***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس -  15 آذر 1401 - موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

گروه : آخرین اخبار / صفحه اول / ویژه /شناسه : 12494 /16 آذر 1401 - 8:56

http://www.isarpress.ir/?p=12494

صفحه نخست  اخبار / ادبیات پایداری / انتشار : 16 - آذر - 1401 - ۰۸:۵۴ /کد خبر : 17499

https://hamaseh27.ir/%d8%a8%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c/

بکارگیری ازعلوم و فن آوری های روز ، توام با خلاقیت و معنویت رزمندگان ، موتور پیشران شتاب دهنده دفاع مقدس درتغییر موازنه قوا در جبهه های نبرد بود !

همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس در روزسه‌شنبه 15 آذر 1401 در تالار همایش‌های خلیج فارس و تالارهای جانبی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و نیز نمایشگاه بخش های مختلف دفاع مقدس برگزار شد . دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در خصوص نقش علوم و فناوری ها در دوران دفاع مقدس چنین بیان داشت .

 *  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز درخصوص اهمیت موضوع بیان داشت : تهاجمی همه جانبه ، علیه کشور نونهال انقلابی صورت میدهند ، درچنین شرایطی دفاع با امکانات موجود ضرورت می یابد . با دانش ، علومو فنون موجود و امکانات موجود دفاع شکل گرفته و سپس با تجربیات عینی در صحنه های مختلف ارتقا یافته و همچنین بهره گیری از متخصصان و منابع موجود و یا ترجمه شده ، تکمیل شده و با اوج شکوفایی علم و فناوری در دفاع مقدس منجر گردیده و دستاوردهای بی نظیری را بهمراه می آورد . که پس از دفاع مقدس نیز مورد استفاده قرار گرفته و موجب شکوفایی های درخشانی میگردد .

* ایشان تعریف خویش از علم در دفاع مقدس اظهار داشت : به معنی اقدامات قاعده‌مندی که برای توسعه و سازماندهی هدفمندِ اطلاعات ارزشمندِ مورد نیازهای دفاعی بخشهای مختلف جبهه ها و جامعه در دوران دفاع مقدس بکاررفته بوده و همچنین دانش مکتسبه که از طریق روش‌های تجربی در حین دفاع مقدس حاصل شده‌است و قواعد علوم تجربی بر آن حاکم بوده است .

* وی در خصوص  تعریف فناوری در دفاع مقدس گفت : به مجموع مهارت‌ها ، روش‌ها و فرایندهایی که در تولید لوازم و تجهیزات دفاعی یا خدمات رزمی و یا پشتیبانی رزم مورد نیاز بخش های مختلف جبهه ها استفاده شده و همچنین اقدامات اساسی در بخش های اسیب دیده ناشی از تهاجمات رژیم بعثی عراق علیه شهرها و زیرساختهای کشور بکار بسته شده میتوان فن اوری در دفاع مقدس نامید .

* ایشان در خصوص علم و فناوری درحوزه های مختلف دفاع مقدس بیان داشت : بخشهای زیر در دفاع مقدس نقش داشته اند : عملیات رزمی نیروهای پیاده ، اطلاعات و عملیات ، مخابرات و الکترونیک ، زرهی و ضد زره ، توپخانه و ادوات ، اطلاعات و عملیات ، بهداری رزمی (پزشکی) ، تبلیغات ، پشتیبانی ، تخریب و مهندسی رزمی ، هوایی ، دریایی و.... که هرکدام به فراخور نیاز و شرایط و امکانات خویش از علم و فناوری در زمان دفاع مقدس بهره جسته اند .

* وی در خصوص علوم و فنون بکارگرفته شده توسط مهندسی در دوران دفاع مقدس اظهار داشت : مهندسی در زمان جنگ تحمیلی طراحی پیش ساخته (فن اوری) ، راه سازی ، طراحی و ساخت انواع سنگر، انواع مواضع دفاعی ، انواع دکل دیدبانی، زاغه مهمات ، کانال آب ، علم تونل سازی ، علم و مهارت و تجربه در تعمیرات ماشین آلات مهندسی ، احداث سرویس و حمام پیش ساخته و....طراحی و ساخت انواع پل کوچک وبزرگ و ویژه ( نفررو ، بشکه یی، لوله یی، آلومینیومی، قادری، بتنی) ،پل شناور خیبر ، شامل طراحی و ساخت ، حمل و نقل و نصب و مرمت بخش های تخریبی ،پل لوله ای بعثت شامل طراحی ، تولید ، انتقال ، نصب ، مرمت و بازسازی بخش های تخریبی، طراحی و ساخت پل سیار خضر بین دو ساحل اروند با یک موتور تراکتور روی یک قطعه پل شناور نصب ،طراحی و ساخت منحرف کننده موشک"اگزوسه" رادار گریز فرانسه علیه کشتی ها ، علم مقابله با ادارهای دشمن ، دانش و تجربه عبور خودرو و رزمنده  از رمل و باتلاق و غیره را در حد اعلای آن و با ابداع و ابتکارات درخشان و بی نظیر داشته است .

* دکتر هاشمی فشارکی در خصوص تحقیقات گسترده توسط جهاد دانشگاهی گفت : تحقیقات بعنوان موتورمحرک علم و فناوری در زمان دفاع مقدس بوده و تحقیقات های صورت گرفته توسطجهاددانشگاهی بسیار مهم و اثر گذار بوده است ، انجام پروژه‌های تحقیقاتی، طراحی و ساخت ملزومات پیشرفته‌ی نظامی بود که ما نام آن را دفاع دانش‌بنیان می‌گذاریم. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، تجهیزات و تسلیحات نظامی ایران به خارج از کشور و واردات وابسته بود، اما کشور در زمان جنگ و تحریم‌ها در این زمینه به مشکل برخورد و جهاددانشگاهی در این بازه‌ی زمانی، نقش مهمی در حوزه‌ی دفاعی ایفا کرد. همچنینتحقیقات بخش های مختلف با مدیریت علمی و فناورانه در راستای رفع نیازهای جبهه تلاش شد ، مهندسی معکوس غنیمتی ها در اکتساب فناوری‌ها  نقش بسزایی داشت ، همچنین هدایت خودکار پهپاد «پرنده‌ی هدایت‌پذیر از دور» را جهاددانشگاهی مطرح کردند و در آن سال‌ها و حتی امروز ایران در زمینه‌ی پهپاد جزو برترین‌های دنیا محسوب می‌شود. بعضی از رادارهایی که نیروی هوایی داشت، بسیار قدیمی و بزرگ بود. این رادارها در جهاددانشگاهی به‌روزرسانی شد و درواقع این نهاد توانست ضمن به‌روزرسانی سامانه راداری نیروی هوایی ارتش، برای نخستین‌بار شبکه‌ی راداری ایجاد کند و نیز ایجاد سامانه ناوبری هواپیماهای نظامی ایران ، شبیه‌ساز موشک ضدتانک «مالیوتکا» که این موشک‌ها بسیار گران بود و اگر کسی برای بار نخست می‌خواست با آن به سمت هدف شلیک کند، کار سختی را در پیش داشت؛ چراکه در شرایطی بود که تانک‌های دشمن هرلحظه به سمتش نزدیک می‌شدند و او باید با خو‌ن‌سردی کامل، به‌گونه‌ای شلیک می‌کرد که دقیقا به هدف مورد نظر اصابت کند و اگر در زمان شلیک از این موشک گران‌قیمت لحظه‌ای غفلت می‌شد، از دست می‌رفت و به هدف نمی‌خورد ، که جهاد دانشگاهی این شبیه ساز را تولید ومورد استفاده قرار گرفت .

* ایشان در خصوص اقدامات علمی و فناورانه در حوزه‌های کشوری گفت : اقدامات علمی و فناورانه در حوزه‌های زیرساخت‌های کشور در برابر تخریب ( شبکه حمل و نقل، نفت و گاز، شهری ، آب و برق و...) واقدامات علمی و فناورانه نهادهای صنعتی و تولیدی کشور برای تامین نیازجبهه ها و.... بوده است . همچنین ترجمه متون علمی توسط وزارت مسکن و یا تامین مواد و تجهیزات مورد نیاز جبهه ها بوده است .

* وی در خصوص اهداف و اصول بکارگیری علوم و فنون در دفاع مقدس بیان داشت : اهداف و اصول بکارگیری علوم و فنون در دفاع مقدس شامل مدیریت اقشار مختلف مردم در آموزش ، سازماندهی و بکارگیری بسیج مردمی ،حفاظت از جان و تجهیزات با هدف ایمنی بیشتر، استحکام بیشتر، تلفات و خسارات کمتر ، ممانعت از پیش روی دشمن به داخل کشور ،ایجاد آمادگی دفاعی برای مقابله با تهاجمات دشمن ، تحرک و سرعت عمل برای عملیاتهای رزمندگان اسلام و نیز پاسخگویی به حملات دشمن ،بازپس پس گیری با سهولت ازاد سازی مناطق پرمانع ، بکارگیری علوم و فنون نظامی در طراحی عملیات دفاع مقدس در گرفتن اهداف با کمترین تلفات ،کارایی بیشتر خودی با دقت در هدف گیری، قابلیت سرعت عمل،  تخریب و تلفات بیشتراز دشمن و تلفات کمتر خودی ،انتقال دانش موجود و تجربی بااموزش های عمومی ( مردمی) ، اموزش ضربتی برای اعزامهای فوری بسیجیان به جبهه ها ، اموزش تخصصی برای کارایی بیشتر بخشها و تهیه جزوات اموزشی ، مدیریت آمادگی های مردم برای تاب اوری در شرایط بمباران و سخت ،مدیریت مردم برای پشتیبانی و تامین نیازهای جبهه  و... بوده است  و غیره

* دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان ادامه این راه گفت :  علم و فناوری در ارتقای توان دفاعی در دوران دفاع مقدس نقش بسیار اثرگذار و تعیین کننده ای داشته است . سیر تحولی بخش های مختلف در دوران دفاع مقدس از ساده به تکامل یافته است. وعوامل موفقیت نیز انگیزه های اعتقادی ؛ خلاقیت و ابتکار و پشتکار بوده است . در حوزه‌ی علمی و فناوری ،تحقق پذیری شعار «ما می‌توانیم» را اثبات کرد .مدیریت دفاع مقدس در حل مسائل پیچیده و کاهش زمان ایده تا محصول درزمان کم ، و با حداقل هزینه بوده است .در دفاع مقدس فکر و تدبیر، ابتکار و علم و دانش به کار گرفته شد و این مساله باید تبیین شود. تاثیر آموزه‌های دوران دفاع مقدس بر پیشرفت علم و فناوری بعد از جنگ بسیار شگرف بوده است . نقش علم و فناوری در دفاع مقدس مطالبه رهبری است ، که کم کارشده و بایستی تقویت شود. تاکنون بخش اندکی از گنج دفاع مقدس کشف و استخراج شده است و بایستی تلاشهای لازم برای استخراج بخشهای مختلف و تعمیق بخشی مطالب آن صورت گرفته و مورد استفاده قرارگیرد .

همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس

 همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس تأکید مقام معظم رهبری به ریاست ستادکل نیروهای مسلح مبنی بر پرداختن به حوزه‌های علمی در دفاع مقدس برگزار شد .

اهداف همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس:

هدف همایش:

نقش و جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس و بهره گیری از درس آموخته های آن در آینده.

هدف‌های فرعی:

۱- رصد و مستندسازی تجارب و دستاوردهای علمی و فناورانه دفاع مقدس.

۲- تبیین و تحلیل تجارب حوزه علم و فناوری دفاع مقدس.

۳- اندیشه ورزی و ایجاد کانون های تفکر به منظور بهره گیری از تجارب علمی و فناورانه دفاع مقدس در صحنه های نبرد آینده.

+محور های همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس: تجارب فرماندهی در دوران دفاع مقدس

 • تجارب فرماندهی صحنه جنگ، عملیات و نبرد در دوران دفاع مقدس
 • -راهبردهای رسانه‌ای، روانی و شناختی صحنه عملیات در دوران دفاع مقدس مدیریت علمی و فناورانه در دوران دفاع مقدس
 • -راهبردهای توانمندساز و روز آمدساری نیروهای انسانی در دوران دفاع مقدس
 • -نقش علم وفناوری در اتخاذ راهبردهای مدیریت صحنه عملیات در دوران دفاع مقدس
 • -رویکرد مدیریتی دفاع مقدس در حل مسائل پیچیده و کاهش زمان ایده تا محصول
 • -جانشین پروری فرماندهان در دوران دفاع مقدس
 • -مدیرت آمادو پشتیبانی در دوران دفاع مقدس
 • -مدیریت بسیج اقشار مختلف مردم در پشتیبانی از جنگ
 • علوم و فناوری در حوزه های رزم، پشتیبانی رزم و پشتیبانی خدمات رزم دفاع مقدس
 • -بهره گیری از علوم و فناوری در حوزه های زمینی، پدافند هوایی، هوایی و فضایی، دریایی، توپخانه و موشکی، آماد و پشتیبانی، مهندسی رزمی و جهادسازندگی، پدافندجنگ نوین(ش.م.ر)، جنگال و سایبری، سامانه های فرماندهی و کنترل، داده های مکانی، اطلاعات و امنیت، بومی سازی و تعمیر و نگهداری، بهداشت، امداد، درمان و مهندسی پزشکی، بازسازی و اقدامات انجام شده
 • اقدامات علمی و فناورانه نهادها و زیر ساخت های حساس در دوران دفاع مقدس
 • -نقش و اقدامات علمی و فناورانه در حوزهای زیرساخت های شبکه حمل و نقل، نفت و گاز، شهری و مردم محور، آب و برق در دوران دفاع مقدس
 • -نقش و اقدامات علمی و فناورانه نهادهای صنعتی و تولیدی (صنعت دفاعی و ملی) در دوران دفاع مقدس
 • -نقش دانشگاه ها، جهاد دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی در دوران دفاع مقدس
 • -نقش تجهیزات غنیمتی در اکتساب فناوری ها در دوران دفاع مقدس
 • -نقش معندین در اکتساب اقلام غنیمتی در دوران دفاع مقدس
 • -نقش شبکه های همکار در رفع گلوگاه های علمی و فناورانه در دوران دفاع مقدس بهره گیری از تجربیات دفاع مقدس در پیشرفت علم و فناوری
 • -سیر تحول و پیشرفت علم و فناوری در دوراان دفاع مقدس
 • -نوآوری ها، ابتکارات و خلاقیت های علمی و فناورانه در دوران دفاع مقدس
 • -تاثیر آموزه های دوران دفاع مقدس بر پیشرفت علم فناوری
 • -تولید نظریات علمی و دفاعی مبتنی بر درس آموخته های دوران دفاع مقدس

****************************** 

برخی از سخنرانی های قبلی  : 

********************************************************

از مدیران شهری و مهندسان ساختمان انتظار میرود به تعهدات قانونی خویش اهتمام ورزند .

جلسه چهارم شورای عتلای معماری و شهر  در سال 1401 – دبیر شورای اعتلا – 9 آذر 1401

************************************

شهدای شاهچراغ ، چهل چراغ فروزان حقایق نظام اسلامی بوده و سند سیه رویی دشمنان داخلی و خارجی در حوادث پاییز ۱۴٠۱ هستند !

"تحلیل حوادث پاییز 1401 و فاجعه تروریستی شاهچراغ " - هیات شهدای گردان مقداد - 13 آذر ۱۴۰۱

******************************

حوادث پاییز ۱۴٠۱ تاثیر بمباران جنگ شناختی دشمنان بر مغزهای برخی جوانان را هویدا نمود و ضرورت عمل به جهاد تبیین را مضاعف کرد !

نمازجمعه محمد شهر کرج – 11 آذر1401 - « شرحی بر جهاد تبیین و رسالت ما در حوادث پاییز 1401 » - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**************************************

خطبه های حضرت زینب (س) الگوی جهاد تبیین زمانه ماست و فرهنگ زینبی ، بایستی فراگیر و فرهنگ سازی شود !

مسجد جامع جعفریه  –  9 آذر 1401  –  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

********************************

توسعه های آتی حرم رضوی بایستی براساس طرح جامع ۵٠ ساله و گسترش فضای زیارتی برمبنای سند راهبردی در افق بلندمدت باشد!

طرح مسقف کردن صحن حرم رضوی ، شرکت عمران آستان رضوی ، 8 آذر 1401

*********************************************

شجره طیبه مولود انقلاب با دستاوردهای بی بدیل اش ، سبب رشد شتابان کشور و امنیت ملی شده و بسیج با پشتیبانی سپاه ، پیشتازتحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی خواهد بود !

معاونت مهندسی ستاد کل سپاه پاسداران  - 6 آذر  ماه 1401 - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*******************************

جهاد تبیین ، واجب فوری همگانی بوده و رسالت بسیج تسهیل گری تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی و زمینه سازی ایجاد تمدن نوین اسلامی است !

مسجد قدس ( خیابان پیروزی )  – مغرب  5 آذر 1401  –  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*******************************************

دستاوردهای بسیج ، بی بدیل بوده ، رسالت بسیج تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی است !

مسجد جامع جعفریه  – ظهر  5 آذر 1401  –  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**************************************************

بسیج یک نیروی عظیم ولایت مدار خدوم مقتدر بوده و بسیجیان بصیر پیشگام جهاد تبیین و آماده آزاد سازی قدس درگام دوم انقلاب و مبارزه با امریکای جنایتکارند !

نمازجمعه صبا شهر – 4 آذر1401 - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*************************************

پیش کسوتان مهندسی حامل گنجینه ای از تجارب علوم و فنون بوده ، که لازمست در ارتقای امور در گام دوم انقلاب بهره گیری شود!

مجتمع هویزه – سوم آذر 1401  - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

****************************************

زیرساختهای بوستانهای محلات بایستی قابلیت بهره برداری در شرایط بحران را نیز برخوردار باشد !

 

بوستان دومنظوره – 1 آذر 1401 – سازمان پدافند  - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***********************

 

بهره گیری از علم اکتسابی و بعلاوه تجربه و فناوری ابداعی بهمراه ایمان و توکل عامل موفقیت های بی بدیل و درخشان در دفاع مقدس بود !

نقش علم و فناوری در دفاع مقدس با محوریت مهندسی رزمی و پدافند غیرعامل - ۳٠ آبان ۱۴٠۱

***********************

رسالت شورای اعتلای معماری و شهر با رصد وضعیت بدنبال اصلاح امور مهندسی در راستای گام دوم انقلاب است !

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی   - 28 ابان ماه 1401 

***********************

هسته های ملی تخصصی و کارگروه های استانی ، شبکه ای گسترده در مطالبه گری مسایل اساسی انقلاب از سازمانهای مسئول از ظرفیت بالایی برخوردار می باشد !

نشست مجازی  28 -08 -1401

***********************

انقلابی که دشمنان در آن می دمند، یک هزارم انقلاب ۵۷ هم نیست ! انقلاب اسلامی بی بدیل بوده، پایداراست و به ظهور حضرت حجت (عج) متصل میشود !

معاونت مهندسی ستاد کل سپاه پاسداران  - 28 ابان ماه 1401 - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***********************

مرکز کنترل زیرساخت حوزه انرژی ، مغز آن مرکز بوده و بایستی همواره کاملا امن و پایدار در برابر تهدیدات باشد !

نشست بررسی مطالعات طراحی مرکز کنترل زیرساخت حوزه انرژی  -  7 ابان 1401 - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***********************

نیروی انتظامی ستون فقرات نظم و امنیت جامعه بوده و در آشوبهای اخیر بهمراه بسیجیان ، فتنه بزرگ دشمنان را خنثی کرد !

مرکز انتظامی شهرستان چابهار - صبح پنج شنبه ۵ ابان ۱۴٠۱ -  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***************************************************

مقاومت ، راهبرد انقلاب اسلامی در برابر تهدیدات بوده و شکست دشمنان در گام دوم انقلاب اسلامی را بهمراه دارد !

ناحیه مقاومت شهر کنارک -  ۴ آبان ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**********************************************************

سپاه ، حافظ و صیانت کننده انقلاب اسلامی در برابر همه تهدیدات دشمن درگام دوم انقلاب بوده و بالاترین و والاترین تراز قدرت نظامی توحیدی در جهان می باشد !

سپاه شهرستان چابهار -  ۴ آبان ۱۴٠۱ -

**********************************************

پایگاه دریایی خط مقدم دفاع دریایی کشور در برابر تهدیدات دشمن و نشانه اقتدار کشور است !

پایگاه دریایی مستقل امام علی (ع) شهرستان چابهار -  ۴ آبان ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***********************************************

مرکز هوایی نقش محوری در دفاع از منطقه در برابر تهدیدات محتمل دشمنان داشته و بایستی زیرساختهای آن امن و پایدار باشد !

مرکز هوایی در حومه اصفهان -  ۱۶ مهر ۱۴٠۱  - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**************************************************

تاب آورسازی زیر ساختهای شهری در برابر آشوبهای احتمالی بایستی الزامی شود !

نشست شورای پژوهش فراجا  -  ۳٠ مهر ۱۴٠۱ -  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

****************************************************

جهاد تبیین استمرار جهاد دفاع مقدس در حوزه جنگ شناختی بوده و تکلیف همگانی است !

معاونت مهندسی و پدافند غیر عامل سپاه پاسداران  – 1 ابان ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**********************************************

سیستان و بلوچستان مظهر وحدت ایران اسلامی بوده، و لازمست درگام دوم انقلاب بعنوان الگوی وحدت مذاهب اسلامی در جهان اسلام ایفای نقش نماید!

نماز جمعه شهر زاهدان - 29 مهرماه ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

********************************************************************************

رسالت هیات تراز انقلاب ، مروج اسلام ناب محمدی و پرورش جوانان مومن انقلابی بعنوان مدیران تمدن ساز نوین اسلامی درگام دوم انقلاب اسلامی است !

هیات محبان الحسین (ع) - 27 مهر 1401

*******************************************

ظرفیت های تجربه و خبرگی پیش کسوتان میتواند موتور به تحرک در آوردن بخشهای جمود ادارات در گام دوم انقلاب باشد !

نشست مسولان کانون های پیش کسوتان تهران - 26 مهر 1401

****************************************

در برنامه هفتم توسعه کشور ، زیرساختهای شهر و روستاها و بناهای آن ها بایستی مقوم سبک زندگی اسلامی ایرانی درگام دوم انقلاب باشد !

نشست هسته معماری و شهراسلامی ، 25 مهر 1401 ، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

****************************************

عصاره حکومت نبوی در عصر حاضر در جمهوری اسلامی تجلی پیدا کرده است و بزرگترین معروف در حراست و صیانت از چنین نظامی است !

مسجد جامع جعفریه -   21 مهر ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***********************************************

بررسی ملاحظات پدافند غیرعامل در ساخت مراکز درمانی پرجمعیت و ارایه راهکار

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام - 21 مهر 1401 - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**********************************

ساحت علم و مراکزآموزشی بایستی از آلودگی ها پاک بوده و پاکیها را دنبال کنند . که همانا تلاش و جهاد علم نافع و پژوهش های موررد نیاز کشور در گام دوم انقلاب اسلامی است !

دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی ، آغاز سال تحصیلی جدید ، کلاس درس 

**********************************

سبک زندگی اسلامی زیر بنای ایجاد تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب بوده و بایستی عوامل و شاخصه های آن در تمامی حوزه های زندگی ملاک برنامه ریزی و عمل نهادهای مرتبط قرار گیرد !

 نشست جمعیت ترویج سبک زندگی اسلامی در روزپنجشنبه  ۱۴ مهر  ۱۴٠۱

************************************

استان البرز الگوی موفق نظام امام و امت استانی بوده و شهر کرج نیز باید به الگوی نظام مدیریت شهر اسلامی در تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب مبدل گردد !

نمازجمعه شهر کرج   –  8  مهر 1401 -   نهمین سالروز حکم رهبر انقلاب مبنی بر انتصاب نماینده ولی فقیه در استان البرز - « نمازجمعه شهر ؛ تجلی نماد رابطه بی بدیل امام و امت با نگرشی بر جهاد تبیین »

**********************************

تکلیف دانش آموزان ، عمل به وصایای شهدای دانش آموز و تولید علم و هنر متعهد درگام دوم انقلاب اسلامی است !

زنگ مدرسه و بازگشایی مدارس ، 2 مهر 1401 ، هنرستان سمیه تهران ، نقش دانش اموزان دفاع مقدس و  رسالت آنان

**********************************

رسالت عاشقان حسینی اعتلا بخشی شور و شعور اربعین حسینی است !

اربعین حسینی و رسالت  - مسجد جامع جعفریه تهران نو  -  22 شهریور ۱۴٠۱

**********************************

اربعین حسینی ، بزرگترین رزمایش جهانی آمادگی لشکریان منتظر امام مهدی (عج) بوده و والاترین ظرفیت جهادتبینی امت جهانی را داراست ! سخنرانی در پیش از نمازجمعه

نمازجمعه شهر ماهدشت – 18 شهریور 1401 –  در شور اعزامهای اربعین حسینی  -  شکوه اربعین و فرصت های جهاد تبیینی

**********************************

اربعین حسینی ، رود خروشان پاک کنندگی دلهای محبین و سیل بنیان کن فتنه های دشمنان بوده  و زمینه ساز تشکیل امت واحده در گام دوم انقلاب خواهد بود !سخنرانی در پیش از نمازجمعه

نمازجمعه شهر اشتهارد (کرج) – 11 شهریور 1401 – در استانه اربعین حسینی  -  « اربعین حسینی و فتنه‌ های صدر اسلام تا فتنه های صدر عراق »

دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی

**********************************

رسالت ما ؛ تطبیق شرایط نهضت حسینی با شرایط فعلی جهان و الگو گیری و پیاده سازی اهداف آن در گام دوم انقلاب است !

معاونت مهندسی ستاد کل سپاه پاسداران – 6 شهریور 1401 - « نهضت حسینی و رسالت ما  »

**********************************

مهمترین میوه شیرین انقلاب ؛ تغییر دولت ستم شاهی به جمهوری اسلامی بوده و در گام دوم انقلاب ؛ بایستی بسرعت آفت زدایی شده و بستر ساز دولت جهانی مهدوی (عج) گردد !سخنرانی در پیش از نمازجمعه

 بازخوانی رسالت های نمازجمعه در گام دوم انقلاب اسلامی

نمازجمعه شهر گرمدره (کرج) – 4 شهریور 1401 – هفته دولت  -  « نگرشی بر بیانیه گام دوم انقلاب و مشخصه های دولت تراز گام دوم انقلاب اسلامی »

********************************************** 

سیاحت و تفریح ممدوح ، تعالی بخش و هدفدار و تکلیف محور است !

مجتمع کوثر بابلسر، ۲۹ مرداد ۱۴٠۱، رسالت و وظیفه در فضاهای سیاحتی و تفریحی

********************************************** 

رویکرد تقویت کیفی و اثر بخشی بجای تاکید بر افزیش کمی در برنامه های شهرداری

نشست فرهنگی - شهرداری منطقه 13 تهران – 2 شهریور 1401

********************************************** 

امام سجاد (ع) با جهاد تبیین ؛ جنگ روایتهای دشمن را مغلوب کرده و موجب بیداری عمومی گشته و حقایق نهضت عاشورا را به نسلهای بعد منتقل کردند .

جهاد تبیین در نهضت پسا کربلای امام سجاد (ع)  - مسجد جامع جعفریه تهران نو  -  31 مرداد ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

********************************************** 

وادی مقدس؛ تأملی در چیستی و ساخت حرم‌های شریفه؛ بررسی مسابقه طراحی حرم ائمه بقیع(ع)

حوزه هنری انقلاب اسلامی ؛ وادی مقدس ، 31 مرداد 1401 ، دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی؛  

********************************************** 

زهر مهلک امریکا با کودتای ننگین ۲۸ مرداد ، ۲۵ سال کشور را به هلاکت و ضلالت برد و عبرتها و آموزه های بسیاری دارد !

مجتمع کوثر بابلسر، ۲۸ مرداد ۱۴٠۱، عبرتهای کودتای ۲۸ مرداد 

********************************************** 

کودتای ننگین 28 مرداد تلخ ترین پیامدهای قرن را برای ملت بهمراه داشت و انقلاب اسلامی نه تنها کشور را از ضلالت نجات داد، بلکه به اوج سعادت و نور رسانده و جهانی شدن را در گام دوم انقلاب رقم خواهد زد !

نمازجمعه شهر بابل (مازندران) - 28 مرداد 1401 - « عبرتهای کودتای 28 مرداد 1332 ، با نگرشی به جهاد تبیین در گام دوم انقلاب »

********************************************** 

مهمترین هدف نهضت حسینی برقراری حکومت اسلامی بوده ؛ و قیام امام مهدی (عج) علاوه بر منتقم خون شهدا ؛ و برپاکننده آخرین حکومت اسلامی در جهان خواهد بود !

مسجد جامع جعفریه تهران نو  - 25 مرداد ۱۴٠۱ 

**********************************************

نهضت حسینی و انقلاب اسلامی بر محور اسلام ناب ؛ تاثیرات مستقیم متقابلی بر یکدیگر داشته

و امتداد آن گام دوم انقلاب اسلامی بوده و بستر ساز ظهور مهدوی است !

مسجد جامع جعفریه تهران نو  - 23 مرداد ۱۴٠۱  

*****************************************************

رسالت همگانی در قبال شهدا دارای سطوح مختلفی است /

فرهنگ ایثار و مقاومت بایستی درجامعه فراگیر گردد ، تا آینده درخشان کشور را بیمه نماید !

مراسم تشیع شهید گلنام - « رسالت ما در قبال شهدا»- مسجد حضرت ولیعصر (عج) نارمک تهران -20 مرداد1401

*****************************************************

هیئات و تکایای عزاداری ، پرشور کننده فصل اقامه عزای حسینی بوده

و رسالت آنان همگامی با گام دوم انقلاب اسلامی و زمینه ساز ظهور مهدوی است !

حسینیه دوطفلان حضرت مسلم - ۱۹ مرداد ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*****************************************************

مراسم عزاداریهای عاشورای حسینی بایستی همه اهداف نهضت امام حسین (ع) را

درگام دوم انقلاب اسلامی تبلور بخشند.

نماز جمعه شهر تودشک - 14 مرداد 1401 

****************************************

طوفان اندیشه در نخستین جلسه شورای اعتلای معماری و شهر با حضور برخی مسولین و اساتید مرتبط

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی دبیر شورای اعتلای معماری و شهر در نخستین جلسه شورا ،  12 مرداد 1401 

******

از قصور مدیران شهری و مهندسان ساختمان گلایه داریم . ودیگر قابل پذیرش و توجیه نیست.

 دبیر شورای اعتلای معماری و شهر:

****************

ارتقای فرهنگ اسلامی شهروندان، زمینه ساز شکل گیری تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب بوده ، و مبین نقش بسیار مهم شورای فرهنگ عمومی شهر است!

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر کنگاور - 8 مرداد 1401

*****

رسالت عزاداران حسینی ؛ ترویج اهداف انقلاب اسلامی در راستای جهانی شدن نهضت حسینی است !

مسجد صاحب الزمان (عج)  شهرکنگاور - جمعه 7 مرداد 1401

******

شهر تاریخی ( پیشینه معبد آناهیتا و...) و مذهبی ( امامزاده ابراهیم و شهدای والامقام ) کنگاور ؛

قابلیت مبدل شدن به قطب گردشگری تعالی بخش درگام دوم انقلاب را داراست !

نماز جمعه شهر کنگاور - 7 مرداد 1401 

******

مسجد تراز گام دوم انقلاب اسلامی ؛ جهاد تبیین محور بوده و محیی اسلام ناب در تداوم نهضت حسینی (ع) می باشد .

مسجد امام رضا علیه السلام حکیمیه تهران - 5 مرداد 1401

******

رسالت شیعیان در بزرگترین عید اسلامی بسیار حساس و تعیین کننده در فراگیری حرکت جهانی شیعه

و طالب ظهور مهدی شدن جهانیان است !

مسجد حضرت ولیعصر (عج) - عید غدیر - 27 تیر 1401 

******

اسلام بی ولایت ناقص و غدیر اکمال دین در تداوم رسالت نبوی بوده و ولایت فقیه تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در زمان حاضر است .

مسجد حضرت ولیعصر (عج)  - شب عید غدیر  - 26 تیر 1401

******

غدیر بزرگترین عید اسلامی در تداوم ماموریت خاتم النبین بوده و ولایت مطلقه فقیه تجلی رسالت انبیای الهی

و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است !

 در مجتمع فرهنگی ائمه اطهار (ع) - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی -  موضوع از غدیر تا ظهور 

******

غدیر استمرار سلسله نبوت در سلسله امامت بوده و

ولایت فقیه ثمره و تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است . *

نماز جمعه شهر جدید هشتگرد ( مهستان )  - 24 تیر 1401 

ا******

پدر شهید عباسی با پای پلاتین ؛ اراده ای پولادین در خدمت به اسلام و انقلاب داشت !

حسینیه امام حسن مجتبی (ع) در شامگاه  ۲۳ تیر ۱۴۰۱

******

جهاد تبیین موتور پیشران کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب

جهت مصون سازی در برابر همجمه های جنگ شناختی دشمنان است !

نماز جمعه شهر جدید پرند - 17 تیر 1401 

******

برچیده شدن طومار نظام سلطه امریکا برجهان با زوال حقوق بشر امریکایی نزدیک بوده

و حقوق بشر انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب جهانی خواهد شد.

نمازجمعه ورامین - 10 تیر 1401

******

سبک زندگی اسلامی درکلیه شوون زندگی ضرورت جامعه اسلامی بوده

و زیرساخت تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب است ! 

جلسه جمعیت ترویج سبک زندگی اسلامی در روزپنجشنبه تاریخ 26 خرداد  1401  

******

جهاد تبیین ، موتور پیشران کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب

در برابر امواج تهدیدات نرم دشمنان خارجی و داخلی است !/ سخنرانی در نمازجمعه

نمازجمعه شهرقدس - 27 خرداد ۱۴۰۱

******

محصول واحد بسیج دانش آموزی ، باید پرورش دانش آموز بسیجی تراز گام دوم انقلاب باشد.

ادامه مطلب...

 ۰۲۴ خرداد ۰۱ ، ۰۵:۵۱

پرند ، شهر محصول بعد از انقلاب باید حاوی مشخصه های شهردوران انقلاب اسلامی و بخصوص مسجد محوری درگام دوم انقلاب باشد و زمینه های جلوه گری سبک غربی نباید میسر باشد !/ سخنرانی در نمازجمعه

نمازجمعه شهر پرند - 20 خرداد 1401

******

فریاد مظلومیت بقیع وتلاش برای رفع حرمان آن ، وظیفه مغفول شیفتگان خاندان اهل بیت است .

ادامه مطلب...

مخالفین ۰۱۹ خرداد ۰۱ ، ۲۳:۳۶

مهندسان ساختمان و شهر ساز نقش اساسی در پایداری شهرها و ساختمانها در برابر بحرانها بعهده دارند

و ضرورت دارد ایفای وظیفه نمایند ! / سخنرانی

ادامه مطلب...

 ۰۱۷ خرداد ۰۱ ، ۲۱:۴۲

انقلاب اسلامی بزرگترین زلزله سیاسی در جهان سلطه و زمینه ساز حکومت عدل مهدوی (عج) است!

- سخنرانی در در مراسم دعای ندبه ازنا

ادامه مطلب...

 مخالفین ۰۱۵ خرداد ۰۱ ، ۰۷:۵۱

سیمای شهر زادگاه امام خمینی باید تجلی گر ابعاد زندگی امام خمینی و نماد نهضت امام (ره) در گام دوم انقلاب بوده و قطب خمینی شناسی در جهان گردد ! 

نمازجمعه شهر خمین - 13 خرداد 1401

******

فتح خرمشهر نخستین پیام بهت آور قدرت نوظهور رزمندگان اسلام به جهان بود! - سخنرانی در مسجد بقیه الله( عج)

۰۱۲ خرداد ۰۱ ، ۰۸:۰۹

" کاربست های کلام و سیره امام صادق (ع) برای عصر کنونی "

سخنرانی  در جمعه شب 6 خرداد 1401 درمرقد مطهرشهدای گلنام شهرستان ازنا

******

گام دوم انقلاب اسلامی درامتداد جهاد علمی و فرهنگی امام صادق (ع) می باشد 

درمصلی شهرستان ازنا  در روز جمعه 6 خرداد 1401

******

" رسالت محبین امام صادق (ع) در عصر حاضر " - سخنرانی در هیئت رزمندگان اسلام شهرستان دورود

 

بسیج مهندسی ، رسالت محور تمدن سازی گام دوم انقلاب را بدوش می کشد ! - سخنرانی در نشست مهندسان بسیجی :

۰ نظرموافقین ۱ مخالفین ۰۲۹ اردیبهشت ۰۱ ، ۱۹:۵۹

برکت خون شهدا ، خرمشهرهای دیگری را در جهان خواهد آفرید ! / در مسجد حسنی تهران نو

سالگرد شهید محمد فرهاد عباسی - 27 اردیبهشت 1401

******

سبک زندگی رمضانی مولد و مقوم سبک زندگی گام دومی است !  

در نماز جمعه آبسرد دماوند مطرح شد 

******

عید فطر نقطه عطف تحول در سبک زندگی مومنانه است ! - سخنرانی در جشن عید فطر مسجد جامع جعفریه

سخنان بیان شده در جشن عید فطر مسجد جامع جعفریه 

******

مراسم یادبود پدر شهید محمدعباسی

۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

مصداق عزا داری توام با معرفت ، عبرت آموزی از حوادث دوران امام علی (ع) است !

در مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) و افطاری گردان مقداد  – 4 اردیبهشت 1401

******

شب قدر و تعیین مقدرات با عبرت آموزی از حوادث عصر امام علی (علیه السلام ) در عصر سید علی ( حفظه الله )

در مراسم احیای شب فدر ، و شهادت امام علی (ع) - 2 اردیبهشت 1401 

******

حوادث تاریخی دوران امام علی (ع) دارای شدید ترین بی بصیرتی های مسلمین بوده ، و برای دوران جمهوری اسلامی عبرتها و عرصه وسیعی برای جهاد تبیین در گام دوم انقلاب دارد .

در نمازجمعه حسن اباد فشاپویه - 2 اردیبهشت 1401 

******

با نشرمعارف شهدا و مطالبه گری وصایای شهدا ؛ بایستی از تکرار حوادث دوران زعامت امام علی (ع) جلوگیری کرد !

درمزاسم شب قدر در کنار مزار شهدای بهشت زهرا (س) 

******

گام دوم انقلاب اسلامی ، درتکاپوی جبران سیزده قرن حکمرانی ناصالحان و ترسیم افق درخشان آینده انقلاب اسلامی است ! 

نمازجمعه باقرشهر - 26 فروردین 1401

******

ماه رمضان فرصت بی نظیر در اصلاح سبک زندگی و زمینه ساز تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب است !

سخنرانی در نماز جمعه شهر دماوند - 19 فروردین 1401

******

روز ولادت جمهوری اسلامی والاترین عید ملی ، میلاد نخستین حکومت الهی ثمره انقلاب اسلامی و سرآغاز حکومت جهانی مستضعفین درگام دوم انقلاب است ! 

 در نمازجمعه شهر ملارد 12 فروردین 1401 :

******

گروه مهندسی با پیشینه درخشان در چله اول انقلاب، بایستی در گام دوم انقلاب پیشتاز امور مهندسی استان باشد.

سخنرانی در گروه مهندسی رزمی و پدافند غیر عامل۴۵ جواد الائمه (ع) گرگان

******

بهار انقلاب در گام دوم انقلاب، زمینه ساز ظهور بهار حکومت جهانی مهدویست! 

در پیش از خطبه های نماز جمعه علی اباد کتول مطرح شد 

******

وصایای شهدا ، مطالبات آنان از ما و دینی برگردن همه نسلها است !

******

گام دوم انقلاب در امتداد نهضت مهدویت و تسهیل گر و زمینه ساز ظهور مهدویست! 

سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه  رودهن و آبعلی

******

منتظران واقعی ظهور بایستی با عمل به راهبردهای گام دوم انقلاب ، زمینه ساز ظهور عظما (عج)باشند . 

مسجد حضرت علی ابن ابیطالب (ع)

******

محصول آموزش و پرورش دولت انقلابی سیزدهم ، باید دانش آموز تراز گام دوم انقلابی باشد.

یاو واره شهدای اموزش و پرورش 

******

جهاد تبیین مقوم فراگیری راهبردهای 7 گانه گام دوم انقلاب با راهبری فرمانده قرارگاه فرهنگی نمازجمعه می باشد . 

نمازجمعه شهر رباط کریم 

******

لازمه تاب آوری شهری؛ اعمال تمهیدات پایداری در زیرساختها ؛ اجزا و عناصر شهری است .

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۱ اسفند ۰۰ ، ۰۵:۴۳

******

کمیته تحقق هویت و فرهنگ اسلامی ایرانی در طرح جهش مسکن

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

******

»اسلام شهر» اسما و عملا قابلیت الگوی شهر اسلامی در گام دوم انقلاب را براساس »تـوصیه هفتم رهبر انقلاب مبنی سبک زندگی اسلامی« دارا ست! 

نمازجمعه شهر  اسلام شهر 

******

انقلاب اسلامی، والاترین نوآوری قرن مبتنی بر آموزه های اسلام در بهره وری تعالی بخش و بستر ساز انقلاب جهانی است .

******

ستاد نمازجمعه بایستی بعنوان ستادمردمی ؛ مطالبه گرتحقق گام دوم انقلاب باشد! 

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در نمازجمعه چهار دانگه 

******

مهندسی سپاه درگام دوم انقلاب و ضرورت تبدیل شدن به الگوی تمدن ساز

******

مسجد تراز گام دوم انقلاب، مسجد فعال و پویا در همه حوزه های مورد نیاز محله بایستی باشد .

  در مسجد جامع جعفریه

******

مهندسی رزمی در گام دوم انقلاب، بستر ساز دفاع پایدار

 در گروه مهندسی  43 امام علی (ع)  ملایر

******

شهر تعالی بخش درگام دوم انقلاب با محوریت امام جمعه بعنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر است .

در نماز جمعه شهر ملایر

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۷ بهمن ۰۰ ، ۰۶:۲۷

شور دوران پیروزی انقلاب در هنرستان انقلابی خیابان پیروزی

سخنرانی  در هنرستان سمیه

مخالفین ۰۱۲ بهمن ۰۰ ، ۰۷:۵۱

بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب در سال سوم چراغ فروزان آینده

سخنرانی  در مصلی کرج

 مخالفین ۰۰۹ بهمن ۰۰ ، 

پیشنهاد تهیه طرح جامع یکپارچه منطقه ویژه

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۸ دی ۰۰ ، ۰۹:۱۹

ضرورت تسریع در تحقق چشم انداز مجتمع پارس جنوبی

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۸ دی ۰۰ ، ۰۸:۰۷

سخن دبیر جشنواره طراحی آستان مطهر ائمه بقیع (ع)

مخالفین ۰۱۰ دی ۰۰ ، ۱۳:۳۷

ایجاد مکتب معماری انقلاب اسلامی ، زمینه ساز شکل گیری تمدن نوین اسلامی

 ۰۰۸ دی ۰۰ ، ۲۳:۱۰

پایداری و تاب آوری شهری

 مخالفین ۰۲۵ آذر ۰۰ ، ۱۳:۰۱

سخنرانی  در مساجد کشور

ادامه مطلب...

 

سخنرانی  در مصلی های کشور / نماز جمعه

استان البرز     : کرج  (3 نوبت ) - شهرجدید هشتگرد ؛ مهستان -   

استان تهران   :  ورامین (2  نوبت ) - شهر جدید پرند (2  نوبت ) – دماوند - رودهن و آبعلی- اسلام شهر                                  - شهر قدس -  چهار دانگه - رباط  کریم - ملارد - باقر شهر- آبسرد دماوند -                                                   حسن آباد فشاپویه 

استان اصفهان  : کوهپایه  سجزی - تودشک

استان مرکزی   :  خمین

استان همدان   :  ملایر 

استان سمنان   : گرمسار  آرادان

استان لرستان   :  ازنا 

استان کرمانشاه : کنگاور

استان گرگان     : علی آباد

دمشق               : زینبیه

                          و .......

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۸ آذر ۰۰ ، ۱۰:۲۲

وبینار پدافند شهری وشهر پایدار

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۹ آبان ۰۰ ، ۰۹:۲۴

همایش تخصصی پدافند غیرعامل در پروژه های عمرانی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۹ آبان ۰۰ ، ۰۹:۰۶

مدارس امن و پایدار و رسالت مدیران و معلمان

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۳ آبان ۰۰ ، ۱۳:۵۵

منطقه ۲۲ شهر تهران دارای ویژگیهای منحصر بفرد

منتشر شده در خبرگزاری ایثار پرس 

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۳ آبان ۰۰ ، ۱۰:۵۴

مراسم اختتامیه جشنواره طراحی آستان مطهر ائمه بقیع (ع) - گزارش های منتشر شده

 دکترسید جواد هاشمی فشارکی ، دبیر جشنواره  طراحی آستان مطهر ائمه بقیع (ع)

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۴ آبان ۰۰ ، ۰۵:۳۳

اعلام آمادگی جامعه بزرگ معماران مسلمان جهان جهت طراحی و ساخت بقیع

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۴ آبان ۰۰ ، ۰۵:۱۶

برگزیدگان جشنواره طراحی آستان مطهر ائمه بقیع‌(ع) تجلیل شدند/ ساخت بارگاه بقیع؛ آرزوی دیرینه مسلمانان

منتشر شده در ایکنا 

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۳ آبان ۰۰ ، ۰۸:۲۸

دفاع مقدس برگرفته از باورهای دینی است

 در برنامه زنده اینستاگرامی 

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۵ مهر ۰۰ ، ۱۶:۱۳

پیشنهاد محوری دکتر هاشمی فشارکی درنشست همفکری مهندسان مکانیک

پیشنهاد محوری دکتر هاشمی فشارکی درنشست همفکری مهندسان مکانیک

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۸ شهریور ۰۰ ، ۲۲:۰۸

الگوی زیست شهر اسلامی

الگوی زیست شهر اسلامی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۱ مرداد ۰۰ ، ۱۸:۳۶

تحلیل انتخابات خرداد1400 و انتظارات از دولت منتخب در گام دوم انقلاب

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در نمازجمعه ورامین :

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۱ تیر ۰۰ ، ۲۳:۱۸

نشست کمیته علمی جشنواره طراحی آستان مطهر ائمه بقیع (ع)

نشست کمیته علمی جشنواره طراحی آستان مطهر ائمه بقیع (ع)

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۰ تیر ۰۰ ، ۰۵:۵۹

طلیعه لشکر ۲۷ و طلوع حماسه ۲۷

طلیعه لشکر ۲۷ و طلوع حماسه ۲۷

ادامه مطلب...

نشست راهبری و نظارت مستند بخش اول مهندسی رزمی دفاع مقدس تحت عنوان استحکامات

نشست راهبری و نظارت مستند بخش اول مهندسی رزمی دفاع مقدس تحت عنوان استحکامات

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۲ تیر ۰۰ ، ۱۸:۵۶

شرایط حساس انتخابات ۱۴۰۰ و رسالت مضاعف

شرایط حساس انتخابات ۱۴۰۰ و رسالت مضاعف

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۶ خرداد ۰۰ ، ۰۸:۳۳

ضرورت گام دوم انقلاب در انتخاب اصلح با بصیرت انتخاباتی

ضرورت گام دوم انقلاب در انتخاب اصلح با بصیرت انتخاباتی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۵ خرداد ۰۰ ، ۱۵:۰۸

رای کارشناسانه مبتنی بر بینش سیاسی

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در این مراسم گفت :

رای کارشناسانه مبتنی بر بینش سیاسی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۵ خرداد ۰۰ ، ۰۷:۲۳

انتخاب اصلح و ضرورت ایجابی تکلیف در مشارکت افزایی

سخنرانی دکتر هاشمی فشارکی درمسجد امام جعفر صادق (ع)

انتخاب اصلح و ضرورت ایجابی تکلیف در مشارکت افزایی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۴ خرداد ۰۰ ، ۱۲:۱۴

جشن رای اولی ها درگام دوم انقلاب

سخنرانی دکتر هاشمی فشارکی در جشن رای اولی ها

جشن رای اولی ها درگام دوم انقلاب

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۴ خرداد ۰۰ ، ۰۹:۴۰

تکلیف گرایی بر انتخاب اصلح و اقناع سازی اطرافیان

سخنرانی دکتر هاشمی فشارکی درمسجد صاجب الزمان (عج)

تکلیف گرایی بر انتخاب اصلح و اقناع سازی اطرافیان

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۳ خرداد ۰۰ ، ۰۳:۲۶

راهبردی بر دعوت به حضور حداکثری در انتخابات

منتشر شده در ایثار پرس

راهبردی بر دعوت به حضور حداکثری در انتخابات

 در مسجد الانبیا 

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۲ خرداد ۰۰ ، ۰۶:۴۷

مراسم نشست روشنگری مهندسان تهران با موضوع انتخابات ۱۴۰۰

مراسم نشست روشنگری مهندسان تهران با موضوع انتخابات ۱۴۰۰

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۰ خرداد ۰۰ ، ۱۶:۵۷

نشست هماهنگی فعالان و مسئولان ستاد مردمی منطقه ١٣ آیت الله رییسی

نشست هماهنگی فعالان و مسئولان ستاد مردمی منطقه ١٣ آیت الله رییسی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۶ خرداد ۰۰ ، ۲۳:۰۶

نشست مجازی در دهه تعظیم و تکریم جنه البقیع

نشست مجازی در دهه تعظیم و تکریم جنه البقیع

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۵ خرداد ۰۰ ، ۰۵:۱۰

بزرگترین امدادهای الهی در دوران دفاع مقدس در آزادی خرمشهر تجلی یافت !

بزرگترین امدادهای الهی در دوران دفاع مقدس در آزادی خرمشهر تجلی یافت !

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۴ خرداد ۰۰ ، ۲۲:۴۳

برون رفت از شورای شهر منفعل و شهرداری مستاصل و تبدیل تهران به شهری مقتدر و متعالی

برون رفت از شورای شهر منفعل و شهرداری مستاصل و تبدیل تهران به شهری مقتدر و متعالی

سخنرانی  در مراسم ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی (آنا) :

افتتاحیه نمایشگاه بهشت بقیع خانه عرش الهی در دانشگاه سوره

دبیر جشنواره طراحی حرم ائمه بقیع علیهم السلام درخصوص جایگاه بقیع در اسلام و جشنواره طراحی حرم بقیع 

 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۳ اردیبهشت ۰۰ ، ۲۲:۱۴

از: " برکات جمهوری اسلامی برای شهر و روستا " تا : " تلاش برای حل مشکلات موجود"

از: ” برکات جمهوری اسلامی برای شهر و روستا ” تا : ” تلاش برای حل مشکلات موجود”

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۷ فروردین ۰۰ ، ۲۱:۴۴

.از : " بهار طبیعت"، تا : "بهار انتخابات 1400 ".

سخنرانی دکترسید جواد هاشمی فشارکی در مصلی شهر کوهپایه اصفهان :

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۷ فروردین ۰۰ ، ۰۸:۲۸

مسابقه مشق عشق با حضور و سخنرانی سردار دکتر بهشتی و دکتر فشارکی ومعاونت محترم آموزش متوسطه جناب آقای حق شناس با اهدا جوایز به دانش آموزان برگزیده پایان گرفت .

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

درخصوص نقش دانش اموزان در دفاع مقدس 

ضرورت “پشتیبانی” و “مانع زدایی” مسئولان از کوچکترین کارگاه خانگی تولیدی تا بزرگترین کارخانه “تولیدی” - نماز جمعه شهر سجزی

 نخستین نماز جمعه شهر سجزی 

ادامه مطلب...

۱ نظرموافقین ۱ مخالفین ۰۱۱ فروردین ۰۰ ، ۱۲:۲۴

تثبیت خط مقاومت در سوریه و عراق، نیازمند تفکر انقلابی و جهادی است

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۹ اسفند ۹۹ ، ۰۸:۵۳

شهید باب الخانی از رویشهای ناب نسل پس از انقلاب ، سرباز پاک ولایت و پرورش یافته مکتب دفاعی حاج قاسم و شصت و نهمین شهید فشارکی بود .

شهید باب الخانی از رویشهای ناب نسل پس از انقلاب ، سرباز پاک ولایت و پرورش یافته مکتب دفاعی حاج قاسم و شصت و نهمین شهید فشارکی بود .

دکترسید جواد هاشمی فشارکی در مراسم بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت مدافع حرم شهید مهندس حمیدرضا باب‌الخانی :

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۶ اسفند ۹۹ ، ۰۵:۳۹

دستاوردهای انقلاب در حوزه دانش و فناوری و توصیه های رهبر انقلاب براساس بیانیه گام دوم انقلاب

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۵ بهمن ۹۹ ، ۲۱:۵۲

دستاوردهای چله اول انقلاب و راهبردهای رهبر انقلاب براساس بیانیه گام دوم انقلاب

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۵ بهمن ۹۹ ، ۲۱:۵۰

تهدیدات،چالشهای نظام اداری از منظر گام دوم انقلاب  و راهبردها وتوصیه های رهبرانقلاب

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۵ بهمن ۹۹ ، ۲۱:۴۴

چالشهای چله اول انقلاب وراهبردهای  گام دوم انقلاب براساس بیانیه گام دوم انقلاب

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۵ بهمن ۹۹ ، ۲۱:۳۲

نمی‌توانیم در برابر انحراف از خط انقلاب، امام و شهدا ساکت باشیم

ادامه مطلب...

سخنرانی در گردهمایی رزمندگان مخابرات لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص)

اعلام گزارش ؛ ضرورت و اهداف و خیرمقدم توسط دبیرگردهمایی برادر سیدجواد هاشمی فشارکی

 

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۳ آبان ۹۹ ، ۲۱:۳۶

###...تبیین مولفه‌های قدرت ملی...###

 

سخنرانی پیش از خطبه‌های روز جمعه شهر کرج

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۸ آبان ۹۹ ، ۰۴:۰۱

گزارش کنفرانس پدافند غیرعامل و توسعه پایدار

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی، دبیر کمیته علمی کنفرانس:

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۹ شهریور ۹۹ ، ۰۴:۵۵

اولین نشست تخصصی "تکریم حرم ائمه بقیع" در سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری برگزار شد

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۷ مرداد ۹۹ ، ۲۲:۰۸

جلسه نقد و ارزیابی نظام آموزش معماری و شهرسازی برگزار شد

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۷ مرداد ۹۹ ، ۲۲:۰۸

دومین نشست تحقق هویت اسلامی ایرانی معماری و شهرسازی برگزار شد

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۷ مرداد ۹۹ ، ۲۲:۰۷

عدم نیاز به مستشاران غربی برای پیشرفت در عرصه‌های کشور از بارزترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی

سید جواد هاشمی فشارکی دبیر کمیته زیر ساخت‌ها و عمرانی کشور در شانزدهمین همایش شنبه‌های انقلاب 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۱ مرداد ۹۹ ، ۰۷:۱۷

*****.....جلسه فراخوان طراحی بقاع متبرکه ائمه بقیع (ع).....*****

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۷ مرداد ۹۹ ، ۲۳:۳۷

انتشار فراخوان طراحی بقاع متبرکه جنة البقیع

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۴ مرداد ۹۹ ، ۰۹:۳۹

جلسه هم اندیشی فراخوانی طراحی بقاع متبرکه

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۳ مرداد ۹۹ ، ۱۶:۳۴

نشست پنجم تکریم جنه البقیع بمناسبت دهه کرامت - مسجد جامع ازگل

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۷ تیر ۹۹ ، ۲۱:۳۳

نشست چهارم تکریم جنه البقیع در دهه کرامت

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۶ تیر ۹۹ ، ۰۹:۴۲

سومین نشست تکریم جنه البقیع در دهه کرامت

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۴ تیر ۹۹ ، ۰۷:۲۱

نشست تکریم و تعظیم بقیع شریف، بمناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع)

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ تیر ۹۹ ، ۲۲:۳۱

دومین نشست تکریم جنه البقیع

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۵ تیر ۹۹ ، ۱۴:۴۲

نشست تکریم و تعظیم  بقیع شریف، بمناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع)

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۸ خرداد ۹۹ ، ۱۷:۱۹

ضرورتها و الزامات مجلس شایسته همگام با انقلاب در گام دوم انقلاب..

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۵ خرداد ۹۹ ، ۰۹:۵۷

نشست هم اندیشی درخصوص مسابقه معماری جنه البقیع

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۶ بهمن ۹۸ ، ۰۶:۲۱

دستاوردهای مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در «شنبه های انقلاب»

دستاوردهای مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در «شنبه های انقلاب»

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۵ بهمن ۹۸ ، ۲۲:۳۹

تببین مولفه های قدرت ملی ؛ و ضرورتها و الزامات مجلس شایسته همگام با انقلاب در گام دوم انقلاب

در  آستانه دهه فجر چهلم  و یکم انقلاب اسلامی روز جمعه ١١ بهمن ١٣٩٨ ؛ نمازجمعه پرصلابت کرج به امامت آیت الله حسینی همدانی ؛ نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج  در مصلی  بزرگ امام خمینی کرج با حضور اقشار مختلف مردم 

سخنران پیش از خطبه ها ؛   با موضوع  تببین مولفه های قدرت ملی ؛ و ضرورتها و الزامات مجلس شایسته همگام با انقلاب در گام دوم انقلاب 

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۱ بهمن ۹۸ ، ۲۳:۰۱

چهارمین همایش ملی پدافند غیر عامل و حفاظت از زیرساخت های حیاتی - وزارت کشور

ادامه مطلب...

۱ نظرموافقین ۰ مخالفین ۰۱۷ دی ۹۸ ، ۲۰:۵۳

موضوع سخنرانی : گام دوم انقلاب اسلامی و ضرورتها والزامات پایداری ملی - وزارت کشور

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۲ آبان ۹۸ ، ۰۸:۵۰

سخنرانی در گردهمایی مدیران فرمانداری فیروزکوه

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۵ آبان ۹۸ ، ۱۳:۵۱

سخنرانی در مصلی زینبیه سوریه

 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۵ بهمن ۹۷ ، ۰۸:۲۹

سخنرانی در نمازجمعه کرج در مصلی کرج

ادامه مطلب...

اولین نشست تخصصی "تکریم حرم ائمه بقیع (علیهم السلام)"

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۲ دی ۹۷ ، ۲۲:۱۲

کارگاه ضرورت ، مبانی ومفهوم شناسی شهر هوشمند

آزمایشگاه شهر هوشمند

دکترسیدجوادهاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۱ آذر ۹۷ ، ۱۱:۱۰

نشست جمعی از معماران در حوزه هنری

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۲ آذر ۹۷ ، ۱۴:۳۶

هفتمین نشست تخصصی مدیریت بحران با عنوان "حفاظت از زیرساخت های حیاتی و حساس شهری در برابر تهدیدات، الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل"

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۹ آبان ۹۷ ، ۱۹:۵۵

سخنرانی در نشست هیات علمی دانشگاه شاهرود

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۷ آبان ۹۷ ، ۰۴:۲۵

کمیته علمی همایش ملی مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس

دبیر همایش : دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۷ آبان ۹۷ ، ۱۵:۳۷

 

سخنرانی درشرکت ملی نفت ایران

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۷ آبان ۹۷ ، ۱۴:۴۰

همایش ملی مبانی طراحی موزه‌های دفاع مقدس

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۰ آبان ۹۷ ، ۱۱:۲۹

هم اندیشی نهادهای مسئول در حوزه معماری و شهرسازی با رویکرد هویتی

 دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی دبیر نشست و مدیر مرکز معماری و شهرسازی اسلامی ژرفا،....

 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ آبان ۹۷ ، ۰۵:۴۸

بیست و پنجمین نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع روستا و عشایر تهران برگزار شد

با سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۷ آبان ۹۷ ، ۰۴:۵۸

نقد گفتمان ایرانشهری عباس اخوندی در برابر گفتمان تمدن اسلامی

«سیدجواد هاشمی فشارکی»، دبیر این نشست با بیان ضرورت تحول در نظام آموزش معماری و شهرسازی (با تأکید بر هویت اسلامی) به بیان شرح و نواقص ساختار نظام آموزشی و نبود سیاست‌های دانشگاهی هم‌راستا با این گفتمان پرداخت.

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۷ آبان ۹۷ ، ۰۴:۵۸

ذخیره‌سازی زیرزمینی راهبردی برای امنیت انرژی

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۷ آبان ۹۷ ، ۰۴:۵۸

جلسه نقد و ارزیابی نظام آموزش معماری و شهرسازی برگزار شد

دکتر سید جوادهاشمی فشارکی، دبیر جلسه

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۵ آبان ۹۷ ، ۰۵:۵۴

اولین نشست تخصصی "تکریم حرم ائمه بقیع" برگزار شد

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۵ آبان ۹۷ ، ۰۵:۵۴

نشست نقد و ارزیابی نظام آموزش معماری و شهرسازی کشور با رویکرد هویتی

نشست نقد و ارزیابی نظام آموزش معماری و شهرسازی کشور با رویکرد هویتی

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی دبیر نشست

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۵ آبان ۹۷ ، ۰۵:۵۴

نشست نقد و ارزیابی نظام آموزش معماری و شهرسازی کشور با رویکرد هویتی

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۵ آبان ۹۷ 

همایش پدافند غیرعامل شهری با موضوع امنیت و دفاع سایبری

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۴ آبان ۹۷ ، ۰۹:۳۹

دفاع غیر عامل حوزه دفاع از جان مردم و حفاظت از زیرساخت های کشور است

 سید جواد هاشمی فشارکی مشاور  سازمان

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۲ آبان ۹۷ 

کارگروه عمران و معماری با حضور مدیر قطب علمی معماری اسلامی در سازمان بسیج مهندسین عمران ومعماری

دکترسید جواد هاشمی فشارکی و....

موافقین ۰ مخالفین ۰۳۰ مهر ۹۷ 

نشست تکریم حرم ایمه بقیع ( بقعه المبارک)

✅تهدیدات کالبدی و عملکردی حرم ایمه مظلوم بقیع علیهم السلام دکترسید حواد هاشمی فشارکی

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۴ مهر ۹۷

تدریس برای مدیران کل استان اصفهان

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۱ مهر ۹۷ ،

اولین همایش ملی ذخیره سازی زیر زمینی نفت وگاز در دانشگاه تهران

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در... اظهار داشت:

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۱ مهر ۹۷ ،

همایش اعضای شورای پدافند غیرعامل استان مازندران

دکترسیدجواد هاشمی فشارکی 

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۱ مهر ۹۷ ،

همایش علمی تخصصی پنج‌روزه پدافند غیرعامل

دکتر سید جوادهاشمی فشارکی در مراسم افتتاحیه این همایش ...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۱ مهر ۹۷ 

سخنرانی درهمایش مهندسی سازه های چوبی

دکتر سید جوادهاشمی فشارکی 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۱ مهر ۹۷ 

نقد و ارزیابی نظام آموزش معماری و شهرسازی کشور با رویکرد هویتی

در ابتدای این نشست که روز چهارشنبه ۱۴ شهریور97 در موزه دفاع مقدس برگزار شد، سیدجواد هاشمی فشارکی دبیر جلسه با بیان.....

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۰ مهر ۹۷ ،

همایش مدیریت بحران در صنعت ساختمان ، شریانهای حیاتی وسازه های زیر زمینی

دکتر سید جوادهاشمی فشارکی 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۰ مهر ۹۷ 

سخنرانی در همایش استان سیستان وبلوچستان

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۰ مهر ۹۷

سخنرانی درهمایش پدافندشهری، شهرداری اصفهان

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۰ مهر ۹۷ 

ضرورتها و الزامات صنعت ساختمان ایمن ، اجلاس ملی صنعت ساختمان ، دانشگاه تهران ،

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۰ مهر ۹۷ 

سخنرانی در همایش تخصصی استانداری اذربایجان شرقی

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی 

 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۹ مهر ۹۷ 

همایش ملی «پدافند غیرعامل و پیشرفت پایدار»

دبیر کمیته علمی همایش ملی «پدافند غیرعامل و پیشرفت پایدار»

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۹ مهر ۹۷

موضوع «زیرساخت‌های عمرانی کشور»

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۸ مهر ۹۷ 

کمیته زیر ساخت ها و عمرانی کشور

عدم نیاز به مستشاران غربی برای پیشرفت در عرصه های کشور از بارزترین دستاورد های انقلاب اسلامی

به گزارش خبرنگار اخبار داخلی دفاع پرس، سید جواد هاشمی فشارکی دبیر کمیته زیر ساخت ها و عمرانی کشور...

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۸ مهر ۹۷ 

ظرفیت معماری اسلامی- ایرانی در مسیر تمدن‌سازی

پس از.... آقایان، ... دکتر سید جواد هاشمی فشارکی،.... به ارائه نقطه نظرات خویش و بیان موانع و راهکار‌های تحقق معماری و شهرسازی با هویت اسلامی- ایرانی پرداختند که اهم مطالب و نکات ارائه شده را می‌توان در قالب موارد زیر جمع بندی کرد:

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۸ مهر ۹۷ 

مشروح پانزدهمین شنبه انقلاب با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه عمرانی؛

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی دبیر کمیته زیرساخت های عمرانی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی نیز اظهار داشت: 

 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۷ مهر ۹۷

گزارش مصور از انعکاس خبری نشست دستاوردهای انقلاب درخصوص روستاها و عشایر و جهاد سازندگی

پوشش بیش از 95 درصدی مراقبت های اولیه بهداشتی در مناطق روستایی بعد از انقلاب/ جهش 500 برابری راه های روستایی آسفالته/ دسترسی 95 درصد مردم روستا به آب شرب بهداشتی/ افزایش حدود 104 برابری مدارس شبانه‌روزی پس از انقلاب اسلامی/ رشد 193 برابری تجهیز روستاهای کشور به زمین های مجهز ورزشی/ تولید سالانه 120 میلیون تن محصولات مختلف کشاورزی درسایه انقلاب/2/7 درصد عشایر کشور از کتابخانه برخوردارند

 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۷ مهر ۹۷ 

فیلم مراسم روستاها، عشایر و جهاد سازندگی

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۷ مهر ۹۷ 

پدافند غیرعامل در دوره اصلاحات

سیدجواد هاشمی فشارکی بعدازظهر امروز در همایش اعضای شورای پدافند غیرعامل استان مازندران 

پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در نشست شنبه های انقلاب اسلامی که با موضوع معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه روستاها، عشایر و جهاد سازندگی در روستای گل حصار(قوچ حصار)

سیدجواد هاشمی فشارکیدبیر کمیته روستاها، عشایر و جهاد سازندگی ،  اهم دستاورد‌های انقلاب اسلامی  در خصوص روستاها، عشایر و جهاد سازندگی 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۶ مهر ۹۷ 

سخنرانی در همایش شورای پدافند استان مازندران

هفتمین نشست تخصصی مدیریت بحران با عنوان "حفاظت از زیرساخت های حیاتی و حساس شهری در برابر تهدیدات

دکتر  سید جواد  هاشمی فشارکی

کارگاه آشنایی و آموزش پدافند غیرعامل

سخنرانی ....... دکتر هاشمی فشارکی مشاور فنی سازمان پدافند غیر عامل در خصوص این موضوعات به کار خود خاتمه داد.

نقش محله محوری در ارتقا تاب آوری

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۶ مهر ۹۷ 

جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در نشست شنبه های انقلاب اسلامی که با موضوع معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه روستاها، عشایر و جهاد سازندگی در روستای گل حصار(قوچ حصار)

پوشش بیش از 95 درصدی مراقبت های اولیه بهداشتی در مناطق روستایی بعد از انقلاب/ جهش 500 برابری راه های روستایی آسفالته/ دسترسی 95 درصد مردم روستا به آب شرب بهداشتی/ افزایش حدود 104 برابری مدارس شبانه‌روزی پس از انقلاب اسلامی/ رشد 193 برابری تجهیز روستاهای کشور به زمین های مجهز ورزشی/ تولید سالانه 120 میلیون تن محصولات مختلف کشاورزی درسایه انقلاب/2/7 درصد عشایر کشور از کتابخانه برخوردارند

به گزارش فرهنگ سدید، سیدجواد هاشمی فشارکی دبیر کمیته روستاها، عشایر و جهاد سازندگی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۴ مهر ۹۷ 

برگزاری نشست سراسری کارگروه عمران و معماری

سید جواد هاشمی فشارکی و

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۱ مهر ۹۷ 

بکارگیری ظرفیت‌های متخصصان داخلی از برجسته‌ترین دستاورد‌های انقلاب است

عدم نیاز به مستشاران غربی برای پیشرفت در عرصه‌های کشور از بارزترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی

دبیر کمیته زیرساخت‌ها و عمرانی کشور در همایش شنبه‌های انقلاب:

دکترسید جواد هاشمی فشارکی

 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ مهر ۹۷ 

حفاظت از زیرساخت‌ها امری حیاتی برای کشور است

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۵ مهر ۹۷ 

برگزاری همایش علمی تخصصی پنج‌روزه پدافند غیرعامل

دکتر سید جوادهاشمی فشارکی در مراسم افتتاحیه این همایش ...

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۱ مهر ۹۷ 

پوشش بیش از 95 درصدی مراقبت های اولیه بهداشتی در مناطق روستایی بعد از انقلاب/ جهش 500 برابری راه های روستایی آسفالته/ دسترسی 95 درصد مردم روستا به آب شرب بهداشتی/

دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی دبیر کمیته روستاها، عشایر و جهاد سازندگی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی 

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۳۱ شهریور ۹۷ 

ذخیره سازی زیرزمینی یک راهبرد اساسی در برقراری امنیت پایدارنفت وگاز است .

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در اولین همایش ملی ذخیره سازی زیر زمینی نفت وگاز در دانشگاه تهران اظهار داشت:

موافقین ۰ مخالفین ۰۳۱ شهریور ۹۷ 

پدافند غیرعامل در دوره اصلاحات فراموش شد

دکترسیدجواد هاشمی فشارکی بعدازظهر امروز در همایش استان مازندران

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۳۱ شهریور ۹۷ 

ختلال در زیرساخت‌ها جامعه را دچار وقفه می‌کند

موافقین ۰ مخالفین ۰۳۱ شهریور ۹۷ 

اخلال در زیرساختهای کشور ، پیشرفت جامعه را دچار وقفه می کند

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

قدرت بازدارندگی ایران مانع از اجرای تهدیدات دشمن است

قدرت بازدارندگی ایران مانع از اجرای تهدیدات دشمن است

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۶ شهریور ۹۷ 

سومین نشست بقیع

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۵ شهریور ۹۷ 

نقد گفتمان ایرانشهری در برابر گفتمان تمدن اسلامی

«سیدجواد هاشمی فشارکی»، دبیر این نشست با بیان ......

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۸ شهریور ۹۷ 

رشد دانش پدافند غیرعامل زمینه‌ساز پیشرفت پایدار است

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی، دبیر علمی کنفرانس

ادامه مطلب...

 مخالفین ۰۱۷ شهریور ۹۷ 

اخبار > عدم نیاز به مستشاران غربی برای پیشرفت در عرصه‌های کشور از بارزترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی

 دبیر کمیته زیر ساخت‌ها و عمرانی کشور در شانزدهمین همایش شنبه‌های انقلاب 

 

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۶ شهریور ۹۷ 

رشد 500 برابری زیر‌ساخت‌های عمرانی به برکت انقلاب

سید‌جواد هاشمی فشارکی، دبیر کمیته زیرساخت‌های عمرانی جنبش مردمی پاسداشت ۴۰ سال انقلاب اسلامی 

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۶ شهریور ۹۷ 

نظام مهندسی در جنگ غیرممکن‌ها را ممکن کرد/ دفاع 8 ساله ایران بی‌بدیل و اتفاقی عظیم بود

دبیر همایش ملی مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس:

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۶ شهریور ۹۷

نشست گفتمانی: «هم اندیشی نهادهای مسول در حوزه معماری وشهرسازی با رویکرد هویتی»

 25 مهر 1397

برگزارشد

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۵ شهریور ۹۷

پنجمین جلسه کمیته علمی همایش ملی مبانی طراحی موزه‌های دفاع مقدس برگزار شد

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی دبیر علمی همایش

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۴ شهریور ۹۷

نشست تخصصی حفاظت از زیر ساختهای حیاتی و حساس شهری دربرابر تهدیدات

دکتر سید جوادهاشمی فشارکی

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۳ شهریور ۹۷ 

برگزاری کارگاه پدافند غیرعامل دردانشگاه صنعتی شاهرود

 دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

IMG_0024

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۳ شهریور ۹۷ 

همایش سوم وزارت کشور ابان 1397

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

برگزاری کارگاه آموزشی در دانشگاه صنعتی شاهرود

برگزاری کارگاه آشنایی عمومی پدافند غیر عامل در دانشگاه

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۱ شهریور ۹۷ 

شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۸ مرداد ۹۷

نشست شنبه انقلاب با موضوع «زیرساخت‌های عمرانی کشور»برگزار شد؛

 دبیر نشست  پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی درحوزه زیرساخت زیرساختهای عمرانی کشور:دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۱ مرداد ۹۷

اقدامات انجام گرفته در بحث پدافند غیرعامل در کشور کافی نیست/نیاز به همکاری دستگاهها و نهادها داریمموافقین ۰ مخالفین ۰۲۰ مرداد ۹۷

دبیر کمیته زیرساخت‌های عمرانی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۹ مرداد ۹۷ 

کاربرد فناوری های نوین در مدیریت بحران های طبیعی و مقاوم سازی درصنعت ساختمان

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۷ مرداد ۹۷ 

گزارش دومین نشست گفتمانی هم اندیشی نهادهای مسئول در حوزه معماری و شهرسازی با رویکرد هویتی

 دکتر سید جواد هاشمی فشارکی دبیر نشست و مدیر مرکز معماری و شهرسازی اسلامی ژرفا، بیاناتی در ارتباط با هویت اسلامی ایرانی در معماری، شهرسازی و مدیریت شهری داشتند. ایشان اظهار داشتند: 

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۶ مرداد ۹۷ 

روش های معماری مسجد

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی 

 

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۴ مرداد ۹۷ 

کارنامه چهل ساله عمرانی کشور بررسی شد

سید جواد هاشمی فشارکی، دبیر کمیته زیرساخت های عمرانی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی  اظهار داشت:

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۲ مرداد ۹۷ 

پانزدهمین نشست شنبه انقلاب با موضوع «زیرساخت‌های عمرانی کشور»برگزار شد؛

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۹ مرداد ۹۷ 

پانزدهمین نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع «زیرساخت‌های عمرانی کشور»

زیرساخت‌های عمرانی به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی

توسعه زیرساخت‌های عمرانی در کشور شگفت‌انگیز است/ عملکرد همه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی و حتی فرهنگی کشور به زیرساخت وابسته است

دبیرنشست

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ مرداد ۹۷

نشست «شنبه‌های انقلاب» با عنوان «زیرساخت‌های عمرانی»

دکتر سید‌جواد هاشمی فشارکی، دبیر کمیته زیرساخت‌های عمرانی جنبش مردمی پاسداشت ۴۰ سال انقلاب اسلامی در پانزدهمین نشست شنبه‌های انقلاب در خصوص دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه زیرساخت‌های حمل و نقل گفت:

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ مرداد ۹۷ 

عملکرد همه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی کشور به زیرساخت وابسته است

دبیر کمیته زیرساخت‌های عمرانی، دکتر سید جوادهاشمی فشارکی 

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ مرداد ۹۷

نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع «زیرساخت‌های عمرانی کشور»

دبیر کمیته زیرساخت های عمرانی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی ، دکترسید جوادهاشمی فشارکی

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ مرداد ۹۷ 

عملکرد همه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی کشور به زیرساخت وابسته است

دبیر کمیته زیرساخت‌های عمرانی: دکترسید جواد هاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ مرداد ۹۷ 

دبیر کمیته زیرساخت‌ها و عمرانی کشور در همایش شنبه‌های انقلاب:

عدم نیاز به مستشاران غربی برای پیشرفت در عرصه‌های کشور از بارزترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ مرداد ۹۷ 

مراسم جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی با موضوع «زیرساخت‌های عمرانی کشور»

سید جواد هاشمی فشارکی دبیر کمیته زیرساخت های عمرانی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی 

 

دانشگاه کاشان ، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ 

 

همایش زاهدان - 2 اسفند 1390