***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

 بازخوانی رسالت های نمازجمعه در گام دوم انقلاب اسلامی

نمازجمعه شهر گرمدره (کرج)  4 شهریور 1401 هفته دولت  -  « نگرشی بر بیانیه گام دوم انقلاب و مشخصه های دولت تراز گام دوم انقلاب اسلامی »

منتشر شده در ایثار پرس : گروه : آخرین اخبار / صفحه اول / ویژه / شناسه : 11302 / 04 شهریور 1401 - 19:28

http://www.isarpress.ir/?p=11302

منتشر شده در حماسه 27  : صفحه نخست  آثار / اخبار / ادبیات پایداری / انتشار : 4 - شهریور - 1401 - ۱۹:۳۹ / کد خبر : 17309

https://hamaseh27.ir/%d9%85%d9%87%d9%85%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%db%8c%d9%88%d9%87-%d8%b4%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d8%9b-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa/

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی :

مهمترین میوه شیرین انقلاب ؛ تغییر دولت ستم شاهی به جمهوری اسلامی بوده و در گام دوم انقلاب ؛ بایستی بسرعت آفت زدایی شده و بستر ساز دولت جهانی مهدوی (عج) گردد !

نمازجمعه شهر گرمدره در مصلای شهید حاج قاسم سلیمانی گرمدره (مسجد جامع ) درجمعه 4 شهریور 1401 پس ایراد خطبه های نماز توسط حجت الاسلام والمسلمین حجازی نیا برگزار شد . سخنران پیش از خطبه های این هفته دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع : « نگرشی بر بیانیه گام دوم انقلاب و مشخصه های دولت تراز گام دوم انقلاب اسلامی » بود و در پایان لوح عتبات عالیات مبنی برسند یک متر مربع مشارکت در ساخت صحن حضرت زینب (س) از سوی امام جمعه شهر به دو نفر از خیرین اهدا شد .

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی ضمن تبریک هفته دولت و تقدیر از تلاش های تحول افرین و امید بخش دولت انقلابی آیت الله رییسی ، در خصوص دولت پیش از انقلاب گفت : حکمرانی شاهان که براساس هوای نفس و سیاست غربی ها بخصوص دردوران پهلوی با استبداد سلطنتی و امنیت پلیسی و ساواک شرایط سختی را برای مردم بوجود آورده بودند؛ و با سلطه استعمار انگلیس و آمریکا به غارت وچپاول منابع ملی پرداخته و طرحهای غربی پیاده سازی میشد. جدایی بحرین ؛ شهر فیروزه به روسیه (ترکمنستان ) ؛ الحاق ایران به پیمان نظامی بغداد؛ معاهده آب هیرمند و کاهش ناگهانی ورودی آب به دریاچه هامون از نمونه های شاخص ضد امنیت ملی بود .در دوران نخست‌وزیری 13 ساله هویدای بهایی و نفوذ فراماسیون ها طراحهای ضداسلامی اجرا میشد که تغییر سال اسلامی به شاهنشاهی ؛ ترویج روزافزون علنی فساد و فحشا و مواد مخدر و گسترش مشروب فروشی ها نمونه بارز آن بود . و خسارتهای معنوی سنگینی دراز بین بردن ارزشهای مذهبی جامعه برداشتند. و ضربه‌های سخت پهلوی و لجنزاری از آلودگی اخلاقی غربی را به درون زندگی مردم متوسّط و بخصوص جوانان کشانده بودند .

 وی همچنین در خصوص وضعیت دولت ستم شاهی افزود : بجای تولید ؛ تبدیل ایران به انبار کالاهای وارداتىِ کم ارزش غربی ؛ با نابودی کشاورزی ؛ زمینه‌ساز وابستگی اقتصاد کشور ، اتکا اقتصاد به نفت ؛ وتبدیل به کشور مصرف کننده ؛ وابستگی ارتش را بهمراه داشت . عقب‌ماندگی شرم‌آور علمی در دوران پهلوی‌ها و قاجارها رخ داده و ضربه‌ی سخت علمی برکشور وارد شده بود ؛ و مملکت بشدّت تحقیر و بسیار عقب مانده بود . و چند دهه راه کمال کشور متوقف وبلکه با تخریب و خسارت های عدیده به سراشیبی  انحطاط پیش میرفت .

ایشان در خصوص جرقه های انقلاب چنین گفت : ادامه تعدی شاه و غرب به کشور سبب جری شدن آنان شده بود و با لایحه انجمن‌های ایالتی و ولایتی (حذف سوگند به قرآن مجید ) و کاپیتولاسیون می رفت که میخ را برتابوت کشور بکوبند ، که با اعتراض امام خمینی و علما در اعتراض به عدم رسیدگی قضایی جرایم اتباع و شهروندان بیگانه منجر به تظاهرات ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و جرقه شروع انقلاب شد ؛ و روشنگریهای امام ؛ بیداری ملت مسلمان ایران را بهمراه آورد و انقلاب اسلامی ناباورانه در 22 بهمن 57 پیروز شد و بساط شاهی جمع و نظام مردم سالاری دینی استقرار یافت .

دکتر هاشمی فشارکی در خصوص دستاوردهای چله اول انقلاب را براساس بیانیه گام دوم انقلاب چنین تشریح کرد :  انقلاب در چله اول انقلاب به انحطاط طولانی پهلوی پایان داد و رژیم ننگین سلطنت استبدادی را به حکومت مردمی و مردم‌سالاری تبدیل کرد و براین اساس نیز دشمنی های مستکبران آغازشده است . و در طول چهل سال مقاومت تسلیم‌ناپذیری و صیانت و پاسداری از انقلاب در مقابل دولتهای متکبّر و مستکبر از سوی ملت صورت گرفته است . نسبت فساد در میان کارگزاران حکومت جمهوری اسلامی در مقایسه بسی کمتربوده و بحمداللّه اکثر کارگزاران سلامت خود را نگاه داشته‌اند . انقلاب یک چله پرافتخار حفظ آرمانهای انقلابی و بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده و جمهوری اسلامی در شمار موفّق‌ترین در جابه‌جایی خدمت و ثروت از مرکز به همه جای کشور بوده است .  به رغم همه‌ی مشکلات طاقت‌فرسای بوجود آمده ، جمهوری اسلامی روز به روز گامهای بلندتر و استوارتری به جلو برداشته است. این چهل سال، شاهد جهادهای بزرگ و افتخارات درخشان و پیشرفتهای شگفت‌آور در ایران اسلامی می باشیم . و جمهوری اسلامی گامهای بلندی در اجرای عدالت برداشته ؛ دستاوردهای مبارزه با بی‌عدالتی در این چهار دهه، با هیچ دوره‌ی دیگر گذشته قابل مقایسه نیست . رویکرد دینی و اخلاقی در جمهوری اسلامی، دلهای مستعد و نورانی بویژه جوانان را مجذوب کرده است و شرایط صدر اسلام را زنده و نمایان کرده است .

ایشان درخصوص ضعفها و عیوب موجود در چله اول انقلاب را براساس بیانیه گام دوم انقلاب چنین بیان داشت : مهم‌ترین عیوب دولت، وابستگی اقتصاد به نفت ؛ دولتی بودن بخشهایی از اقتصاد که در حیطه‌ی وظایف دولت نیست ؛  نگاه به خارج و نه به توان و ظرفیّت داخلی ؛  استفاده‌ی اندک از ظرفیّت نیروی انسانی کشور ؛  بودجه‌بندی معیوب و نامتوازن ؛  عدم ثبات سیاستهای اجرائی اقتصاد ؛  عدم رعایت اولویّتها  ؛  وجود هزینه‌های زائد و حتّی مسرفانه بوده است و نتیجه‌ی اینها مشکلات زندگی مردم از قبیل بی‌کاری جوانها، فقر درآمدی در طبقه‌ی ضعیف و امثال آن است. نارضایتی از کارکرد عدالت در کشور  هنوز مطلوب نیست.  

دکتر هاشمی فشارکی  چالشهای جمهوری اسلامی در چله اول انقلاب را براساس بیانیه گام دوم انقلاب چنین بیان کرد : ایران مقتدر، امروز هم مانند آغاز انقلاب با چالشهای مستکبران روبه‌رو است امّا با تفاوتی کاملاً معنی‌دار می باشد . اکنون اقتدار جمهوری اسلامی در فراسوی مرزها تجلی پیدا کرده و سرافرازی اسلام گشته است و همچنین چالشهای درونی که در بخش قبل عرض شد .

وی دستاوردهای کلان جمهوری اسلامی را چنین توصیف کرد : میوه شیرین انقلاب، جمهوری اسلامی بوده که علیرغم همه فتنه ها و جنگ و تحریم ؛ دستاوردهای بی نظیری در همه عرصه ها داشته است ؛  ثبات وامنیت ؛ مشارکت اجتماعی ؛ مشارکت سیاسی مردم ؛ افزایش سطح علمی کشور؛ مبارزه با بی عدالتی ؛ حکومت مردم سالاری دینی ؛ 40سال راه کمال و پیشرفت و دستاوردهای درخشان ؛ عزت ملت ؛ مایه مباهات ؛ برکات زیاد معنوی فراوانی را بهمراه داشته است که بایستی شکرگزار این نعمات باشیم .

ایشان درخصوص دولت ترازگام دوم انقلاب اسلامی بیان داشت : راه طی شده فقط قطعه‌ای از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمانهای بلند نظام جمهوری اسلامی بوده و در آغاز فصل جدیدی از زندگی جمهوری اسلامی رقم خورده و بایستی با قوت ادامه یابد . مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان، فعّالان جوان، در همه‌ی میدانهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و بین‌المللی و نیز در عرصه‌های دین و اخلاق و معنویّت و عدالت، باید ایران اسلامی را الگوی کامل نظام پیشرفته‌ی اسلامی بسازند.

وی درخصوص راههای خروج کشور از مشکلات، براساس بیانیه گام دوم انقلاب اظهارداشت: راه‌حلّ همه مشکلات، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ؛ مبارزه دائمی با فساد بویژه در درون دستگاه‌های حکومتی ؛ تهیه و اجرای  برنامه‌های کوتاه مدّت و میان مدّت جامعی برای مقابله با کانونهای فساد ؛ حراست از استقلال و آزادی , ترویج اخلاق و معنویّت  ؛ جلوگیری از جهنّمی شدن مردم توسط جهنّمی‌ها با زور و فریب، حراست از مظاهر عزت جمهوری اسلامی ( عزّت ملّی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن) و غیره می باشد .

ایشان درخصوص رسالت و ویژگیهای مسئولان براساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان داشت : طهارت اقتصادی شرط مشروعیت مسئول بودن ، تپیدن دلهای مسئولان بطور دائم برای رفع محرومیت ، عدم غفلت از قشرهای نیازمند حمایت ، بشدّت بیمناک بودن از شکافهای عمیق طبقاتی ، ممنوعیت مدارا با فریبکاران اقتصادی که به بی‌عدالتی می‌انجامد ، ممنوعیت تبعیض در توزیع منابع عمومی ، ممنوعیت میدان دادن به ویژه‌خواری ، تداوم یافتن دفاع از مظلومان و محرومان ، حراست از دستاوردهای انقلاب ، مجاز نبودن مذاکره با  آمریکا به علت زیان بار بودن آن ، مرزبندی با دشمنان ، اجتناب از صاحبان حرفهای بی عمل ، دنبال راه حل مسائل کشور در داخل کشور بودن ، بکارگیری مدیران جوان انقلابی و اندیشمند ، عمل به سیاستهای کلان رهبری بخصوص اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی می باشد .

وی چکیده ای از راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب جهت آینده انقلاب را چنین بیان کرد تلاش و جهاد علم و پژوهش ، تلاش در جهت ارتقای معنویت و اخلاق که هم غایت افرینش و نیاز جامعه بوده و جهت دهنده همه حرکتهاست . اجرای اقتصاد مقاومتی بخصوص در الگوی مصرف بهینه و حمایت از تولید داخلی ؛ گسترش عدالت در همه زمینه ها و مبارزه با فساد در هر لایه ای ،  صیانت از استقلال و ازادی که بزرگترین دستاورد انقلاب بوده است . حفظ و صیانت از عزت ملی و رعایت مرزبندی با دشمن که هم اقتدار افرین بوده وهم سبب غلبه برچالشها میگردد. رعایت سبک زندگی اسلامی در همه شوون زندگی فردی و اجتماعی و مبارزه با سبک زندگی فاسد غربی می باشد ؛ که می بایستی ملاک همگان و بخصوص برنامه ریزی سالانه مسولان قرار گیرد .

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان گفت : در شرایط حساس پیچ تاریخی کشور ؛ دشمنان با تحریف و انحراف و شبیخون فرهنگی بدنبال تخریب باورهای مردم و ایجاد یاس و نامیدی بخصوص دراقدامات شایسته دولت انقلابی ایت الله رییسی است و برهمین اساس نیز رهبر انقلاب جهاد تبیین را صادر کرده اند و بایستی از اصلاحات و اقدامات دولت سیزدهم حمایت کرده و ضمن خنثی سازی فتنه دشمنان ؛ روحیه امید و تلاش را در جامعه ارتقا دهیم . و ان اشالله با رویکرد دولت انقلابی و تلاشهای گسترده مدیران و مردم ؛ سم زدایی از آفت های باقیمانده در بدنه دولت ؛ بسرعت از کم کاریها و مشکلات جامانده از دولت قبل بیرون آمده و در گام دوم انقلاب با اهتمام ایجاد تمدن نوین اسلامی ؛ بستر سازی انقلاب جهانی مهدوی (عج) گردیم .

**************

لازم به یاد آوری است ؛ گَرمدَرّه شهری در استان البرز در 18 کیلومتری شرق کرج  و 25 کیلومتری غرب تهران می باشد . نام های پیشین آن سعادتیه ، ناصریه و کوهک بوده و در سال ۱۳۸۳ به شهر ارتقاء یافت. جمعیت این شهر در سال ۱۳۹5، برابر با ۲۲٬۷۲۶ نفر بوده و اکثریت جمعیت این شهر مسلمان و شیعه می باشند . و ۶۸ شهید ، ۵ شهیدگمنام دفاع مقدس ؛ و۷ شهید مهمان و ۲ شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب اسلامی نموده ؛ که مزار آن زیارتگاه عاشقان می باشد .

شهر گرمدره از شمال به ارتفاعات البرز و از جنوب به باغ‌ها و اراضی مستعد کشاورزی محدوداست و در سایر نقاط زمین‌های آن کاربری صنعتی دارند. و طی سالیان اخیر با توجه به افزایش قیمت اپارتمان در شهر تهران جمعیت عظیمی از تهران به سوی گرمدره و به خصوص شهرک شاهد واقع در گرمدره جنوبی سرازیر گردیده است .

آثار باستانی معدود آن از بین رفته است. بقایای “قلعه سالار” با قدمت دوران قاجار ؛به صورت باغی در منطقه ناصریه گرمدره به چشم می خورد. و اثر تاریخی دیگر گرمدره موسوم به “کلاه فرنگی” مربوط به دوران پهلوی در ضلع شمالی گرمدره واقع شده که مرکز تفریحی یکی از فرقه های ضاله به شمار می رفته و اکنون بقایای آن مشخص است.

پیشینه آن : "گرم‌دره دهی جزء دهستان حومه بخش کرج ، شهرستان تهران است که در ۸ کیلومتری جنوب خاور کرج واقع است. در دامنه کوه و با آب و هوایی معتدل است. دارای ۲۹۰ سکنه شیعه مذهب و فارسی و تاتی زبان. دارای آب از رود کرج. شغل مردم زراعت است و محصولات ده غلات ، چغندر قند و صیفی است. کاروانسرا و چند قهوه‌خانه دارد. کنار راه ماشین رو تهران به کرج واقع است." ( رزم آرا، فرهنگ جغرافیایی ایران، استان مرکزی، ۱۳۲۸ جلد ١، صفحه ۱۹۱.)

موقعیت گرمدره :

https://iraniju.ir/%DA%AF%D8%B1%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%87/

***************************************

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در مصلی های کشور / نماز جمعه

دوشنبه, ۸ آذر ۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ

استان البرز       : کرج  (4 نوبت ) -  شهرجدید هشتگرد ؛ مهستان - کوهسار - گرمدره

استان اصفهان   : کوهپایه  سجزی - تودشک

استان تهران      :  ورامین (2  نوبت ) - شهر جدید پرند (2  نوبت ) – دماوند - رودهن و آبعلی- اسلام شهر - شهر قدس -  چهار دانگه - رباط  کریم - ملارد - باقر شهر- آبسرد دماوند -  حسن آباد فشاپویه 

استان سمنان    : گرمسار  آرادان

استان کرمانشاه : کنگاور

استان گرگان     :  علی آباد

استان لرستان   :   ازنا 

استان مازندران :  بابل

استان مرکزی     :  خمین

استان همدان     :  ملایر 

دمشق               : زینبیه

                          و .......

 

*******************************************************

درصورت تمایل : روی تیتر موارد زیر بزنید ؛ مشروح مطالب آن باز شده و میتوانید مطالعه نمایید ....

***********33************

مهمترین میوه شیرین انقلاب ؛ تغییر دولت ستم شاهی به جمهوری اسلامی بوده و در گام دوم انقلاب ؛ بایستی بسرعت آفت زدایی شده و بستر ساز دولت جهانی مهدوی (عج) گردد !

نمازجمعه شهر گرمدره (کرج) - 4 شهریور 1401 - هفته دولت : « نگرشی بر بیانیه گام دوم انقلاب و مشخصه های ادارات تراز گام دوم انقلاب اسلامی» 

***********32************

کودتای ننگین 28 مرداد تلخ ترین پیامدهای قرن را برای ملت بهمراه داشت و انقلاب اسلامی نه تنها کشور را از ضلالت نجات داد، بلکه به اوج سعادت و نور رسانده و جهانی شدن را در گام دوم انقلاب رقم خواهد زد !

نمازجمعه شهر بابل (مازندران) - 28 مرداد 1401 - « عبرتهای کودتای 28 مرداد 1332 ، با نگرشی به جهاد تبیین در گام دوم انقلاب »

***********31************

نهضت حسینی و انقلاب اسلامی تاثیرات متقابلی بر یکدیگر داشته و هر دو راستای اسلام ناب محمدی

و زمینه ساز ظهور و قیام امام مهدی اند !

نمازجمعه شهرکوهسار (کرج) - 21 مرداد 1401 - « تاثیر متقابل نهضت حسینی و انقلاب اسلامی ، با نگرشی به جهاد تبیین در گام دوم انقلاب »

***********30************

مراسم عزاداریهای عاشورای حسینی بایستی

همه اهداف نهضت امام حسین (ع) را درگام دوم انقلاب اسلامی تبلور بخشند.

نماز جمعه شهر تودشک ( اصفهان ) - 14 مرداد 1401 

در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی  -  «از نهضت عاشورا ، تا گام دوم انقلاب ؛  بانگرشی به جهاد تبیین و مسایل روز »

***********29************

شهر تاریخی ( پیشینه معبد آناهیتا و...) و مذهبی ( امامزاده ابراهیم و شهدای والامقام ) کنگاور ؛

قابلیت مبدل شدن به قطب گردشگری تعالی بخش درگام دوم انقلاب را داراست !

نماز جمعه شهر کنگاور  ( کرمانشاه ) - 7 مرداد 1401

در استان ورود به محرم : « از نهضت امام حسین ع، تا گام دوم امام خامنه ای ؛ بانگرشی به جهاد تبیین و مسایل روز »

***********28************

غدیر استمرار سلسله نبوت در سلسله امامت بوده

و ولایت فقیه ثمره و تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است .

نماز جمعه شهر جدید هشتگرد ( مهستان )  - 24 تیر 1401 - بمناسبت عید غدیر  : از غدیر علوی تا غدیر انقلاب اسلامی

***********27************

جهاد تبیین موتور پیشران کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب

جهت مصون سازی در برابر همجمه های جنگ شناختی دشمنان است !

نماز جمعه  شهر جدید پرند ( تهران)  - 17 تیر 1401  - چیستی و چرایی جهاد تبیین در گام دوم انقلاب اسلامی

***********26************

برچیده شدن طومار نظام سلطه امریکا برجهان با زوال حقوق بشر امریکایی نزدیک بوده

و حقوق بشر انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب جهانی خواهد شد.

نمازجمعه ورامین  ( تهران) - 10 تیر 1401 -  به مناسبت روز افشای حقوق بشر امریکایی  : زوال حقوق بشر امریکایی در گام دوم انقلاب

***********25************ 

جهاد تبیین ، موتور پیشران کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب

در برابر امواج تهدیدات نرم دشمنان خارجی و داخلی است !

نمازجمعه شهرقدس  (تهران ) - 27 خرداد ۱۴۰۱ - شرحی بر جهاد تبیین در گام دوم انقلاب 

***********24************ 

پرند ، شهر محصول بعد از انقلاب باید حاوی مشخصه های شهردوران انقلاب اسلامی

و بخصوص مسجد محوری درگام دوم انقلاب باشد و زمینه های جلوه گری سبک غربی نباید میسر باشد !

نمازجمعه شهر پرند  (تهران ) - 20 خرداد 1401  - میلاد رضوی و گام دوم انقلاب اسلامی

***********23************ 

سیمای شهر زادگاه امام خمینی باید تجلی گر ابعاد زندگی امام خمینی

و نماد نهضت امام (ره) در گام دوم انقلاب بوده و قطب خمینی شناسی در جهان گردد !

نمازجمعه شهر خمین ( مرکزی) - 13 خرداد 1401 -  سالگرد رحلت امام خمینی  - ازنهضت امام خمینی تا گام دوم امام خامنه ای 

************22*********** 

گام دوم انقلاب اسلامی درامتداد جهاد علمی و فرهنگی امام صادق (ع) می باشد .

 مصلی شهرستان ازنا  ( لرستان )  -در روز جمعه 6 خرداد 1401 - شهادت امام صادق (ع) - از نهضت امام صادق (ع) تا گام دوم انقلاب اسلامی

************21*********** 

سبک زندگی رمضانی مولد و مقوم سبک زندگی گام دومی است !

در نماز جمعه آبسرد دماوند ( تهران ) -  15 اردیبهشت 1401 -  عید فطر - سبک زندگی رمضانی و سبک زندگی گام دومی

************20************ 

حوادث تاریخی دوران امام علی (ع) دارای شدید ترین بی بصیرتی های مسلمین بوده ،

و برای دوران جمهوری اسلامی عبرتها و عرصه وسیعی برای جهاد تبیین در گام دوم انقلاب دارد .

در نمازجمعه حسن اباد فشاپویه  (تهران ) - 2 اردیبهشت 1401  - شهادت امام علی (ع) - از جکومت علوی تا گام دوم  خامنه ای

************19************ 

گام دوم انقلاب اسلامی ، درتکاپوی جبران سیزده قرن حکمرانی ناصالحان

و ترسیم افق درخشان آینده انقلاب اسلامی است !

نمازجمعه باقرشهر ( تهران ) - 26 فروردین 1401 - میلاد امام حسن (ع) - از صلح امام حسن (ع) تا گام دوم انقلاب 

************18************ 

ماه رمضان فرصت بی نظیر در اصلاح سبک زندگی و زمینه ساز تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب است !

سخنرانی در نماز جمعه شهر دماوند ( تهران ) - 19 فروردین 1401 - اغاز ماه رمضان  - سبک زندگی اسلامی درگام دوم انقلاب 

************17************ 

روز ولادت جمهوری اسلامی والاترین عید ملی ، میلاد نخستین حکومت الهی ثمره انقلاب اسلامی

و سرآغاز حکومت جهانی مستضعفین درگام دوم انقلاب است !

دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی در نمازجمعه شهر ملارد ( تهران ) -  12 فروردین 1401  - به مناسبت روز جمهوری اسلامی : کارگزاران جمهوری اسلامی در گام دوم انقلاب 

************16************ 

بهار گام دوم انقلاب اسلامی ؛ زمینه ساز بهار مهدوی (عج)  

 پیش از خطبه های نماز جمعه علی اباد گرگان در سال 1401 - 5 قروردین 1401 - بهار طبیعت و بهار انقلاب اسلامی

************15************ 

گام دوم انقلاب در امتداد نهضت مهدویت و تسهیل گر و زمینه ساز ظهور مهدویست!

سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه  رودهن و آبعلی - روز نیمه شعبان  - 27 اسقند 1400 - از میلاد امام مهدی تا زمینه سازی حکومت مهدوی در گام دوم انقلاب

************14************ 

جهاد تبیین مقوم فراگیری راهبردهای 7 گانه گام دوم انقلاب با راهبری فرمانده قرارگاه فرهنگی نمازجمعه می باشد .

نمازجمعه شهر رباط کریم  ( تهران)  - 20 اسفند 1400 = نقش جهاد تبیین در گام دوم انقلاب اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/12/21/%D8

-************13************ 

»اسلام شهر» اسما و عملا قابلیت الگوی شهر اسلامی در گام دوم انقلاب را

براساس »تـوصیه هفتم رهبر انقلاب مبنی سبک زندگی اسلامی« دارا ست!

نمازجمعه اسلام شهر ( تهران ) - 6 اسفند 1400 - سبک  زندگی اسلامی درگام دوم انقلاب 

http://www.isarpress.ir/?p=9371

************12************

ستاد نمازجمعه بایستی بعنوان ستادمردمی ؛ مطالبه گرتحقق گام دوم انقلاب باشد!

سخنرانی در نمازجمعه شهر چهار دانگه  (تهران ) -   29 بهمن 1400 - ابعاد گام دوم انقلاب اسلامی

http://www.isarpress.ir/?p=9259

************11************

شهر تعالی بخش درگام دوم انقلاب با محوریت امام جمعه بعنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر است .

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در نماز جمعه 15 بهمن 1400  شهر ملایر  ( همدان ) - نماز جمعه قرارگاه و قلب فرهنگی شهر

منتشر شده در حماسه 27 و ایثار پرس  و پایگاه 508  وخبر فارسی و جبهه مردمی گام دوم  و....

http://www.isarpress.ir/?p=9042

************10************

بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب در سال سوم چراغ فروزان آینده

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی  در نمازجمعه کرج -  8 بهمن 1400  - گام دوم انقلاب در سومین سال صدور بیانیه گام دوم

گنجینه فشارکی ها :  https://javadfesharaki.blog.ir/1400/11/09/%D8%

************9************

تحلیل انتخابات خرداد1400 و انتظارات از دولت منتخب در گام دوم انقلاب

سخنرانی  در نمازجمعه ورامین  - 11 تیر 1400 - تحلیل انتحابات 1400 در شرایط کرونا

  http://javadfesharaki.blog.ir/1400/04/11/

************8************

 .از : " بهار طبیعت"، تا : "بهار انتخابات 1400 " 

سخنرانی  در مصلی شهر کوهپایه اصفهان در 13 فروردین 1400  - روز جمهوری اسلامی : دستاوردهای جمهوری اسلامی 

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/01/17/%D8%A7%D8

************7************

ضرورت “پشتیبانی” و “مانع زدایی” مسئولان از کوچکترین کارگاه خانگی تولیدی تا بزرگترین کارخانه “تولیدی”

سخنرانی  در نخستین  نماز جمعه شهر سجزی  ( اصفهان ) در شروع سال 1400 - درسهای بهار طبیعت در زندگی  

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/01/11/%D8%B6%D8%B1%D

************6************

دستاوردهای چله اول انقلاب و راهبردهای رهبر انقلاب براساس بیانیه گام دوم انقلاب

چهارشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۹، ۰۹:۵۰ ب.ظ

درمصلی ارادان ( سمنان ) - مسجد جامع شهر 

 با حضور حجت الاسلام 'جلیل شریفی نیا' ؛ امام جمعه  شهر آرادان و مردم شریف آرادن  - دستاوردهای انقلاب اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1399/11/15/%D8%AF%D8%B3%D8%

************5************

چالشهای چله اول انقلاب وراهبردهای  گام دوم انقلاب براساس بیانیه گام دوم انقلاب

به امامت حجت الاسلام سیدعلیرضا آرامی امام جمعه گرمسار در مصلی گرمسار  ( سمنان ) مسجد جامع گرمسار- در۱۳بهمن ۱۳۹۹ - گام  دوم انقلاب  اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1399/11/15/%DA%86%D8%A7%D

************4************

تببین مولفه های قدرت ملی ؛ و ضرورتها و الزامات مجلس شایسته همگام با انقلاب در گام دوم انقلاب

 

سخنرانی پیش از خطبه‌های روز جمعه شهر کرج

با موضوع  تببین مولفه های قدرت ملی ؛ و ضرورتها و الزامات مجلس شایسته همگام با انقلاب در گام دوم انقلاب

https://paydarymelli.ir/fa/news/56649/%D8

************3************

سخنرانی در مصلی زینبیه سوریه

دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی 

در حوزه منطقه ای ؛ با تاکید بر تاثیر بر روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه و افق های پیش رو

https://javadfesharaki.blog.ir/1397/11/25/%D8%B3%D8%AE%D

************2************

دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی  و رسالت سازمانها و نهادها

سخنرانی در نمازجمعه کرج در مصلی کرج

جمعه, ۱۴ دی ۱۳۹۷ 

https://javadfesharaki.blog.ir/1397/10/14/%D8%B3%D8%

************1************

ابعاد فاجعه منای  سال 1394 

سخنرانی قبل از نماز جمعه کرج

بمناسبت سالگرد واقعه غمبار منا در حج 

Related image

 

https://javadfesharaki.blog.ir/1397/02/31/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A%D8%

************************

************************

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در مساجد کشور

 

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/08/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-

************************

سخنرانی در همایشها و مراکز دیگر :

https://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/

************************

************************************

بیش از 620 یادداشت  منتشر شده  :

https://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87%202

********************************************

220 مطلب با موضوع «سخنرانی-سیدجوادهاشمی فشارکی» ثبت شده :

https://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/

*****************

فعالیتهای دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/12/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

*****************

فعالیتهای علمی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در خصوص معماری و شهرسازی اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/10/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

*****************

فعالیتهای دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در خصوص دفاع مقدس و مقاومت

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/13/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D9%82%D8%AF%D8%B3-%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AA

*****************

670 عنوان یادداشت منتشر شده در سایتهای خبری و جراید :

https://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87%202

*****************

•     سوابق : 
http://javadfesharaki.blog.ir/page/Resumes

*****************

•    فعالیتها در زیر ارائه شده :
http://javadfesharaki.blog.ir/page/2S

*****************

•    فهرست کتب منتشر شده :
http://javadfesharaki.blog.ir/page/کتب-هاشمی-فشارکی

*****************

•    چکیده اطلاعات کتب :
http://javadfesharaki.blog.ir/category/کتب-سید-جواد-هاشمی-فشارکی/

*****************

•    پایان نامه های دفاع شده : 
http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C

*****************

•    مقالات پذیرفته شده در نشریات و ارایه شده در همایشها  :
•    http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/

*****************

•     یادداشت های انتشاریافته در نشریات و خبرگزاریها :                               
http://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87

*****************

•    ادامه یادداشتهای منتشر شده در رسانه ها:  
http://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87%202

*****************

•     اختراعات ثبت شده :     
   http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/
  *****************       

    

•      سخنرانی ها 
http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C

*****************

•    مصاحبه ها :
http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C

*****************