***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

نمازجمعه صبا شهر 4 آذر1401 - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

منتشر شده در ایثار پرس  و حماسه 27 و ... 

گروه : آخرین اخبار / صفحه اول / ویژه / پ / شناسه : 12342 / 04 آذر 1401 - 21:44

http://www.isarpress.ir/?p=12342

صفحه نخست  اخبار / ادبیات پایداری / انتشار : 4 - آذر - 1401 - ۲۱:۴۵ / کد خبر : 17454

https://hamaseh27.ir/%d8%a8%d8%b3%db%8c%d8%ac/

بسیج یک نیروی عظیم ولایت مدار خدوم مقتدر بوده و بسیجیان بصیر پیشگام جهاد تبیین و آماده آزاد سازی قدس درگام دوم انقلاب و مبارزه با امریکای جنایتکارند !

نماز جمعه پرشکوه مهر صبا شهر در روز جمعه 4 آذر ماه ۱۴٠۱ در مصلی صبا شهر پس از ایراد خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا محمد زرینه و باحضور نمازگزاران صبا شهری و اجتماع بسیجیان برگزار شد. سخنران پیش از خطبه های این هفته دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع : « شرحی بر جهاد تبیین و رسالت بسیجیان در گام دوم انقلاب » بود.

* دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز ضمن تبریک هفته بسیج گفت : حمد و ستایش خدا را که دین کامل اسلام ؛ و آیین زندگی قران را برای همه جهانیان به ارمغان آورده و ما از نعمت جمهوری اسلامی ، عنایت امام زمان ، سایه ولی فقیه ، نعمت جهاد و خدمت به انقلاب و پیشرفت کشور اسلامی را عطا کرده است . و به همین دلیل نیز در طول بیش از چهار دهه با انواع تهدیدات دشمنان مواجه بوده و بسیج نقش بسیار زیادی در دفع آن داشته است .

* ایشان درخصوص هنگامه اعلام جهاد تبیین اظهار داشت  طی بیش از چهار دهه انواع تهدیدات و تحریمها علیه  ملت و کشور شکل گرفته و اینک در جنگ ترکیبی با استفاده از همه مولفه های قدرت علیه کشور و بصورت جنگ تمام عیار ، تمامی باطل در برابر تمامی حق شکل گرفته است . جنگ شناختی توسط لشکر تحریف و انحراف و نفاق جدید علیه کشور در حال وقوع است ولی ملت مسلمان ایران با مقاومت و تلاش در حال گذار از پیچ تاریخی هستند . ودر چنین شرایط حساسی در بهمن 1400 ، رهبر انقلاب فرمان جهادتبیین را صادر کردند .

* وی در خصوص اهمیت جهاد تبیین چنین گفت : در حالیکه دشمن با لشکر تحریف و انحراف بدنبال پیاده سازی مدل اسلام وهابی بنام اسلام رحمانی یعنی اسلام بی خاصیت می باشد و همچنین بدنبال سیطره یاس و نامیدی برمردم و بخصوص جوانان می باشد ، جهادتبیین کشور و ملت را در برابر تهدیدات مهلک مصون می کند و موتور پیشران کشور در برابر امواج دشمنان می باشد .

* دکتر هاشمی فشارکی درخصوص روش ایجابی جهاد تبیین بیان داشت : امام المسلمین فرمان فریضه جهاد تبیین ؛ که بر همه فرض عینی و فوری است؛ را در سال گذشته اعلام نموده اند . لذا ما بایستی جهاد تبیین ایجابی داشته باشیم . یعنی به بیان کارهای درست و ارزشمند انقلاب و نظام بپردازیم . به این مفهوم که دستاوردهای عظیم انقلاب در حوزه های مختلف را بیان کنیم . با هدف ایجاد روحیه و امید به اینده در برابر هدف دشمنان که بدنبال سلب روحیه و امید و می باشند .

* وی در خصوص روش پدافندی جهاد تبیین گفت : دومین روش جهاد تبیین پدافندی و واکنشی با هدف خنثی سازی تحریف دشمنان داشته باشیم . دشمن هماکنون دنبال تطهیر رژیم پهلوی ، لزوم زانو زدن در برابر امریکا ؛ تحریف جنگ تحمیلی ، تحریف امام خمینی و تخریب دولت انقلابی ؛ و جنگ شناختی و تاثیر بر باورها در دستور کار دشمنان انقلاب قرار دارد  .

*ایشان درخصوص روش پیش دستانه جهاد تبیین بیان داشت : سوم روش جهاد تبیین پیش دستانه با هدف پیشگیری قبل انتشار ویروس دشمن باشیم .فضا سازی عمومی اقدامات اتی پیش از شروع تخریب دشمنان و قبل ازفعال شدن دشمن داشته باشیم . و صحنه جامعه را اشباه و اقناع سازیم ، پیش از مجال یافتن توپخانه دشمن می باشد . مثلا اگر قرار است، مبارزه با مفاسد اجتماعی یا اصلاحات اقتصادی؛ یا مبارزه با سبک زندگی غربی صورت گیرد،  پیش از ان، فواید ان تشریح شده و ابهامات رفع شده و زمینه شبهه پراکنی فراهم نشود. همچنین مساله سازی در انتخابات سال آتی در دستور کار دشمنان است ؛ که بایستی از هم اکنون تدابیری را فراهم کرد.

* وی در خصوص بسیج مستضعفین گفت : بسیج یک نیروی ولایت مدار، پویایی سازمانی وخدمت رسانی بی منت ، مجاهد با توانایی علمی و فرهنگی ، بصیر و آماده رویارویی با استکبار جهانی است و رسالت نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و جهاد در راه خدا و گسترش حاکمیت قانون خدا در جهان را بعهده دارد .

* ایشان در خصوص دستاوردهای گذشته بسیج بیان داشت : بسیج  در طول انقلاب مایه برکات کثیر بوده است . در برقراری امنیت کردستان ،در جنگ تحمیلی، دربازسازی خرابیهای جنگ ، دربحرانهای طبیعی ، در دوران بیماری منحوس کرونا و کمکهای مومنانه ، درازادی زندانیان غیر عمد ، در برقراری امنیت داخلی ،درنذر وقف خدمات مهندسی و... ، در تحقق شعار «ما می‌توانیم» را به زیباترین صورت معنا بخشید و در این راه نیز۳۰ هزار نیروی بسیجی به شهادت رسیدند ، یعنی معادل ۴۳ درصد شهدای مارا بسیجیان تشکیل می دهند . و صبا شهر نیز قریب 60 شهید تقدیم کرده است . اگر بسیج  نبود پیشرفتهای کشور طی این سالها بصورت معمولی بود و چندان درخشان نمی شد . و مهمتر اینکه با این حجم از تهدیدات دشمن ، اگر بسیج نبود قطعا کشور با شکست مواجه و دشمن در اهداف پلیدش موفق میشد . بعبارتی بسیج در داخل کشور شگفتی‌ساز و در خارج از کشور دشمن سوز بوده است .

* وی در خصوص رسالت حال بسیج اظهار داشت :  بسیج بعنوان نیروی مدد رسان در هرکجا که نیاز انقلاب باشد ، رسالت اصلی بسیج می باشد . براساس بند اول بیانیه گام دوم انقلاب ؛ بسیج با مدیریت جهادی و انقلابی خویش پیشگام درجهادعلمی و پژوهش باشد .  براساس بند دوم بیانیه گام دوم انقلاب بسیج باید با ترویج روحیه ایثار ومقاومت و شهدا سبب ارتقای معنویّت و اخلاق  درجامعه باشد . براساس بند سوم بیانیه گام دوم انقلاب ، بسیج با کارهای جهادی خویش و  ارایه خدمات نمونه والگو بوده و ضامن تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور باشد .  براساس بند چهارم بیانیه گام دوم انقلاب ، بسیج  باید با ترویج اخلاق حرفه ای مظهر اجرای کامل عدالت و مبارزه با هرگونه فساد و در هر حوزه و هرسطحی باشد . براساس بند پنجم بیانیه گام دوم انقلاب ، بسیج محور حراست از استقلال و آزادی کشور در برابر تهدیدات دشمن بایستی باشد . براساس بند ششم بیانیه گام دوم انقلاب ، بسیج باید مقوم عزت ملی، و رعایت مرزبندی با دشمن ،در فضای مجازی و فضای واقعی بوده و خاموش‌کننده آتش شرارت‌ها و فتنه‌های خارجی و داخلی باشد . براساس بند هفتم بیانیه گام دوم انقلاب ، بسیج بایستی مروج سبک زندگی اسلامی- ایرانی در تمام شوون زندگی فردی و محیط کار و خدمت و تفریح و... باشد و الگو و الهام بخش به جامعه باشد و همچنی بایستی با مصادیق و الگوهای زندگی منحط غربی باشد .

* ایشان در خصوص محور فعالیت بسیج گفت :  محور فعالیت محله ای بسیج مساجد محل بوده و محور فعالیت هفتگی بسیج براساس مصل و نمازجمعه بعنوان قطب فرهنگی شهر باشد . بسجیان باید خطوط کلی را در جمعه از فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر یعنی امام جمعه گرفته و مجاهدانه در طول هفته دنبال نماید . اولویت فوری و اصلی امروز بسیج جهاد تبیین در ابعاد ایجابی ، پدافندی ، پیش دستانه می باشد . واین واجب فوری نبایستی در امور دیگر کم رنگ شود .

* وی در خصوص رسالت آینده بسیج بیان داشت :  رسالت آینده بسیج ، آمادگی برای تامین نیازهای ضروری برای تمامی عرصه های انقلاب توسط بسیجیان جوان مومن انقلابی جهت تحقق گام دوم انقلاب می باشد . ماموریت اینده بسیج ازادی قدس و زمینه سازی ظهور و اخرکار بسیج شهادت در راه خداست .

* ایشان نقش بسیج  در حوادث اخیر گفت : شما را نیروی تندرو می نامند ، بله شما دربرابر نیروهای خسته و تنبل ولاک پشتان هستید ، شما بینی اغتشاگران آبشخوران غربیها و عربستان و صهیونیسته ها را بر زمین مالیدید . بر همین اساس «بسیجی جیره‌خور» می نامند ، افتخارماست که از چشمه زلال نظام اسلامی بنوشیم نه از لجن زار غرب  وحاضریم برای اثبات جیره خواریمان به پای انقلاب خون بدهیم . ما از اینکه خواص به میدان نیامده اند نگران نیستیم ، آنها لیاقت همراهی با صراط مستقیم انقلاب را ندارند .تا بسیج هست امام خامنه ای تنها نخواهد ماند ! زیرا تا خون در رگ ماست ، خامنه ای رهبر ماست . لشکریان جهانی بسیج  قدرت تراز اول دنیا و زمینه ساز ظهور حضرت در گام دوم انقلاب خواهد بود. بسیج یک نیروی عظیم ولایت مدار خدوم مقتدر بوده و بسیجیان بصیر پیشگام جهاد تبیین و آماده آزاد سازی قدس و مبارزه با امریکای جنایتکارند !

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان درخصوص بستر سازی ظهور را چنین تبیین کرد:   امروز ما وارث ثمره حکومت اسلامی صدر اسلام هستیم و این توفیق برای ما هست که هم حکومت اسلامی را صیانت کرده و هم به جهان معرفی کرده  و هم برای ظهور تلاش کنیم و جز منتظران عملی باشیم . تکلیف و راهبرد شیعه در عصر غیبت ، زمینه سازی برای ظهور و فراهم سازی زمینه پذیرش امام زمان و نیز زیر ساختهای جامعه هم فراهم باشد  امروز وظیفه ما درگام دوم انقلاب اسلامی این است که ظهور را نزدیک و زمینه حکومت جهانی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) را محقق کنیم .

************* اطلاعیه ستاد نمازجمعه **************

نماز جمعه؛ ثمره خون شهیدان است

🔊 #اطلاعیه

🔷 برنامه نماز جمعه صباشهر در مورخ ۴ آذر ماه ۱۴۰۱ - همراه با اجتماع بزرگ بسیجیان و گرامیداشت شهدای مظلوم حوادث اخیر کشور

🔶 قاری و موذن: برادر ارجمند جناب آقای رضایی

🔶 مجری و مکبر: برادر ارجمند جناب آقای سرمدیان

🔶 سخنران پیش از خطبه‌ها: جناب آقای دکتر سید جواد هاشمی فشارکی - استاد برجسته دانشگاه

🔶 خطیب جمعه: حجت‌الاسلام والمسلمین زرینه - امام جمعه محترم صباشهر

🔶 ساعت آغاز برنامه‌ها و فعالیت مهد آدینه: از ساعت ۱۱:۰۰

🔷 همراه با برپایی میز خدمت، میز مشاوره و اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی

🔶 نمازگزاران گرامی؛ جهت جلوگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا و آنفولانزا؛ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، الزامی بوده و در صورت امکان، سجاده و مُهر شخصی همراه خود داشته باشید.

ستاد نماز جمعه صباشهر  🌐 @adinehsabashahr

پوشش خبری در سایت شهر داری صبا شهر :

https://sabacity.ir/%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B5%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%87%D8%B1/

************* پیوست **************

صَباشَهر در ۱۵ کیلومتری جنوب غرب شهر تهران واقع بوده و در بخش مرکزی شهرستان شهریار قرار دارد. صباشهر که از نظر وسعت پس از باغستان دومین شهر شهرستان شهریار است .

طبق سرشماری نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، جمعیت صباشهر معادل ۵۳۹۷۱ نفر بوده است. مردم متدین انقلابی صباشهر در سال های دفاع مقدس کمک های بیشماری کرده و ۶۰ شهید نثار انقلاب اسلامی نموده اند. به طور کلی در صباشهر قومیت های مختلفی از ترک، لر، فارس در کنار یکدیگر زیسته اند.

به لحاظ وجود باغات و زمین های مستعد کشاورزی در شهرستان شهریار زمینه های تولیدات گلخانه ای، قارچ و صنایع تبدیلی غذایی ، محصولات باغی این شهرستان سیب، انگور، گلابی، گیلاس، زردآلو و   بوده و در بخش زراعی نیز پس از گندم محصولاتی مانند جو و ذرت علوفه ای بیشترین میزان تولید را در سطح شهرستان داراست.

شهرستان شهریار در زمینه تولیدات دامی و دامداری شهرستان شهریار در بخش تولید مرغ گوشتی % ۴ و در تولید تخم مرغ ۱/۴% و تولید شیر % ۵ درصد و همچنین در تولید گوشت قرمز ۷۰۰۰ تن از تولید کل کشور را به خود اختصاص داده است. همچنین دارای صنایع فلزی، شیمیایی، دارویی می باشد. و صباشهر یکی از مراکز صنعتی شهرستان بشمار می رود .

اماکن زیارتی صبا شهر بقعه امامزاده عبدالله در محله قاسم‌آباد صباشهر از نوادگان موسی بن جعفر و مرقد مطهر شهدای گمنام صباشهر واقع در بوستان شهدای گمنام شهرک مصطفی خمینی می باشد .

مناطق گردشگری صبا شهر شامل قندیشاه با قدمت 700 سال  ، مرزعه قاسم‌آباد با قدمت حدود ۳۰۰ سال ، اسلام‌آباد ، مزرعه کبودین با قدمت حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ سال اسلام‌آباد ، منطقه صحرا خرک دشتی از قاسم‌آباد با قدمت ۱۰۰ ساله و قلعه ای ارباب نشین با ۱۰ خانوار بوده که با اسلام‌آباد ادغام شده‌ ، ویره با قدمتی حدود ۳۰۰ سال ،محمدآبادبا قدمتی در حدود۳۰ سال ، شهرک شهید مصطفی خمینی می باشد.

شهدای والامقام صباشهر :

شهید ابراهیم قلخان باز

شهید ابراهیم سرلک

سردار شهید محمد مهدی تاجیک

شهید یقینعلی رمضانخانی

شهید نورالدین خزایی

شهید میرنادر موسوی

شهید مهندس علیرضا راهی

شهید ملک مراد بختیاری

شهید مرادعلی رضاپور

شهید محمود کهلویی

شهید محمود قدیانلو

شهید محمدرضا سودایی پیله ور

شهید محسن بغدادی

شهید لوئی پجانی

شهید قدرت الله تاجیک

شهید فریدون ناتوانی

شهید فریدون پهلوانی

شهید غلامعباس یعقوبلو

شهید غلامرضا امینی

شهید غلامحسین نقی

شهید غلام معصومی

شهید علیرضا ستاری

شهید علیرضا دل انگیزان

شهید علی یعقوب نیا

شهید علی چالکش باقری

شهید علی ایلانلو

شهید علی اصغر فغانی

شهید عباس حاج اسماعیلی

شهید عادل حمزه خانی

شهید شیر محمد خوشنامی

شهید سیدرضا حسینی

شهید سید قاسم حیدری

شهید سهراب معصومی

شهید سخاوت فیض درویش

شهید رضا محرابی معتمد

شهید رضا سیف آبادی

شهید رضا ذوالقدر

شهید خانعلی راهی

شهید حمید ارسطویی منظم

شهید حسین معصومی

شهید حسین حسین خانی

شهید حسن یدالهی

شهید حسن مجیدی

شهید حسن خوشنامی

شهید حسن جعفر بیگالو

شهید جلیل حاج قلی

شهید بهروز آجرلو

شهید بهرامعلی خوشنامی

شهید براتعلی صفری برومند

شهید امیرخلبان محمد سبز آبادی

شهید امیر علی الوندی

شهید اصغر کشاورز

شهید ارسالان ایمانی

شهید احمد میرزاپور

شهید احمد اکبری

شهید ابوالفضل جباری

شهید ابوالفضل بختیاری

شهید ابوالفضل جباری

*************************** 

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در مصلی های کشور / نماز جمعه

استان البرز       : کرج  (5 نوبت  مرکز استان ) -  شهرجدید هشتگرد ؛ مهستان - اشتهارد - ماهدشت - مهرشهر - کوهسار - گرمدره

استان اصفهان   :   نائین -کوهپایه  سجزی - تودشک

استان تهران      :  ورامین (2  نوبت ) - شهر جدید پرند (2  نوبت ) – دماوند - رودهن و آبعلی- اسلام شهر - شهر قدس -  چهار دانگه - رباط  کریم - ملارد - باقر شهر- آبسرد دماوند -  حسن آباد فشاپویه - باغستان - صبا شهر

استان سمنان    : گرمسار ( 2 نوبت)   آرادان

استان سیستان و بلوچستان  : زاهدان ( مرکز استان )

استان کرمانشاه : اسلام آباد غرب - کنگاور

استان گرگان     :  علی آباد

استان لرستان   :   ازنا 

استان مازندران :  بابل

استان مرکزی     :  خمین

استان همدان     :  ملایر 

دمشق               : زینبیه

                          و .......

************** + **************

درصورت تمایل : روی تیتر نمازجمعه های برگزارشده زیر بزنید ؛ مشروح مطالب آن باز شده و میتوانید مطالعه نمایید ....

*********** 43 *********

بسیج یک نیروی عظیم ولایت مدار خدوم مقتدر بوده و بسیجیان بصیر پیشگام جهاد تبیین و آماده آزاد سازی قدس درگام دوم انقلاب و مبارزه با امریکای جنایتکارند !

نمازجمعه صبا شهر – 4 آذر1401 -  « شرحی بر جهاد تبیین و رسالت بسیجیان در گام دوم انقلاب » 

*********** 42 *********

اکثریت ملت دغدغه آرمانهای انقلاب و مدیریت انقلابی ، بخشی از مردم دغدغه مشکلات ، غربگدایان دغدغه کسب قدرت به هر قیمت ، آشوب گران قصد براندازی و دشمنان قصد تجزیه ایران قوی را دارند !

نماز جمعه مهر شهر کرج -  20 آبان ماه ۱۴٠۱ - « شرحی بر جهاد تبیین و بیان حوادث روز »

***********41***********

۱۳ آبان سه رویداد تحول آفرین تاریخ انقلاب اسلامی بوده و مقدمه ای بر فرو ریختن هیمنه امریکا بود ، که نوید شکست امریکا در گام دوم انقلاب را بهمراه خواهد داشت !

مقابل مصلی گرمسار ، ۱۳ آبان ۱۴٠۱ ، روز ملی مبارزه با استکبار  ، « تهدیدات امریکا و رسالت ما در گام دوم انقلاب در برابر دشمنان »

***********40*********** 

سیستان و بلوچستان مظهر وحدت ایران اسلامی بوده، و لازمست درگام دوم انقلاب بعنوان الگوی وحدت مذاهب اسلامی در جهان اسلام ایفای نقش نماید!

  نمازجمعه شهر زاهدان  – 29  مهر 1401 - صلح امام حسن (ع) -«  شرحی بر جهاد تبیین با نگرشی بر صلح امام حسن (ع) تا  گام دوم انقلاب اسلامی »

 

***********39***********

گام دوم انقلاب زمینه ساز ظهور عظمای ولایت و بستر ساز دولت مهدوی (عج) است وحفظ جمهوری اسلامی بعنوان بزرگترین معروف تکلیف اساسی منتظران ظهور میباشد !

نمازجمعه شهر باغستان  –  15  مهر 1401 -   سالروز  آغاز امامت امام مهدی (عج) - «  امامت امام مهدی و گام دوم انقلاب اسلامی»

***********38*********** 

استان البرز الگوی موفق نظام امام و امت استانی بوده و شهر کرج نیز باید به الگوی نظام مدیریت شهر اسلامی در تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب مبدل گردد !

نمازجمعه شهر کرج   –  8  مهر 1401 -   نهمین سالروز حکم رهبر انقلاب مبنی بر انتصاب نماینده ولی فقیه در استان البرز - « نمازجمعه شهر ؛ تجلی نماد رابطه بی بدیل امام و امت با نگرشی بر جهاد تبیین »

***********37***********

شهر نائین با سابقه معماری غنی ، شایسته است پیشگام در ترویج سبک زندگی اسلامی

و مروج ارزشهای دفاع مقدس در گام دوم انقلاب گردد !

نمازجمعه شهر نایین  – ۱ مهر 1401 -  سالروز دفاع مقدس - « فرهنگ دفاع مقدس با نگرشی بر جهادتبیین در گام دوم انقلاب »

**********36***********

اسلام آباد غرب نقش بی بدیلی در دوران دفاع مقدس داشته و شایسته است در ایام اربعین حسینی بعنوان شهر راهیان کربلائی و کانون پشتیبانی این نهضت جهانی درگام دوم انقلاب واقع گردد!

نمازجمعه شهر اسلام آباد غرب – 25 شهریور 1401 – 

روز قبل از اربعین حسینی  -  «  اربعین حسینی و  رسالت عاشقان حسینی مبتنی بر جهاد تبیین در گام دوم انقلاب اسلامی »  

***********35************

اربعین حسینی ، بزرگترین رزمایش جهانی آمادگی لشکریان منتظر امام مهدی (عج) بوده

و والاترین ظرفیت جهادتبینی امت جهانی را داراست ! 

نمازجمعه شهر ماهدشت  – 18 شهریور 1401 – در هنگامه اعزامهای زائران اربعین حسینی  -  « شکوه اربعین و فرصت های جهاد تبیینی »

***********34************

اربعین حسینی ، رود خروشان پاک کنندگی دلهای محبین و سیل بنیان کن فتنه های دشمنان بوده  و زمینه ساز تشکیل امت واحده در گام دوم انقلاب خواهد بود !

نمازجمعه شهر اشتهارد (کرج) – 11 شهریور 1401 – در استانه اربعین حسینی  -  « اربعین حسینی و فتنه‌ های صدر اسلام تا فتنه های صدر عراق »

***********33************

مهمترین میوه شیرین انقلاب ؛ تغییر دولت ستم شاهی به جمهوری اسلامی بوده و در گام دوم انقلاب ؛

بایستی بسرعت آفت زدایی شده و بستر ساز دولت جهانی مهدوی (عج) گردد !

 

نمازجمعه شهر گرمدره (کرج) - 4 شهریور 1401 - هفته دولت : « نگرشی بر بیانیه گام دوم انقلاب و مشخصه های ادارات تراز گام دوم انقلاب اسلامی» 

***********32************

کودتای ننگین 28 مرداد تلخ ترین پیامدهای قرن را برای ملت بهمراه داشت و انقلاب اسلامی نه تنها کشور را از ضلالت نجات داد، بلکه به اوج سعادت و نور رسانده و جهانی شدن را در گام دوم انقلاب رقم خواهد زد !

نمازجمعه شهر بابل (مازندران) - 28 مرداد 1401 - « عبرتهای کودتای 28 مرداد 1332 ، با نگرشی به جهاد تبیین در گام دوم انقلاب »

***********31************

نهضت حسینی و انقلاب اسلامی تاثیرات متقابلی بر یکدیگر داشته و هر دو راستای اسلام ناب محمدی

و زمینه ساز ظهور و قیام امام مهدی اند !

نمازجمعه شهرکوهسار (کرج) - 21 مرداد 1401 - « تاثیر متقابل نهضت حسینی و انقلاب اسلامی ، با نگرشی به جهاد تبیین در گام دوم انقلاب »

***********30************

مراسم عزاداریهای عاشورای حسینی بایستی

همه اهداف نهضت امام حسین (ع) را درگام دوم انقلاب اسلامی تبلور بخشند.

نماز جمعه شهر تودشک ( اصفهان ) - 14 مرداد 1401 

در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی  -  «از نهضت عاشورا ، تا گام دوم انقلاب ؛  بانگرشی به جهاد تبیین و مسایل روز »

***********29************

شهر تاریخی ( پیشینه معبد آناهیتا و...) و مذهبی ( امامزاده ابراهیم و شهدای والامقام ) کنگاور ؛

قابلیت مبدل شدن به قطب گردشگری تعالی بخش درگام دوم انقلاب را داراست !

نماز جمعه شهر کنگاور  ( کرمانشاه ) - 7 مرداد 1401

در استان ورود به محرم : « از نهضت امام حسین ع، تا گام دوم امام خامنه ای ؛ بانگرشی به جهاد تبیین و مسایل روز »

***********28************

غدیر استمرار سلسله نبوت در سلسله امامت بوده

و ولایت فقیه ثمره و تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است .

نماز جمعه شهر جدید هشتگرد ( مهستان )  - 24 تیر 1401 - بمناسبت عید غدیر  : از غدیر علوی تا غدیر انقلاب اسلامی

***********27************

جهاد تبیین موتور پیشران کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب

جهت مصون سازی در برابر همجمه های جنگ شناختی دشمنان است !

نماز جمعه  شهر جدید پرند ( تهران)  - 17 تیر 1401  - چیستی و چرایی جهاد تبیین در گام دوم انقلاب اسلامی

***********26************

برچیده شدن طومار نظام سلطه امریکا برجهان با زوال حقوق بشر امریکایی نزدیک بوده

و حقوق بشر انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب جهانی خواهد شد.

نمازجمعه ورامین  ( تهران) - 10 تیر 1401 -  به مناسبت روز افشای حقوق بشر امریکایی  : زوال حقوق بشر امریکایی در گام دوم انقلاب

***********25************ 

جهاد تبیین ، موتور پیشران کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب

در برابر امواج تهدیدات نرم دشمنان خارجی و داخلی است !

نمازجمعه شهرقدس  (تهران ) - 27 خرداد ۱۴۰۱ - شرحی بر جهاد تبیین در گام دوم انقلاب 

***********24************ 

پرند ، شهر محصول بعد از انقلاب باید حاوی مشخصه های شهردوران انقلاب اسلامی

و بخصوص مسجد محوری درگام دوم انقلاب باشد و زمینه های جلوه گری سبک غربی نباید میسر باشد !

نمازجمعه شهر پرند  (تهران ) - 20 خرداد 1401  - میلاد رضوی و گام دوم انقلاب اسلامی

***********23************ 

سیمای شهر زادگاه امام خمینی باید تجلی گر ابعاد زندگی امام خمینی

و نماد نهضت امام (ره) در گام دوم انقلاب بوده و قطب خمینی شناسی در جهان گردد !

نمازجمعه شهر خمین ( مرکزی) - 13 خرداد 1401 -  سالگرد رحلت امام خمینی  - ازنهضت امام خمینی تا گام دوم امام خامنه ای 

************22*********** 

گام دوم انقلاب اسلامی درامتداد جهاد علمی و فرهنگی امام صادق (ع) می باشد .

 مصلی شهرستان ازنا  ( لرستان )  -در روز جمعه 6 خرداد 1401 - شهادت امام صادق (ع) - از نهضت امام صادق (ع) تا گام دوم انقلاب اسلامی

************21*********** 

سبک زندگی رمضانی مولد و مقوم سبک زندگی گام دومی است !

در نماز جمعه آبسرد دماوند ( تهران ) -  15 اردیبهشت 1401 -  عید فطر - سبک زندگی رمضانی و سبک زندگی گام دومی

************20************ 

حوادث تاریخی دوران امام علی (ع) دارای شدید ترین بی بصیرتی های مسلمین بوده ،

و برای دوران جمهوری اسلامی عبرتها و عرصه وسیعی برای جهاد تبیین در گام دوم انقلاب دارد .

در نمازجمعه حسن اباد فشاپویه  (تهران ) - 2 اردیبهشت 1401  - شهادت امام علی (ع) - از جکومت علوی تا گام دوم  خامنه ای

************19************ 

گام دوم انقلاب اسلامی ، درتکاپوی جبران سیزده قرن حکمرانی ناصالحان

و ترسیم افق درخشان آینده انقلاب اسلامی است !

نمازجمعه باقرشهر ( تهران ) - 26 فروردین 1401 - میلاد امام حسن (ع) - از صلح امام حسن (ع) تا گام دوم انقلاب 

************18************ 

ماه رمضان فرصت بی نظیر در اصلاح سبک زندگی و زمینه ساز تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب است !

سخنرانی در نماز جمعه شهر دماوند ( تهران ) - 19 فروردین 1401 - اغاز ماه رمضان  - سبک زندگی اسلامی درگام دوم انقلاب 

************17************ 

روز ولادت جمهوری اسلامی والاترین عید ملی ، میلاد نخستین حکومت الهی ثمره انقلاب اسلامی

و سرآغاز حکومت جهانی مستضعفین درگام دوم انقلاب است !

دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی در نمازجمعه شهر ملارد ( تهران ) -  12 فروردین 1401  - به مناسبت روز جمهوری اسلامی : کارگزاران جمهوری اسلامی در گام دوم انقلاب 

************16************ 

بهار گام دوم انقلاب اسلامی ؛ زمینه ساز بهار مهدوی (عج)  

 پیش از خطبه های نماز جمعه علی اباد گرگان در سال 1401 - 5 قروردین 1401 - بهار طبیعت و بهار انقلاب اسلامی

************15************ 

گام دوم انقلاب در امتداد نهضت مهدویت و تسهیل گر و زمینه ساز ظهور مهدویست!

 پیش از خطبه های نمازجمعه  رودهن و آبعلی ( تهران )  - روز نیمه شعبان  - 27 اسقند 1400 - از میلاد امام مهدی تا زمینه سازی حکومت مهدوی در گام دوم انقلاب

************14************ 

جهاد تبیین مقوم فراگیری راهبردهای 7 گانه گام دوم انقلاب با راهبری فرمانده قرارگاه فرهنگی نمازجمعه می باشد .

نمازجمعه شهر رباط کریم  ( تهران)  - 20 اسفند 1400 = نقش جهاد تبیین در گام دوم انقلاب اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/12/21/%D8

-************13************ 

»اسلام شهر» اسما و عملا قابلیت الگوی شهر اسلامی در گام دوم انقلاب را

براساس »تـوصیه هفتم رهبر انقلاب مبنی سبک زندگی اسلامی« دارا ست!

نمازجمعه اسلام شهر ( تهران ) - 6 اسفند 1400 - سبک  زندگی اسلامی درگام دوم انقلاب 

http://www.isarpress.ir/?p=9371

************12************

ستاد نمازجمعه بایستی بعنوان ستادمردمی ؛ مطالبه گرتحقق گام دوم انقلاب باشد!

 نمازجمعه شهر چهار دانگه  (تهران ) -   29 بهمن 1400 - ابعاد گام دوم انقلاب اسلامی

http://www.isarpress.ir/?p=9259

************11************

شهر تعالی بخش درگام دوم انقلاب با محوریت امام جمعه بعنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر است .

 در نماز جمعه 15 بهمن 1400  شهر ملایر  ( همدان ) - نماز جمعه قرارگاه و قلب فرهنگی شهر

http://www.isarpress.ir/?p=9042

************10************

بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب در سال سوم چراغ فروزان آینده

 در نمازجمعه کرج -  8 بهمن 1400  - گام دوم انقلاب در سومین سال صدور بیانیه گام دوم

گنجینه فشارکی ها :  https://javadfesharaki.blog.ir/1400/11/09/%D8%

************9************

تحلیل انتخابات خرداد1400 و انتظارات از دولت منتخب در گام دوم انقلاب

سخنرانی  در نمازجمعه ورامین  - 11 تیر 1400 - تحلیل انتحابات 1400 در شرایط کرونا

  http://javadfesharaki.blog.ir/1400/04/11/

************8************

 .از : " بهار طبیعت"، تا : "بهار انتخابات 1400 " 

سخنرانی  در مصلی شهر کوهپایه اصفهان در 13 فروردین 1400  - روز جمهوری اسلامی : دستاوردهای جمهوری اسلامی 

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/01/17/%D8%A7%D8

************7************

ضرورت “پشتیبانی” و “مانع زدایی” مسئولان از کوچکترین کارگاه خانگی تولیدی تا بزرگترین کارخانه “تولیدی”

سخنرانی  در نخستین  نماز جمعه شهر سجزی  ( اصفهان ) در شروع سال 1400 - درسهای بهار طبیعت در زندگی  

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/01/11/%D8%B6%D8%B1%D

************6************

دستاوردهای چله اول انقلاب و راهبردهای رهبر انقلاب براساس بیانیه گام دوم انقلاب

چهارشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۹، ۰۹:۵۰ ب.ظ

درمصلی ارادان ( سمنان ) - مسجد جامع شهر 

 با حضور حجت الاسلام 'جلیل شریفی نیا' ؛ امام جمعه  شهر آرادان و مردم شریف آرادن  - دستاوردهای انقلاب اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1399/11/15/%D8%AF%D8%B3%D8%

************5************

چالشهای چله اول انقلاب وراهبردهای  گام دوم انقلاب براساس بیانیه گام دوم انقلاب

 در مصلی گرمسار  ( سمنان ) مسجد جامع گرمسار- به امامت حجت الاسلام سیدعلیرضا آرامی امام جمعه گرمسار- ۱۳بهمن ۱۳۹۹ - گام  دوم انقلاب  اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1399/11/15/%DA%86%D8%A7%D

************4************

تببین مولفه های قدرت ملی ؛ و ضرورتها و الزامات مجلس شایسته همگام با انقلاب در گام دوم انقلاب

 

نماز جمعه شهر کرج - بهمن 1398 

با موضوع  تببین مولفه های قدرت ملی ؛ و ضرورتها و الزامات مجلس شایسته همگام با انقلاب در گام دوم انقلاب

https://paydarymelli.ir/fa/news/56649/%D8

************3************

دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی 

در حوزه منطقه ای ؛ با تاکید بر تاثیر بر روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه و افق های پیش رو

   سخنرانی در مصلی زینبیه سوریه - بهمن 1397

https://javadfesharaki.blog.ir/1397/11/25/%D8%B3%D8%AE%D

************2************

دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی  و رسالت سازمانها و نهادها

 نمازجمعه کرج در مصلی کرج  جمعه, ۱۴ دی ۱۳۹۷ 

https://javadfesharaki.blog.ir/1397/10/14/%D8%B3%D8%

************1************

ابعاد فاجعه منای  سال 1394 

Related image

 نماز جمعه کرج - بمناسبت سالگرد واقعه غمبار منا در حج  - 19 شهریور 1395

https://javadfesharaki.blog.ir/1397/02/31/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A%D8%

*********** - *************

************************

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در مساجد کشور

 

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/08/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-

************************

سخنرانی در همایشها و مراکز دیگر :

https://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/

************************

************************************

بیش از 620 یادداشت  منتشر شده  :

https://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87%202

********************************************

220 مطلب با موضوع «سخنرانی-سیدجوادهاشمی فشارکی» ثبت شده :

https://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/

*****************

فعالیتهای دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/12/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

*****************

فعالیتهای علمی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در خصوص معماری و شهرسازی اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/10/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

*****************

فعالیتهای دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در خصوص دفاع مقدس و مقاومت

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/13/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D9%82%D8%AF%D8%B3-%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AA

*****************

670 عنوان یادداشت منتشر شده در سایتهای خبری و جراید :

https://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87%202

*****************

•     سوابق : 
http://javadfesharaki.blog.ir/page/Resumes

*****************

•    فعالیتها در زیر ارائه شده :
http://javadfesharaki.blog.ir/page/2S

*****************

•    فهرست کتب منتشر شده :


http://javadfesharaki.blog.ir/page/کتب-هاشمی-فشارکی

*****************

•    چکیده اطلاعات کتب :
http://javadfesharaki.blog.ir/category/کتب-سید-جواد-هاشمی-فشارکی/

*****************

•    پایان نامه های دفاع شده : 
http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C

*****************

•    مقالات پذیرفته شده در نشریات و ارایه شده در همایشها  :
•    http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/

*****************

•     یادداشت های انتشاریافته در نشریات و خبرگزاریها :                               
http://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87

*****************

•    ادامه یادداشتهای منتشر شده در رسانه ها:  
http://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87%202

*****************

•     اختراعات ثبت شده :     
   http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/
  *****************       

    •      سخنرانی ها 


http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C

*****************

•    مصاحبه ها :
http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C

*****************