***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

دکتر هاشمی فشارکی در گفتگو با خبرگزاری بسیج به تشریح مسابقه طراحی حرم ائمه بقیع (ع) پرداخت.

نشریه بسیج :

http://omranbasij.ir/sites/default/files/1399-12/ESFAND99.pdf

 بسیج نیوز : 

https://basijnews.ir/fa/news/9325644/AF

 

کد خبر: ۹۳۲۵۶۴۴

تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹- ۳۴: ۱۰

مهندسین عمران » عمومی

دکتر هاشمی فشارکی:

 

مسابقه بزرگ طراحی ائمه بقیع با حضور اساتید و دانشجویان رشته معماری برگزار میشود

دکتر هاشمی فشارکی در گفتگو با خبرگزاری بسیج به تشریح مسابقه طراحی حرم ائمه بقیع (ع) پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین عمران و معماری، دکتر هاشمی فشارکی دبیر جشنواره طراحی حرم مطهر ائمه بقیع در گفتگو با خبرگزاری بسیج بیان داشت : «جنه البقیع در روی زمین منحصر بفرد بوده و یکی از مهمترین مکانهای مهم ومقدس می باشد . ما در هیچ نقطه ای زمین نداریم که چهار تن از عترت معصوم (ع) از آخرین پیامبر الهی (ص)،در آن مدفون باشد ؛ امام حسن مجتبی(ع) ، امام زین العابدین(ع) ،  امام محمد باقر(ع) ،  امام جعفر صادق (ع) ، ونیز برزگان دیگری ازصحابه و اهل بیت در در بقیع مدفون شده‌اند ،و این مکان یکی از مهمترین زیارتگاه های همه مسلمین می باشد. لکن متاسفانه وهابیون یکصد سال پیش انجا را تخریب و آنچه را ما امروز از بقیع می‌بینیم در ظاهر خرابه‌ای بیش نیست ،که حتی به عنوان بخش مهمی از شهر مدینه ، از امکانات اولیه و حتی چراغ نیز برخوردار نیست. و روند محدودیتهای وهابیت برای زوار بقیع به مرور سخت تر و سخت گیرانه تر شده است ف بنحویی که دیگر حتی اجازه زیارت ایستاده درفضای بی سقف را نیز نمی دهند . بنابراین ضرورت دارد مسلمین جهان برای مقابله با حرکت وهابیون مقابله کنند .وباتوجه به وعده امام المسلیمن مبنی بر محو اسراییل غاصب ، بدیهی است حکومیت وهابیون پیش از صهیونیستها مضمحل خواهند شد ، لذا لازم است در فرصتهای باقی ما طرحهای خود را اماده کرده ، تا ان شالله زمینه اجرای آن فراهم گردد. بنابراین طراحی این مکان مهم ومقدس به عنوان آستان مبارک ائمه بقیع (ع) ، ضروری بوده و آمادگی برای احیای آن مطلوب می باشد.»

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی هدف از برگزاری مسابقه طراحی مقدماتی زمینه سازی برای زیارت ائیمه معصومین علیهم السلام دانست و در تشریح آن بیان کرد: «زمینه سازی برای زیارت ائمه معصومین بقیع (ع)وسایربزرگان مدفون درجنه البقیع بوده وهمچنین تلاش درجهت مرمت واحیا آثار تاریخی صدراسلام و آشنایی بیشتر با فرهنگ و تمدن غنی اسلامی می باشد وهمچنین زمینه سازی وایجاد آمادگی های لازم برای امت اسلام جهت احیای آستان مطهر ائمه بقیع (ع) می باشد . این مسابقه میتواند وفاق میان فرق اسلامی در پیگیری سیاست امت واحده جهانی ، حول محورمدینه النبی را ایجاد کند و یک شور ونشاط فرهنگی وخلاقیت در جامعه معماران وشهرسازان بوجود آورد ویک جهت دهی معنوی درفعالیتهای تخصصی بوجود آورد وسبب خیر وبرکات درحوزه های تخصصی گردد .»

این استاددانشگاه بیان داشت : «مسابقه طراحی مقدماتی مجموعه جنه البقیع در محدوده حصارفعلی چهارطرف بقیع شریف ومحیط داخلی آن واقع درمرکزشهرمدینه النبی درعربستان می باشد .و در این مسابقه‌ محدودیتی برای شرکت‌کنندگان وجود ندارد و همه معماران ؛ شهرسازان ، طراحان شهری ، شرکتهای مهندسین مشاور ،اساتید، دانشجویان رشته های مرتبط در سطح ملی می توانند شرکت کنند.ومنعی نیزجهت شرکت کنندگان از سایر کشورها وجودندارد . شرکت کنندگان میتوانند بصورت گروهی و یا انفرادی درمسابقه شرکت کنند : - بصورت گروهی شامل مهندسان معمار ،شهرساز، طراح شهری و..... بصورت گروهی و یا شرکت های مهندسان مشاور وگروه طراح خواهد بود . یا بصورت انفرادی، مهندسان و دانشجویان درمسابقه میتوانند شرکت کرده و طرح خودشان را ارایه دهند.»

 همچنین وی بیان داشت" «مشخصات طراحی ومعیارهای طراحی معماری آستان مطهر حرم ائمه بقیع که در داوری مورد ارزیابی قرار میگیرد براساس مصوبه هیات داوران ؛ این موارد می باشند :1_هویت و کالبد طرح بایستی هویت خاص خود را داشته واز اصول فرهنگ اسلامی درمعماری زیارتگاهها الهام گرفته ودرعین حال با شرایط محیطی هماهنگ باشد. 2_توجه به هم پیوندی طرح پیشنهادی با محورها و نقاط ارزشمندی پیرامونی بخصوص با حرم نبوی. 3_تاکید وتمرکز طرح پیشنهادی بایستی براساس قبور مطهر چهار امام بقیع(ع) باشدودرعین حال سایر قبورموجود نیز مورد توجه قرارگیرد. 4_تجلی هویت هنرومعماری اسلامی در طرح پیشنهادی 5_ برقراری ارتباطی و کارکردی بین بقیع وحرم نبوی 6_توجه به خلاقیت ، زیبایی شناسی وحکمت وهنراسلامی. 7_تاکید برهویت فرهنگ ومعماری اسلامی و پرهیز ازتجمل گرایی وظواهرپرهزینه واشرافیگری. 8_منطق اجرایی داشتن ( در عین خلاقیت و...)

نکات فنی و اجرایی مسابقه

دکتر هاشمی فشارکی در ادامه مسابقه بیان داشت: «مدارکی که طراحان که بصورت گروهی ویا انفرادی شرکت میکنند، بایستی این موارد را تهیه و تقدیم دبیرخانه مسابقه نمایند: ارایه پلان از موقعیت و همسایگی های پیرامونی، ارایه طراحی معماری آستان مطهر ائمه بقیع ( سایت پلان )، ارایه نقشه های طبقات در مقیاس مناسب ، ارایه نما وبرش در مقیاس مناسب

ارایه طرح سه بعدی ( حجمی) ، ابعاد نقشه ها درابعاد 100 در 70 سانتیمتر ، ارایه فایل رایانه ای در محیط پی دی اف (حجم هر صفحه حداکثر 1 مگ ) ، شرح ایده ومفهوم طرح و اصول رعایت شده در طرح ، بصورت اختیاری: ارایه پویا نمایی (انیمیشن) ، پرکردن وامضا و تحویل کاربرگ ثبت نام درمسابقه نیز ضروری می باشد.

دبیر جشنواره طراحی طراحی حرم ائمیه بقیع علیهم السلام همچنین اظهار داشت: «به برگزیدگان مسابقه ،علاوه بر اجر و پادش معنوی ، هدیه ای بعنوان جایزه که معادل کمک هزینه های مصروفه می باشد، تقدیم می گردد : در بخش گروهی که توسط هیات داوران برگزیده شود ، علاوه بر تقدیم لوح تقدیرو به برگزیدگان اول تا سوم و تندیس ، به اعضای هرگروه برگزیده این مبالغ اهدا میشود:برگزیده نخست، 100 میلیون تومان ، برگزیده دوم، 70 میلیون تومان وبرگزیده سوم، 50 میلیون تومان تقدیم میشود .همچنین به برگزیدگان اول تا سوم در بخش انفرادی که توسط هیات داوران اعلام میشود ، علاوه بر تقدیم لوح تقدیرو تندیس ، به هرنفر برگزیده این مبالغ اهدا میشود: برگزیده نخست، 30 میلیون تومان ، برگزیده دوم، 20  میلیون تومان ،برگزیده سوم ،15 میلیون وبرگزیده چهارم الی دهم ، هرنفر10 میلیون تومان اهدا میشود ."

و زمان تحویل مدارک مسابقه ، 3 اردیبهشت 1400 ( روز معمار) اعلام داشته واینکه نتایج مسابقه در 3 خرداد 1400 طی مراسم روز ازادی خرمشهر( مسجد جامع خرمشهر نماد مقاومت مکان مذهبی ) خواهد بود .

لازم به ذکر است برگزارکننده این مسابقه ، سازمان بسیج مهندسین عمران ومعماری کشورمی باشد و با مشارکت کنندگان وحامیان ، قطب معماری اسلامی ایران ، بنیاد معماری انقلاب اسلامی ، مرکز خدمات تخصصی هنر و معماری جهاددانشگاهی قزوین ،  مرکزمعماری اسلامی حوزه هنری ، پژوهشگاه بعثه رهبری در حج ، ونیز همکاری دانشکده های معماری دانشگاه های سراسر کشوروتعداد دیگری از نهادی مذهبی و فرهنگی و تخصصی .دبیرخانة مسابقه،نیزموسسه مسکن وعمران اجتماعی بسیج می باشد .

همچنین هیئت داوران مسابقه اساتید مهندس مهدی چمران ، استاد عبدالحمید نقره کار،  دکتر امیر محمدخانی ، دکتر محمد علی خان محمدی ، دکتر بهمن ادیب زاده ویکی دیگر از اساتید می باشند و بنده نیز دبیرهیات داوران درخدمت سروران گرامی هستم . بعد از پالایش مدارک رسیده وخارج کردن مدارک ناقص و ....،داوری مسابقه ازمیان اثارواصله بصورت یک‌مرحله‌ای صورت می‌گیرد.

دکرت هاشمی تاکید کرد که شرایط شرکت درمسابقه بدین قرار هست :

مالکیت معنوی ومادی اثار منتخب (برگزیده ) متعلق به برگزارکننده می باشد.

برگزارکننده مجازبه چاپ وانتشارکلیه اثاردریافتی بنا به صلاحدید می باشد.

ارسال اثار ارایه شده به سایر جشنواره ها، پایان نامه ها وغیره ، درصورتیکه با مشخصات مسابقه تطابق داشته باشد ، بلامانع می باشد.وهرگونه مسولیت حقوقی ارسال مدارک با ارسال کننده می باشد

عزیزان برای اطلاعات بیشتر میتوانند به نشانی http://baqifestival.ir/#speakers مراجعه کنند.

همچنین پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج عمران ومعماری کشور به نشانی omranbasij.ir   بازدید کنند.

دکتر هاشمی فشارکی در پایان اعلام داشت: «ان شاالله پیش از نابودی اسراییل غاصب ، رژیم وهابی مضمحل شده و به خواست الهی و الطاف ائمه اطهار(ع) بزودی فرصتی مناسب پیش آید و طرح استان مبارک بقیع ، ساخته شود ، وبه مکان شامخی برای زوارائمه بقیع(ع) تبدیل شود .»

برچسب ها: بسیج ، خبرگزاری بسیج ، بسیج نیوز ، بسیج مهندسین عمران و معماری ، مهندسین عمران ، مهندسین عمران و معماری ، مسابقه ائمه بقیع

 

http://omranbasij.ir/node/39862

https://basijnews.ir/fa/news/9325644/%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%A7%D8%A6%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%82%DB%8C%D8%B9-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

 

 

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷

 

فراخوان مسابقه «طراحی معماری آستان مطهر ائمه بقیع»

فراخوان مسابقه «طراحی معماری آستان مطهر ائمه بقیع»

متن فراخوان مسابقه «طراحی معماری آستان مطهر ائمه(ع) بقیع» به شرح ذیل اعلام شد.

بسمه تعالی
السلام علیکم یا ائمه(ع) البقیع
مسابقه طراحی معماری آستان مطهر ائمه(ع) بقیع
انی تارکم فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی

دو هدیه ارزشمند و ماندگار از پیامبر اعظم(ص) به جای مانده است: کتاب قرآن مجید و عترت او، که همه مسلمین برای این دو هدیه ارزشمند پیامبر(ص) احترام خاصی قائل اند، هم برای کتاب الله که منشور زندگی است و هم برای خاندان ائمه اطهار(ع) که مبین کتاب الله هستند. و این دو از هم جدا نمی‌شوند.
بدیهی است که این احترام و تعظیم و تکریم، مخصوص قرآن و عترت پیامبر(ص) از نوع تشریفات قدرت‌های دنیایی نیست و فقط احترام ظاهری کافی نیست، بلکه از درون قلوب مسلمانان می جوشد و طراوت می کند و عشقی الهی و آسمانی است.
چهار تن از عترت پیامبر(ص)، امام حسن مجتبی(ع)، امام زین العابدین(ع)، امام محمد باقر(ع)، امام جعفر صادق (ع)، در مدینه و در بقیع مدفون شده‌اند، که این مکان را زیارتگاه مسلمین و عترت پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) نموده است هرچند بزرگانی دیگری هم در آنجا مدفون می باشند.
آنچه را ما امروز از بقیع می‌بینیم در ظاهر خرابه‌ای بیش نیست، که حتی به عنوان بخش مهمی از شهر و تاریخ از شاخصه‌های ابتدایی زیست‌محیطی و آرایش شهری نظیر یک بوستان ساده هم برخوردار نیست.
بنابراین طراحی این محل مهم به ویژه طراحی آستان مبارک ائمه بقیع (ع)، با زیبایی روح نواز و سادگی و صلابت کاملاً ضروری می نماید.
بر این اساس و با بغض در گلو خفته چند ده ساله و دین گران سنگی که بر دوش ما سنگینی می کند، ما را بر آن داشت که با فراخوان از هنرمندان و معماران توانمند و محبان عترت پاک پیامبر(ص)دعوت به طراحی این مکان مقدس نماییم. تا عشق سوزان و علاقه قلبی همه مسلمین را به این شجره طیبه و نمونه های پاک و کامل انسانی که مورد فخر الهی هستند را به گونه ای لطیف و جذاب پاسخ داد.
در توضیح این فراخوان تخصصی و طراحی که به مسابقه گذاشته شده و مبنای آن صفا، خلوص، پاکی، عشق و محبت است؛ بایستی ذوق، هنر، عرفان و درک و شناخت هنر معماری را افزود، تا بتوان به خواست الهی و الطاف ائمه اطهار(ع) طرحی در خور شان، شایسته، ساده و زیبا و جذاب دست یابیم و ان شالله بزودی فرصتی مناسب پیش آید و این ایده های زیبا و بنای زیباتر، وارسته و شایسته و شامخ برای ائمه بقیع(ع) تبدیل شود. دست یازیدن به چنین ایده بلندی می تواند اجرمعنوی و پاداش اخروی در پی داشته باشد، که قطعا مهمترین دستاورد است.

در راستای تکریم جنه البقیع و ائمه(ع) بقیع و تلاش درجهت احیای بقیع برگزار میگردد:

مسابقه طراحی مقدماتی مجموعه جنه البقیع:
(محدوده طراحی سایت، شامل محدوده حصار فعلی چهارطرف بقیع شریف و محیط داخلی آن واقع در مرکز شهر مدینه در عربستان می باشد.)

نوع و دامنه شرکت‌کنندگان:
• مسابقه‌ای است که محدودیتی برای شرکت‌کنندگان ندارد و همه معماران؛ شهرسازان، طراحان شهری، شرکتهای مهندسین مشاور، اساتید، دانشجویان رشته های مرتبط در سطح ملی می توانند شرکت کنند. و منعی نیز جهت شرکت کنندگان از سایر کشورها وجود ندارد.
• شرکت کنندگان می توانند بصورت گروهی و یا انفرادی در مسابقه شرکت کنند:
• الف- گروهی شامل مهندسان معمار، شهرساز، طراح شهری و… بصورت گروهی و یا شرکت های مهندسان مشاور و گروه طراح.
• ب- انفرادی مهندسان و دانشجویان بصورت فردی

اهداف مسابقه:
• زمینه سازی برای زیارت ائمه معصومین بقیع (ع) و سایر مرحومین بقیع
• تلاش درجه حفاظت، مرمت و احیا آثار تاریخی صدراسلام و آشنایی بیشتر با فرهنگ و تمدن اسلامی
• زمینه سازی و ایجاد آمادگی برای امت اسلام برای احیای آستان مطهر ائمه بقیع
• ایجاد وفاق میان فرق اسلامی در پیگیری سیاست امت واحده جهانی، حول محور مدینه النبی
• ایجاد شور و نشاط فرهنگی و خلاقیت در جامعه معماران و شهرسازان
• و…..

مشخصات طراحی و معیارهای ارزیابی معماری استان مطهر حرم ائمه بقیع
• هویت و کالبد طرح بایستی هویت خاص خود را داشته و از اصول فرهنگ اسلامی درمعماری زیارتگاه ها الهام گرفته و درعین حال با شرایط محیطی هماهنگ باشد.
• توجه به هم پیوندی طرح پیشنهادی با محورها و نقاط ارزشمندی پیرامونی بخصوص با حرم نبوی
• تاکید و تمرکز طرح پیشنهادی بایستی براساس قبور مطهر چهار امام بقیع(ع) باشد و در عین حال سایر قبور موجود نیز مورد توجه قرارگیرد.
• تجلی هویت هنر و معماری اسلامی در طرح پیشنهادی
• برقراری ارتباطی و کارکردی بین بقیع و حرم نبوی
• توجه به خلاقیت، زیبایی شناسی وحکمت و هنراسلامی
• تاکید بر هویت فرهنگ و معماری اسلامی و پرهیز از تجمل گرایی و ظواهر پرهزینه و اشرافیگری
• منطق اجرایی داشتن (در عین خلاقیت و…)
• توجه به مشخصات قید شده
• و….

مدارک ارسالی:
• ارائه پلان از موقعیت و همسایگی های پیرامونی
•ارائه طراحی معماری آستان مطهر ائمه بقیع (سایت پلان)
• ارائه نقشه های طبقات در مقیاس مناسب
• ارائه نما وبرش در مقیاس مناسب
• ارائه طرح سه بعدی (حجمی)
• ابعاد نقشه ها درابعاد ۱۰۰ در ۷۰ سانتیمتر
• ارائه فایل رایانه ای در محیط پی دی اف (حجم هر صفحه حداکثر ۱ مگ)
• شرح ایده و مفهوم طرح و اصول رعایت شده در طرح
• اختیاری: پویا نمایی (انیمیشن)
• ….

برگزارکنندگان:
• قطب علمی معماری اسلامی ایران
• بنیاد معماری انقلاب اسلامی
• سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور

دبیرخانه مسابقه: موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج
مسئول و مدیر برگزاری: مهندس محمود ایلخان

هیئت داوران:
• مهندس مهدی چمران
• مهندس عبدالحمید نقره کار
• دکتر امیر محمدخانی    
• دکتر محمد علی خان محمدی
• دکتر بهمن ادیب زاده
• دکتر محسن وفامهر
• دکتر سید جواد هاشمی فشارکی (دبیر هیئت داوران)
* دکتر سید غلامرضا اسلامی (داور علی البدل)

جوایــز مسابقه:

• علاوه بر اجر و پادش معنوی، هدیه ای بعنوان کمک هزینه به برگزیدگان تقدیم می گردد:

الف) بخش گروهی:
• برگزیده نخست: ۱۰۰ میلیون تومان
• برگزیده دوم: ۷۰ میلیون تومان
• برگزیده سوم: ۵۰ میلیون تومان

ب) بخش انفرادی:
• برگزیده نخست: ۳۰ میلیون تومان
• برگزیده دوم: ۲۰ میلیون تومان
• برگزیده سوم: ۱۵ میلیون
• برگزیده چهارم الی دهم: هرکدام ۱۰ میلیون تومان

به کلیه برگزیدگان لوح تقدیر و به برگزیدگان اول تا سوم علاوه برلوح تقدیر، تندیس نیز تقدیم میشود.

زمان های کلیدی:
پایان زمان تحویل مدارک مسابقه: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ (روز معمار)
اعلام نتایج: ۳ خرداد ۱۴۰۰ طی مراسم روز آزادی خرمشهر (مسجد جامع خرمشهر نماد مقاومت مکان مذهبی)

نحوه داوری: داوری مسابقه بصورت یک‌مرحله‌ای صورت می‌گیرد.

توضیحات (شرایط شرکت در مسابقه):
• مدارک ارسالی عودت نمیشود.
• مالکیت معنوی و مادی آثار منتخب (برگزیده) متعلق به برگزارکننده می باشد.
• برگزارکننده مجاز به چاپ و انتشار کلیه آثار دریافتی بنا به صلاحدید می باشد.
• ارسال آثار ارایه شده به سایر جشنواره ها، پایان نامه ها وغیره، درصورتیکه با مشخصات مسابقه تطابق داشته باشد، بلامانع می باشد. و هرگونه مسئولیت حقوقی ارسال مدارک با ارسال کننده می باشد.

 

مدارک پیوست فراخوان:
پس از ثبت نام در سایت مسابقه، مدارک پیوست (نقشه های برداشت شده از وضعیت موجود قابل دریافت خواهد بود)
* دریافت فرم ثبت نام

لینک ثبت نام و بارگذاری آثار:
baqifestival.ir/register
ایمیل: emaratbag@shmail.ir

دبیرخانه: 
موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج؛ تهران، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان دمشق، خیابان برادران شهید مظفر پلاک ۱۰۶
تلفن: ۸۸۸۰۴۷۲۰ -۰۲۱   ۸۸۸۰۴۷۳۰ -۰۲۱ 
۰۹۱۷۳۷۳۸۹۵۰ و ۰۹۳۵۳۰۶۷۵۳۲ 
ایمیل: emaratbag@shmail.ir
سایت مرتبط: www.baqifestival.ir

کد خبر 500

 

 

 

https://www.nezamqom.ir/news/500/%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B7%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D8%A6%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%82%DB%8C%D8%B9