***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

****.**** کنز الفشا ر کیو ن ************** Fesharkies's Treasure ****.****

***.*** ... گنجینه ... فشارکی ... ها ***.***

########## بنام خدا ##########
#پایگاه جامع اطلاع رسانی در موضوعات زیر #
..... با سلام و تحیت .. و .. خوشامدگویی .....
*** برای یافتن مطالب مورد نظر : داخل "طبقه بندی موضوعی " یا " کلمات کلیدی"شوید. ویا کلمه موردنظر را در"جستجو" درج کنید.***

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
محبوب ترین مطالب

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

گروه : آخرین اخبار / صفحه اول / ویژه / پ / شناسه : 12514 / 18 آذر 1401 - 20:19

http://www.isarpress.ir/?p=12514

شهدای بدلی ، دستاورد سفر آقای حاج علی اکبری

سفر آقای حاج علی اکبری برای بررسی وضعیت استان سیستان و بلوچستان و ارایه گزارش به رهبر انقلاب بود ، که در حین سفر هیات اعزامی ، اقای حاج علی اکبری ، خبر از شهید تلقی شدن کشتگان حمله ور به بانکها و مغازه های مردم را دادند ، که با توجه به علت کشته شدنشان ، کشور با نوعی از شهدای بدلی مواجه گردیده است ، گرچه این موضوع رضایت آشوبگران را بهمراه داشته ، ولی نگرانی های مهمی را بهمراه آورده است !

پس از صحبتهای تحریک آمیز مولوی عبدالحمید در جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ در مسجد مکی ، تعدادی از آنان بیرون آمده و در خیابان های اطراف تظاهرات کرده و چندین بانک و مرکز عمومی و تجاری مردمی را آتش زدند ، پیرو هشدارهای مکرر نیروهای انتظامی و عدم توقف شرارت ، تعدادی از آشوب گران کشته شدند . رهبر انقلاب هیاتی را با سرپرستی اقای جاج علی اکبری مامور کردند تا برای رسیدگی و رفع مسایل بوجود آمده به استان بروند .

برخی از بازتابهای سفر اقای حاج علی اکبری :

علی اکبری در ابتدای حضور در استان اظهار کرد: خدا را شاکریم که از سوی دوست برای دیار دوست و دوستان حامل سلام و پیام هستیم و آمده‌ایم تا سلام مقام معظم رهبری را به مردم استان سیستان و بلوچستان برسانیم و اندوه و ناراحتی ایشان را از حوادثی که اتفاق افتاده و تدابیر عالی که برای حل مشکلات داشته‌اند و تدابیر تکمیلی را با بزرگان استان و گروه‌های مختلف در میان گذاشته و از عزیزانی که در این حوادث، شهید، جانباخته، جانباز و مجروح شده اند دیدار خواهیم داشت و از آن‌ها دلجویی خواهیم کرد. ( افتاب ، 22 ابان 1401  )

برای اتمام حجت آمده‌ام . اوضاع به شرایط عادی برگردد، این واجب فوری است ( خرداد ، 23 ابان 1401 )

هدف ما دلجویی است؛ برای اتمام حجت و رفع بهانه ها آمده ایم ؛ هیات آمده حرف ها را به اطلاع رهبری برساند . ( همشهری ، 23 ابان )

مشکلات مطرح شده سیستان و بلوچستان را تقدیم رهبری می‌کنم . ( خبر آنلاین ، 27 ابان 1401 )

بازداشتی های حوادث زاهدان که "ارتکابشان جدی نبوده" با عفو رهبری آزاد می شوند . ( عصر ایران ، 22 ابان 1401 )

افرادی که بی گناه در حوادث زاهدان کشته شده اند، به تاکید رهبری معظم شهید هستند، زیرا جامعه مبتنی بر عدالت است ( کبنا ، 22 ابان 1401 )

خواسته رهبری بازگشت آرامش به سیستان و بلوچستان است ( پیام ما ، 24 آبان 1401 )

تحلیل

نفس این حرکت سفر و دیدار و مذاکره بسیار ارزنده و قابل تقدیر است .

اگر ماموریت هیات برای رفع سو تفاهامات برخی شخصیتهای استان بوده ، چرا در پایان سفر هیچ بیانیه ای صادر نشد ! و یا نتیجه گزارش ایشان به رهبری منتشر نشد !

با توجه به اینکه سخنان نسنجیده  اقای عبدالحمید و اشوبها و اغتشاشات خیابانی بعد از سفر ایشان ادامه یافت ، چنین بنظر می رسد که دستاورد سفر هیات اعزامی موفق نبوده است . ( بازهم پس از صحبتهای تحریک آمیز مولوی عبدالحمید در مسجد مکی ، تعدادی از افراد بیرون آمده و شیشه های برخی بانکها و مغازه ها را شکستند )

تلقی شهید به کشتگانی که در آشوبها نقش داشته اند ، میتواند تحریک کننده بقیه نقاط کشور به فشار بر نظام برای افزوده شدن اسامی کشتگانشان به آمار شهدا و نیز انتظارات دیگری را بهمراه آورد.

روش رفتن هیات اعزامی به شهرهای مختلف استان و سخنرانی های صورت گرفته ، شبیه مقامات اجرایی و یا افراد انتخاباتی بیشتر می نمود !

یکی از پیامدهای منفی سفر

براساس خبر نقل شده از تعدادی از رسانه ها به نقل از آقای حاجی علی اکبری :" جانباختگان حوادث اخیر زاهدان در فرهنگ نظام اسلامی و با عنایت رهبر معظم انقلاب اسم آنان در فهرست شهدا قرار گرفت ! " ( ایسنا ، 24 آبان  1401 ) البته از تعداد انان و اسامی آنان نامی ذکر نشده تا بتوان بررسی بیشتری از این دسته افراد  نمود .

( ظاهرا این تعداد 35 نفر بوده و در آشوب گری های خسارت بار شهر زاهدان بدلیل بی توجهی به هشدارهای امنیتی در 8 مهر ۱۴۰۱ کشته شده اند و یکی از نهادهای رسمی کشور آشوبهای زاهدان را سازماندهی شده توسط گروهک جیش‌العدل معرفی کرده بود ، این گروهک تروریستی در استان سیستان و بلوچستان در تقابل با نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیتهای مخربانه دارد ! )

شهدای بدلی : کسانی که بجای مطالبه از نهادهای قانونی ، شورش گرانه به خیابان آمدند و آشوب برپاکردند و به اموال عمومی و مردم زاهدان و... خسارت زدند ، با تذکرات مکرر نیروی انتظامی صحنه آشوب را ترک نکردند و نهایتا نیروی انتظامی برای برقراری امنیت در شهر مورد اصابت قرارگرفتند و تعدادی از آنان کشته شدند و با پیشنهاد اقای حاج اکبری ، رهبری موافقت کردند تا اسامی انها در فهرست شهدا قرارگیرد .

بعد از این قرار است از زندگی و علت کشته شدن این شهدای بدلی چه نوشته شود ؟ روحیه و فرهنگ تعدادی آشوبگر که مغازه های مردم را آتش زده اند و بعلت عدم هشدار به نیروی انتظامی کشته شده اند را برای مردم ترویج دهند ؟ ایا در اینده خانواده این شهدای قلابی بعنوان خانواده شهید مطالبه گر از نظام نخواهند شد ؟ و هکذا پیامدهای منفی آن آیا ادامه پیدا نخواهد کرد ؟

آسیب های آینده از پیشنهاد : شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم و امنیت ، همانند طلا و بالاتر از طلا بوده اند ، زندگی شان گهربار بوده و شهادتشان نیز مایه خیر و برکت می باشد ، اما اینک طلاهای بدلی ، قاطی این طلاها شده اند و آینده را می توانند خدشه دار کنند .

 لذا تقاضا میشود در تلقی کردن افراد مذکور به امار شهدای انقلاب اسلامی که اهداف والایی دارد ، تجدید نظر کرده و بجای آن از برخی مزایا برخوردار شوند !

 

**********************************************

دیگر یاددشتهای منتشر شده در رسانه های مختلف    ( روی عنوان بزنید صفحه آن باز شده و می توانید متن انرا مطالعه بفرمایید )

ادامه در : 

 https://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87%202

و ادامه آن در :

https://javadfesharaki.blog.ir/page/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D9%87