***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

منتشر شده در ایثار پرس  و فاش نیوز 

  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی  

http://fashnews.ir/fa/news-details/88499/-%D8/

یثار پرس : گروه : ادبیات پایداری / صفحه اول / ویژه / پ / شناسه : 9112 / 22 بهمن 1400 - 0:28

http://www.isarpress.ir/1400/11/22/9112/

یکی از عنایاتی که خداوند مشمول ما کرده، این است که در بین‌الطوعین فجر انقلاب اسلامی فیمابین بهمن 57 و فجر ظهور مهدوی  و در کشور قائم به نایب به قائم ال محمد(ص) قرارداده و از این بابت بایستی بسیار شاکر باشیم تا نعمتمان افزون شود و اینکه در پیچ تاریخی و ایجاد تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی حضرتش قرار داریم و اگر سختی هایی نیز در این پیچ بزرگ تاریخ جهان هست، ولی ارزش سهیم بودن در این شکل‌گیری ارزشمند و ماجور بوده و تحمل سختی ها را شیرین می کند.

بیانیه گام دوم انقلاب یک سند راهبردی برای اینده انقلاب است. این بیانیه دارای یک مقدمه در ورود انقلاب به دومین مرحله خود سازی،  جامعه پردازی و تمدن سازی بوده،  شروع انقلاب از نقطه صفر را توضیح داده و دستاوردهای بزرگ انقلاب را با عنوان برکات ذکر کرده، که انرا عظیم، درخشان و بی نظیر و در عین حال افتخار افرین دانسته و در آن علل برخی مشکلات کشور بیان شده، تلاشهای دشمنان خارجی و داخلی و نیز چالش ها و عیوب درونی بیان شده است و برای کشور در گام دوم هفت سرفصل توصیه،  23 رهنمود عملیاتی و 123 راهکار اجرایی بسیار راهگشا تبیین شده است.این بیانیه که خطاب به مردم ولی تاکید بر جوانان مومن انقلابیست، یک سند راهبردی بوده،  که گذشته و حال را ترسیم کرده و راهبرهایی برای اینده،  برای تحقق تمدن نوین اسلامی ارایه شده است،  که بایستی مورد توجه واهتمام همه احاد ملت و بخصوص مدیران قرارگیرد.

شهر تعالی بخش درگام دوم انقلاب با محوریت امام جمعه به عنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر می باشد. از آنجا که رهبر انقلاب، امام جمعه را فرمانده قرارگاه فرهنگی، بصیرتی و سیاسی نامیده اند، و با توجه به اینکه هر قرارگاهی لازمه اش این است که امور حوزه ماموریت خویش را رصد کرده، سپس تحلیل نموده و فرامین عملیاتی صادر کرده و جهت اجرای آن نظارت و پیگیری نماید،  لذا ضرورت دارد زیر نظر امام جمعه شهر ملایر، چند گروه تخصصی متناسب با محورهای بیانیه گام دوم انقلاب ایجاد شده و به رصد، پایش و اجرای آن در محدوده شهر و روستاهای پیرامونش دنبال نماید؛ تا ان‌شاءالله شهر و کرانه هایش به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب که همانا اهداف عالیه انقلاب است دست یابد.

سهم هر شهر در افزایش اقتدار و قدرت ملی در مولفه های علمی و فناوری، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بسیار حائر اهمیت بوده و بایستی ارتقای این مولفه ها درحد اعلای آن در شهر ایفا شود. از آنجا که رهبر انقلاب براساس اصل 110 قانون اساسی بیش از 40 سیاست کلان را طی دو ونیم دهه اخیر ابلاغ نموده اند، قطاعی از این سیاست ها مشمول شهرها خواهد بود که ادارات وسازمان‌های هرشهر بایستی آن را در برنامه های سالانه خود اجرا نمایند. و با توجه به اینکه، امام جمعه هرشهر، فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر می باشد، و ضرورت قرارگاه، رصد، پایش و اعلام تدابیر می باشد، لذا ادارات شهر بایستی برمدار امام جمعه شهر، امورات خویش را پی ریزی و اجرا نمایند و شهروندان نیز بایستی به عنوان یک شبکه گسترده اجتماعی، تدابیر فرمانده را رعایت کرده و اجرای آن را از مسولان شهر مطالبه کنند، تا شهر از آفت های موجود رهایی یافته و راه تعالی شهر شتابان گشته و شهر تعالی‌بخش درگام دوم انقلاب با محوریت امام جمعه به عنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر  محقق شود.

از آنجا که جریان تحریف، به عنوان مکمل ابزار تحریم دشمنان غربی و عبری، در سال های اخیر بشدت فعال شده و بدنبال قلب واقعیت های جامعه، شبهه افکنی، تهاجم فرهنگی و ترویج سبک غربی، تشدید معظلات اجتماعی و مشکلات اقتصادی و.... می باشد، لذا رهبر انقلاب جهاد تبیین را اعلام کردند، و همه مکلفیم که به تولید و نشر مطالب صحیح اهتمام داشته باشیم که این یکی از جنبه های مهم «حفظ نظام اوجب واجبات است» می باشد و همه بایستی از انقلاب اسلامی که خیر کثیر بوده و جمهوری اسلامی که حرم مرکزی همه حرم‌ها و همه عتبات است، با تمام توان حمایت و پشتیبانی داشته باشیم و باقیات‌الصالحاتی برتر از کمک به نظام مقدس جمهوری اسلامی و هرچیزی که به بقا و ارتقای آن کمک کند نیست. و بدانیم که هرلطمه فیزیکی و معنوی به آن و تزلزل در ارکان آن جز سیئات کبیره می باشد. لذا تحمل و صبوری در برابر مشکلات جامعه، عندالله ماجور است. چرا که آرمان این انقلاب زمینه سازی ظهور مهدوی است. پس بانیان و حامیان انقلاب جزء منتظران واقعی مهدی (عج) هستند. خدای بزرگ را شاکریم که در چنین پیچ تاریخی قرار داریم و ان‌شاءالله در ساختن تمدن نوین اسلامی سهم داشته، در حداعلای توان خویش توفیق زمینه سازی ظهور حضرتش (عج) را داشته باشیم.

 

http://fashnews.ir/fa/news-details/88499/-%D8%B3%D9%86%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8/

http://www.isarpress.ir/1400/11/22/9112/

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/11/22/%D8%B3%D9%86%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8