***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

منتشر شده در ایثار پرس  و فاش نیوز

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

http://www.isarpress.ir/?p=8758

گروه : آخرین اخبار / شهدا / صفحه اول / ویژه

پ
  • شناسه : 8758
  • 23 دی 1400 -

در رثای مادر شهید مدافع حرم، شهید هادی ذوالفقاری

در این نوشتار رحلت مادر شهید هادی ذوالفقاری و نیز زندگی نامه شهید تبیین شده و سپس وصیت نامه آن شهید مدافع حرم ارایه شده است .

انا لله و انا الیه راجعون

مرحومه مریم سیبانی مادر شهید مدافع حرم، شهید هادی ذوالفقاری (از نخستین شهدای مدافع حرم) پس از سال‌ها صبر و بردباری و همگامی با انقلاب و اهداف شهدا ، در صبح امروز 23 دی 1400 ندای حق را لبیک گفت و به سوی معبود خویش شتافت. و به فرزند شهیدش پیوست .  مراسم تشییع پیکر این مادر شهید فردا جمعه ۲۴ دی‌ماه 1400 ساعت ۹ صبح از مقابل منزلش واقع در میدان آیت‌الله سعیدی، خیابان آل آقا، بن بست شهید محمدهادی ذوالفقاری به مسجد مسجد موسی بن جعفر(ع) برگزار خواهد شد. سپس پیکر این مرحومه در بهشت زهرا کنار مزار یادبود شهید ذوالفقاری به خاک سپرده خواهدشد.

این مادر مومنه 33 سال پیش ( 13 بهمن سال ۱۳۶۷) نوزادی را به دنیا آورد و همواره شیر با وضو به وی داد ؛ تا اینکه چنین پاک سرشت پرورش یافت و هفت سال پیش ( ۱۳۹۳/۱۱/۲۶)  فرزندش را تقدیم انقلاب جهانی اسلام کرد و پیکرغرقه به خونش را بنا به وصیت فرزندش در جوار حضرت علی (علیه السلام) درقبرستان وادی السلام به خاک سپرده ولی بعلت مشکل تردد ؛ شبه مزاری در بهشت زهرا درست کرده و نزد آن میرفت ؛ که اینک جایگاه ابدی وی شده است .

ضمن عرض تسلیت و همدردی به بازماندگان شهید ؛ بویژه حاج رجب علی ذوالفقاری پدر بزرگوار آن شهید عزیز ، از پروردگار متعال علو درجات برای آن عزیز سفر کرده و شکیبایی و صبر جمیل برای بازماندگان مسألت دارم. ان شاء الله روح بلند آن مرحومه در بالاترین مراتب بارگاه قدسی با سالار و سرور شهیدان محشور و همجوار گردد.

به روح این سفرکرده به ملکوت اعلی و ارواح تابناک فرزند شهید والامقش درود می‌فرستیم.و یادش را گرامی وراهش را پاس میداریم .

روحشان شاد و نامشان جاودان

*******************************

زندگینامه شهید محمد هادی ذوالفقاری

13 بهمن سال ۱۳۶۷ نوزادی چشم به جهان گشود ؛ که مصادف با شهادت امام هادی (علیه السلام ) بود ، لذا محمدهادی نام نهادند . او بیش از همه ائمه اطهار ، عاشق و دلداده امام هادی (علیه السلام) شد و عاقبت نیز در راه دفاع از حرم آن امام و در شهر امام هادی (علیه السلام) ؛ سامراء به شهادت رسید.

هادی بعد از پایان خدمت، به چندین حرفه مشغول شد ولی رها کرده و عازم حوزه علمیه نجف شده و به کسوت طلبگی در آمد.

بیشتر اوقات هادی در مسجد محله ؛ پایگاه بسیج ، کارهای فرهنگی ؛ هیئت و کمک های پنهانی به نیازمندان سپری می شد .

هادی سه بار برای مبارزه با داعش راهی منطقه سامراء شد. او با نیروهای حشدالشعبی در کارهای فرهنگی وامورات دفاعی همکاری زیادی داشت .

روز ۲۶ بهمن  1393 در حومه ی سامرا، با عملیات انتحاری گروههای تکفیری در بین سربازان عراقی و هادی به آرزویش می رسد. ولی بعلت پیکر او را از دو انگشتر عقیقش تشخیص دادند .

براساس وصیت هادی پیکر او را به سامرا و بعد به کاظمین برده ، سپس در کربلا و بین الحرمین تشییع شد. در انتها به نجف منتقل و پس از طواف حرم مولایش امام علی (علیه السلام) ؛ درقبرستان وادی السلام به خاک سپرده شد.

*******************************

وصیت نامه شهید محمد هادی ذوالفقاری

 

بسمه تعالی

اینجانب محمدهادی ذوالفقاری وصیت می کنم :

که من را در ایران دفن نکنند.

اگر شد، ببرند امام رضا (ع) طواف بدهند و برگردانند و در نجف و سامرا و کربلا و کاظمین طواف بدهند و در وادی السلام دفن کنند.

دوست دارم نزدیک امام (ع) باشم و همه ی مستحبات انجام شود. در داخل و دور قبر من سیاهی بزنند و دستمال گریه مشکی و ... مثل تربت بگذارند.

داخل قبر من مثل حسینیه شود و اگر شد جایی که سرم می خورد به سنگ لحد، یک اسم حضرت زهرا (س) بگذارند که اگر سرم خورد به آن سنگ، آخ نگویم و بگویم یا زهرا (س)، بالای سر من روضه و سینه زنی بگیرند و موقع دفن من، پرچم بالای قبرم قرار بگیرد و در زیر پرچم من را دفن کنید. زیاد یا حسین (ع) بگویید و برای من مجلس عزا نگیرید، چون من به چیزی که می خواستم رسیدم.

برای امام حسین (ع) و حضرت زهرا (س) مجلس بگیرید و گریه کنید. من را رو به قبله صحیح دفن کنید ... روی سنگ قبرم اسم من را نزنید و بنویسید که اینجا قبر یک آدم گناهکار است یعنی؛ العبد الحقیر المذنب و یا مثل این. پیراهن مشکی هم بگذارید داخل قبر.

توصیه به مردم ایران :  وصیتم به مردم ایران و در بعضی از قسمت ها برای مردم عراق این است که من الان حدود سه سال است که خارج از کشورم زندگی می کنم، مشکلات خارج کشور بیشتر از داخل کشور است، قدر کشورمان را بدانند و پست سر ولی فقیه باشند. با بصیرت باشند؛ چون همین ولی فقیه است که باعث شده ایران از مشکلات بیرون بیاید.

توصیه به بانوان : از خواهران می خواهم که حجابشان را مثل حجاب حضرت زهرا (س) رعایت کنند، نه مثل حجاب های امروز، چون این حجاب ها بوی حضرت زهرا (س) نمی دهد.

توصیه به آقایان : از برادرانم می خواهم که غیر حرف آقا حرف کس دیگری را گوش ندهند. جهان در حال تحول است، دنیا دیگر طبیعی نیست، الان دو جهاد در پیش داریم، اول جهاد نفس که واجب تر است؛ زیرا همه چیز لحظه آخر معلوم می شود که اهل جهنم هستیم یا بهشت.

حتی در جهاد با دشمن ها احتمال می رود که طرف کشته شود ولی شهید به حساب نیاید، چون برای هوای نفس رفته جبهه و اگر برای هوای نفس رفته باشد یعنی برای شیطان رفته و در این حال چه فرقی است بین ما و دشمن! آنها اهل شیطان هستند و ما هم شیطانی.

دین خودتان را حفظ کنید، چون اگر امام زمان (عج) بیاید احتمال دارد رو به روی امام باشیم و با امام مخالفت کنیم. امام زمان را تنها نگذارید.

من که عمرم رفت و وقت را از دست دادم. تا به خودم آمدم دیدم که خیلی گناه کردم و پل های پشت سرم را شکسته ام و راه برگشت ندارم.

بچه های ایران و عراق، من دیر فهمیدم و خیلی گناه و کارهای بیهوده انجام دادم و یکی از دلایلی که آمدم نجف به خاطر همین بود که پیشرفت کنم.

نجف شهری است که مثل تصفیه کُن است که گناه ها را به سرعت از آدم می گیرد و جای گناهان ثواب می دهد. این مولای ما خیلی مهربان است.

توصیه به مردم عراق :  هم چنین می خواهم که مردم عراق از ناموس و وطن خودشان و مخصوصاً حرم ها دفاع کنند و اجازه به این ظالمان ندهند و مردم عراق مخصوصاً طلّاب نجف در این جهاد شرکت کنند، چون دیدم که مدافع هست لکن کم است، باید زیاد شود.

و مطمئنم که این ها (دشمنان) کم هستند و فقط با یک هجوم با اسم حضرت زهرا (س) می شود کار این مفسدها را تمام کرد و منتظر ظهور شویم. بهتر است که دست به دست همدیگر دهید و این غده سرطانی را از بین ببرید.

برای من خیلی دعا کنید؛ چون خیلی گناه کارم و از همه حلالیت بگیرید.

توصیه به طلاب :  وصیت من به طلاب این است که اگر برای رضای خدا درس می خوانند و هدف دارند، بخوانند. اگر اینطور نیست نخوانند. چون می شود کار شیطانی. بعد شهریه امام را هم می گیرند؛ دیگر حرام در حرام می شود و مسئولیت دارد.

اگر می توانند درس بخوانند و ادامه بدهند، البته همه اش درس نیست، عبودیت هم هست باید مقداری از وقت خود را صرف عبادت کنند؛ چون طلبه های با تقوا کم داریم اول تزکیه ی نفس بعد درس.

ای داد از عَلَم شیطانی. دنیا رنگ گناه دارد، دیگر نمی توانم زنده بمانم. انشاءالله امام حسین (ع) و حضرت زهرا (س) و امام رضا (ع) در قبر می آیند... .والسلام

*******************************

 

http://www.isarpress.ir/?p=8758

 

http://www.isarpress.ir/1400/10/23/%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%ab%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%87%db%8c%d8%af-%d9%85%d8%af%d8%a7%d9%81%d8%b9-%d8%ad%d8%b1%d9%85%d8%8c-%d8%b4%d9%87%db%8c%d8%af-%d9%87%d8%a7%d8%af%db%8c-%d8%b0/

 

http://fashnews.ir/fa/news-details/88003/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%81%D8%B9-%D8%AD%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B0%D9%88%D8%A7%D9%84%D9%81%D9%82%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF%D8%B4-%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%B3%D8%AA/

 

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/10/23/%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%AB%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%81%D8%B9-%D8%AD%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B0%D9%88%D8%A7%D9%84%D9%81%D9%82%D8%A7%D8%B1%DB%8C