوانیم» که امام بزرگوار به همه‌ی ما آموخت، ایران را به عزّت و پیشرفت در همه‌ی عرصه‌ها رسانید. ( عبارت دوازدهم درآغازبیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ، ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ) و بایستی مدیرتهای ناکارآمد کنار زده شود و مدیریّتهای جهادی در عرصه های مختلف ترویج و بعنوان یک فرهنگ ورویه درآید، تا بتوان بر مشکلات فایق آمده وشاهد شکوفایی جامعه اسلامی در تراز جهانی باشیم .

 

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی مولف کتاب فرهنگ موضوعی وصیت نامه حضرت امام خمینی (ره)

 امام همانطور که آمده بود، رفت،

 

http://www.isarpress.ir/?p=3716

 

http://www.isarpress.ir/1399/11/12/%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d9%87%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%b7%d9%88%d8%b1-%da%a9%d9%87-%d8%a2%d9%85%d8%af%d9%87-%d8%a8%d9%88%d8%af%d8%8c-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%8c/