***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی کلانشهرها ، مرکز مدیریت حوزه علمیه قم ، 30 بهمن 1401 ، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

https://hawzahnews.com/xc7vk

مدیر هسته معماری و شهر اسلامی اندیشکده همت:

مدیران شهری و مهندسان ساختمان نسبت به رعایت هویت اسلامی در طرح های خود اهتمام داشته باشند

حوزه/ مدیر هسته ملی معماری و شهر اسلامی اندیشکده همت گفت: از مدیران شهری و مهندسان ساختمان انتظار می رود به تعهدات قانونی خویش مبنی بر رعایت هویت اسلامی در طراحی بناها و شهرسازی و بخصوص در سیمای بصری شهر متناسب با معیارهای اسلامی اهتمام ورزیده و از ترویج سبکهای مغایر با فرهنگ و معماری غنی کشور ممانعت بعمل آورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، سید جواد هاشمی فشارکی، مدیرهسته معماری و شهر اسلامی اندیشکده همت، عصر امروز یکشنبه ۳۰ بهمن ماه در نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی در کلانشهرهای قم، مشهد و تهران که در سالن جلسات آیت الله حائری(ره) مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، اظهارکرد: سیاست های مسکن و شهرسازی از ۱۲ سال پیش مسکن در ۹ بند و شهرسازی در ۱۲ بند در قالب سیاست های کلی نظام ابلاغ شده است و بر مبنای هویت دینی و بحث شهروندی و ساختمان بر اساس استانداردها نشان می دهد که انقلاب اسلامی ریل گذاری درستی انجام داده ولی در اجرا متاسفانه کم کاری هایی صورت گرفته و یا حتی برخی سهواً یا عمداً همچون وزیر اسبق مسکن و شهرسازی تعمداً طرح هایی مغایر با اسلام را اعلم کرد.

وی با اشاره به پروژه ساختمانی منطقه چابهار گفت: این پروژه در دوره های گذشته آغاز شده است، اگر یک آدم با عقل سلیم به این پروژه که ۷۵ درصد آن ساخته شده و ۲۵ درصد آن مانده است، نگاه کند خواهد دید که ساخت و ساز این واحدهایی که برای شهروندان مناطق حاشیه ای ساخته شده است یک هدف و آن هم از بین بردن حیا وعفت را مدنظر دارد، ساخت یک واحد ۴۰ متری با یک حیات ۴۰ متری بدون حفاظ و دورچین، همچنین ساخت حمام و سرویس بهداشتی در حیات چه معنایی می تواند داشته باشد؟ برنامه ریزان و طراحان این طرح باید به محاکم معرفی شوند و با آنان برخورد مطابق قانون صورت بگیرد.

هاشمی فشارکی گفت: در حال حاضر نباید در انتظار سیاست های جدید ماند، چرا که سیاست های ۲۰ گانه ای از قبل تعریف شده است باید بر اساس آن فعالیت ها را ادامه داد تا سیاست جدید و به روزتر ابلاغی انجام شود، مشکل سیاست های افقی و عمودی ساختمان ها کجاست؟ طرح های جامع شهری چه سرنوشتی پیدا کرده اند؟ اینا سوالاتی است که پاسخ آن ها با عنوان هویت اسلامی در چشم انداز سند ۲۰ ساله نظام و بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره شده است.

وی خطاب به مدیران شهری و مهندسین ساختمان تصریح کرد: انتظار می رود به تعهدات قانونی خویش مبنی بر رعایت هویت اسلامی در طراحی بناها و شهرسازی و بخصوص در سیمای بصری شهر متناسب با معیارهای اسلامی اهتمام ورزیده و از ترویج سبکهای مغایر با فرهنگ و معماری غنی کشور ممانعت بعمل آورند.

مدیرهسته ملی معماری و شهر اسلامی اندیشکده همت در خصوص اهمیت هویت بیان داشت: هویت یکی از ابعاد فرهنگی و ملی بوده و هویت ملی نوعی متمایزسازی آگاهانه شخصیت خویش از دیگران است.

وی در خصوص تاثیر معماری بر فرهنگ اظهار داشت : معماری علم و هنر شکل دهی به فضاست و دریک فرایند برنامه‌ریزی، طراحی ساختمان‌ها بوده و به عنوان ظرف فضای زندگی انسان، آئینه تمام نمای فرهنگ در هر جامعه‌ای است و معماری به عنوان بستر فرهنگ بوده و می توان گفت سبک زندگی و فرهنگ یک فرد یا جمعی به صورت معماری منعکس می‌شود. به عبارتی معماری، یک پدیده اجتماعی از فرهنگ جامعه در ادوار مختلف نشات گرفته و متقابلا برآن تاثیر می گذارد وآینه ای از شرایط جامعه در زمان خود است.

هاشمی فشارکی در خصوص تاثیر فرهنگ بر معماری گفت: تهدید به دو گونه سخت و نرم بوده و تهدیدات هویتی جز تهدید نرم به حساب آمده و از اهمیت زیادی برخوردار است و تهدیدات فرهنگی که متوجه ارزش‌های اجتماعی و هنجارهای موجود در جامعه می باشد، بخش عمده آن از بستر معماری بناها که ظرف مکانی زندگی و فرهنگ انسان است، صورت می گیرد. گرچه ظاهر معماری بروز هنر و سلایق فردی بوده، لکن بسترهای سوق دهی رویکرد فکری معمار تاثیر دارد وفرهنگ و ذائقه بهره برداران معماری ساختمانها براساس بازار تقاضا و نیز فرهنگ طراحان و سازندگان براساس منفعت محوری، بدون توجه به زیانهای فرهنگی آن شکل گرفته و تاثیر مخربی بر فرهنگ جامعه می‌گذارد.

این مقام مسئول بیان کرد: در خصوص رعایت هویت اسلامی در معماری و شهرسازی پس از انقلاب، مصوبات خوبی صورت گرفته، لکن در حوزه اجرا با تراکم فروشی برای کسب در آمد شهرداری‌ها و یا بدلیل سرعت ساخت مورد توجه قرار نگرفته است. و در نظامات فنی اجرایی امور، مهندسی نیز اصلاح رویکرد صورت نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب فرهنگی، حوزه آموزش عالی معماری و رشته‌های مرتبط بجز دو سه درس حکمت و معماری اسلامی، مابقی دروس اصلاح نشده است و در نتیجه پرورش یافته های این چهار دهه، بر اساس همان فرایند آموزشی قبل از انقلاب آموزش می بینند و درحوزه مهندسان معمار، طراح معماری ساختمانها، علیرغم تصویب دو دهه قانون نظام مهندسی ساختمان که براساس بند اول ماده ۲ وظایف سازمان تقویت‌ و توسعه ‌فرهنگ ‌و ارزشهای ‌اسلامی ‌در معماری‌ و شهرسازی می باشد، متاسفانه تاکنون هیچ اهتمامی صورت نگرفته است و بعضا مهندسان معماری که پروانه حرفه مهندسی گرفته و در بازار کار مشغول فعالیت هستند، بدون آموزش این بند می باشند.

وی در خصوص مظلومیت معماری اظهار داشت: مظلومیت معماری در پس از انقلاب بگونه ای است که حتی شاهد سخنان نسجیده برخی مسئولان در کسوت وزیر می باشد، معضلاتی که در معماری از سده پیش تشدید شده را به بعد از انقلاب انتساب داده است، این خود یکی از آسیب های وارده بر پیکر نحیف معماری بدون چاره یابی برای رفع ضعف های آن می باشد.

۳۱۳/۱۷

https://hawzahnews.com/xc7vk

با حضور کارشناسان و صاحب نظران:

مباحث مربوط به سیاست های جاری معماری و شهرسازی کلانشهرها بررسی شد

سیاست های جاری معماری و شهرسازی کلانشهرها
 

حوزه/ به همت ستاد راهبری معماری و شهرسازی اسلامی حوزه های علمیه نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی کلانشهرها به ویژه شهرهای قم، مشهد و تهران با حضور کارشناسان و صاحب نظران این حوزه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، به همت ستاد راهبری معماری و شهرسازی اسلامی حوزه های علمیه نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی کلانشهرها به ویژه شهرهای قم، مشهد و تهران با حضور کارشناسان و صاحب نظران این حوزه برگزار شد.

بر اساس این گزارش این نشست ۲۰۰ دقیقه ای قریب به ده تن از صاحب نظران، متخصصان و کارشناسان حوزه عمران، مسکن و شهرسازی در سالن جلسات آیت الله حائری(ره) مرکز مدیریت حوزه های علمیه به ایراد سخن پرداختند و در پایان نشست به سوالات مخاطبین مجازی و حاضر در جلسه پاسخ گفتند.

بر اساس این گزارش: سخنرانان این نشست، حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم؛ مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت و حوزه های علمیه دکتر اقبال شاکری؛ قائم مقام کمیسیون عمران مجلس دکتر فریبرز محمدی؛ رئیس کمیته عمران و حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام چالشهای بازنگری سیاست های کلی شهرسازی و مسکن بازآفرینی و ساماندهی بافت های ناکارآمد و فرسوده؛ مهندس امین مقومی؛ رئیس سازمان نظام مهندسی استان قم دکتر سید جواد هاشمی فشارکی؛ مدیر هسته ملی معماری و شهر اسلامی اندیشکده همت<< سیاستهای کلان ابلاغی شهرسازی و مسکن، از ابلاغ تا اقدام >>حجت الاسلام علی کشوری؛ مدیر مدرسه علمیه هدایت<<آسیب شناسی قوانین و مقررات مسکن در کشور>>دکتر حمیدرضا مقصودی؛ عضو هیئت علمی دانشگاه قم بودند.

نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی کلانشهرها عصر امروز یک شنبه ۳۰ بهمن ماه در سالن آیت الله حائری(ره) مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد.

۳۱۳/۱۷

https://hawzahnews.com/xc7vM

نما آهنگ :

https://hawzahnews.com/xc7xw

تصاویر نشست :

https://hawzahnews.com/xc7vB

********************************

نشست:

ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهر سازی کلانشهر ها 

(به ویژه شهر های قم ، مشهد و تهران)

در دوازدهمین سالگرد ابلاغ سیاست های کلی نظام در حوزه های شهرسازی و نیز مسکن ابلاغی رهبر معظم انقلاب در 29 بهمن 1389 نشستی باحضور کارشناسان و صاحب نظران این حوزه برگزار شد. در این نشست ۲۰۰ دقیقه ای قریب به ده تن از صاحب نظران، متخصصان و کارشناسان حوزه عمران، مسکن و شهرسازی در تالارجلسات آیت الله حائری(ره) مرکز مدیریت حوزه های علمیه به ایراد سخن پرداختند و در پایان نشست به سوالات مخاطبین مجازی و حاضر در جلسه پاسخ گفتند.

*****

دبیر ستاد معماری و شهرسازی اسلامی حوزه های علمیه قم:امروزه شاهد هستیم که بر خلاف آموزه دین، عقل سلیم و فطرت معماری و شهرسازی ما وضعیت مناسبی ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین رضوی در نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی در کلانشهرهای قم، مشهد و تهران اظهارکرد:

مدنیت در اسلام یعنی کالبدی که رابطه انسان با خودش، خدا و دیگران را می سازد، مدنیت در اسلام صرف کالبد، ساختمان و جاده نیست.

🔸به مضامین معماری در اسلام توجه شده است و در نتیجه باید کالبد مطابق این مضامین اسلامی و توحیدی باشد.

🔸شهر در نگاه اسلام مذَکِر است، مذَکِر است به سمت توحید و وحدانیت خدا . اما یک شهر میتواند مذَکِر به سمت غیرخدا و یا آنارشیسم و یا التقاطی باشد.

🔸 مقام معظم رهبری در جمع شوراهای شهر فرمودند: انسان در ساختمانی که زندگی می کند سبک معماری آن ساختمان در روح انسان، فکر انسان، ممشی انسان و در سبک زندگی انسان اثر می گذارد،پیش از آنکه بنایی ساخته شود بنا اسیر انسان است اما پس از آن انسان اسیر ساختمان است. ممکن است در ابتدای امر مشکلی نباشد اما به مرور زمان فرهنگ ساختمان بر فرهنگ ما چیره می شود.

*****

مدیر هسته معماری و شهر اسلامی اندیشکده همت:

مدیران شهری و مهندسان ساختمان نسبت به رعایت هویت اسلامی در طرح های خود اهتمام داشته باشند .

مدیر هسته ملی معماری و شهر اسلامی اندیشکده همت گفت: از مدیران شهری و مهندسان ساختمان انتظار می رود به تعهدات قانونی خویش مبنی بر رعایت هویت اسلامی در طراحی بناها و شهرسازی و بخصوص در سیمای بصری شهر متناسب با معیارهای اسلامی اهتمام ورزیده و از ترویج سبکهای مغایر با فرهنگ و معماری غنی کشور ممانعت بعمل آورند.

دکتر هاشمی فشارکی: از مدیران و مهندسان انتظار می رود به تعهدات خویش مبنی بر رعایت هویت اسلامی در طراحی بناها و شهرسازی متناسب با معیارهای اسلامی اهتمام ورزیده و از ترویج سبکهای مغایر با فرهنگ و معماری غنی کشور ممانعت بعمل آورند.

 مدیر هسته ملی معماری و شهر اسلامی اندیشکده همت در نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی در کلانشهرهای قم، مشهد و تهران اظهارکرد:

سیاست های مسکن و شهرسازی از ۱۲ سال پیش مسکن در ۹ بند و شهرسازی در ۱۲ بند در قالب سیاست های کلی نظام ابلاغ شده و بر مبنای هویت دینی و بحث شهروندی و ساختمان بر اساس استانداردها نشان می دهد که انقلاب اسلامی ریل گذاری درستی انجام داده ولی در اجرا کم کاری هایی صورت گرفته است.

در حال حاضر نباید در انتظار سیاست های جدید ماند، چرا که سیاست های ۲۰ گانه ای از قبل تعریف شده و باید بر اساس آن فعالیت ها را ادامه داد تا سیاست جدید ابلاغ شود.

 معماری به عنوان بستر فرهنگ بوده و می توان گفت سبک زندگی و فرهنگ یک فرد یا جمعی به صورت معماری منعکس می‌شود.

وی تصریح کرد: بعد از انقلاب فرهنگی،  در حوزه آموزش عالی معماری بجز دو سه درس اصلاح نشده است و در نتیجه پرورش یافته های این چهار دهه، بر اساس همان فرایند آموزشی قبل از انقلاب آموزش می بینند.

سید جواد هاشمی فشارکی، مدیرهسته معماری و شهر اسلامی اندیشکده همت، در نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی در کلانشهرهای قم، مشهد و تهران که در سالن جلسات آیت الله حائری(ره) مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، اظهارکرد: سیاست های مسکن و شهرسازی از ۱۲ سال پیش مسکن در ۹ بند و شهرسازی در ۱۲ بند در قالب سیاست های کلی نظام ابلاغ شده است و بر مبنای هویت دینی و بحث شهروندی و ساختمان بر اساس استانداردها نشان می دهد که انقلاب اسلامی ریل گذاری درستی انجام داده ولی در اجرا متاسفانه کم کاری هایی صورت گرفته و یا حتی برخی سهواً یا عمداً همچون وزیر اسبق مسکن و شهرسازی تعمداً طرح هایی مغایر با اسلام را اعلم کرد.

وی با اشاره به پروژه ساختمانی منطقه چابهار گفت: این پروژه در دوره های گذشته آغاز شده است، اگر یک آدم با عقل سلیم به این پروژه که ۷۵ درصد آن ساخته شده و ۲۵ درصد آن مانده است، نگاه کند خواهد دید که ساخت و ساز این واحدهایی که برای شهروندان مناطق حاشیه ای ساخته شده است یک هدف و آن هم از بین بردن حیا وعفت را مدنظر دارد، ساخت یک واحد ۴۰ متری با یک حیات ۴۰ متری بدون حفاظ و دورچین، همچنین ساخت حمام و سرویس بهداشتی در حیات چه معنایی می تواند داشته باشد؟ برنامه ریزان و طراحان این طرح باید به محاکم معرفی شوند و با آنان برخورد مطابق قانون صورت بگیرد.

هاشمی فشارکی گفت: در حال حاضر نباید در انتظار سیاست های جدید ماند، چرا که سیاست های ۲۰ گانه ای از قبل تعریف شده است باید بر اساس آن فعالیت ها را ادامه داد تا سیاست جدید و به روزتر ابلاغی انجام شود، مشکل سیاست های افقی و عمودی ساختمان ها کجاست؟ طرح های جامع شهری چه سرنوشتی پیدا کرده اند؟ اینا سوالاتی است که پاسخ آن ها با عنوان هویت اسلامی در چشم انداز سند ۲۰ ساله نظام و بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره شده است.

وی خطاب به مدیران شهری و مهندسین ساختمان تصریح کرد: انتظار می رود به تعهدات قانونی خویش مبنی بر رعایت هویت اسلامی در طراحی بناها و شهرسازی و بخصوص در سیمای بصری شهر متناسب با معیارهای اسلامی اهتمام ورزیده و از ترویج سبکهای مغایر با فرهنگ و معماری غنی کشور ممانعت بعمل آورند.

مدیرهسته ملی معماری و شهر اسلامی اندیشکده همت در خصوص اهمیت هویت بیان داشت: هویت یکی از ابعاد فرهنگی و ملی بوده و هویت ملی نوعی متمایزسازی آگاهانه شخصیت خویش از دیگران است.

وی در خصوص تاثیر معماری بر فرهنگ اظهار داشت : معماری علم و هنر شکل دهی به فضاست و دریک فرایند برنامه‌ریزی، طراحی ساختمان‌ها بوده و به عنوان ظرف فضای زندگی انسان، آئینه تمام نمای فرهنگ در هر جامعه‌ای است و معماری به عنوان بستر فرهنگ بوده و می توان گفت سبک زندگی و فرهنگ یک فرد یا جمعی به صورت معماری منعکس می‌شود. به عبارتی معماری، یک پدیده اجتماعی از فرهنگ جامعه در ادوار مختلف نشات گرفته و متقابلا برآن تاثیر می گذارد وآینه ای از شرایط جامعه در زمان خود است.

دکترهاشمی فشارکی در خصوص تاثیر فرهنگ بر معماری گفت: تهدید به دو گونه سخت و نرم بوده و تهدیدات هویتی جز تهدید نرم به حساب آمده و از اهمیت زیادی برخوردار است و تهدیدات فرهنگی که متوجه ارزش‌های اجتماعی و هنجارهای موجود در جامعه می باشد، بخش عمده آن از بستر معماری بناها که ظرف مکانی زندگی و فرهنگ انسان است، صورت می گیرد. گرچه ظاهر معماری بروز هنر و سلایق فردی بوده، لکن بسترهای سوق دهی رویکرد فکری معمار تاثیر دارد وفرهنگ و ذائقه بهره برداران معماری ساختمانها براساس بازار تقاضا و نیز فرهنگ طراحان و سازندگان براساس منفعت محوری، بدون توجه به زیانهای فرهنگی آن شکل گرفته و تاثیر مخربی بر فرهنگ جامعه می‌گذارد.

این مقام مسئول بیان کرد: در خصوص رعایت هویت اسلامی در معماری و شهرسازی پس از انقلاب، مصوبات خوبی صورت گرفته، لکن در حوزه اجرا با تراکم فروشی برای کسب در آمد شهرداری‌ها و یا بدلیل سرعت ساخت مورد توجه قرار نگرفته است. و در نظامات فنی اجرایی امور، مهندسی نیز اصلاح رویکرد صورت نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب فرهنگی، حوزه آموزش عالی معماری و رشته‌های مرتبط بجز دو سه درس حکمت و معماری اسلامی، مابقی دروس اصلاح نشده است و در نتیجه پرورش یافته های این چهار دهه، بر اساس همان فرایند آموزشی قبل از انقلاب آموزش می بینند و درحوزه مهندسان معمار، طراح معماری ساختمانها، علیرغم تصویب دو دهه قانون نظام مهندسی ساختمان که براساس بند اول ماده ۲ وظایف سازمان تقویت‌ و توسعه ‌فرهنگ ‌و ارزشهای ‌اسلامی ‌در معماری‌ و شهرسازی می باشد، متاسفانه تاکنون هیچ اهتمامی صورت نگرفته است و بعضا مهندسان معماری که پروانه حرفه مهندسی گرفته و در بازار کار مشغول فعالیت هستند، بدون آموزش این بند می باشند.

دکترهاشمی فشارکی در خصوص مظلومیت معماری اظهار داشت: مظلومیت معماری در پس از انقلاب بگونه ای است که حتی شاهد سخنان نسجیده برخی مسئولان در کسوت وزیر می باشد، معضلاتی که در معماری از سده پیش تشدید شده را به بعد از انقلاب انتساب داده است، این خود یکی از آسیب های وارده بر پیکر نحیف معماری بدون چاره یابی برای رفع ضعف های آن می باشد.

***** 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:۴۹ درصد خانه های تهران در برابر زلزله نامقاوم هستند/نیازمند الگوهای مناسب معماری شهری هستیم

رئیس کمیته عمران و حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در حال حاضر ۴۹ درصد خانه های تهران در برابر زلزله هفت هشت ریشتری نامقاوم هستند و این یک معضل بزرگی برای ما است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، فریبرز محمدی، رئیس کمیته عمران و حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز یکشنبه ۳۰ بهمن ماه در نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی در کلانشهرهای قم، مشهد و تهران که در سالن جلسات آیت الله حائری(ره) مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، اظهارکرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام براساس بند یک و هشت اصل ۱۱۰ قانون اساسی شکل گرفت و من از سال ۷۵ در خدمت دوستان در مجمع هستم، طی این سالها سیاست هایی در حوزه مسکن و شهرسازی به اجرا درآمد که در اجرا با خلا هایی همراه بود و در سال ۸۹ همزمان با ابلاغ سیاست های مسکن در ۹ بند و شهرسازی در ۱۰ بند در دستور کار قرار گرفت و طی ۱۰ سال بازه شفاهی که مدنظر قرار دادیم به ارزیابی و نظارت پرداختیم.

وی ادامه داد: سیاست های ابلاغی را ارزیابی و مورد مطالعه قرار دادیم و درجلسات متعدد بررسی کردیم، متاسفانه مشکل در سیاست های ابلاغی نبود بلکه دستگاههای اجرایی و نهادهایی که متولی اجرا بودند نسبت به اجرای این سیاست ها که ۴۲-۴۳ مورد بود، کم کاری و بی توجهی داشتند. علت این بی توجهی و عدم رعایت و پذیرش نبود الگوی مناسب بود.

محمدی تصریح کرد: امروز ما در سه حوزه عمران، معماری و شهرسازی نیازمند ارائه مدل و الگو هستیم و بتوانیم آن را در سطح جامعه پیاده سازی کنیم.

عضو تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: با بررسی هایی که صورت گرفت نتوانستیم الگویی قابل پیاده سازی و متناسب با زیست بوم جغرافیایی مناطق ارائه دهیم، امروز مشکل ما، بحث شدن یا نشدن است. امروز الگوها به سمت انتظارات پیش می رود بدون داشتن الگویی از معماری اسلامی چراکه در زلزله بم ما همان سازه را به کار بردیم که در زلزله کرمانشاه و نقاط دیگر استفاده کردیم.

وی تأکید کرد: در دوره بازنگری سیاست های معماری و شهرسازی هستیم و از حوزه های علمیه می خواهیم در زمینه عمران، معماری و شهرسازی الگوهای اسلامی ایرانی را در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم به عنوان یک الگوی استاندارد و متناسب با آموزه های دینی مورد استفاده قرار دهیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس معیارهای استانداردهای شهرسازی و مسکن در تهران ۴۹درصد خانه ها در برابر زلزله هفت و نیم ریشتر نامقاوم هستند و این زنگ خطری است برای ما، بسیاری از شهرها با این شکل مواجه اند و در این مقطع نقش نظارت و ارزیابی بسیار مهم و پراهمیت است که می بایست بیش از پیش به آن توجه شود.

*****

قائم مقام کمیسون عمران مجلس شورای اسلامی: متاسفانه آماری کارکردن، انبوه دیدن کارها و همچنین رها کردن کیفیت و ندیدن سبک زندگی اسلامی باعث اتفاق های به وجودآمده در ساخت و سازهای امروزی شده است.

 🔸دکتر اقبال شاکری در نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی در کلانشهرهای قم، مشهد و تهران اظهارکرد: مابه نقطه کنترلی نیاز داریم با استفاده از متخصصین مربوط به الگوی ایرانی اسلامی برای تایید و یا عدم تایید طرح های شهرسازی و ساخت و سازها که در صورت عدم تایید اجازه صرف منبع مالی داده نشود.

🔸معماری و شهرسازی اسلامی یکی از مباحث مهمی است که واقعا در توسعه شهری و ساخت سازها مغفول مانده است.

🔸دکتر شاکری تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی ارتباط بین وزارت راه و شهرسازی تصویب شده است که متاسفانه با اینکه جلساتی تشکیل شده ولی نتیجه آن قابل مشاهده نیست و نیاز به مطالبه گری دارد. 

🔸بنده بررسی مدل مالی هم انجام داده ام ساخت و سازهای افقی از لحاظ هزینه واقعا قابل قبول و اجرا است.

🔸مشخص نیست چطور ما بدون توجه به دستورات اسلام و عدم توجه به ابلاغ رهبری و الگویی که فرمودند چنین ساخت و سازهایی برای مسکن مردم انجام داده ایم.

🔸در غرب و به عنوان مثال انگلستان هم بلندمرتبه سازی برای مسکن عمومی مردم استفاده نمی شود و در مناطقی هم که استفاده گردیده جز بدترین مناطق بوده است و بلندمرتبه سازی برای کاربری های عمومی مانند تجاری و اداری استفاده شده است.

*****

من بسیار گله مند هستم از کسانی که مقابل قانون افقی سازی مسکن های شهری ایستادگی کردند و نگذاشتند با افقی سازی مسکن شهری برخی از احکام الهی در جامعه پیاده سازی شوند.

🔸حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم در نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی در کلانشهرهای قم، مشهد و تهران اظهارکرد:

شهرهای قم و مشهد به جهت سبقه مذهبی که دارند باید درابعاد مختلف بویژه شهرسازی و معماری اسلامی ایرانی برای سایر نقاط کشور و جهان اسلام الگو باشند.

🔸شهرسازی و معماری اسلامی و غیر اسلامی نداریم اما باید چیدمان شهری و معماری به گونه ای باشد که آموزه های دینی و اخلاقی را در جامعه پیاده کرده و محقق سازد.

🔸حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم تصریح کرد: امروز دستورات اسلامی و عدم رعایت آن از سوی پیمانکاران و سازندگان سوئیت های آپارتمانی به یک یا دو اتاق خواب موجب شده تا تاثیر مستقیمی بر روی فرزند آوری و کاهش جمعیت داشته باشد.

🔸عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان از قانونگذاران و دستگاههای اجرایی مربوطه خواست نسبت به الگوهای اسلامی ایرانی در ساخت و سازها توجه جدی داشته باشند.

*****

مهندس مقومی: تعارض منافعی که با توجه به قوانین(ساختارهای موجود) به وجود آمده است مانع برخی از اقدامات در حوزه معماری و شهرسازی شده است.

🔸رئیس نظام مهندسی قم در نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی در کلانشهرهای قم، مشهد و تهران اظهارکرد:

 می توان بند دوم ابلاغ سیاست کلی خانواده مقام معظم رهبری و همچنین فراز آخر گام دوم انقلاب را با توجه به اشاره ای که به مسکن با محوریت خانواده داشته اند حلقه واصلی دانست و حتی آن را اصل قرار داد.

🔸برخی همه مشکلات را از نظام مهندسی می دانند درصورتی که در برخی جلسات تصمیم سازی یا تصمیم گیری نظام مهندسی به عنوان مرجع تخصصی حضور نداشته یا حق رای ندارد.

🔸متاسفانه در برخی موضوعات مرتبط با مسکن هنوز در ریل قبلی حرکت انجام می گیرد، برای مثال در اقدام ملی مسکن، فرض اولیه بر عدم مشارکت تعاونی ها بود که باعث کاهش مطالبه گری توسط نماینده های مردم گردید و این موضوع به رغم برخی اصلاحات در نهضت ملی مسکن هم مشاهده می گردد.

🔸در تیرماه رئیس جمهور در بازدید از وزارت راه و شهرسازی، دو اصل مردمی و ویلایی سازی(خانه های حیاط دار) را بیان کردند که متاسفانه ساختارهای موجود از جمله در شورای تامین مسکن استان ها به دلیل برخی تعارض منافع ها و عدم استفاده یا توجه به دغدغه های بهره برداران مسکن، امکان تحقق این سیاست را با مشکل مواجه خواهد کرد.

*****

مدیر مدرسه علمیه هدایت:

احکامی را برای تغییر هویت ساختمان و شهرسازی ارائه کرده‌ایم/ خانه‌های آپارتمانی مضر تنظیم روابط انسانی است

 

حوزه/ مدیر مدرسه علمیه هدایت گفت: مسئلهٔ ساختمان تأثیر مستقیمی بر روابط میان انسان‌ها دارد و یک ساختمان بد می‌تواند روابط میان انسان‌ها را گسسته کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین علی کشوری، مدیر مدرسه علمیه هدایت عصر امروز یکشنبه ۳۰ بهمن ماه در نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی در کلان شهرهای قم، مشهد و تهران که در سالن جلسات آیت الله حائری(ره) مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، اظهارکرد: ما برای تحول در خصوص مسکن و شهرسازی احکامی را ارائه کرده ایم و آنچه مسلم است نیازمند یک بازتعریف جدید از مقوله مسکن و شهرسازی و معماری در کشور هستیم.

استاد حوزه علمیه قم افزود: انگیزهٔ اصلی حاکمان کشور ما در حال حاضر، ساماندهی مسئلهٔ ارتباطات اجتماعی است؛ مسئلهٔ ارتباطات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تبدیل به یک معضل شده است. راه حلی که بعضی از دوستان پیشنهاد می‌کنند این است که شبکهٔ ملی اطلاعات داشته باشیم، البته حتماً شبکهٔ ملی اطلاعات کمک می‌کند تا اندکی در این حوزه ساماندهی داشته باشیم؛ اما فکر می‌کنیم راه حل اصلی این است که هویت ساختمان را تغییر دهیم. اگر ویژگی‌های روابط انسانی در ساختمان لحاظ شود، زیرساخت روابط میان انسان‌ها در فضای واقعی می‌شود. اساساً به این دلیل که ساختمان‌های فعلی ظرفیت لُجِستیک روابط انسانی را ندارند، گرایش به روابط در فضای مجازی ارتقا پیدا کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین کشوری ادامه داد: اگر تغییر هویت در ساختمان را بپذیریم، زیرساختی برای تربیت و بازی خواهد شد؛ یعنی مسئلهٔ تربیت، به محیط تربیت وابسته است و خانه هم یکی از مهمترین محیط‌های تربیت است. در حال حاضر به دلیل اینکه محیط‌هایی که ساخته می‌شود آپارتمانی است، نمی‌تواند مسئلهٔ تربیت را پشتیبانی کند. از جمله ممیزهای تربیت اسلامی، مدیریت مسئلهٔ بازی است. تقریباً مدیریت بازی در آپارتمان ممتنع و نشدنی است؛ حتماً باید در خود ساختمان جایگاه بازی لحاظ شود. بنابراین تغییر هویت در ساختمان، زیرساخت تربیت هم خواهد شد. برادرانی که در حوزهٔ علمیه وارد بحث می‌شوند و در مورد مسئلهٔ تربیت گفتگو می‌کنند، اما مسئلهٔ تربیت را بدون زیرساخت خانه لحاظ می‌کنند، تمام توصیه‌هایشان در مقام واقع تحقق پیدا نخواهد کرد.

وی اظهارکرد: مسئلهٔ ساختمان و خانه، زیرساخت اقتصاد مقاومتی هم هست. یعنی اگر خانه با ویژگی‌هایی که در اسلام گفته شده است، ساخته شود و نهادهای ذیربط همچون وزارت مسکن و شهرسازی از روش‌های غلطی که در طراحی ساختمان وجود دارد، برگردند و اشتباه خود را جبران کنند، می‌توان معیشت خانواده‌ها را هم بهبود بخشید.

مدیر مدرسه هدایت در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: مسئلهٔ ساختمان تأثیر مستقیمی بر روابط میان انسان‌ها دارد و یک ساختمان بد می‌تواند روابط میان انسان‌ها را گسسته کند. بنابراین در روابط گسستهٔ اجتماعی، مدل‌های دفاعی شکل دیگری پیدا خواهد کرد و اگر بتوانید ساختمانی بسازید که تأثیر آن پیوسته کردن روابط انسانی باشد، کار مدیران دفاعی کشور در فضای پیوستگی روابط انسانی آسان‌تر خواهد شد، لذا احکامی را پیشنهاد داده‌ایم برای تغییر هویت ساختمان و شهرسازی؛ با صراحت عرض می‌کنم و قبلاً استدلال‌های آن را بحث کرده‌ام که پیشرفت اسلامی از تغییر در ساختمان‌سازی و شهرسازی و هویت کالبدی یک مجموعه انسانی شروع می‌شود؛بنابراین مجموعه‌ای از احکام برنامه را در اولین برنامه پیشرفت اسلامی پیشنهاد داده‌ایم که این‌ها به دنبال تغییر هویت در ساختمان و شهرسازی هستند. به‌عنوان نقطه آغاز کالبدها را اصلاح می‌کنیم. محیط‌های زیست انسانی را اصلاح می‌کنیم؛ چون کالبدها و محیط‌های زیست به‌عنوان عامل بیرونی بر انسان‌ها تأثیر دارند؛ بنابراین این دستهٔ اولِ احکام ماست.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم خانه آپارتمانی مضر به تنظیم روابط انسانی است؛ یعنی اگر خانه شما حیاط نداشت و با هویت دار واسعه نبود، شما عملاً نمی‌توانید صله رحم را انجام دهید وعملاً نمی‌توانید تربیت فرزند را به شکل صحیح داشته باشید؛ چون خانه زیرساخت تربیت فرزند است؛ مثلاً خانواده‌ای که توفیق این را دارد که خانه‌اش حیاط‌دار است می‌تواند مدیریت بازی را در درون حیاط خانه به عهده بگیرد؛ اما اگر خانه حیاط‌دار نبود به دلیل این‌که بازی کودکان قابلیت حذف ندارد، بازی کودکان به خارج از خانه انتقال پیدا می‌کند و مشکلاتی برای کودکان به وجود می‌آید.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: اگر شما تنظیم روابط انسانی و احکام آن را مبنا قرار ندهید، مجبور می‌شوید از ظرفیت‌های مالی و غیر مالی موجود استفاده کنید و آن ظرفیت‌ها هم هیچ گاه به سمت حل مشکلات مردم هدایت نخواهند شد؛ زیرا ساختارهایی هست که با این وضعیت مخالفت خواهد کرد؛ بنابراین ما در مبانی نظری برنامه پیشرفت اسلامی، پایه را تنظیم روابط انسانی قرار دادیم؛ اولاً تنظیم صحیح روابط انسانی، چالش‌ها و معضلات و عدم توازن‌های کشور را کاهش می‌دهد و ثانیاً توسعه ظرفیت برای اداره کشور ایجاد می‌کند؛ بنابراین این یک بحثی است که باید به آن توجه کنیم؛ ما یکی از لوازمی که در بحث مبانی نظری دیدیم این است که حوزه‌های روابط انسانی را تبیین کرده‌ایم: ۱- تنظیم رابطه انسان با امام؛ ۲- تنظیم رابطه انسان با معلم؛ ۳- تنظیم رابطه انسان باخانواده؛ ۴- تنظیم رابطه انسان با همسایه؛ ۵- تنظیم رابطه انسان با دوست؛ ۶- تنظیم رابطه انسان با دشمن؛ ۷- تنظیم رابطه انسان با طرف کسب؛ ۸- تنظیم رابطه انسان با شریک شغلی؛ ۹- تنظیم رابطه انسان با ابن سبیل؛ ۱۰- تنظیم رابطه انسان با فقیر؛ ۱۱- تنظیم رابطه انسان با یتیم؛ ۱۲- تنظیم رابطه انسان با مهمان؛ ۱۳- تنظیم رابطه انسان با هم‌سفر. این سیزده حوزه اصلی روابط انسانی است که اگر در این سیزده حوزه بتوانیم با برنامه‌ریزی که برای پیشرفت می‌کنیم، روابط را بهینه کنیم فواید زیادی به دست خواهیم آورد.

*****

دکتر مقصودی: این چیزی که امروزه در کشور رخ داده محصول اقتصاد سیاسی نامتوازن و محصول یک چانی زنی پر قدرت است که در نتیجه رانت زمین ایجاد شده است.

 عضو هیات علمی دانشگاه قم در نشست ضرورت تجدید نظر جدی در سیاست های جاری معماری و شهرسازی در کلانشهرهای قم، مشهد و تهران اظهارکرد:

 زمانی که از اقتصاد مسکن صحبت می کنیم بحث ما تخصیص زمین و تامین مالی است، این تخصیص و تامین برروی سبک معماری نیز اثر می گذارد. آنچه در شهرها رخ می دهد حتی منطبق بر قوانین موجود هم نیست و اگر قوانین موجود اجرایی می شد شهرهای ما اینقدر وحشی نمی شد.

🔸ما در بحث هزینه و فایده در حوزه مسکن کوتاه مدت فکر می کنیم . با این نگاه اگر شیخ بهایی نگاه می کرد اصفهان ساخته نمی شد!

🔸رانت های زمین و بودجه، دولت های ما را تبدیل به دولت بنگاه دار کرده است، دولت بنگاه دار به کسی رجوع می کند که بتواند به دولت پول بدهد یا با دولت چانه زنی کند که هیچ یک از این دو مردم نیستند.

🔸در این حوزه به زودی شاهد ظهور ابرشرکت های ساخت و اجاره مسکن خواهیم بود که ساختمان هایی را می سازند که برایشان بهینه سازی فروش داشته باشند.

*****

سخنرانی های پیشین :

روی آن بزنید میتوانید متن انرا مطالعه بفرمایید 

************نمازجمعه 55*************

توسعه منطقه جدید شهر پردیسان بایستی براساس الگوی اسلامی ایرانی و تجلی سبک شهرسازی گام دوم انقلاب اسلامی بوده و شایسته است مانع تحمیل نظام مهندسی لیبرالها شوید !

نمازجمعه شهرپردیسان قم – 28 بهمن 1401  - « از مبعث نبوی تا گام دوم امام خامنه ای  » - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی 

************نمازجمعه 54*************

البرز با سابقه پیشگامی ، شایسته است مدیران استانی از نماینده ولی فقیه در استان تبعیت کرده و به الگویی در گام دوم انقلاب مبدل گردد !

نمازجمعه شهر کرج ، " نظام ولی فقیه در استان و امامت جمعه از دستاوردهای انقلاب اسلامی " ۲۱ بهمن 1401 ، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

************نمازجمعه 53*************

" خمینی شهر" همواره در خط مقدم میدان‌های انقلاب اسلامی و نظام اسلامی بوده و شایسته است شهری که خمینی نام دارد ، تجلی گر وصایای امام و کانون خمینی شناسی در کشور نیز باشد !

نماز جمعه خمینی شهر ، «  از بازگشت امام خمینی تا بازگشت امام مهدی (عج)  » ، 14 بهمن 1401 

************نمازجمعه 52*************

کرمانشاه با پیشینه گنجینه دفاع مقدس ، درخط مقدم جهاد تبیین بوده

و انقلاب را تا اتصال به انقلاب مهدی (عج) پاس خواهد داشت !

نمازجمعه کرمانشاه – 7 بهمن 1401  - «  از نهضت امام خمینی تا گام دوم امام خامنه ای » - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی 

 *********** 51 *********

طوفان انقلاب اسلامی ، شاه و ناپاکان را به غرب فراری داد

و در گام دوم انقلاب پادشاهان منطقه و امپراطوران جهانی را به جهنم خواهد فرستاد !

نمازجمعه نصیر شهر ، سالگشت ایام فرار شاه ، 30 دی 1401 ، از فرار شاه در طوفان انقلاب اسلامی ، تا فرار فرعونیان در گام دوم انقلاب اسلامی ، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*********** 50 *********

انقلاب اسلامی زن ایرانی را از محجوریت بیرون و کرامت بخشید و زنان آزاده در چله اول انقلاب خوش درخشیدند و در گام دوم انقلاب با الگوی فاطمی پرورش دهنده نسل زمینه ساز ظهورخواهند بود !

نمازجمعه حسن آباد فشاپویه ، میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن  ، " زن ، زندگی فاطمی ، زنان درگام دوم انقلاب " ، 23 دی ماه 1401 ،

*********** 49 *********

قم کانون مقوم قائم انقلاب بوده و هست و پرچمدار زمینه سازی ظهور قائم آل محمد خواهد بود و جهادتبیین گفتمان سازفرهنگ مهدوی (عج) درگام دوم انقلاب می باشد !

نمازجمعه شهر دماوند - 16 دی ماه 1401 مفهوم شناسی و روش شناسی جهاد تبیین  

*********** 48 *********

حماسه 9 دی نقطه عطف تجلی قله بصیرت ملت ایران بود و تداوم آن همچنان زداینده فتنه های جنگ شناختی است !

نماز جمعه شهر بندر ماهشهر ، 9 دی ماه ۱۴٠۱ ، راز و رمز نه دی ، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*********** 47 *********

جهاد تبیین فاطمی ، ضرورت نیاز پسا اعتشاشات اخیر بوده و بایستی مدارس ، مراکز دانشگاهی و صنوف با محوریت مصلی و شبکه مساجد صورت گیرد !

مصلای شهر نظرآباد کرج ، 2 دی ماه ۱۴٠۱ ، جهاد تبیین در پسا فتنه 1401 ، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*********** 46 *********

نماز جمعه ها بعنوان قلب فرهنگی شهرها ، با پیشتازی در پژوهش محوربودن ، قطب تپنده فرهنگی شهر در گام دوم انقلاب خواهند بود !

نمازجمعه شهر چهاردانگه – روز پژوهش – شرحی برجهاد تبیین و پژوهش درگام دوم انقلاب -  25  آذر 1401 ، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*********** 45 *********

نخستین بانوی جهادگر تبیین حضرت زهرا (س) بوده و لازمست همگان و بخصوص بانوان مکرمه با تاسی حفیفانه مجاهد تبیین باشند.!

نماز جمعه شهر جعفریه قم ، شرحی بر جهاد تبیین با تاسی از حضرت زهر (س) ، ۱۸ آذر ۱۴٠۱،

*********** 44 *********

حوادث پاییز ۱۴٠۱ تاثیر بمباران جنگ شناختی دشمنان بر مغزهای برخی جوانان را هویدا نمود و ضرورت عمل به جهاد تبیین را مضاعف کرد !

نمازجمعه محمد شهر کرج – 11 آذر1401 - « شرحی بر جهاد تبیین و رسالت ما در حوادث پاییز 1401 » 

*********** 43 *********

بسیج یک نیروی عظیم ولایت مدار خدوم مقتدر بوده و بسیجیان بصیر پیشگام جهاد تبیین و آماده آزاد سازی قدس درگام دوم انقلاب و مبارزه با امریکای جنایتکارند !

نمازجمعه صبا شهر – 4 آذر1401 -  « شرحی بر جهاد تبیین و رسالت بسیجیان در گام دوم انقلاب » 

*********** 42 *********

اکثریت ملت دغدغه آرمانهای انقلاب و مدیریت انقلابی ، بخشی از مردم دغدغه مشکلات ، غربگدایان دغدغه کسب قدرت به هر قیمت ، آشوب گران قصد براندازی و دشمنان قصد تجزیه ایران قوی را دارند !

نماز جمعه مهر شهر کرج -  20 آبان ماه ۱۴٠۱ - « شرحی بر جهاد تبیین و بیان حوادث روز »

***********41***********

۱۳ آبان سه رویداد تحول آفرین تاریخ انقلاب اسلامی بوده و مقدمه ای بر فرو ریختن هیمنه امریکا بود ، که نوید شکست امریکا در گام دوم انقلاب را بهمراه خواهد داشت !

مقابل مصلی گرمسار ، ۱۳ آبان ۱۴٠۱ ، روز ملی مبارزه با استکبار  ، « تهدیدات امریکا و رسالت ما در گام دوم انقلاب در برابر دشمنان »

***********40*********** 

سیستان و بلوچستان مظهر وحدت ایران اسلامی بوده، و لازمست درگام دوم انقلاب بعنوان الگوی وحدت مذاهب اسلامی در جهان اسلام ایفای نقش نماید!

  نمازجمعه شهر زاهدان  – 29  مهر 1401 - صلح امام حسن (ع) -«  شرحی بر جهاد تبیین با نگرشی بر صلح امام حسن (ع) تا  گام دوم انقلاب اسلامی »

 

***********39***********

گام دوم انقلاب زمینه ساز ظهور عظمای ولایت و بستر ساز دولت مهدوی (عج) است وحفظ جمهوری اسلامی بعنوان بزرگترین معروف تکلیف اساسی منتظران ظهور میباشد !

نمازجمعه شهر باغستان  –  15  مهر 1401 -   سالروز  آغاز امامت امام مهدی (عج) - «  امامت امام مهدی و گام دوم انقلاب اسلامی»

***********38*********** 

استان البرز الگوی موفق نظام امام و امت استانی بوده و شهر کرج نیز باید به الگوی نظام مدیریت شهر اسلامی در تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب مبدل گردد !

نمازجمعه شهر کرج   –  8  مهر 1401 -   نهمین سالروز حکم رهبر انقلاب مبنی بر انتصاب نماینده ولی فقیه در استان البرز - « نمازجمعه شهر ؛ تجلی نماد رابطه بی بدیل امام و امت با نگرشی بر جهاد تبیین »

***********37***********

شهر نائین با سابقه معماری غنی ، شایسته است پیشگام در ترویج سبک زندگی اسلامی

و مروج ارزشهای دفاع مقدس در گام دوم انقلاب گردد !

نمازجمعه شهر نایین  – ۱ مهر 1401 -  سالروز دفاع مقدس - « فرهنگ دفاع مقدس با نگرشی بر جهادتبیین در گام دوم انقلاب »

**********36***********

اسلام آباد غرب نقش بی بدیلی در دوران دفاع مقدس داشته و شایسته است در ایام اربعین حسینی بعنوان شهر راهیان کربلائی و کانون پشتیبانی این نهضت جهانی درگام دوم انقلاب واقع گردد!

نمازجمعه شهر اسلام آباد غرب – 25 شهریور 1401 – 

روز قبل از اربعین حسینی  -  «  اربعین حسینی و  رسالت عاشقان حسینی مبتنی بر جهاد تبیین در گام دوم انقلاب اسلامی »  

***********35************

اربعین حسینی ، بزرگترین رزمایش جهانی آمادگی لشکریان منتظر امام مهدی (عج) بوده

و والاترین ظرفیت جهادتبینی امت جهانی را داراست ! 

نمازجمعه شهر ماهدشت  – 18 شهریور 1401 – در هنگامه اعزامهای زائران اربعین حسینی  -  « شکوه اربعین و فرصت های جهاد تبیینی »

***********34************

اربعین حسینی ، رود خروشان پاک کنندگی دلهای محبین و سیل بنیان کن فتنه های دشمنان بوده  و زمینه ساز تشکیل امت واحده در گام دوم انقلاب خواهد بود !

نمازجمعه شهر اشتهارد (کرج) – 11 شهریور 1401 – در استانه اربعین حسینی  -  « اربعین حسینی و فتنه‌ های صدر اسلام تا فتنه های صدر عراق »

***********33************

مهمترین میوه شیرین انقلاب ؛ تغییر دولت ستم شاهی به جمهوری اسلامی بوده و در گام دوم انقلاب ؛

بایستی بسرعت آفت زدایی شده و بستر ساز دولت جهانی مهدوی (عج) گردد !

 

نمازجمعه شهر گرمدره (کرج) - 4 شهریور 1401 - هفته دولت : « نگرشی بر بیانیه گام دوم انقلاب و مشخصه های ادارات تراز گام دوم انقلاب اسلامی» 

***********32************

کودتای ننگین 28 مرداد تلخ ترین پیامدهای قرن را برای ملت بهمراه داشت و انقلاب اسلامی نه تنها کشور را از ضلالت نجات داد، بلکه به اوج سعادت و نور رسانده و جهانی شدن را در گام دوم انقلاب رقم خواهد زد !

نمازجمعه شهر بابل (مازندران) - 28 مرداد 1401 - « عبرتهای کودتای 28 مرداد 1332 ، با نگرشی به جهاد تبیین در گام دوم انقلاب »

***********31************

نهضت حسینی و انقلاب اسلامی تاثیرات متقابلی بر یکدیگر داشته و هر دو راستای اسلام ناب محمدی

و زمینه ساز ظهور و قیام امام مهدی اند !

نمازجمعه شهرکوهسار (کرج) - 21 مرداد 1401 - « تاثیر متقابل نهضت حسینی و انقلاب اسلامی ، با نگرشی به جهاد تبیین در گام دوم انقلاب »

***********30************

مراسم عزاداریهای عاشورای حسینی بایستی

همه اهداف نهضت امام حسین (ع) را درگام دوم انقلاب اسلامی تبلور بخشند.

نماز جمعه شهر تودشک ( اصفهان ) - 14 مرداد 1401 

در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی  -  «از نهضت عاشورا ، تا گام دوم انقلاب ؛  بانگرشی به جهاد تبیین و مسایل روز »

***********29************

شهر تاریخی ( پیشینه معبد آناهیتا و...) و مذهبی ( امامزاده ابراهیم و شهدای والامقام ) کنگاور ؛

قابلیت مبدل شدن به قطب گردشگری تعالی بخش درگام دوم انقلاب را داراست !

نماز جمعه شهر کنگاور  ( کرمانشاه ) - 7 مرداد 1401

در استان ورود به محرم : « از نهضت امام حسین ع، تا گام دوم امام خامنه ای ؛ بانگرشی به جهاد تبیین و مسایل روز »

***********28************

غدیر استمرار سلسله نبوت در سلسله امامت بوده

و ولایت فقیه ثمره و تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است .

نماز جمعه شهر جدید هشتگرد ( مهستان )  - 24 تیر 1401 - بمناسبت عید غدیر  : از غدیر علوی تا غدیر انقلاب اسلامی

***********27************

جهاد تبیین موتور پیشران کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب

جهت مصون سازی در برابر همجمه های جنگ شناختی دشمنان است !

نماز جمعه  شهر جدید پرند ( تهران)  - 17 تیر 1401  - چیستی و چرایی جهاد تبیین در گام دوم انقلاب اسلامی

***********26************

برچیده شدن طومار نظام سلطه امریکا برجهان با زوال حقوق بشر امریکایی نزدیک بوده

و حقوق بشر انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب جهانی خواهد شد.

نمازجمعه ورامین  ( تهران) - 10 تیر 1401 -  به مناسبت روز افشای حقوق بشر امریکایی  : زوال حقوق بشر امریکایی در گام دوم انقلاب

***********25************ 

جهاد تبیین ، موتور پیشران کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب

در برابر امواج تهدیدات نرم دشمنان خارجی و داخلی است !

نمازجمعه شهرقدس  (تهران ) - 27 خرداد ۱۴۰۱ - شرحی بر جهاد تبیین در گام دوم انقلاب 

***********24************ 

پرند ، شهر محصول بعد از انقلاب باید حاوی مشخصه های شهردوران انقلاب اسلامی

و بخصوص مسجد محوری درگام دوم انقلاب باشد و زمینه های جلوه گری سبک غربی نباید میسر باشد !

نمازجمعه شهر پرند  (تهران ) - 20 خرداد 1401  - میلاد رضوی و گام دوم انقلاب اسلامی

***********23************ 

سیمای شهر زادگاه امام خمینی باید تجلی گر ابعاد زندگی امام خمینی

و نماد نهضت امام (ره) در گام دوم انقلاب بوده و قطب خمینی شناسی در جهان گردد !

نمازجمعه شهر خمین ( مرکزی) - 13 خرداد 1401 -  سالگرد رحلت امام خمینی  - ازنهضت امام خمینی تا گام دوم امام خامنه ای 

************22*********** 

گام دوم انقلاب اسلامی درامتداد جهاد علمی و فرهنگی امام صادق (ع) می باشد .

 مصلی شهرستان ازنا  ( لرستان )  -در روز جمعه 6 خرداد 1401 - شهادت امام صادق (ع) - از نهضت امام صادق (ع) تا گام دوم انقلاب اسلامی

************21*********** 

سبک زندگی رمضانی مولد و مقوم سبک زندگی گام دومی است !

در نماز جمعه آبسرد دماوند ( تهران ) -  15 اردیبهشت 1401 -  عید فطر - سبک زندگی رمضانی و سبک زندگی گام دومی

************20************ 

حوادث تاریخی دوران امام علی (ع) دارای شدید ترین بی بصیرتی های مسلمین بوده ،

و برای دوران جمهوری اسلامی عبرتها و عرصه وسیعی برای جهاد تبیین در گام دوم انقلاب دارد .

در نمازجمعه حسن اباد فشاپویه  (تهران ) - 2 اردیبهشت 1401  - شهادت امام علی (ع) - از جکومت علوی تا گام دوم  خامنه ای

************19************ 

گام دوم انقلاب اسلامی ، درتکاپوی جبران سیزده قرن حکمرانی ناصالحان

و ترسیم افق درخشان آینده انقلاب اسلامی است !

نمازجمعه باقرشهر ( تهران ) - 26 فروردین 1401 - میلاد امام حسن (ع) - از صلح امام حسن (ع) تا گام دوم انقلاب 

************18************ 

ماه رمضان فرصت بی نظیر در اصلاح سبک زندگی و زمینه ساز تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب است !

سخنرانی در نماز جمعه شهر دماوند ( تهران ) - 19 فروردین 1401 - اغاز ماه رمضان  - سبک زندگی اسلامی درگام دوم انقلاب 

************17************ 

روز ولادت جمهوری اسلامی والاترین عید ملی ، میلاد نخستین حکومت الهی ثمره انقلاب اسلامی

و سرآغاز حکومت جهانی مستضعفین درگام دوم انقلاب است !

 نمازجمعه شهر ملارد ( تهران ) -  12 فروردین 1401  - به مناسبت روز جمهوری اسلامی : کارگزاران جمهوری اسلامی در گام دوم انقلاب 

************16************ 

بهار گام دوم انقلاب اسلامی ؛ زمینه ساز بهار مهدوی (عج)  

 پیش از خطبه های نماز جمعه علی اباد گرگان در سال 1401 - 5 قروردین 1401 - بهار طبیعت و بهار انقلاب اسلامی

************15************ 

گام دوم انقلاب در امتداد نهضت مهدویت و تسهیل گر و زمینه ساز ظهور مهدویست!

 نمازجمعه  رودهن و آبعلی ( تهران )  - روز نیمه شعبان  - 27 اسقند 1400 - از میلاد امام مهدی تا زمینه سازی حکومت مهدوی در گام دوم انقلاب

************14************ 

جهاد تبیین مقوم فراگیری راهبردهای 7 گانه گام دوم انقلاب با راهبری فرمانده قرارگاه فرهنگی نمازجمعه می باشد .

نمازجمعه شهر رباط کریم  ( تهران)  - 20 اسفند 1400 = نقش جهاد تبیین در گام دوم انقلاب اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/12/21/%D8

-************13************ 

»اسلام شهر» اسما و عملا قابلیت الگوی شهر اسلامی در گام دوم انقلاب را

براساس »تـوصیه هفتم رهبر انقلاب مبنی سبک زندگی اسلامی« دارا ست!

نمازجمعه اسلام شهر ( تهران ) - 6 اسفند 1400 - سبک  زندگی اسلامی درگام دوم انقلاب 

http://www.isarpress.ir/?p=9371

************12************

ستاد نمازجمعه بایستی بعنوان ستادمردمی ؛ مطالبه گرتحقق گام دوم انقلاب باشد!

 نمازجمعه شهر چهار دانگه  (تهران ) -   29 بهمن 1400 - ابعاد گام دوم انقلاب اسلامی

http://www.isarpress.ir/?p=9259

************11************

شهر تعالی بخش درگام دوم انقلاب با محوریت امام جمعه بعنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر است .

 نماز جمعه  شهر ملایر  ( همدان ) - نماز جمعه قرارگاه و قلب فرهنگی شهر - 15 بهمن 1400 

http://www.isarpress.ir/?p=9042

************10************

بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب در سال سوم چراغ فروزان آینده

 نمازجمعه کرج -  8 بهمن 1400  - گام دوم انقلاب در سومین سال صدور بیانیه گام دوم

گنجینه فشارکی ها :  https://javadfesharaki.blog.ir/1400/11/09/%D8%

************9************

تحلیل انتخابات خرداد1400 و انتظارات از دولت منتخب در گام دوم انقلاب

 نمازجمعه ورامین  - 11 تیر 1400 - تحلیل انتحابات 1400 در شرایط کرونا

  http://javadfesharaki.blog.ir/1400/04/11/

************8************

 .از : " بهار طبیعت"، تا : "بهار انتخابات 1400 " 

 مصلی شهر کوهپایه اصفهان در 13 فروردین 1400  - روز جمهوری اسلامی : دستاوردهای جمهوری اسلامی 

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/01/17/%D8%A7%D8

************7************

ضرورت “پشتیبانی” و “مانع زدایی” مسئولان از کوچکترین کارگاه خانگی تولیدی تا بزرگترین کارخانه “تولیدی”

 نماز جمعه شهر سجزی  ( اصفهان ) در شروع سال 1400 - درسهای بهار طبیعت در زندگی  

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/01/11/%D8%B6%D8%B1%D

************6************

دستاوردهای چله اول انقلاب و راهبردهای رهبر انقلاب براساس بیانیه گام دوم انقلاب

چهارشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۹، ۰۹:۵۰ ب.ظ

درمصلی آرادان ( سمنان ) - مسجد جامع شهر 

 با حضور حجت الاسلام 'جلیل شریفی نیا' ؛ امام جمعه  شهر آرادان و مردم شریف آرادن  - دستاوردهای انقلاب اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1399/11/15/%D8%AF%D8%B3%D8%

************5************

چالشهای چله اول انقلاب وراهبردهای  گام دوم انقلاب براساس بیانیه گام دوم انقلاب

 در مصلی گرمسار  ( سمنان ) مسجد جامع گرمسار- به امامت حجت الاسلام سیدعلیرضا آرامی امام جمعه گرمسار- ۱۳بهمن ۱۳۹۹ - گام  دوم انقلاب  اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1399/11/15/%DA%86%D8%A7%D

************4************

تببین مولفه های قدرت ملی ؛ و ضرورتها و الزامات مجلس شایسته همگام با انقلاب در گام دوم انقلاب

 

نماز جمعه شهر کرج - بهمن 1398 

با موضوع  تببین مولفه های قدرت ملی ؛ و ضرورتها و الزامات مجلس شایسته همگام با انقلاب در گام دوم انقلاب

https://paydarymelli.ir/fa/news/56649/%D8

************3************

دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی 

در حوزه منطقه ای ؛ با تاکید بر تاثیر بر روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه و افق های پیش رو

   سخنرانی در مصلی زینبیه سوریه - بهمن 1397

https://javadfesharaki.blog.ir/1397/11/25/%D8%B3%D8%AE%D

************2************

دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی  و رسالت سازمانها و نهادها

 نمازجمعه کرج در مصلی کرج  جمعه, ۱۴ دی ۱۳۹۷ 

https://javadfesharaki.blog.ir/1397/10/14/%D8%B3%D8%

************1************

ابعاد فاجعه منای  سال 1394 

Related image

 نماز جمعه کرج - بمناسبت سالگرد واقعه غمبار منا در حج  - 19 شهریور 1395

https://javadfesharaki.blog.ir/1397/02/31/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A%D8%

*********** - *************

************************

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در مساجد کشور

 

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/08/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-

************************

سخنرانی در همایشها و مراکز دیگر :

https://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/

************************

************************************

بیش از 620 یادداشت  منتشر شده  :

https://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87%202

********************************************

220 مطلب با موضوع «سخنرانی-سیدجوادهاشمی فشارکی» ثبت شده :

https://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/

*****************

فعالیتهای دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/12/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

*****************

فعالیتهای علمی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در خصوص معماری و شهرسازی اسلامی

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/10/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

*****************

فعالیتهای دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در خصوص دفاع مقدس و مقاومت

https://javadfesharaki.blog.ir/1400/09/13/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D9%82%D8%AF%D8%B3-%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AA

*****************

670 عنوان یادداشت منتشر شده در سایتهای خبری و جراید :

https://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87%202

*****************

•     سوابق : 
http://javadfesharaki.blog.ir/page/Resumes

*****************

•    فعالیتها در زیر ارائه شده :
http://javadfesharaki.blog.ir/page/2S

*****************

•    فهرست کتب منتشر شده :


http://javadfesharaki.blog.ir/page/کتب-هاشمی-فشارکی

*****************

•    چکیده اطلاعات کتب :
http://javadfesharaki.blog.ir/category/کتب-سید-جواد-هاشمی-فشارکی/

*****************

•    پایان نامه های دفاع شده : 
http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C

*****************

•    مقالات پذیرفته شده در نشریات و ارایه شده در همایشها  :
•    http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/

*****************

•     یادداشت های انتشاریافته در نشریات و خبرگزاریها :                               
http://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87

*****************

•    ادامه یادداشتهای منتشر شده در رسانه ها:  
http://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87%202

*****************

•     اختراعات ثبت شده :     
   http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C/
  *****************       

    •      سخنرانی ها 


http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C

*****************

•    مصاحبه ها :
http://javadfesharaki.blog.ir/category/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C

*****************

****************************** 

برخی از سخنرانی های قبلی  : 

 ( روی عنوان بزنید صفحه آن باز شده و می توانید متن انرا مطالعه بفرمایید )

*************************** 

خروش مردم انقلابی شهرستان آمل در یوم الله ۲۲ بهمن ۱۴۰۱

سخنرانی در مراسم راهپیمایی 22 بهمن 1401 شهر آمل ، 

*************************** 

مسجدی که نامش بقیه الله (عج) میباشد ، شایسته است بستر ساز محله اسلامی منتظر مهدوی (عج) در گام دوم انقلاب اسلامی باشد !

مسجد بقیه الله (عج) نارمک  "تاثیر متقابل انقلاب اسلامی و مساجد و رسالت اهل مسجد در گام دوم انقلاب "  ، 13 بهمن 1401 ، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*************************

انقلاب اسلامی ماهیت امپرطورهای سلطه گر را آشکار و دشمنی های آنها با اسلام ناب محمدی علنی گشت ! / اسلام ستیزی غرب از روی استیصال غربی در مواجه با فراگیری اسلام ناب محمدی ... است !

هیات شهدای گردان مقداد ، تحلیلی بر اسلام ستیزی غرب و انقلاب اسلامی ، 9 بهمن 1401 ، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی 

***************

معماری اسلامی مغفول مانده است/به دنبال بازنگری در مبانی نظری دروس معماری هستیم

هاشمی فشارکی در گفت‌وگو با خبرگزاری بسیج:

خبرگزاری بسیج ، 23 آذر 1401 ، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

******************************************

چهار بانوی صدر اسلام ، پیشتاز در جهاد تبیین بوده و بهترین الگوی بانوان مومن انقلابی درگام دوم انقلاب هستند !

معاونت مهندسی ستاد کل سپاه پاسداران ، شرحی بر مصادیق جهاد تبیین توسط چهار بانوی صدر اسلام (س) ، 20 آذر ۱۴٠۱

*************************

نخستین بانوی جهادگر تبیین حضرت زهرا (س) بوده و لازمست همگان و بخصوص بانوان مکرمه با تاسی حفیفانه مجاهد تبیین باشند.!

نماز جمعه شهر جعفریه قم ، شرحی بر جهاد تبیین با تاسی از حضرت زهرا (س) ، ۱۸ آذر ۱۴٠۱،

********************************

بکارگیری ازعلوم و فن آوری های روز ، توام با خلاقیت و معنویت رزمندگان ، موتور پیشران شتاب دهنده دفاع مقدس درتغییر موازنه قوا در جبهه های نبرد بود !

همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس -  15 آذر 1401 - موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

******************************

از مدیران شهری و مهندسان ساختمان انتظار میرود به تعهدات قانونی خویش اهتمام ورزند .

جلسه چهارم شورای عتلای معماری و شهر  در سال 1401 – دبیر شورای اعتلا – 9 آذر 1401

************************************

شهدای شاهچراغ ، چهل چراغ فروزان حقایق نظام اسلامی بوده و سند سیه رویی دشمنان داخلی و خارجی در حوادث پاییز ۱۴٠۱ هستند !

"تحلیل حوادث پاییز 1401 و فاجعه تروریستی شاهچراغ " - هیات شهدای گردان مقداد - 13 آذر ۱۴۰۱

******************************

حوادث پاییز ۱۴٠۱ تاثیر بمباران جنگ شناختی دشمنان بر مغزهای برخی جوانان را هویدا نمود و ضرورت عمل به جهاد تبیین را مضاعف کرد !

نمازجمعه محمد شهر کرج – 11 آذر1401 - « شرحی بر جهاد تبیین و رسالت ما در حوادث پاییز 1401 » - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**************************************

خطبه های حضرت زینب (س) الگوی جهاد تبیین زمانه ماست و فرهنگ زینبی ، بایستی فراگیر و فرهنگ سازی شود !

مسجد جامع جعفریه  –  9 آذر 1401  –  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

********************************

توسعه های آتی حرم رضوی بایستی براساس طرح جامع ۵٠ ساله و گسترش فضای زیارتی برمبنای سند راهبردی در افق بلندمدت باشد!

طرح مسقف کردن صحن حرم رضوی ، شرکت عمران آستان رضوی ، 8 آذر 1401

*********************************************

شجره طیبه مولود انقلاب با دستاوردهای بی بدیل اش ، سبب رشد شتابان کشور و امنیت ملی شده و بسیج با پشتیبانی سپاه ، پیشتازتحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی خواهد بود !

معاونت مهندسی ستاد کل سپاه پاسداران  - 6 آذر  ماه 1401 - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*******************************

جهاد تبیین ، واجب فوری همگانی بوده و رسالت بسیج تسهیل گری تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی و زمینه سازی ایجاد تمدن نوین اسلامی است !

مسجد قدس ( خیابان پیروزی )  – مغرب  5 آذر 1401  –  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*******************************************

دستاوردهای بسیج ، بی بدیل بوده ، رسالت بسیج تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی است !

مسجد جامع جعفریه  – ظهر  5 آذر 1401  –  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**************************************************

بسیج یک نیروی عظیم ولایت مدار خدوم مقتدر بوده و بسیجیان بصیر پیشگام جهاد تبیین و آماده آزاد سازی قدس درگام دوم انقلاب و مبارزه با امریکای جنایتکارند !

نمازجمعه صبا شهر – 4 آذر1401 - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*************************************

پیش کسوتان مهندسی حامل گنجینه ای از تجارب علوم و فنون بوده ، که لازمست در ارتقای امور در گام دوم انقلاب بهره گیری شود!

مجتمع هویزه – سوم آذر 1401  - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

****************************************

زیرساختهای بوستانهای محلات بایستی قابلیت بهره برداری در شرایط بحران را نیز برخوردار باشد !

 

بوستان دومنظوره – 1 آذر 1401 – سازمان پدافند  - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***********************

 

بهره گیری از علم اکتسابی و بعلاوه تجربه و فناوری ابداعی بهمراه ایمان و توکل عامل موفقیت های بی بدیل و درخشان در دفاع مقدس بود !

نقش علم و فناوری در دفاع مقدس با محوریت مهندسی رزمی و پدافند غیرعامل - ۳٠ آبان ۱۴٠۱

***********************

رسالت شورای اعتلای معماری و شهر با رصد وضعیت بدنبال اصلاح امور مهندسی در راستای گام دوم انقلاب است !

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی   - 28 ابان ماه 1401 

***********************

هسته های ملی تخصصی و کارگروه های استانی ، شبکه ای گسترده در مطالبه گری مسایل اساسی انقلاب از سازمانهای مسئول از ظرفیت بالایی برخوردار می باشد !

نشست مجازی  28 -08 -1401

***********************

انقلابی که دشمنان در آن می دمند، یک هزارم انقلاب ۵۷ هم نیست ! انقلاب اسلامی بی بدیل بوده، پایداراست و به ظهور حضرت حجت (عج) متصل میشود !

معاونت مهندسی ستاد کل سپاه پاسداران  - 28 ابان ماه 1401 - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***********************

مرکز کنترل زیرساخت حوزه انرژی ، مغز آن مرکز بوده و بایستی همواره کاملا امن و پایدار در برابر تهدیدات باشد !

نشست بررسی مطالعات طراحی مرکز کنترل زیرساخت حوزه انرژی  -  7 ابان 1401 - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***********************

نیروی انتظامی ستون فقرات نظم و امنیت جامعه بوده و در آشوبهای اخیر بهمراه بسیجیان ، فتنه بزرگ دشمنان را خنثی کرد !

مرکز انتظامی شهرستان چابهار - صبح پنج شنبه ۵ ابان ۱۴٠۱ -  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***************************************************

مقاومت ، راهبرد انقلاب اسلامی در برابر تهدیدات بوده و شکست دشمنان در گام دوم انقلاب اسلامی را بهمراه دارد !

ناحیه مقاومت شهر کنارک -  ۴ آبان ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**********************************************************

سپاه ، حافظ و صیانت کننده انقلاب اسلامی در برابر همه تهدیدات دشمن درگام دوم انقلاب بوده و بالاترین و والاترین تراز قدرت نظامی توحیدی در جهان می باشد !

سپاه شهرستان چابهار -  ۴ آبان ۱۴٠۱ -

**********************************************

پایگاه دریایی خط مقدم دفاع دریایی کشور در برابر تهدیدات دشمن و نشانه اقتدار کشور است !

پایگاه دریایی مستقل امام علی (ع) شهرستان چابهار -  ۴ آبان ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***********************************************

مرکز هوایی نقش محوری در دفاع از منطقه در برابر تهدیدات محتمل دشمنان داشته و بایستی زیرساختهای آن امن و پایدار باشد !

مرکز هوایی در حومه اصفهان -  ۱۶ مهر ۱۴٠۱  - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**************************************************

تاب آورسازی زیر ساختهای شهری در برابر آشوبهای احتمالی بایستی الزامی شود !

نشست شورای پژوهش فراجا  -  ۳٠ مهر ۱۴٠۱ -  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

****************************************************

جهاد تبیین استمرار جهاد دفاع مقدس در حوزه جنگ شناختی بوده و تکلیف همگانی است !

معاونت مهندسی و پدافند غیر عامل سپاه پاسداران  – 1 ابان ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**********************************************

سیستان و بلوچستان مظهر وحدت ایران اسلامی بوده، و لازمست درگام دوم انقلاب بعنوان الگوی وحدت مذاهب اسلامی در جهان اسلام ایفای نقش نماید!

نماز جمعه شهر زاهدان - 29 مهرماه ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

********************************************************************************

رسالت هیات تراز انقلاب ، مروج اسلام ناب محمدی و پرورش جوانان مومن انقلابی بعنوان مدیران تمدن ساز نوین اسلامی درگام دوم انقلاب اسلامی است !

هیات محبان الحسین (ع) - 27 مهر 1401

*******************************************

ظرفیت های تجربه و خبرگی پیش کسوتان میتواند موتور به تحرک در آوردن بخشهای جمود ادارات در گام دوم انقلاب باشد !

نشست مسولان کانون های پیش کسوتان تهران - 26 مهر 1401

****************************************

در برنامه هفتم توسعه کشور ، زیرساختهای شهر و روستاها و بناهای آن ها بایستی مقوم سبک زندگی اسلامی ایرانی درگام دوم انقلاب باشد !

نشست هسته معماری و شهراسلامی ، 25 مهر 1401 ، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

****************************************

عصاره حکومت نبوی در عصر حاضر در جمهوری اسلامی تجلی پیدا کرده است و بزرگترین معروف در حراست و صیانت از چنین نظامی است !

مسجد جامع جعفریه -   21 مهر ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

***********************************************

بررسی ملاحظات پدافند غیرعامل در ساخت مراکز درمانی پرجمعیت و ارایه راهکار

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام - 21 مهر 1401 - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

**********************************

ساحت علم و مراکزآموزشی بایستی از آلودگی ها پاک بوده و پاکیها را دنبال کنند . که همانا تلاش و جهاد علم نافع و پژوهش های موررد نیاز کشور در گام دوم انقلاب اسلامی است !

دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی ، آغاز سال تحصیلی جدید ، کلاس درس 

**********************************

سبک زندگی اسلامی زیر بنای ایجاد تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب بوده و بایستی عوامل و شاخصه های آن در تمامی حوزه های زندگی ملاک برنامه ریزی و عمل نهادهای مرتبط قرار گیرد !

 نشست جمعیت ترویج سبک زندگی اسلامی در روزپنجشنبه  ۱۴ مهر  ۱۴٠۱

************************************

استان البرز الگوی موفق نظام امام و امت استانی بوده و شهر کرج نیز باید به الگوی نظام مدیریت شهر اسلامی در تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب مبدل گردد !

نمازجمعه شهر کرج   –  8  مهر 1401 -   نهمین سالروز حکم رهبر انقلاب مبنی بر انتصاب نماینده ولی فقیه در استان البرز - « نمازجمعه شهر ؛ تجلی نماد رابطه بی بدیل امام و امت با نگرشی بر جهاد تبیین »

**********************************

تکلیف دانش آموزان ، عمل به وصایای شهدای دانش آموز و تولید علم و هنر متعهد درگام دوم انقلاب اسلامی است !

زنگ مدرسه و بازگشایی مدارس ، 2 مهر 1401 ، هنرستان سمیه تهران ، نقش دانش اموزان دفاع مقدس و  رسالت آنان

**********************************

رسالت عاشقان حسینی اعتلا بخشی شور و شعور اربعین حسینی است !

اربعین حسینی و رسالت  - مسجد جامع جعفریه تهران نو  -  22 شهریور ۱۴٠۱

**********************************

اربعین حسینی ، بزرگترین رزمایش جهانی آمادگی لشکریان منتظر امام مهدی (عج) بوده و والاترین ظرفیت جهادتبینی امت جهانی را داراست ! سخنرانی در پیش از نمازجمعه

نمازجمعه شهر ماهدشت – 18 شهریور 1401 –  در شور اعزامهای اربعین حسینی  -  شکوه اربعین و فرصت های جهاد تبیینی

**********************************

اربعین حسینی ، رود خروشان پاک کنندگی دلهای محبین و سیل بنیان کن فتنه های دشمنان بوده  و زمینه ساز تشکیل امت واحده در گام دوم انقلاب خواهد بود !سخنرانی در پیش از نمازجمعه

نمازجمعه شهر اشتهارد (کرج) – 11 شهریور 1401 – در استانه اربعین حسینی  -  « اربعین حسینی و فتنه‌ های صدر اسلام تا فتنه های صدر عراق »

دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی

**********************************

رسالت ما ؛ تطبیق شرایط نهضت حسینی با شرایط فعلی جهان و الگو گیری و پیاده سازی اهداف آن در گام دوم انقلاب است !

معاونت مهندسی ستاد کل سپاه پاسداران – 6 شهریور 1401 - « نهضت حسینی و رسالت ما  »

**********************************

مهمترین میوه شیرین انقلاب ؛ تغییر دولت ستم شاهی به جمهوری اسلامی بوده و در گام دوم انقلاب ؛ بایستی بسرعت آفت زدایی شده و بستر ساز دولت جهانی مهدوی (عج) گردد !سخنرانی در پیش از نمازجمعه

 بازخوانی رسالت های نمازجمعه در گام دوم انقلاب اسلامی

نمازجمعه شهر گرمدره (کرج) – 4 شهریور 1401 – هفته دولت  -  « نگرشی بر بیانیه گام دوم انقلاب و مشخصه های دولت تراز گام دوم انقلاب اسلامی »

********************************************** 

سیاحت و تفریح ممدوح ، تعالی بخش و هدفدار و تکلیف محور است !

مجتمع کوثر بابلسر، ۲۹ مرداد ۱۴٠۱، رسالت و وظیفه در فضاهای سیاحتی و تفریحی

********************************************** 

رویکرد تقویت کیفی و اثر بخشی بجای تاکید بر افزیش کمی در برنامه های شهرداری

نشست فرهنگی - شهرداری منطقه 13 تهران – 2 شهریور 1401

********************************************** 

امام سجاد (ع) با جهاد تبیین ؛ جنگ روایتهای دشمن را مغلوب کرده و موجب بیداری عمومی گشته و حقایق نهضت عاشورا را به نسلهای بعد منتقل کردند .

جهاد تبیین در نهضت پسا کربلای امام سجاد (ع)  - مسجد جامع جعفریه تهران نو  -  31 مرداد ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

********************************************** 

وادی مقدس؛ تأملی در چیستی و ساخت حرم‌های شریفه؛ بررسی مسابقه طراحی حرم ائمه بقیع(ع)

حوزه هنری انقلاب اسلامی ؛ وادی مقدس ، 31 مرداد 1401 ، دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی؛  

********************************************** 

زهر مهلک امریکا با کودتای ننگین ۲۸ مرداد ، ۲۵ سال کشور را به هلاکت و ضلالت برد و عبرتها و آموزه های بسیاری دارد !

مجتمع کوثر بابلسر، ۲۸ مرداد ۱۴٠۱، عبرتهای کودتای ۲۸ مرداد 

********************************************** 

کودتای ننگین 28 مرداد تلخ ترین پیامدهای قرن را برای ملت بهمراه داشت و انقلاب اسلامی نه تنها کشور را از ضلالت نجات داد، بلکه به اوج سعادت و نور رسانده و جهانی شدن را در گام دوم انقلاب رقم خواهد زد !

نمازجمعه شهر بابل (مازندران) - 28 مرداد 1401 - « عبرتهای کودتای 28 مرداد 1332 ، با نگرشی به جهاد تبیین در گام دوم انقلاب »

********************************************** 

مهمترین هدف نهضت حسینی برقراری حکومت اسلامی بوده ؛ و قیام امام مهدی (عج) علاوه بر منتقم خون شهدا ؛ و برپاکننده آخرین حکومت اسلامی در جهان خواهد بود !

مسجد جامع جعفریه تهران نو  - 25 مرداد ۱۴٠۱ 

**********************************************

نهضت حسینی و انقلاب اسلامی بر محور اسلام ناب ؛ تاثیرات مستقیم متقابلی بر یکدیگر داشته

و امتداد آن گام دوم انقلاب اسلامی بوده و بستر ساز ظهور مهدوی است !

مسجد جامع جعفریه تهران نو  - 23 مرداد ۱۴٠۱  

*****************************************************

رسالت همگانی در قبال شهدا دارای سطوح مختلفی است /

فرهنگ ایثار و مقاومت بایستی درجامعه فراگیر گردد ، تا آینده درخشان کشور را بیمه نماید !

مراسم تشیع شهید گلنام - « رسالت ما در قبال شهدا»- مسجد حضرت ولیعصر (عج) نارمک تهران -20 مرداد1401

*****************************************************

هیئات و تکایای عزاداری ، پرشور کننده فصل اقامه عزای حسینی بوده

و رسالت آنان همگامی با گام دوم انقلاب اسلامی و زمینه ساز ظهور مهدوی است !

حسینیه دوطفلان حضرت مسلم - ۱۹ مرداد ۱۴٠۱ - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

*****************************************************

مراسم عزاداریهای عاشورای حسینی بایستی همه اهداف نهضت امام حسین (ع) را

درگام دوم انقلاب اسلامی تبلور بخشند.

نماز جمعه شهر تودشک - 14 مرداد 1401 

****************************************

طوفان اندیشه در نخستین جلسه شورای اعتلای معماری و شهر با حضور برخی مسولین و اساتید مرتبط

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی دبیر شورای اعتلای معماری و شهر در نخستین جلسه شورا ،  12 مرداد 1401 

******

از قصور مدیران شهری و مهندسان ساختمان گلایه داریم . ودیگر قابل پذیرش و توجیه نیست.

 دبیر شورای اعتلای معماری و شهر:

****************

ارتقای فرهنگ اسلامی شهروندان، زمینه ساز شکل گیری تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب بوده ، و مبین نقش بسیار مهم شورای فرهنگ عمومی شهر است!

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر کنگاور - 8 مرداد 1401

*****

رسالت عزاداران حسینی ؛ ترویج اهداف انقلاب اسلامی در راستای جهانی شدن نهضت حسینی است !

مسجد صاحب الزمان (عج)  شهرکنگاور - جمعه 7 مرداد 1401

******

شهر تاریخی ( پیشینه معبد آناهیتا و...) و مذهبی ( امامزاده ابراهیم و شهدای والامقام ) کنگاور ؛

قابلیت مبدل شدن به قطب گردشگری تعالی بخش درگام دوم انقلاب را داراست !

نماز جمعه شهر کنگاور - 7 مرداد 1401 

******

مسجد تراز گام دوم انقلاب اسلامی ؛ جهاد تبیین محور بوده و محیی اسلام ناب در تداوم نهضت حسینی (ع) می باشد .

مسجد امام رضا علیه السلام حکیمیه تهران - 5 مرداد 1401

******

رسالت شیعیان در بزرگترین عید اسلامی بسیار حساس و تعیین کننده در فراگیری حرکت جهانی شیعه

و طالب ظهور مهدی شدن جهانیان است !

مسجد حضرت ولیعصر (عج) - عید غدیر - 27 تیر 1401 

******

اسلام بی ولایت ناقص و غدیر اکمال دین در تداوم رسالت نبوی بوده و ولایت فقیه تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در زمان حاضر است .

مسجد حضرت ولیعصر (عج)  - شب عید غدیر  - 26 تیر 1401

******

غدیر بزرگترین عید اسلامی در تداوم ماموریت خاتم النبین بوده و ولایت مطلقه فقیه تجلی رسالت انبیای الهی

و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است !

 در مجتمع فرهنگی ائمه اطهار (ع) - دکتر سید جواد هاشمی فشارکی -  موضوع از غدیر تا ظهور 

******

غدیر استمرار سلسله نبوت در سلسله امامت بوده و

ولایت فقیه ثمره و تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است . *

نماز جمعه شهر جدید هشتگرد ( مهستان )  - 24 تیر 1401 

ا******

پدر شهید عباسی با پای پلاتین ؛ اراده ای پولادین در خدمت به اسلام و انقلاب داشت !

حسینیه امام حسن مجتبی (ع) در شامگاه  ۲۳ تیر ۱۴۰۱

******

جهاد تبیین موتور پیشران کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب

جهت مصون سازی در برابر همجمه های جنگ شناختی دشمنان است !

نماز جمعه شهر جدید پرند - 17 تیر 1401 

******

برچیده شدن طومار نظام سلطه امریکا برجهان با زوال حقوق بشر امریکایی نزدیک بوده

و حقوق بشر انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب جهانی خواهد شد.

نمازجمعه ورامین - 10 تیر 1401

******

سبک زندگی اسلامی درکلیه شوون زندگی ضرورت جامعه اسلامی بوده

و زیرساخت تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب است ! 

جلسه جمعیت ترویج سبک زندگی اسلامی در روزپنجشنبه تاریخ 26 خرداد  1401  

******

جهاد تبیین ، موتور پیشران کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب

در برابر امواج تهدیدات نرم دشمنان خارجی و داخلی است !/ سخنرانی در نمازجمعه

نمازجمعه شهرقدس - 27 خرداد ۱۴۰۱

******

محصول واحد بسیج دانش آموزی ، باید پرورش دانش آموز بسیجی تراز گام دوم انقلاب باشد.

ادامه مطلب...

 ۰۲۴ خرداد ۰۱ ، ۰۵:۵۱

پرند ، شهر محصول بعد از انقلاب باید حاوی مشخصه های شهردوران انقلاب اسلامی و بخصوص مسجد محوری درگام دوم انقلاب باشد و زمینه های جلوه گری سبک غربی نباید میسر باشد !/ سخنرانی در نمازجمعه

نمازجمعه شهر پرند - 20 خرداد 1401

******

فریاد مظلومیت بقیع وتلاش برای رفع حرمان آن ، وظیفه مغفول شیفتگان خاندان اهل بیت است .

ادامه مطلب...

مخالفین ۰۱۹ خرداد ۰۱ ، ۲۳:۳۶

مهندسان ساختمان و شهر ساز نقش اساسی در پایداری شهرها و ساختمانها در برابر بحرانها بعهده دارند

و ضرورت دارد ایفای وظیفه نمایند ! / سخنرانی

ادامه مطلب...

 ۰۱۷ خرداد ۰۱ ، ۲۱:۴۲

انقلاب اسلامی بزرگترین زلزله سیاسی در جهان سلطه و زمینه ساز حکومت عدل مهدوی (عج) است!

- سخنرانی در در مراسم دعای ندبه ازنا

ادامه مطلب...

 مخالفین ۰۱۵ خرداد ۰۱ ، ۰۷:۵۱

سیمای شهر زادگاه امام خمینی باید تجلی گر ابعاد زندگی امام خمینی و نماد نهضت امام (ره) در گام دوم انقلاب بوده و قطب خمینی شناسی در جهان گردد ! 

نمازجمعه شهر خمین - 13 خرداد 1401

******

فتح خرمشهر نخستین پیام بهت آور قدرت نوظهور رزمندگان اسلام به جهان بود! - سخنرانی در مسجد بقیه الله( عج)

۰۱۲ خرداد ۰۱ ، ۰۸:۰۹

" کاربست های کلام و سیره امام صادق (ع) برای عصر کنونی "

سخنرانی  در جمعه شب 6 خرداد 1401 درمرقد مطهرشهدای گلنام شهرستان ازنا

******

گام دوم انقلاب اسلامی درامتداد جهاد علمی و فرهنگی امام صادق (ع) می باشد 

درمصلی شهرستان ازنا  در روز جمعه 6 خرداد 1401

******

" رسالت محبین امام صادق (ع) در عصر حاضر " - سخنرانی در هیئت رزمندگان اسلام شهرستان دورود

 

بسیج مهندسی ، رسالت محور تمدن سازی گام دوم انقلاب را بدوش می کشد ! - سخنرانی در نشست مهندسان بسیجی :

۰ نظرموافقین ۱ مخالفین ۰۲۹ اردیبهشت ۰۱ ، ۱۹:۵۹

برکت خون شهدا ، خرمشهرهای دیگری را در جهان خواهد آفرید ! / در مسجد حسنی تهران نو

سالگرد شهید محمد فرهاد عباسی - 27 اردیبهشت 1401

******

سبک زندگی رمضانی مولد و مقوم سبک زندگی گام دومی است !  

در نماز جمعه آبسرد دماوند مطرح شد 

******

عید فطر نقطه عطف تحول در سبک زندگی مومنانه است ! - سخنرانی در جشن عید فطر مسجد جامع جعفریه

سخنان بیان شده در جشن عید فطر مسجد جامع جعفریه 

******

مراسم یادبود پدر شهید محمدعباسی

۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

مصداق عزا داری توام با معرفت ، عبرت آموزی از حوادث دوران امام علی (ع) است !

در مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) و افطاری گردان مقداد  – 4 اردیبهشت 1401

******

شب قدر و تعیین مقدرات با عبرت آموزی از حوادث عصر امام علی (علیه السلام ) در عصر سید علی ( حفظه الله )

در مراسم احیای شب فدر ، و شهادت امام علی (ع) - 2 اردیبهشت 1401 

******

حوادث تاریخی دوران امام علی (ع) دارای شدید ترین بی بصیرتی های مسلمین بوده ، و برای دوران جمهوری اسلامی عبرتها و عرصه وسیعی برای جهاد تبیین در گام دوم انقلاب دارد .

در نمازجمعه حسن اباد فشاپویه - 2 اردیبهشت 1401 

******

با نشرمعارف شهدا و مطالبه گری وصایای شهدا ؛ بایستی از تکرار حوادث دوران زعامت امام علی (ع) جلوگیری کرد !

درمزاسم شب قدر در کنار مزار شهدای بهشت زهرا (س) 

******

گام دوم انقلاب اسلامی ، درتکاپوی جبران سیزده قرن حکمرانی ناصالحان و ترسیم افق درخشان آینده انقلاب اسلامی است ! 

نمازجمعه باقرشهر - 26 فروردین 1401

******

ماه رمضان فرصت بی نظیر در اصلاح سبک زندگی و زمینه ساز تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب است !

سخنرانی در نماز جمعه شهر دماوند - 19 فروردین 1401

******

روز ولادت جمهوری اسلامی والاترین عید ملی ، میلاد نخستین حکومت الهی ثمره انقلاب اسلامی و سرآغاز حکومت جهانی مستضعفین درگام دوم انقلاب است ! 

 در نمازجمعه شهر ملارد 12 فروردین 1401 :

******

گروه مهندسی با پیشینه درخشان در چله اول انقلاب، بایستی در گام دوم انقلاب پیشتاز امور مهندسی استان باشد.

سخنرانی در گروه مهندسی رزمی و پدافند غیر عامل۴۵ جواد الائمه (ع) گرگان

******

بهار انقلاب در گام دوم انقلاب، زمینه ساز ظهور بهار حکومت جهانی مهدویست! 

در پیش از خطبه های نماز جمعه علی اباد کتول مطرح شد 

******

وصایای شهدا ، مطالبات آنان از ما و دینی برگردن همه نسلها است !

******

گام دوم انقلاب در امتداد نهضت مهدویت و تسهیل گر و زمینه ساز ظهور مهدویست! 

سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه  رودهن و آبعلی

******

منتظران واقعی ظهور بایستی با عمل به راهبردهای گام دوم انقلاب ، زمینه ساز ظهور عظما (عج)باشند . 

مسجد حضرت علی ابن ابیطالب (ع)

******

محصول آموزش و پرورش دولت انقلابی سیزدهم ، باید دانش آموز تراز گام دوم انقلابی باشد.

یاو واره شهدای اموزش و پرورش 

******

جهاد تبیین مقوم فراگیری راهبردهای 7 گانه گام دوم انقلاب با راهبری فرمانده قرارگاه فرهنگی نمازجمعه می باشد . 

نمازجمعه شهر رباط کریم 

******

لازمه تاب آوری شهری؛ اعمال تمهیدات پایداری در زیرساختها ؛ اجزا و عناصر شهری است .

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۱ اسفند ۰۰ ، ۰۵:۴۳

******

کمیته تحقق هویت و فرهنگ اسلامی ایرانی در طرح جهش مسکن

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

******

»اسلام شهر» اسما و عملا قابلیت الگوی شهر اسلامی در گام دوم انقلاب را براساس »تـوصیه هفتم رهبر انقلاب مبنی سبک زندگی اسلامی« دارا ست! 

نمازجمعه شهر  اسلام شهر 

******

انقلاب اسلامی، والاترین نوآوری قرن مبتنی بر آموزه های اسلام در بهره وری تعالی بخش و بستر ساز انقلاب جهانی است .

******

ستاد نمازجمعه بایستی بعنوان ستادمردمی ؛ مطالبه گرتحقق گام دوم انقلاب باشد! 

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در نمازجمعه چهار دانگه 

******

مهندسی سپاه درگام دوم انقلاب و ضرورت تبدیل شدن به الگوی تمدن ساز

******

مسجد تراز گام دوم انقلاب، مسجد فعال و پویا در همه حوزه های مورد نیاز محله بایستی باشد .

  در مسجد جامع جعفریه

******

مهندسی رزمی در گام دوم انقلاب، بستر ساز دفاع پایدار

 در گروه مهندسی  43 امام علی (ع)  ملایر

******

شهر تعالی بخش درگام دوم انقلاب با محوریت امام جمعه بعنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر است .

در نماز جمعه شهر ملایر

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۷ بهمن ۰۰ ، ۰۶:۲۷

شور دوران پیروزی انقلاب در هنرستان انقلابی خیابان پیروزی

سخنرانی  در هنرستان سمیه

مخالفین ۰۱۲ بهمن ۰۰ ، ۰۷:۵۱

بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب در سال سوم چراغ فروزان آینده

سخنرانی  در مصلی کرج

 مخالفین ۰۰۹ بهمن ۰۰ ، 

پیشنهاد تهیه طرح جامع یکپارچه منطقه ویژه

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۸ دی ۰۰ ، ۰۹:۱۹

ضرورت تسریع در تحقق چشم انداز مجتمع پارس جنوبی

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۸ دی ۰۰ ، ۰۸:۰۷

سخن دبیر جشنواره طراحی آستان مطهر ائمه بقیع (ع)

مخالفین ۰۱۰ دی ۰۰ ، ۱۳:۳۷

ایجاد مکتب معماری انقلاب اسلامی ، زمینه ساز شکل گیری تمدن نوین اسلامی

 ۰۰۸ دی ۰۰ ، ۲۳:۱۰

پایداری و تاب آوری شهری

 مخالفین ۰۲۵ آذر ۰۰ ، ۱۳:۰۱

سخنرانی  در مساجد کشور

ادامه مطلب...

سخنرانی  در مصلی های کشور / نماز جمعه

وبینار پدافند شهری وشهر پایدار

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۹ آبان ۰۰ ، ۰۹:۲۴

همایش تخصصی پدافند غیرعامل در پروژه های عمرانی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۹ آبان ۰۰ ، ۰۹:۰۶

مدارس امن و پایدار و رسالت مدیران و معلمان

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۳ آبان ۰۰ ، ۱۳:۵۵

منطقه ۲۲ شهر تهران دارای ویژگیهای منحصر بفرد

منتشر شده در خبرگزاری ایثار پرس 

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۳ آبان ۰۰ ، ۱۰:۵۴

مراسم اختتامیه جشنواره طراحی آستان مطهر ائمه بقیع (ع) - گزارش های منتشر شده

 دکترسید جواد هاشمی فشارکی ، دبیر جشنواره  طراحی آستان مطهر ائمه بقیع (ع)

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۴ آبان ۰۰ ، ۰۵:۳۳

اعلام آمادگی جامعه بزرگ معماران مسلمان جهان جهت طراحی و ساخت بقیع

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۴ آبان ۰۰ ، ۰۵:۱۶

تحلیل انتخابات خرداد1400 و انتظارات از دولت منتخب در گام دوم انقلاب

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در نمازجمعه ورامین :

.از : " بهار طبیعت"، تا : "بهار انتخابات 1400 ".

ضرورت “پشتیبانی” و “مانع زدایی” مسئولان از کوچکترین کارگاه خانگی تولیدی تا بزرگترین کارخانه “تولیدی” - نماز جمعه شهر سجزی

 نخستین نماز جمعه شهر سجزی 

ادامه مطلب...

دستاوردهای چله اول انقلاب و راهبردهای رهبر انقلاب براساس بیانیه گام دوم انقلاب

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۵ بهمن ۹۹ ، ۲۱:۵۰

تهدیدات،چالشهای نظام اداری از منظر گام دوم انقلاب  و راهبردها وتوصیه های رهبرانقلاب

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۵ بهمن ۹۹ ، ۲۱:۴۴

چالشهای چله اول انقلاب وراهبردهای  گام دوم انقلاب براساس بیانیه گام دوم انقلاب

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۵ بهمن ۹۹ ، ۲۱:۳۲

نمی‌توانیم در برابر انحراف از خط انقلاب، امام و شهدا ساکت باشیم

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۳ آبان ۹۹ ، ۲۱:۳۶

###...تبیین مولفه‌های قدرت ملی...###

 

سخنرانی پیش از خطبه‌های روز جمعه شهر کرج

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۸ آبان ۹۹ ، ۰۴:۰۱

گزارش کنفرانس پدافند غیرعامل و توسعه پایدار

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی، دبیر کمیته علمی کنفرانس:

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۹ شهریور ۹۹ ، ۰۴:۵۵

اولین نشست تخصصی "تکریم حرم ائمه بقیع" در سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری برگزار شد

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۷ مرداد ۹۹ ، ۲۲:۰۸

جلسه نقد و ارزیابی نظام آموزش معماری و شهرسازی برگزار شد

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۷ مرداد ۹۹ ، ۲۲:۰۸

دومین نشست تحقق هویت اسلامی ایرانی معماری و شهرسازی برگزار شد

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۷ مرداد ۹۹ ، ۲۲:۰۷

*****.....جلسه فراخوان طراحی بقاع متبرکه ائمه بقیع (ع).....*****

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۷ مرداد ۹۹ ، ۲۳:۳۷

انتشار فراخوان طراحی بقاع متبرکه جنة البقیع

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۴ مرداد ۹۹ نشست پنجم تکریم جنه البقیع بمناسبت دهه کرامت - مسجد جامع ازگل

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۷ تیر ۹۹ ، ۲۱:۳۳

نشست چهارم تکریم جنه البقیع در دهه کرامت

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۶ تیر ۹۹ ، ۰۹:۴۲

سومین نشست تکریم جنه البقیع در دهه کرامت

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۴ تیر ۹۹ ، ۰۷:۲۱

نشست تکریم و تعظیم بقیع شریف، بمناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع)

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ تیر ۹۹ ، ۲۲:۳۱

دومین نشست تکریم جنه البقیع

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۵ تیر ۹۹ ، ۱۴:۴۲

نشست تکریم و تعظیم  بقیع شریف، بمناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع)

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۲۸ خرداد ۹۹ ،

دستاوردهای مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در «شنبه های انقلاب»

دستاوردهای مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در «شنبه های انقلاب»

ادامه مطلب...

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۵ بهمن ۹۸ ، ۲۲:۳۹

تببین مولفه های قدرت ملی ؛ و ضرورتها و الزامات مجلس شایسته همگام با انقلاب در گام دوم انقلاب

 ١١ بهمن ١٣٩٨ ؛ نمازجمعه پرصلابت کرج

چهارمین همایش ملی پدافند غیر عامل و حفاظت از زیرساخت های حیاتی - وزارت کشور

ادامه مطلب...

۱ نظرموافقین ۰ مخالفین ۰۱۷ دی ۹۸ ، ۲۰:۵۳

موضوع سخنرانی : گام دوم انقلاب اسلامی و ضرورتها والزامات پایداری ملی - وزارت کشور

مخالفین ۰۲۲ آبان ۹۸

سخنرانی در مصلی زینبیه سوریه

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۵ بهمن ۹۷ ، ۰۸:۲۹

سخنرانی در نمازجمعه کرج در مصلی کرج

ادامه مطلب...

اولین نشست تخصصی "تکریم حرم ائمه بقیع (علیهم السلام)"

ادامه مطلب...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۲ دی ۹۷ 

هفتمین نشست تخصصی مدیریت بحران با عنوان "حفاظت از زیرساخت های حیاتی و حساس شهری در برابر تهدیدات، الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل"

موافقین مخالفین ۰۲۹ آبان ۹۷

سخنرانی در نشست هیات علمی دانشگاه شاهرود

مخالفین ۰۲۷ آبان ۹۷

 همایش ملی مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۷ آبان ۹۷ 

 

سخنرانی درشرکت ملی نفت ایران

 مخالفین ۰۱۷ آبان ۹۷

همایش ملی مبانی طراحی موزه‌های دفاع مقدس

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۰ آبان ۹۷

هم اندیشی نهادهای مسئول در حوزه معماری و شهرسازی با رویکرد هویتی

دبیر نشست و مدیر مرکز معماری و شهرسازی اسلامی ژرفا،....

 

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ آبان ۹۷ 

بیست و پنجمین نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع روستا و عشایر تهران برگزار شد

موافقین  مخالفین ۰۰۷ آبان ۹۷

جلسه نقد و ارزیابی نظام آموزش معماری و شهرسازی برگزار شد

 ۰۰۵ آبان ۹۷ 

اولین نشست تخصصی "تکریم حرم ائمه بقیع" برگزار شد

موافقین ۱ مخالفین ۰۰۵ آبان ۹۷

نشست نقد و ارزیابی نظام آموزش معماری و شهرسازی کشور با رویکرد هویتی

نشست نقد و ارزیابی نظام آموزش معماری و شهرسازی کشور با رویکرد هویتی

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی دبیر نشست

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۵ آبان ۹۷ 

نشست نقد و ارزیابی نظام آموزش معماری و شهرسازی کشور با رویکرد هویتی

مخالفین ۰۰۵ آبان ۹۷ 

سخنرانی درهمایش مهندسی سازه های چوبی

موافقین ۰ مخالفین ۰۲۱ مهر ۹۷ 

سخنرانی در همایش استان سیستان وبلوچستان

۰۲۰ مهر ۹۷

ادامه مطلب...کمیته زیر ساخت ها و عمرانی کشور

 

عدم نیاز به مستشاران غربی برای پیشرفت در عرصه های کشور از بارزترین دستاورد های انقلاب اسلامی

 دبیر کمیته زیر ساخت ها و عمرانی کشور...

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۸ مهر ۹۷ 

گزارش مصور از انعکاس خبری نشست دستاوردهای انقلاب درخصوص روستاها و عشایر و جهاد سازندگی

پوشش بیش از 95 درصدی مراقبت های اولیه بهداشتی در مناطق روستایی بعد از انقلاب/ جهش 500 برابری راه های روستایی آسفالته/ دسترسی 95 درصد مردم روستا به آب شرب بهداشتی/ افزایش حدود 104 برابری مدارس شبانه‌روزی پس از انقلاب اسلامی/ رشد 193 برابری تجهیز روستاهای کشور به زمین های مجهز ورزشی/ تولید سالانه 120 میلیون تن محصولات مختلف کشاورزی درسایه انقلاب/2/7 درصد عشایر کشور از کتابخانه برخوردارند

مخالفین ۰۱۷ مهر ۹۷ 

سخنرانی در همایش شورای پدافند استان مازندران

هفتمین نشست تخصصی مدیریت بحران با عنوان "حفاظت از زیرساخت های حیاتی و حساس شهری در برابر تهدیدات

دکتر  سید جواد  هاشمی فشارکی

نقش محله محوری در ارتقا تاب آوری

سخنرانی دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

موافقین  مخالفین ۰۱۶ مهر ۹۷ 

جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در نشست شنبه های انقلاب اسلامی که با موضوع معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه روستاها، عشایر و جهاد سازندگی در روستای گل حصار(قوچ حصار)

پوشش بیش از 95 درصدی مراقبت های اولیه بهداشتی در مناطق روستایی بعد از انقلاب/ جهش 500 برابری راه های روستایی آسفالته/ دسترسی 95 درصد مردم روستا به آب شرب بهداشتی/ افزایش حدود 104 برابری مدارس شبانه‌روزی پس از انقلاب اسلامی/ رشد 193 برابری تجهیز روستاهای کشور به زمین های مجهز ورزشی/ تولید سالانه 120 میلیون تن محصولات مختلف کشاورزی درسایه انقلاب/2/7 درصد عشایر کشور از کتابخانه برخوردارند

دبیر کمیته روستاها، عشایر و جهاد سازندگی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۴ مهر ۹۷ 

برگزاری نشست سراسری کارگروه عمران و معماری

موافقین ۱ مخالفین ۰۱۱ مهر ۹۷ 

بکارگیری ظرفیت‌های متخصصان داخلی از برجسته‌ترین دستاورد‌های انقلاب است

عدم نیاز به مستشاران غربی برای پیشرفت در عرصه‌های کشور از بارزترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی

دبیر کمیته زیرساخت‌ها و عمرانی کشور در همایش شنبه‌های انقلاب

پوشش بیش از 95 درصدی مراقبت های اولیه بهداشتی در مناطق روستایی بعد از انقلاب/ جهش 500 برابری راه های روستایی آسفالته/ دسترسی 95 درصد مردم روستا به آب شرب بهداشتی/

دبیر کمیته روستاها، عشایر و جهاد سازندگی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی 

نشست گفتمانی: «هم اندیشی نهادهای مسول در حوزه معماری وشهرسازی با رویکرد هویتی»

 25 مهر 1397

نشست تخصصی حفاظت از زیر ساختهای حیاتی و حساس شهری دربرابر تهدیدات

 

مخالفین ۰۱۳ شهریور ۹۷ 

برگزاری کارگاه پدافند غیرعامل دردانشگاه صنعتی شاهرود

 دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 

IMG_0024

موافقینمخالفین ۰۱۳ شهریور ۹۷ 

همایش سوم وزارت کشور ابان 1397

برگزاری کارگاه آموزشی در دانشگاه صنعتی شاهرود

برگزاری کارگاه آشنایی عمومی پدافند غیر عامل در دانشگاه

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

موافقین ۰ مخالفین ۰۱۱ شهریور ۹۷ 

دبیر کمیته زیرساخت‌های عمرانی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی

 مخالفین ۰۱۹ مرداد ۹۷ 

کاربرد فناوری های نوین در مدیریت بحران های طبیعی و مقاوم سازی درصنعت ساختمان

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 مخالفین ۰۱۷ مرداد ۹۷ 

پانزدهمین نشست شنبه انقلاب با موضوع «زیرساخت‌های عمرانی کشور»برگزار شد؛

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۹ مرداد ۹۷ 

پانزدهمین نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع «زیرساخت‌های عمرانی کشور»

زیرساخت‌های عمرانی به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی

توسعه زیرساخت‌های عمرانی در کشور شگفت‌انگیز است/ عملکرد همه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی و حتی فرهنگی کشور به زیرساخت وابسته است

دبیرنشست

مخالفین ۰۰۸ مرداد ۹۷

نشست «شنبه‌های انقلاب» با عنوان «زیرساخت‌های عمرانی»

دبیر کمیته زیرساخت‌های عمرانی جنبش مردمی پاسداشت ۴۰ سال انقلاب اسلامی *

عملکرد همه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی کشور به زیرساخت وابسته است

دبیر کمیته زیرساخت‌های عمرانی، دکتر سید جوادهاشمی فشارکی 

موافقین ۰ مخالفین ۰۰۸ مرداد ۹۷

دبیر کمیته زیرساخت‌ها و عمرانی کشور در همایش شنبه‌های انقلاب:

عدم نیاز به مستشاران غربی برای پیشرفت در عرصه‌های کشور از بارزترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی

مخالفین ۰۰۸ مرداد ۹۷ 

مراسم جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی با موضوع «زیرساخت‌های عمرانی کشور»

سید جواد هاشمی فشارکی دبیر کمیته زیرساخت های عمرانی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی 

 

دانشگاه کاشان ، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ 

 

همایش زاهدان - 2 اسفند 1390